موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای پژوهشگر مهمان آلمان

ویزای پژوهشگر مهمان

ویزای پژوهشگر مهمان آلمان برای دانشمندان / پژوهشگر بازدیدکننده

(Guest Scientist)

ویزای پژوهشگر مهمان
 
آلمان به دانشمندان و محققان بین المللی در زمینه های مختلف فرصتی جذاب تبدیل شده است و آنها را مجبور می کند تا در تحقیقات مختلف در موسسات مختلف واقع در کشور اروپای غربی شرکت کنند. به طور اتفاقی ، این کشور به عنوان سرزمین اختراع و نوآوری در بین دیگران شناخته می شود ، دروازه ای برای همه کسانی که مایل به کشف غیب دنیای اسرارآمیز علم هستند.

با این وجود ، آمدن به کار در جمهوری فدرال آلمان به عنوان یک دانشمند یا یک محقق بازدیدکننده نیاز به اتمام یک فرآیند کامل دارد ، مانند یافتن موسسه ای که بتوانید در آن تحقیق کنید و یا همچنین ویزا دریافت کنید (در صورت نیاز یکی)

در این مقاله ، ما توضیح داده ایم که دانشمندان و دانشمندان بین المللی برای اخذ ویزا چه کاری باید انجام دهند ، و همچنین چگونگی پی بردن به اینکه آیا آنها مشمول رژیم ویزا هستند یا خیر.

چه کسی به یک ویزای دانشمند آلمانی نیاز دارد؟
به دلیل سیاست های ورود به سیستم و مقررات جمهوری فدرال آلمان ، خواه به ویزا نیاز داشته باشید یا نه ، همه اینها به ملیت / شهروندی شما بستگی دارد.

به همین دلیل ، قبل از شروع مراحل درخواست برای وی ، باید بررسی کنید که آیا به ویزا نیاز دارید یا نه.

بین المللی هایی که نیازی به ویزای دانشمند ندارند
محققان و دانشمندانی که دارندگان گذرنامه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا منطقه تجارت آزاد اروپا هستند ، موظف نیستند برای ورود به کشور و شرکت در یک مطالعه / تحقیق ، ویزا دریافت کنند. اما اگر قصد دارد بیش از سه ماه در کشور بماند ، ثبت نام در مقامات محلی امری ضروری است.

در این میان اتباع استرالیا ، هندوراس ، اسرائیل ، ژاپن ، کانادا ، نیوزلند ، جمهوری کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا می توانند فقط با گذرنامه معتبر وارد ویزای جمهوری فدرال آلمان شوند. با این وجود ، آنها هنوز هم باید در مقامات محلی – اداره ثبت اسکان اقامت یا خدمات شهروندی به محض ورود ، ثبت نام کنند و مجوز اشتغال دریافت کنند تا بتوانند کار کنند.

بین المللی هایی که به ویزا دانشمند نیاز دارند
طبق اتباع سایر کشورها ، از آنها خواسته می شود تا ویزا بگیرند تا واجد شرایط ورود و انجام تحقیقات خود در آلمان باشند.

شرایط ویزای آلمان
مقامات مهاجرت آلمان لیستی از مدارک مورد نیاز ویزا را در اختیار شما قرار می دهند ، معیارهایی را که باید هریک از آنها برای رعایت ویزای وی رعایت کند ، مشخص می کند. ما این نیازها را برای محققان و دانشمندان در دو گروه قرار داده ایم ، به شرح زیر:

اسناد معمول مورد نیاز ویزا
فرم درخواست – که باید کاملاً تکمیل شود. به دادن اطلاعات صحیح توجه کنید و سعی کنید از هرگونه عذاب جلوگیری کنید. فرم را دو بار چاپ کنید و در پایان هر دو نسخه را امضا کنید.
دو عکس یکسان – چهره کامل ، بدون پس زمینه شلوغ و گرفته شده در سه ماه گذشته. عکس ها باید مطابق با الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرت آلمان باشد.
گذرنامه معتبر ملی – که در طی 10 سال گذشته صادر شده و با اعتبار حداقل 12 ماه پس از بازگشت برنامه ریزی شده متقاضی باقی مانده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط گذرنامه به این صفحه مراجعه کنید.
1 کپی از صفحه داده گذرنامه شما (کپی اندازه A4)
بیمه درمانی – شما باید سندی را تأیید کنید که تأیید می کند بیمه درمانی را برای دانشمندان مهمان خریداری کرده اید. این بیمه باید هر نوع نیاز به معالجه فوریت های پزشکی یا بستری شدن در بیمارستان ها در برابر بیماری ها و حوادث را با حداقل 30 هزار یورو پوشش دهد. همچنین باید در صورت مرگ ، بازگرداندن را نیز پوشش دهد.
برنامه سفر پرواز – که می تواند رزرو پرواز باشد ، بلیط های راه آهن و دیگران. می توانید از خدمات مشاوره ویزا مانند این استفاده کنید و یا یک آنلاین پیدا کنید.

اثبات اسکان برای کل اقامت خود در منطقه شینگن – که می تواند رزرو هتل یا دعوت نامه توسط یک میزبان ، که دوست یا عضو خانواده شماست ، باشد.
اثبات وضعیت مدنی: شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر
وسایل معاش – باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند شما قادر به تأمین نیازهای مالی هستید. این می تواند یک بیانیه بانکی باشد که نشان می دهد پول کافی برای تأمین مالی خود برای کل دوره ای که در آلمان خواهید ماند ، قرارداد است با این شرکت که در آن کارآموزی / آموزش می کنید و نشان می دهد که چقدر می خواهید پرداخت کنید. ، در صورت دریافت هرگونه پرداختی همچنین می تواند نامه ای باشد که توسط یک حامی مالی تأیید می شود که تأیید می کنند که برای حمایت از نامه خود ، مرتباً به شما پول ارسال می کنند ، همراه با بیانیه بانکی ، قرارداد کار و پرداخت اسکناس. همچنین می تواند ترکیبی از همه آنها باشد. به عنوان بخشی از وجوه مالی ممکن است شما مجبور شوید مدارک زیر را با توجه به وضعیت کاری خود ارائه دهید:
در صورت اشتغال: پرداخت حق الزحمه سه ماه گذشته / قرارداد کار را پرداخت کنید
در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (اثبات عنوان زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره)
الزامات خاص ویزای دانشمند
نامه تحت پوشش شخصی که هدف از اقامت در آلمان را توضیح می دهد
نامه بدون اعتراض دانشگاه / موسسه تحقیقاتی محلی شما ، که تأیید می کند که شما در کشور خود تعهدات قراردادی دارید که باید و به آن باز خواهید گشت.
نامه دعوت نامه از دانشگاه / مؤسسه تحقیقاتی آلمان که شرایط اقامت شما در آلمان را تأیید می کند ، از جمله پرداخت (بورس تحصیلی)
اثبات مدرک تحصیلی (گواهی مدرک دانشگاهی یا برگه مارک)
لطفا توجه داشته باشید که سفارت آلمان در کشور خود شما حق این را دارد که در صورت لزوم ، مدارک دیگری را درخواست کند. ارسال مدارک لازم تضمین نمی کند که ویزا به شما اعطا شود. ارسال اسناد ناقص یا امتناع از حضور در مصاحبه ویزا منجر به رد درخواست شما خواهد شد.

فرآیند برنامه
اگر نیاز به اخذ ویزا دارید ، این دستورالعمل گام به گام را دنبال کنید که نشان می دهد فرد برای دریافت ویزا باید چه کاری انجام دهد. درخواست باید در سفارت یا کنسولگری در کشور خود که به خانه شما نزدیکتر است ارسال شود. در برخی از کشورها ، مراکز درخواست ویزا نیز وجود دارد که می توانید برای ویزا خود اقدام کنید و ممکن است به خانه شما نزدیکتر باشد.

توصیه می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر خود برای ویزا اقدام کنید تا هرگونه تاخیر در پردازش را برآورده کنید.

دانشمند آلمان / بازدید از ویزای بورس تحصیلی
برای داوطلبان درخواست ویزای لازم ، کلیه داوطلبان ویزا هزینه پرداخت می کنند. ویزای آلمان برای ویزای اقامت طولانی تا سال 2017 75 یورو است. متقاضیان باید هزینه آن را به یورو یا به ارز محلی خود با توجه به نرخ ارز مبادله شده توسط سفارت پرداخت کنند.

لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا ، هزینه ویزا بازپرداخت نخواهد شد و قیمت آن در هر زمان تغییر می کند.

پردازش ویزا
سفارت ممکن است 10 تا 15 روز طول بکشد تا درخواست شما را پردازش کند. زمان پردازش ممکن است در مواردی افزایش یابد که سفارت برنامه های زیادی را دریافت کرده باشد یا در سایر شرایط خاص متقاضی. به همین دلیل به شما توصیه می شود که در اسرع وقت اقدام کنید. سریعترین درخواست برای ویزا 3 ماه قبل از سفر برنامه ریزی شده شما و آخرین آنها سه هفته قبل از سفر برنامه ریزی شده شما است.

آیا می توانم ویزای دانشمند / ویزیتور را گسترش دهم؟
ویزای طولانی مدت برای محققان یا دانشمندان در آلمان در بسیاری موارد قابل تمدید است. متقاضی باید جلسات خود را در دفتر ثبت نام اتباع بیگانه در شهر آلمان ملاقات کند که حداقل دو ماه قبل از انقضای ویزا خود در آنجا بمانند.

در روز تعیین وقت ، نامزد باید با اسناد لازم در دفتر بیگانگان حاضر شود. نامه مشروط دلیل درخواست تمدید ویزا ضروری است. همچنین باید نامه ای از دانشگاه / موسسه تحقیق ارسال کنید که تأیید می کند آنها مایل هستند که شما همچنان روی مطالعه خود برای چند ماه دیگر ادامه دهید. هزینه تمدید / تمدید ویزا حدود 80 یورو است.

آیا می توانم خانواده ام را بیاورم؟
همه کسانی که در آلمان زندگی می کنند و دارای ویزای Long-Stay هستند و در یک تحقیق / مطالعه شرکت می کنند ، در صورت تمایل می توانند همسر و فرزندان خود را به سر ببرند. با این حال ، موارد زیر مانند موارد زیر وجود دارد:

شما باید در مکانی که زندگی می کنید ، فضای کافی برای اعضای خانواده بیشتر داشته باشید
شما باید نشان دهید که می توانید از نظر مالی از اعضای خانواده خود که به شما ملحق می شوند حمایت مالی کنید
این اعضای خانواده باید حداقل دانش پایه آلمانی داشته باشند
فرزندان شما باید زیر سن و سال و ازدواج نکرده باشند.
همچنین ، همسر شما پس از دریافت اجازه کار از آژانس فدرال اشتغال در آلمان ، می تواند در طول مدت اقامت خود مشغول به کار شود.

برای اطلاع دقیق تر و کافی تر ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان روی عکس زیر کلیک فرمایید.

ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

پیام بگذارید