اگر زوج پس از صدور گواهی عدم امکان سازش، از اجرای آن گواهی مزبور استنکاف ورزد. تکلیف زوجه چیست؟

بنابر نظریه مشورتی شماره ۷/۹۴/۹۸۸ ـ ۱۳۹۴/۴/۲۱ اداره کل حقوقی قوه قضائیه، هر گاه پس از صدور گواهی عدم امکان سازش، زوج از توافق خود منصرف شود و به همین لحاظ متعاقباً از اجرای گواهی مزبور استنکاف ورزد، چنانچه زوجه  بنا بر اعلام دادگاه صادرکننده گواهی عدم امکان سازش و یا به موجب سند رسمی، در اجرای صیغه طلاق وکالت بلاعزل داشته باشد، مستنداً به ماده ۳۶ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱، عدم حضور زوج مانع اجرای صیغه طلاق و ثبت آن نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *