موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای ورود به فرانسه

ویزای ورود به فرانسه

ویزای ورود به فرانسه

نیاز به ویزا دارید یا نه ، ورود به منطقه شینگن اتباع کشورهای ثالث باید مطابق مقررات آئین نامه اروپایی و ملی مقرر در شرایط خاص ، شرایط خاصی را رعایت کند.

اسنادی که هنگام ورود به فرانسه ارائه می شود
اسناد پشتیبان زیر باید به درخواست پلیس مرزی به محض ورود شما به فرانسه ارائه شود:

گذرنامه معتبر صادر شده کمتر از 10 سال قبل و معتبر برای حداقل 3 ماه پس از تاریخ عزیمت پیش بینی شده.
در صورت لزوم ویزای معتبر؛
اثبات اسکان مربوط به کل مدت اقامت (رزرو هتل و / یا گواهی اقامت با اقوام معتبر در شهربازی).
ابزار مالی کافی. وسایل مربوط به امرار معاش با توجه به مدت زمان و هدف اقامت و با استناد به میانگین قیمت اسکان و مواد غذایی در کشورهای عضو ارزیابی می شود.
بلیط برگشت شما یا وجه مالی برای به دست آوردن یکی از آنها در تاریخ بازگشت پیش بینی شده.
هر سندی که در مورد حرفه یا ظرفیت مسافر و همچنین مؤسسات یا سازمانهای مستقر در فرانسه که در انتظار مسافرت حرفه ای هستید ، اطلاعاتی را ارائه دهد.
شما باید یک گواهینامه بیمه داشته باشید که تمام هزینه های پزشکی و بیمارستانی را برای شما عهده دار شود و در طول مدت اقامت در فرانسه ، و همچنین هزینه ها و هزینه های بازپرداخت پزشکی در صورت فوت مسئول باشید.

برای مسافران در حال ترانزیت ، باید بتوانید اثبات رضایت از شرایط ورود در کشور مقصد نهایی (شرایط اقامت و اسکان در هنگام ترانزیت ، بلیط ادامه و ویزا برای کشور مقصد) را ارائه دهید.

چه مقدار از منابع را باید توجیه کنید؟
شما باید یک گواهینامه بیمه داشته باشید که تمام هزینه های پزشکی و بیمارستانی را برای شما عهده دار شود و در طول مدت اقامت در فرانسه ، و همچنین هزینه ها و هزینه های بازپرداخت پزشکی در صورت فوت مسئول باشید.

اگر در هتلی اقامت دارید ، نیاز به تهیه ی هتل و همچنین حداقل مبلغ در روز برای اقامت دارید که بسته به کشور شنگن بازدید شده متفاوت است.

برای فرانسه ، این مبلغ:

65 یورو در هر روز اقامت در صورت ارائه رزرو هتل؛
120 یورو در روز در صورت عدم ارائه رزرو هتل؛
در مورد رزرو هتل جزئی: روزانه 65 یورو برای دوره تحت پوشش رزرو و 120 یورو در روز برای بقیه اقامت.
اگر میزبان فردی هستید ، باید بنا به درخواست شخصی که شما را دعوت کرده است ، اقامت خود را با یکی از اقوام معتبر در شهربازی ارائه دهید (توجه: در گذرگاه مرزی باید علاوه بر این گواهی ، حداقل مبلغ در روز برای اقامت – این حداقل مبلغ 32.50 یورو در روز است).

در کدام موارد از ارائه مدارک حمایتی در مرز معاف هستید؟
اگر متعلق به یکی از دسته های زیر باشید ، از ارائه مدارک حمایتی در مرز معاف می شوید:
شما دارای اجازه اقامت معتبر فرانسه یا یک سند حرکت برای افراد زیر سن قانونی خارجی (DCEM) یا یک شناسنامه فرانسوی (TIR) ​​هستید.
شما همسر یک شهروند فرانسوی هستید.
ویزای اقامت طولانی دارید که با “اجازه اقامت باید پس از ورود به فرانسه درخواست شود” را دارید.
شما دارنده سندی هستید که یکی از کارکردهای زیر را گواهی می دهد:
عضو مأموریت های دیپلماتیک و پست های کنسولی که در فرانسه منصوب می شوند.
عضو پارلمان؛
مقام ، مأمور یا نماینده خدمات عمومی خارجی ، که مختصراً از وظایف دولت خود برخوردار است.
یک مقام از یک سازمان بین دولتی که فرانسه در آن عضویت دارد ، دارای شرح مختصری از آن سازمان است.
کشتی ها و اعضای خدمه هواپیما در سفر خدمات مشغول اند.

کاری که باید در فرانسه انجام دهید
به محض ورود به فرانسه ، شما تعهدات اداری را برای تبدیل ویزای خود به مجوز اقامت معمولی تعهد خواهید کرد. این تشریفات همچنین به شما امکان می دهد تا به خدمات و مزایای ارائه شده توسط دولت فرانسه دسترسی پیدا کنید. آنها بسته به ویزای صادر شده برای شما متفاوت هستند.

ویزای طولانی مدت با تعهد به درخواست اجازه اقامت
اگر ویزای صادر شده برای شما ویزای اقامت طولانی است و نشانگر الزام درخواست درخواست اجازه اقامت است ، باید طی دو ماه از ورود این روند را انجام داده و با بخشدار محل زندگی خود تماس بگیرید.
اگر در پاریس زندگی می کنید ، باید به مقر پلیس بروید.
اگر در بخش دیگری زندگی می کنید ، باید به بخشدار یا زیرمجموعه اداره خود گزارش دهید. برای اطلاعات بیشتر ، درمورد روش های مربوط به افراد خارجی در فرانسه (فقط به زبان فرانسه) مشورت کنید.
قبل از مراجعه به بخشدار ، به منظور مشخص کردن اطلاعات لازم در مورد اسناد ، با وب سایت بخشدار محل زندگی خود مشورت کنید. برخی از بخشدارها فرصتی برای ملاقات آنلاین را به شما پیشنهاد می دهند.

شما باید به صورت حضوری در بخشداری حضور داشته باشید و اصالت مدارک پشتیبان مدارک خود را داشته باشید. ممکن است از شما خواسته شود که برای پرداخت مالیات بازدید کننده خود یک تمبر مالیاتی خریداری کرده باشید.

ویزای طولانی مدت معادل مجوز اقامت (VLS-TS)
شما باید VLS-TS خود را ظرف سه ماه از ورود به فرانسه اعتبار دهید.

اگر این کار را نکنید ، دیگر به صورت قانونی در فرانسه حضور نخواهید داشت و دیگر نمی توانید دوباره وارد منطقه شنگن شوید.

روش اعتبار سنجی اکنون کاملاً آنلاین است. برای شروع ، لطفا به وب سایت زیر مراجعه کنید:

https://administration-etrangers-en-france.interieur.gouv.fr/particuliers/#/

شما باید تهیه کنید:

اطلاعات مربوط به ویزای شما
تاریخی که وارد فرانسه شده اید؛
آدرس اقامتگاه شما در فرانسه؛
کارت اعتباری شما برای پرداخت آنلاین هزینه صدور مجوز اقامت مناسب یا تمبر الکترونیکی برای شرایط شما است که می توانید در هر خبرنامه خریداری کنید.
OFII (دفتر مهاجرت و ادغام فرانسه) این حق را برای شما محفوظ می دارد که برای انجام تشریفات بیشتر ، داشتن یک معاینه پزشکی و / یا امضای قرارداد ادغام از شما برای جلسه دعوت می کند.

NB: اگر می خواهید بیش از مدت اعتبار VLS-TS در فرانسه بمانید ، باید طی دو ماه قبل از تاریخ انقضا ویزای طولانی مدت خود ، برای اقامت در بخشدار محلی خود درخواست کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به وب سایت بخشدار محلی خود مراجعه کنید ، یا https://www.service-public.fr/

یک واحد پشتیبانی در اداره کل اتباع خارجی در فرانسه ایجاد شده است ، شماره تلفن: 0806 001 620 – پست الکترونیکی: dgef-support@interieur.gouv.fr

زندگی در فرانسه
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آماده سازی سفر خود ، اقدامات انجام شده به محض ورود و هنگام استقرار در فرانسه ، با جزوه اطلاعات Living in France (pdf [1،48 MB]) که توسط وزارت کشور فرانسه منتشر شده است ، مشورت کنید.

منبع

پیام بگذارید