موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

سوپر ویزای کانادا

(Super visa for parents and grandparents)

سوپر ویزای کانادا چیست؟


سوپر ویزا کانادا یک ویزای موقت است که به والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها است و این امکان را می دهد که در طول اقامت فرزندان و نوه های خود در کانادا، به علت وابستگی عاطفی در کنارشان بمانند و از زندگی مشترک لذت ببرند. سوپر ویزای کانادا نوعی ویزای توریستی است.

سوپر ویزا کانادا به والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها اجازه می دهد تا به مدت 2 سال در کانادا بمانند و حتی با یک درخواست ساده پس از انقضای پاسپورت خود از مزایای سوپر ویزای 10 ساله کانادا بهره مند شوند.

شرایط لازم برای دریافت سوپر ویزای کانادا


برای واجد شرایط بودن سوپر ویزای کانادا ، باید:

 • شما باید والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ یک شهروند کانادایی یا شهروندی با اقامت دائم کانادا باشید.
 • باید نامه امضا شده ای از فرزند یا نوه خود داشته باشید که شما را به کانادا دعوت کرده است.

نامه دعوت نامه سوپر ویزای کانادا


این نامه شامل موارد زیر است:

 • وعده پشتیبانی مالی برای مدت زمان بازدید شما
 • لیست و تعداد افراد خانواده این فرد
 • یک نسخه از تابعیت کانادا یا سند اقامت دائم این شخص
 • حداقل 100،000 دلار پوشش
 • سندی که تأیید کند که شما پس از معاینه پزشکی مهاجرت کرده اید.
 • باید بیمه درمانی از یک شرکت بیمه کانادایی داشته باشید، که معتبر برای حداقل 1 سال از تاریخ ورود باشد. و همچنین اثبات مبلغ پرداخت شده به بیمه درمانی را داشته باشید. (نقل قولها پذیرفته نمی شوند)

شما باید برای سوپر ویزای کانادا از خارج از کانادا اقدام کنید.

پشتیبانی مالی (اثبات بودجه)


فرزند یا نوه ای که شما را دعوت می کند باید ثابت کند که خانواده آنها حداقل درآمد لازم را تأمین می کند. اسناد زیر نمونه هایی از آنچه می توان به عنوان اثبات بودجه استفاده کرد:

 • اطلاعیه ارزیابی (NOA) یا T4 / T1 برای جدیدترین سال مالیاتی

 • خردهای بیمه اشتغال

 • نامه اشتغال شامل حقوق و تاریخ استخدام

 • اظهارات بانک

شما باید یک بازدید کننده اصلی از کانادا باشید که در پایان بازدید کانادا را ترک خواهید کرد.

موارد بررسی شده پس از درخواست شما


پس از درخواست شما برای دریافت سوپر ویزای کانادا مواردی بررسی میشود این موارد شامل: روابط شما با وطن خود، هدف از بازدید شما به کانادا، خانواده شما و امور مالی و بودجه شما و همچنین ثبات کلی اقتصادی و سیاسی کشور و وطن شما.

نکات مهمی که باید به آن توجه کنید


 • اگر برای ورود به کانادا ویزای بازدید کننده ندارید ، هنوز هم می توانید سوپر ویزای کانادا را دریافت کنید تا حداکثر 2 سال در کانادا بمانید.
 • اگر درخواست سوپر ویزای شما از سمت کانادا تایید شود ، نامه ای را برای شما ارسال می کنند تا هنگام ورود به کانادا به یک افسر خدمات مرزی بدهید.
 • اگر به صورت هوایی سفر کنید ، ممکن است لازم باشد مجوز سفر الکترونیکی (ETA) را جداگانه تقاضا کنید تا بتوانید به کانادا سفر کرده و وارد شوید. ETA بصورت الکترونیکی با گذرنامه شما در ارتباط خواهد بود ، بنابراین برای گذراندن سفر خود به کانادا باید با گذرنامه ای که قبلاً برای درخواست ETA خود استفاده کرده اید ، سفر کنید.

چگونگی درخواست سوپر ویزای کانادا


شما باید برای سوپر ویزای کانادا از خارج از کانادا اقدام کنید. می توانید بصورت آنلاین یا کاغذی اعمال کنید.

در صورت نیاز به کمک ، می توانید با شماره های موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر مهدی براتعلی‌پور جهت دریافت مشاوره در انتهای صفحه تماس حاصل بفرمایید.

درخواست آنلاین سوپر ویزای کانادا


بدون هزینه پیک و یا زمان تحویل نامه – بلافاصله درخواست شما را دریافت می کنیم.
– برنامه های شما ممکن است سریع تر پردازش شوند.
– این کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که درخواست شما قبل از ارسال کامل است.
– می توانید اسناد بیشتری را به سرعت بصورت آنلاین ارسال کنید (در صورت درخواست از شما).
– شما به روزرسانی های مربوط به وضعیت برنامه خود را مستقیماً در حساب آنلاین خود دریافت می کنید.

بیشتر برنامه های سوپر ویزای کانادا ، طی چند هفته یا کمتر انجام می شود. زمان پردازش با توجه به کشور و دفتر ویزا متفاوت است.

مراحل بعد از درخواست


1.شما باید اثر انگشت و عکس خود را نشان دهید. (بیومتریک)

در بیشتر موارد ، باید بیومتریک بدهید. پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست خود ، سفارت کانادا نامه ای را برای شما ارسال خواهد کرد که می گوید باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا باید بیومتریک خود را ارائه دهید. حداکثر 30 روز فرصت دارید تا بیومتریک خود را بصورت حضوری ارائه دهید. شما ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک با برنامه خود داشته باشید. 

2.سفارت کانادا درخواست ویزای بازدیدکننده شما را پردازش می کند

درخواست شما بررسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که تمام اسناد لازم را دارید. اگر ناقص باشد ، ممکن است برنامه شما بدون پردازش برگشت بخورد. همچنین ممکن است از شما بخواهند به مصاحبه با مقامات کانادا در کشور خود بروید یا اطلاعات بیشتر ارسال کنید همچنین ممکن است نیاز به دریافت یک موارد زیر داشته باشید:

– معاینه پزشکی (در صورت لزوم)
– گواهی پلیس (در صورت لزوم)

در صورت تأیید درخواست شما ، ویزا در گذرنامه شما مهر می شود.

 

وقتی وارد کانادا می شوید


کانادا هویت شما را بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که شما همان فردی هستید که برای سفر به کانادا تأیید شده است.

 • اگر در یکی از 10 فرودگاه اصلی کانادا وارد کانادا شوید، اثر انگشت شما به طور خودکار در یک کیوسک بازرسی اولیه بررسی می شود

سیستم، هویت شما را در برابر اطلاعات جمع آوری شده هنگام ارسال درخواست شما بررسی می کند.

 • اگر در فرودگاه های کوچکتر و تمام بنادر ورودی کشور وارد کانادا شوید، شما را به بازرسی ثانویه ارجاع میدهند ، در جایی که یک مأمور خدمات مرزی از یک دستگاه تأیید اثر انگشت برای بررسی اثر انگشت خود استفاده می کند ، ممکن است اثر انگشت شما بررسی شود.

مامور از شما می خواهد كه گذرنامه و مدارك سفر خود را ببینید. همچنین اسناد دیگری مانند نسخه پزشکی بیمه خود را در اختیار خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که این اسناد در چمدان شما بسته بندی نشده اند. با این کار سرعت ورود شما به کانادا بیشتر می شود.

یک ویزای فوق العاده ویزا و مسافرتی معتبر (گذرنامه ، عنوان سفر یا گواهی هویت) تضمین نمی کند که می توانید وارد کانادا شوید.

اگر اطلاعات غلط یا ناقص بدهید به شما اجازه نمی دهند وارد کانادا شوید. شما باید افسر را متقاعد کنید که واجد شرایط ورود به کانادا هستید. همچنین باید افسر را متقاعد کنید که در پایان اقامت تأیید شده خود ، کانادا را ترک خواهید کرد.

زندگی در کانادا


کانادا ممکن است با کشور وطن شما بسیار متفاوت باشد ، به این معنی که قبل از رسیدن اطلاعات زیادی در مورد آن وجود دارد که باید بدانید. با کانادا ، از جمله آب و هوا، مردم ، دولت و نحوه زندگی آشنا شوید.

کار یا تحصیل در کانادا


بیشتر بازدید کنندگان به کانادا برای کار یا تحصیل در کانادا به مجوز نیاز دارند. اگر در حال بازدید از کانادا هستید ، هنوز در کانادا وضعیت حقوقی دارید و می خواهید کار کنید یا تحصیل کنید ، چند گزینه وجود دارد.

 • برای اجازه کار می توانید درخواست کنید:

از کشور خود یا کشور دیگری که به طور قانونی پذیرفته شده اید ، یا بصورت حضوری یا از طریق نامه در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) درخواست اجازه کار کنید.

 • برای اجازه تحصیل می توانید درخواست کنید:

از کشور خود یا کشور دیگری که به طور قانونی پذیرفته شده اید ، یا بصورت حضوری یا از طریق نامه در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) برای اجازه تحصیل اقدام کنید.

 

منبع

پیام بگذارید