موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

پرسش و پاسخ ویزای آلمان

سؤالات متداول ویزای آلمان

ویزای آلمان

چرا به ویزای آلمان نیاز دارم؟

به صفحه ما مراجعه كنید كه آیا به آلمان و سایر كشورهای شنگن برای مدت كوتاه مدت تا 90 روز نیاز به ویزا دارید. اکثر اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل یا کار در آلمان هستند یا بیش از 90 روز اقامت دارند ، معمولاً به ویزا احتیاج دارند.

دارندگان گذرنامه ایالات متحده ، کانادا و همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سفر به آلمان نیازی به ویزا ندارند. 

آیا برای تحصیل یا کار در آلمان به ویزا نیاز دارم؟

کلیه خارجیانی که می خواهند در آلمان تحصیل یا کار کنند باید قبل از ورود به آلمان ویزا بگیرند. برای اطلاعات بیشتر:

چگونه ویزای دانشجویی دریافت کنم؟
چگونه ویزای کار دریافت کنم؟
چگونه می توانم ویزای جستجوگر شغل بگیرم؟
شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و شهروندان سوئیس حق دارند بدون ویزا در آلمان زندگی و کار کنند.

از کجا می توانم فرم درخواست ویزا را پیدا کنم؟

می توانید فرم درخواست ویزا را از طریق وب سایت ما در نوار کناری سمت راست یا در وب سایت سفارت آلمان در جایی که درخواست خود را ارسال می کنید بارگیری کنید.

ویزای من توسط کنسولگری آلمان صادر شده است، آیا می توانم از این ویزا برای سفر به کشورهای دیگر (به عنوان مثال هلند یا دانمارک) استفاده کنم؟

بله، تو میتونی! طبق توافقنامه شینگن مجاز به بازدید از تمام ایالت های منطقه شنگن از جمله: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا و سوئد.
لطفاً توجه داشته باشید که باید در کنسولگری آن کشور که به آن سفر می کنید یا اگر به چندین کشور سفر می کنید ، اقدام کنید ، سپس در کنسولگری آن کشور که اولین نقطه ورود شما خواهد بود ، اقدام کنید.

برنامه سفر من شامل اقامت شبانه در فرودگاه است. آیا باید برای ویزای ترانزیت یا ویزای معمولی اقدام کنم؟

ویزای ترانزیت فرودگاه فقط در صورتی معتبر است که در حالی که منتظر پرواز بعدی خود هستید در منطقه ترانزیت بین المللی فرودگاه بمانید. اگر مجبورید یک شب بمانید ، باید ویزای معمولی بگیرید ، زیرا اقامت هتل فقط در خارج از فرودگاه امکان پذیر است. لطفاً پیش از این به خوبی عمل کنید تا از تأخیر در سفر جلوگیری شود.

من قبلاً به آلمان رفته ام ، آیا می توانم از همان ویزا برای سفر به کشور شنگن دیگر استفاده کنم؟

به طور کلی ، می توانید. لطفاً طول مدت برچسب ویزا را بررسی کنید ، تعداد ورود برای آن معتبر است (علاوه بر یک ورودی ، می توانید ویزای ورود به دو یا چندین بار دریافت کنید) و مدت زمان اقامت را بگیرید. در “برچسب ویزا” به “شینگن استاتن” اشاره شده است.

ویزای من توسط یک سفارتخانه از کشور شنگن صادر شده است ، آیا می توانم از آن برای سفر به آلمان استفاده کنم؟

بله ، می توانید برای سفر به آلمان از ویزای شینگن صادر شده در یک کشور دیگر استفاده کنید (متن ویزا می نویسد: “معتبر برای کشورهای شنگن”)

ویزای شینگن تا چه مدت اعتبار دارد؟

با ویزای شینگن می توانید حداکثر 90 روز در آلمان و سایر کشورهای شینگن بمانید ، اما این ویزای به اصطلاح “اقامت کوتاه” است که برای اهداف مسافرتی ، کار نکردن و تحصیل معتبر است. اگر قصد دارید به دنبال شغل خود به آلمان بروید یا شغل خود را پیدا کرده اید ، پس باید برای ویزای کار اقدام کنید. اگر در دانشگاه آلمان پذیرفته شدید ، باید ویزای دانشجویی بگیرید.

چه نوع ویزای شینگن دریافت می کنم؟

این بستگی به شرایط هدف سفر شما دارد ، اما ویزای ورود چندمنظوره یک معیار است و احتمالاً ویزای شماست.

چه زمانی می توانم برای ویزا اقدام کنم؟

شما می توانید 90 روز قبل از تاریخ سفر خود برای ویزای آلمان اقدام کنید. توصیه می شود قبل از سفر 3-6 هفته قبل از سفر درخواست کنید تا از بروز هرگونه تأخیر در پردازش ویزا جلوگیری کنید و از برنامه سفرتان جلوگیری کنید.

در صورت عدم پذیرش درخواست من ، چه زمانی می توانم دوباره درخواست ویزا بدهم؟

در صورت عدم پذیرش درخواست ویزا ، شما مجاز به درخواست بدون هیچ گونه هزینه ای هستید. در نامه امتناع شما جزئیات مربوط به چگونگی اعتراض در مورد امتناع ویزای شما ذکر شده است.

اعتبار اعتبار گذرنامه چیست؟

پس از انقضای ویزای شینگن ، گذرنامه شما باید 3 ماه اعتبار داشته باشد. می توانید در این وب سایت اطلاعات تکمیلی در مورد نیازمندی های گذرنامه را بخوانید.

آیا نیاز به بیمه مسافرتی دارم؟

بله ، شما انجام می دهید قبل از درخواست هر نوع ویزای آلمان ، باید اثبات این موضوع را داشته باشید که بیمه مسافرتی داشته باشید ، انتظار ویزای ترانزیت فرودگاه را دارید.

ویزای آلمان چقدر هزینه دارد؟

هزینه ویزا از سال 2008 60 یورو است. فقط بخاطر داشته باشید که هزینه ویزا ممکن است تغییر کند ، بنابراین با وب سایت سفارت آلمان جایی که قصد دارید ویزا را برای اطلاعات به روز داشته باشید مشورت کنید. به یاد داشته باشید اگر ویزا دریافت نکنید ، بازپرداخت دریافت خواهید کرد.

برای دریافت ویزای خود باید کجا اقدام کنم؟

برای درخواست ویزای توریستی / ویزیت ، کار ، تحصیل یا کار باید در کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود اقدام کنید.

من مقیم انگلستان هستم؛ آیا برای بازدید از آلمان به ویزا نیاز دارم؟

شهروندان کشورهای این لیست که حداقل سه ماه در انگلستان اقامت داشته اند و قصد بازدید از آلمان را دارند ، برای ورود به آلمان می بایست ویزای آلمان را دریافت کنند.

برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً ویزای آلمان را برای ساکنان انگلستان کلیک کنید.

منبع

پیام بگذارید