موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای به رسمیت شناختن صلاحیت های حرفه ای آلمان

Qualifications

اخذ ویزای به رسمیت شناختن صلاحیت های حرفه ای آلمان

 (Germany Visa for the Recognition of Professional Qualifications)

صلاحیت های حرفه ای آلمان

آلمان با داشتن اقتصاد پایدار ، نرخ بیکاری پایین و کمبود شغل در برخی مناطق خاص ، متخصصان را در سراسر جهان را جذب می کند . این کشور یک محیط دوستانه برای شاغلین ایجاد کرده است به خصوص برای افرادی که برای انجام کارهای که اتباع اتحادیه اروپا از جمله آلمانی توانایی انجام آن را ندارند.

ممکن است تحت ویزا شغل جستجوگر ، در آلمان کار کنید و این امکان را برای شما فراهم می کند که در این کشور به دنبال شغل باشید یا ویزای اشتغال ، که مربوط به افرادی است که قبلاً در آلمان شغلی پیدا کرده اند.

در هر دو مورد ، برای به دست آوردن شغل در آلمان، باید چند شرط لازم را دارا باشید، از جمله  داشتن شایستگی های ومهارتهای حرفه ای مناسب برای شغلی که می خواهید انجام دهیدو برای این که صلاحیت های شما مورد پذیرش قرار گیرد باید فرایندی را تکمیل کنید که به آن شناخت مهارت های حرفه ای گفته می شود.

صلاحیت حرفه ای برای ویزای کار آلمان چیست؟

آلمان حرفه های خاصی را می طلبد و احتیاج به مدارک بسیار دقیقی دارد. از آنجا که آلمان  کشوری است  که دارای سیستم آموزشی خاص خود است ، لذا اغلب شرایط لازم  یکسان در مدرک حرفه ای از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است.

به همین دلیل ، آلمان دفتر تشخیص مسئولیت ایجاد کرده است که بررسی می کند صلاحیت حرفه ای خارجی شما معادل حرفه مرجع آلمان است یا خیر. شما می توانید پس از دریافت ویزای اشتغال یا به محض ورود به آلمان در صورت ورود با ویزای شغل کار به کشور ، این درخواست را از کشور خود بدست آورید..

چه کسی به ویزای آلمان برای شناخت صلاحیت های حرفه ای نیاز دارد؟
اگر دفتر تشخیص مسئولیت بفهمد که صلاحیت شغلی که در کشور خود یا جاهای دیگر دریافت کرده اید ، معادل آن در آلمان نیست ، ممکن است شما مجبور شوید با پذیرش یک “دوره جبرانی” را انجام دهید ، که یک امتحان یا یک دوره آموزش می باشد قرار است صلاحیت های نظری و عملی را که درشما وجود ندارد به شما آموزش داده شود  تا بتوانید صلاحیت های حرفه ای مناسب با شرایط آلمان را دارا باشید.

بنابراین ، هر شخصی که صلاحیت های حرفه ای خود را تا حدی مساوی با مدارک حرفه ای آلمان دانست ، ناچار است برای تعادل بین تفاوت ذکر شده ، به عنوان یک دوره ، یک برنامه آموزشی یا کارآموزی ، یک برنامه  متاسب باصلاحیت فوق  را سپری کند.

برای پیدا کردن یک دوره مناسب ، که به شما در تنظیم مدارک مورد نیاز در آلمان کمک می کند ، می توانید به پیشنهاد KURSNET که یک وب سایت رسمی آژانس استخدام فدرال است که برای کمک به افراد برای یافتن پیشنهادهای صلاحیت کمک می کند ، جستجو کنید. صلاحیت های مختلفی وجود دارد ، که رایگان هستند و از طریق ادغام از طریق صلاحیت ها (IQ) ارتقا می یابند.

برای شرکت در یکی از این دوره ها ، شما باید در آلمان باشید زیرا این دوره ها با کلاس های معمولی در سراسر آلمان ارائه می شود. بنابراین ، اگر هنوز در آلمان حضور ندارید ، لازم است ویزای لازم را برای شناسایی مدارک حرفه ای دریافت کنید. در غیر این صورت ، اگر در حال حاضر در آلمان هستید ، فقط می توانید دوره را ثبت نام کنید ، در صورت لزوم هزینه های لازم را بپردازید و در آن شرکت کنید.

برای شناسایی مدارک حرفه ای از ویزا آلمان استفاده کنید
اگر می دانید برای معادل کردن مدارک حرفه ای ، چه نوع دوره یا امتحانی را باید طی کنید ، روند درخواست ویزای آلمان برای تشخیص مدارک حرفه ای به اندازه ای که به نظر می رسد پیچیده نیست. شما باید چندین مرحله ساده را مانند جمع آوری مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود انجام دهید.

الزامات شناخت صلاحیت های حرفه ای

به منظور تکمیل مراحل درخواست ویزای آلمان برای تشخیص مدارک حرفه ای ، لازم است ابتدا مدارک خود را ارسال کنید. یک چک لیست به روز شده از این اسناد را از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود بخواهید و جمع آوری آنها را شروع کنید.

اینها مدارکی است که به طور کلی برای ویزای آلمان لازم است تا بتوانید صلاحیت های حرفه ای را به رسمیت بشناسید ، اگرچه بسته به کشوری که از آن خارج می شوید ، شرایط ممکن است تغییر کند:

فرم درخواست – که می توانید بصورت آنلاین و رایگان دریافت کنید. اگر نتوانید آن را آنلاین پیدا کنید ، یکی از طریق سفارت آلمان را از طریق ایمیل بخواهید و آنها را در اختیار شما قرار می دهند.
گذرنامه معتبر – با حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید ویزا را درج کنید. این اعتبار باید حداقل سه ماه بیشتراز مدت اقامت شما در آلمان باشد.
سه عکس یکسان – که اخیراً گرفته شده اند ، و در  سه ماه اخیر طبق معیارهای تعیین شده توسط سفارت گرفته شده باشد.
ویزاهای قبلی آلمان / شنگن – در صورت وجود.
شناخت صلاحیت حرفه ای خارجی – که نشان می دهد صلاحیت های شما تا حدی شناخته شده یا به رسمیت شناخته نشده است ، و برای معادل کردن مدارک خود باید در برنامه های صلاحیت شرکت کنید.
اثبات مدرک تحصیلی – مدرک دانشگاهی شما و گواهینامه های آموزش حرفه ای
اثبات ابزارهای مالی – که نشان می دهد شما در زمان اقامت در آلمان از نظر مالی برای حمایت از خود و شرکت در یکی از دوره ها برخوردار هستید ، این امر باعث می شود تا اخذ ویزابهتر انجام پذیرد .

اثبات مهارت های زبان آلمانی – معمولاً برای اینکه بتوانید در آلمان کار کنید باید از دانش زبان آلمانی  داشته باشید.
برنامه درسی Vitae (CV) – با فعالیت حرفه ای خود ، گواهی ها ، دیپلم ها و مدارک تحصیلی خود را که تاکنون دریافت کرده اید ، مشخص کنید
بیمه پزشکی – که مدت کل اقامت شما در آلمان را پوشش می دهد
در صورت شرکت در یک برنامه آموزشی:
اخطار به رسمیت شناختن جزئی شامل اطلاعات مربوط به کمبودهای حرفه ای و نیاز به بررسی دانش
تأیید ثبت نام در برنامه آموزشی ، با جزئیات به عنوان نوع و مدت زمان آن
در صورت شرکت در یک برنامه آموزشی شغلی:
اخطار به رسمیت شناختن جزئی با اطلاعات مربوط به کمبود حرفه ای و الزام یک اقدام سازگاری
تأیید شرکت / موسسه ای که در آن اقدامات تطبیقی ​​با جزئیات مربوط به آموزش / کارآموزی به پایان می رسد
در صورت نیاز به آزمایش تشخیص:
از طرف مقامات دولتی پاسخگو توجه كنید كه متقاضی فقط به آزمایش تشخیص نیاز دارد
جزئیات معاینه
قرارداد کار و شرح شغل در یک قرارداد تنظیم شده
شما باید کلیه اسناد را به صورت اصلی ارسال کنید. از مواردی که مورد نیازاست فتوکپی تهیه نماید.

اگر آنها به دو زبان آلمانی یا انگلیسی نباشند ، باید آنها را به یک  دارالترجمه  معتبر داده شود تا به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شود.

به یاد داشته باشید که حتی پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای تشخیص ویزای مدارک حرفه ای ، مصاحبه کننده در سفارت حق دارد در صورت لزوم از شما مدارک اضافی بخواهد. مواظب باشید هرچه سریعتر این اسناد را ارسال کنید.

وقت مصاحبه سفارت برای تشخیص صلاحیت های حرفه ای
پس از جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز ، با برنامه ریزی قرار ملاقات در سفارت / کنسولگری آلمان که در کشور شماوجود دارد، مراحل درخواست ویزا را آغاز کنید. معمولاً می توانید آن را بصورت آنلاین انجام دهید ، اما اگر چنین گزینه ای در دسترس نباشد ، مجبور خواهید بود شخصاً به سفارت بروید و مصاحبه را برنامه ریزی کنید.

در روز مصاحبه ویزا آلمان برای تشخیص اعتبارنامه های حرفه ای ، به موقع سفارت / کنسولگری را با تمام مدارک مورد نیاز سازمان یافته به ترتیب معین انجام دهید. هزینه ویزا را پرداخت کرده و رسید را ادامه دهید.

معمولاً مصاحبه حدود 10 دقیقه طول می کشد ، که در آن مصاحبه کننده از شما در مورد سوابق و هدف سفر شما به آلمان چند سؤال می پرسد.

هزینه ویزای صلاحیت های حرفه ای
هزینه ویزای آلمان برای بررسی مدارک حرفه ای همان هزینه ویزای ملی آلمان (D) است. با توجه به نرخ ارز فعلی که توسط سفارت آلمان در آنجا تصویب شده است ، باید مبلغ 75 یورو یا معادل آن به ارز مورد استفاده در کشور خود بپردازید.

مجوز اقامت برای تشخیص صلاحیت های حرفه ای
مطابق قانون اقامت ، اشتغال و ادغام بیگانگان در قلمرو فدرال آلمان ، اتباع بیگانه که برای تشخیص مدارک حرفه ای خارجی به آلمان می آیند ، باید پس از ورود آنها مجوز اقامت خود را بدست آورند.

اجازه اقامت به دارنده خود این امکان را می دهد که برای ساعات محدودی در هفته کار کند ، در زمینه ای که ارتباط نزدیکی با دانش حرفه ای مورد نیاز در کار بعدی دارد. کسانی از این موارد معاف هستند که برای شرکت در آزمون تشخیص مدارک تحصیلی به آلمان می آیند.

پس از اتمام دوره تحصیلی / امتحان / آموزش معادل در مدارک حرفه ای خود ، می تواند از تاریخ صدور آن تا یک سال از اجازه اقامت استفاده کند تا در زمینه حرفه ای خود شغلی پیدا کند.

منبع

پیام بگذارید