موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

شرایط گذرنامه برای درخواست ویزا آلمان

درخواست ویزای آلمان

شرایط گذرنامه برای درخواست ویزا آلمان

(Passport Requirements for Germany Visa Application)

درخواست ویزای آلمان

ارسال سند مسافرتی توسط متقاضی درخواست ویزا یکی از اصلی ترین و اساسی ترین شرایط برای درخواست ویزا آلمان است. مطابق با هر الزام دیگر، در مورد معیارهایی که یک گذرنامه باید رعایت کند، مشخصات دقیق آن وجود دارد تا این امر برای سفارت آلمان در کشور محل اقامت شما قابل قبول باشد.

گذرنامه جزو اولین اسنادی است که در مورد درخواست ویزا شما بررسی نشده است. اگر گذرنامه همانطور که لازم نیست  نباشد کنسول ویزا بقیه مدارک  را بررسی نخواهد کرد و به طور خودکار درخواست شما را رد می کند.

معیارهای اصلی گذرنامه شما باید به شرح زیر باشد:

باید سه ماه اعتبار از آخرین روز ترک آلمان داشته باشد.

این قانون نه تنها برای آلمان بلکه برای کل منطقه شینگن یک قانون است، که متقاضیان درخواست ویزا آلمان باید سه ماه اعتبار دیگر فراتر از سفر برنامه ریزی شده خود داشته باشند تا ویزای هر یک از کشورهای عضو را بدست آورند.

گذرنامه با اعتبار طولانی پذیرفته نمی شود.نباید از 10 سال بیشتر باشد، در روزی که قصد ترک آلمان را دارید.

گذرنامه شما ممکن است اعتبار بیش از 10 سال، یعنی 15 سال داشته باشد. با این حال، مقامات آلمانی آن را قبول نخواهند کرد، اگر روزی که قصد ترک از آلمان را دارید، گذرنامه شما حتی یک روز از 10 سال بزرگتر است.

حداقل باید دو صفحه خالی داشته باشد.

این شرط وجود دارد زیرا سفارت باید ویزا را در گذرنامه شما درج كند. اگر ویزای شما هنوز معتبر باشد و کمتر از 10 سال عمر داشته باشد، در صورت عدم وجود صفحات خالی سفارت آن را نخواهد پذیرفت. بعضی از سفارتخانه ها نیاز دارند که این صفحات خالی به صورت متوالی باشد، اما اکثر آنها اینطور نیستند. برای اطلاعات خاص در این زمینه باید با سفارت آلمان در کشور خود تماس بگیرید.

گذرنامه هایی که دارای صفحات اضافی هستند (بعداً به سند اضافه می شوند) نیز پذیرفته نخواهند شد.

گذرنامه هایی که حاوی داده های غیرقانونی هستند قابل پذیرش نیستند.

اطلاعات گذرنامه شما باید به اندازه کافی واضح باشد تا توسط مقامات سفارت که درخواست ویزا شما را پردازش می کنند خوانده و درک شوند.

گذرنامه شما نباید صدمه ببیند.

سفارتخانه ها هرگونه گذرنامه پاره شده یا سوخته را رد می کنند، یا صفحات پاره شده یا سوخته دارند. گذرنامه های دارای صفحات مرطوب یا علائم عظیم، به عنوان لکه نوشیدنی و سایر موارد نیز پذیرفته نمی شوند.

لطفاً به این قوانین توجه کنید. اگر گذرنامه شما با آنها مطابقت نداشته باشد، لازم است قبل از درخواست ویزا، گذرنامه جدید دریافت کنید. این قوانین برای اتباع تمام کشورهای جهان که متقاضی ویزا هستند، بزرگسالان و کودکان اعمال می شود.

شرایط تصویر صفحه اطلاعات گذرنامه

در کنار گذرنامه خود و سایر شرایط ویزای آلمان، از شما خواسته می شود یک نسخه از صفحه داده گذرنامه خود را ارسال کنید. این نسخه باید در نسخه A4 باشد و به صورت رنگی یا سیاه و سفید باشد.

نیاز به گذرنامه قدیمی

اگر گذرنامه های قدیمی تر با برچسب ویزا یا تمبر روی آنها دارید که اعتبار آن منقضی شده است یا هیچ صفحه خالی باقی نمانده باشد، باید در کنار سایر مدارک، آنها را نیز ارسال کنید.

اگر بیش از یک پاسپورت از این نوع دارید، لطفاً آنها را به جای اینکه آنها را با یکدیگر ببندید، با یک باند لاستیکی گره بزنید. کشورهای عضو شینگن، از جمله آلمان، سیاست سختگیری در قبال عدم پذیرش اسناد و مدارک اساسی دارند.

متقاضیان و کابران عزیز توجه بفرمایید، جهت درخواست ویزا آلمان میتوانید از صفحه تماس با ما به صورت ارتباط مستقیم جهت مشاوره تلفنی یا در شبکه های اجتماعی دریافت نمایید.

منبع

پیام بگذارید