موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای تحصیلی آلمان

(Visas to study in Germany)

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان: ویزا و مجوز دانشجویی آلمانی

آلمان جایی است که می تواند کیفیت آموزش عالی ، زیرساختهای تحقیقاتی ، روش تدریس ، مطالعات کم هزینه و آینده شغلی را به وجود آورد. به همین دلیل است که بسیاری از بین المللی اعتقاد دارند که آلمان بهترین مکان برای ادامه تحصیلات عالی است.

از طرف دیگر ، هر فرد خارجی قادر نیست چنین رویائی را بی درنگ دنبال کند. این امر به این دلیل است که چندین ملیت مجاز به ورود و ماندن در خاک آلمان بدون بهره گیری از ویزا آلمانی مناسب نیستند.

در مورد ما ، ویزای مورد نیاز ، سند رسمی مجوز لازم برای اجازه دادن به یک اتباع غیر آلمانی برای ورود و اقامت در خاک آلمان به منظور تحصیل ، در یک دوره زمانی خاص است.

بنابراین ، یک خارجی است که:

فقط نامه دانشگاه پذیرش را از دانشگاه آلمان دریافت کردم ،
به زودی انتظار می رود در مورد درخواست دانشگاه خود در دانشگاهی در آلمان پاسخی را بدست آورید ،
قبل از ورود به دانشگاه آلمان باید در یک دوره پایه ثبت نام کند ،
برای آمادگی در آزمون “Feststellungsprüfung” – باید یک دوره پایه (Studienkolleg) بگذرانید – آزمون ارزیابی صلاحیت
نیاز به تکمیل مدرک دکترا دارد
می خواهد در آلمان مشغول یک پروژه تحقیقاتی باشد
… شما مجبور خواهید شد برای ویزای تحصیلی مناسب آلمان در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود درخواست کنید تا در دوره مورد نظر در آلمان وارد شوید و بمانید ، در صورت مراجعه به یکی از این کشورها.

در صورت نیاز به ماندن بیش از 90 روز در قلمرو آلمان یا 3 ماه ، از شما خواسته می شود که پس از ورود به آلمان ، اجازه اقامت را نیز به اندازه کافی زود بگیرید.

در مورد زمان مناسب صحبت می کنیم ، هیچ دوره مشخصی وجود ندارد که باید درخواست ویزا دهید ، اما پیشنهاد می شود این کار را به اندازه کافی زودتر از سفر برنامه ریزی شده خود به آلمان انجام دهید.

به طور معمول ، 3 (3) ماه قبل از شروع مطالعات برنامه ریزی شده ، برای بسیاری از افرادی که قبلاً تجربه مشابهی را پشت سر گذاشته بودند ، مناسب کار می کردند.

نکته مهم: برای افزایش زیاد شانس ویزای دانشجویی خود باید از یک حساب مسدود شده به عنوان اثبات منابع مالی استفاده کنید.
حساب مسدود شده نوع خاصی از حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در آلمان است ، تا ثابت کند شما در طول تحصیل یک سال بودجه کافی برای زندگی در آلمان دارید.

از سال 2020 ، تخمین زده می شود که یک دانشجوی خارجی در آلمان به طور متوسط ​​853 یورو در ماه حداقل هزینه کند. بنابراین ، قبل از درخواست ویزای دانشجویی آلمان ، باید 10.236 یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حساب مسدود شده آلمان ، اینجا را کلیک کنید

اما ، بگذارید با هم ببینیم که درباره دریافت ویزای آلمانی برای اهداف تحصیلی باید چه چیز دیگری بدانید.

انواع ویزا آلمانی برای اهداف مطالعه کدامند؟
همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، هر وقت می خواهید برای اهداف تحصیل به آلمان سفر کنید ، باید درخواست ویزای آلمانی مناسب ، مربوط به هدف سفر خود را کنید و در آنجا بمانید – تحصیل کنید.

سه نوع ویزا وجود دارد که برای افرادی که قصد دارند فعالیت های آموزشی را در آلمان انجام دهند وجود دارد:

ویزا دوره زبان (ویزا برای یادگیری زبان) – برای فعالیت های آموزشی از 3 ماه تا 1 سال به منظور شرکت در دوره های کوتاه مدت زبان آلمانی.
متقاضی دانشجویی ویزا (Visum Zur Studienbewerbung) – اگر می خواهید در آلمان تحصیل کنید ، اما هنوز سعی در یافتن برنامه مناسب دارید یا هنوز نامه تأییدیه را از دانشگاه خود دریافت نکرده اید
ویزا دانشجویی (Visum Zu Studienzwecken) – اگر قبلاً در دانشگاه آلمان پذیرفته شده اید.
برای ویزا تحصیل در آلمان کجا و چگونه متقاضی شویم؟
همانطور که قبلاً بیان کردیم ، مکانی که باید ویزای خود را درخواست کنید سفارت آلمان یا کنسولگری آلمان در کشور شماست.

ابتدا باید یک مصاحبه را برای مصاحبه ویزا تعیین کنید. در روز مصاحبه ، باید مدارک درخواست ویزا خود را ارائه دهید.

علاوه بر این ، شما نیاز دارید که به سؤالات مصاحبه ای که افسر کنسولی تهیه می کند پاسخ دهید تا شما را از نزدیک به عنوان یک نامزد بالقوه ویزا بررسی کند.

به زودی انتصاب ویزا را ترک کنید ENOUGH
قبل از انجام هر کار دیگری ، به منظور درخواست ویزای دانشجویی شینگن ، باید یک قرار ملاقات ویزا در سفارت آلمان یا کنسولگری کشور خود تعیین کنید!

تاریخ های موجود را بررسی کنید و قرار است در سیستم آنلاین در وب سایت سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود قرار بگیرید ، به زودی پس از آنکه بتوانید زمان عزیمت خود را برنامه ریزی کنید.

مصاحبه ویزا
مصاحبه ویزا لحظه ای است که شما مستقیماً به عنوان متقاضی ویزا با افسر کنسولی ملاقات می کنید. در همان زمان لازم است که تمام مدارک مورد نیاز ویزا را ارائه دهید ، زیرا افسر کنسولی شما به طور منظم از آنها درخواست می کند. در حین ملاقات ویزا ، افسر همچنین در مورد برنامه ، و همچنین موارد شخصی که باید با دقت و صادقانه به آنها پاسخ دهید ، از شما سؤال می کند.

ثبت نام در اداره ثبت احوال
خارجیانی که می خواهند بیش از 2 ماه در آلمان بمانند ، باید تأیید ثبت نام “Meldebestätigung” را دریافت کنند. برای دریافت چنین تأییدیه ، یک خارجی باید در اداره ثبت محلی اقامتگاه یا “Einwohnermeldeamt” درخواست کند.
اتباع خارجی که می خواهند بیش از 90 روز یا 3 ماه در آلمان بمانند ، می توانند عنوان اقامتگاه مناسب را داشته باشند. در مورد ما ، مجوز اقامت “Aufenthaltsgenehmigung” عنوانی مناسب است که برای اهداف مطالعاتی در نظر گرفته شده است. اجازه اقامت فقط با درخواست صاحب ویزا در دفتر ثبت بیگانه “Ausländerbehörde” در شهری که دانشگاه شما در آن قرار دارد صادر می شود.
بیشتر در زیر بیاموزید: ثبت نام در دفتر ثبت احوال برای اهداف مطالعه

موارد مهمی که باید به عنوان متقاضی ویزا آلمانی یا دارنده آن شناخته شوید
پس از مصاحبه ویزا ، توسط افسر ویزا می توانید مدارك اضافی لازم باشد
در مصاحبه ویزا به صورت حضوری ظاهر شوید
در مورد اعتبار پاسپورت خود محتاط باشید – لازم است که برای کل مدت اقامت خود از جمله مدت زمان طولانی پیش بینی شده معتبر باشد
به خاطر داشته باشید که درخواست ناقص ویزا را نمی توان رد کرد
عکس های خود را در فرم درخواست ویزا نچسبانید
کسی را با شما در طول مصاحبه ویزا به سفارت یا کنسولگری نبرید
هر متقاضی مجاز است نسبت به تصمیم سفارت یا کنسولگری درباره درخواست ویزا اقدام کند
دریافت ویزا برای اهداف تحصیل بسیار مهم است ، به جای ویزای توریستی – از آنجا که به شما امکان می دهد یک بار اجازه اقامت در آلمان را دریافت کنید به یاد داشته باشید که ویزای توریستی نمی تواند در مدت زمان طولانی در آلمان بیشتر شود ، در صورت نیاز به ماندن بیشتر!
اگر در نظر گرفته شود که متقاضی خطری برای امنیت و نظم عمومی منطقه شنگن باشد ، ویزا رد خواهد شد
در صورت رد ویزا ، متقاضی از دلیل اصلی رد آن مطلع می شود
اطمینان حاصل کنید که سفر شما به آلمان به اندازه کافی زود برنامه ریزی شده باشد تا بتوانید زمان لازم را برای ثبت نام در دانشگاه داشته باشید
اسناد اصلی را می توان پس از ورود به فرودگاه مورد نیاز است
ویزای تحصیل در آلمان به طور خودکار داده نمی شود – بنابراین شما باید تا 4 ماه صبر کنید تا از سفارت یا کنسولگری پاسخی دریافت کنید و هیچ تضمینی برای ویزای شما وجود ندارد
فرم درخواست را می توان آزادانه در وب سایت سفارت یا کنسولگری در کشور خود بارگیری کرد
گذرنامه در کل مراحل ثبت ویزا در سفارت / کنسولگری باقی می ماند
قرار ملاقات ویزا فقط از طریق سیستم آنلاین (نه از طریق تلفن ، ایمیل ، فکس یا حضوری) انجام می شود.
در صورت امتناع ویزا هزینه ویزا پرداخت نمی شود

هزینه ویزا دانشجویی آلمان
هزینه درخواست ویزای دانشجویی آلمان 75 ، – یورو است.

متقاضیان دانشجویی مجبور به پرداخت ویزا از طریق نقل و انتقال بانکی هستند. چک یا کارت اعتباری پذیرفته نمی شود. منظور از پول باید به نام سفارت / کنسولگری در کشور شما باشد و بیشتر از دو ماه نباشد.

لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد درخواست ویزای دانشجویی ، هزینه ویزا را به شما بازپرداخت نمی کنید.

برای افزایش زیاد شانس ویزای دانشجویی خود باید از یک حساب مسدود شده به عنوان اثبات منابع مالی استفاده کنید.

درباره حساب مسدود شده آلمان در Fintiba بیشتر بدانید

چه مدت طول می کشد تا ویزای دانشجویی آلمانی پردازش شود؟
زمان پردازش ویزای تحصیل طولانی مدت در آلمان ممکن است 6-12 هفته از روز درخواست طول بکشد. در حالی که ویزاهای تحصیل کوتاه مدت در آلمان معمولاً طی 15-30 روز توسط ماموریت های آلمان در خارج از کشور تصمیم می گیرند.

منبع

پیام بگذارید