موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

هزینه ویزای آلمان

هزینه ویزای آلمان

هزینه ویزای آلمان (Germany Visa Fees)

هزینه ویزای آلمان

برای اینکه ویزای شما در آلمان پردازش شود ، قبل از حضور در جلسه مصاحبه خود برای ویزا ، باید هزینه ای بپردازید. پرداخت هزینه مورد نیاز مهم ویزای شماست.

هزینه ویزای آلمان بستگی به نوع ویزایی دارد که برای دریافت آن اقدام می کنید.

هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان
هزینه ویزای طبقه کوتاه مدت ویزای آلمانی به یورو
ویزای ترانزیت فرودگاه 80 €
ویزای اقامت کوتاه (بزرگسالان) 80 €
کودکان بین 6 تا 12 سال 40 €
كودكان كمتر از 6 سال آزاد هستند
اتباع ارمنستان ، آذربایجان و روسیه. 35 €
از فوریه سال 2020 ، هزینه انواع ویزاهای کوتاه مدت آلمان ، که به ویزای شینگن نیز مشهور است ، 80 یورو است. با این وجود ، در بسیاری از موارد ، شما مجبور نیستید ویزا بپردازید یا بسته به ملیت یا وضعیت خود می توانید ویزا را با قیمت کم دریافت کنید.

معافیت ویزای کوتاه مدت اقامت
اگر متقاضی ویزای شینگن هستید ، آلمان با عنوان اصلی ترین مقصد خود ، از پرداخت هزینه ویزا معاف هستید ، اگر در یکی از دسته های زیر قرار بگیرید:

کودکان زیر شش سال
همسران ، شرکای همجنس در یک اتحادیه مدنی و فرزندان مجرد شهروندان آلمانی ، والدین شهروندان جزئی آلمانی و اعضای خانواده اتباع اتحادیه اروپا و اروپا (EEA) ، به شرط آنکه از آزادی حرکت برخوردار شوند.
دانش آموزان مدرسه ، دانشجویان ، کارشناسی ارشد و کارکنان تدریس همراهی که به منظور تحصیل یا آموزش های آموزشی سفرهای خود را انجام می دهند
نمایندگان سازمان های غیر انتفاعی 25 سال یا کمتر ، در سمینارها ، همایش ها یا سایر برنامه های ورزشی ، فرهنگی یا آموزشی که توسط سازمان های غیر انتفاعی برگزار می شوند شرکت می کنند
محققان کشورهای ثالث به منظور انجام تحقیقات علمی در داخل اتحادیه اروپا سفر می کنند
افرادی که برای “جایگزینی” ویزای قدیمی معتبر در یک سند مسافرتی “کامل” (پرونده ای که هیچ صفحه خالی ندارد) سفر می کنند با ویزای جدید معتبر برای همان دوره در سند مسافرتی جدید متقاضی
کنسولگری آلمان همچنین در صورتی که متقاضی به دنبال ورود به کشور باشد برای ارتقاء منافع فرهنگی ، منافع در زمینه سیاست خارجی ، سیاست توسعه یا به دلایل بشردوستانه ، کنسولگری آلمان چشم پوشی یا کاهش هزینه های پرداخت شده را در موارد انفرادی در نظر خواهد گرفت.

هزینه ویزا طولانی مدت در آلمان
از تاریخ 1 سپتامبر 2017 ، هزینه انواع ویزاهای اقامت طولانی آلمان ، که به عنوان ویزای ملی (D) نیز شناخته می شود ، 75 یورو است. با این حال ، برخی از مقوله های خاص از پرداخت هزینه ویزا ملی خودداری می کنند ، در حالی که برخی از دسته های دیگر به دلیل توافق نامه های دو جانبه و تسهیلاتی برای دسته بندی های ویژه داوطلبان ویزا ، نیاز به پرداخت ویزای کمتری دارند.

معافیت ویزای طولانی مدت اقامت
اگر متقاضی ویزای طولانی مدت آلمان هستید ، اگر در یکی از دسته های زیر قرار بگیرید از پرداخت هزینه ویزا معاف خواهید بود:

اتباع خارجی که در طول اقامت در آلمان از بورس تحصیلی دریافت می کنند ، همچنین همسر یا شریک زندگی و فرزندان خردسال خود را تا زمانی که تحت تأمین بودجه قرار بگیرند دریافت می کنند.
همسران ، شرکای همجنس در اتحادیه مدنی و فرزندان مجرد شهروندان آلمانی ، والدین شهروندان جزئی آلمانی و اعضای خانواده اتباع اتحادیه اروپا و اروپا (EEA) ، به شرط آنکه از آزادی حرکت برخوردار شوند.
اعضای مأموریت های دیپلماتیک ، کنسولگری و سازمان های بین المللی در آلمان و همچنین همسر و فرزندانشان تا سن 25 سالگی
اتباع سایر کشورها یا دسته بندی های خاص که آلمان در توافق های دو جانبه یا چند جانبه این کار را انجام داده است
هزینه های ویزای طولانی مدت بمانید
از طرف دیگر ، تمام متقاضیان ویزا زیر 18 سال ، هنگام درخواست ویزای Long -Stay در آلمان ، مجبور به پرداخت ویزای کاهش یافته 37.5 یورو هستند.

اما اگر متقاضی به دنبال ورود به کشور برای ارتقاء منافع فرهنگی ، منافع در زمینه سیاست خارجی ، سیاست توسعه یا به دلایل بشردوستانه باشد ، کنسولگری آلمان نیز چشم پوشی یا کاهش هزینه را در نظر خواهد گرفت.

بازپرداخت هزینه ویزا آلمان
لطفا در نظر داشته باشید که در صورت رد درخواست ویزا ، آلمان هزینه ویزا را بازپرداخت نمی کند. علاوه بر این ، اگر تصمیم دارید درخواست خود را پس بگیرید ، بازپرداخت دریافت نمی کنید. پس از پرداخت هزینه ، دیگر نمی توانید برگردید و پول خود را پس بگیرید ، فارغ از اینکه دلیل شما برای انجام چنین کاری چیست.

منبع

پیام بگذارید