موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

شرایط عکس ویزای آلمان

شرایط عکس ویزای آلمان

“Visa Photo Requirements”

عکس های با کیفیت بالا برای استفاده در اسناد بیومتریک ضروری است. رعایت این الزامات ارائه شده در اینجا ضروری است بنابراین شما می توانید عکس را برای ویزا در اسرع وقت دقیق تهیه کرده و از تاخیرهای غیرضروری خودداری کنید. در ادامه تمام شرایط لازم برای عکس ویزای آلمان را بررسی خواهیم کرد.

شرایط لازم برای عکس ویزای آلمان

هنگام گرفتن عکس ویزای آلمان مطمئن شوید که صورت شما 70 تا 80 درصد از کل عکس را می گیرد. یعنی از پیشانی تا فک  ارتفاع 32 – 36 میلی متر باشد. اگر چهره شما از عکس کمتر از 27 میلی متر یا بیشتر از 40 میلی متر باشد رد می شود.

هنگام عکس گرفتن ویزای آلمان، نزدیک نشوید یا در موقعیت محوری قرار نگیرید. عکس باید فقط یک نفر رانشان دهد، هیچ شخص یا اشیاء دیگری قابل قبول نیست. از سایه های موجود در زمینه عکس خود نیز خودداری کنید.

تمرکز

عکس شما همچنین باید تمرکز دقیق داشته باشد، واضح و دارای کنتراست مناسب باشد. مطمئن شوید که عکس تارنباشد، بیش از حد کم رنگ یا بدون کنتراست کافی است.

روشنایی

عکس خود را با فلاش بگیرید، نباید خیلی تیره یا خیلی روشن باشد. از سایه های صورت، انعکاس چشمک زدن یا چشم قرمز باید اجتناب شود.

زمینه

عکس خود را در برابر یک رنگ خاکستری خنثی بگیرید. اگر صورت و موهای شما به رنگ روشن است، در برابر پس زمینه خاکستری متوسط عکس بگیرید. اگر چهره و موهای تیره تری دارید، عکس خود را در برابر پس زمینه روشن و خاکستری بگیرید.

کیفیت عکس

عکس ویزای آلمان باید روی کاغذهای با کیفیت بالا و با وضوح چاپ حداقل 600dpi چاپ شود، به خصوص هنگامی که با دوربین دیجیتال گرفته شده است. عکس شما باید تمیز و با رنگ های طبیعی باشد، به هیچ وجه پیکسلی یا آسیب دیده نیست. عکس ها می توانند به رنگ سیاه و سفید و یا رنگی باشند.

سر و چشم

هنگام گرفتن عکس ویزای آلمان به طور مستقیم به دوربین نگاه کنید و چشمان خود را باز نگه دارید. مراقب باشید که چشمان خود را با قاب یا موهای شیشه ای نپوشانید. اگر عینک می پوشید، حتماً از لنزهای موجود در عکس خود بازتاب چشمک زن نداشته باشید و عینک یا عینک آفتابی رنگی نپوشید.

کلاه یا پوشش سر به طور کلی مجاز نیست، اما به ویژه به دلایل مذهبی می توان استثنائی ایجاد کرد.  پوشش سر مجاز است  صورت شما باید از چانه تا پیشانی قابل رویت باشد.

فرزندان

برای کودکان 9 ساله و کمتر، باید این شرایط را رعایت کنید:

صورت باید 50 تا 80٪ از عکس را بگیرد. این بدان معنی است که صورت از پایین چانه تا تاج (بالای سر، نه بالای مو) باید بین 22 تا 36 میلی متر اندازه گیری شود.

عکسها فقط در صورت اندازه گیری کمتر از 17 میلی متر یا بیشتر از 40 میلی متر قابل رد هستند.

کودکان و فرزندان بسیار جوان

برای کودکان در سن 5 سال و بالاتر، همان اندازه گیری صورت در مورد کودکان 9 سال و کمتر اعمال می شود. کودکان 5 ساله و کمتر دیگر نیازی به بیان بی طرف ندارند یا مستقیماً به دوربین نگاه می کنند و لازم نیست که سر آنها در مرکز باشد. برای نوزادان زیر یک سال لازم نیست چشمانشان باز باشد.

لطفا به موارد گفته شده در این مقاله بسیار توجه کنید و بصورت دقیق اجرا کنید تا جهت اخذ ویزای آلمان مشکلی ایجاد نشود.

 

پیام بگذارید