موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای خدمات درمانی آلمان

ویزای خدمات درمانی

شرایط اخذ ویزای خدمات درمانی آلمان

(Medical Treatment)

ویزای خدمات درمانی

جمهوری فدرال آلمان مقصد شماره یک در بخش کلی گردشگری پزشکی محور و پزشکی است. تخمین زده می شود که سالانه تقریباً 250 هزار نفر از 177 کشور جهان در آلمان معالجه پزشکی کنند. این بیماران عمدتاً از کشورهای همسایه مانند فرانسه ، هلند و لهستان هستند. این کشور حدود 1.2 میلیون یورو در سال از جهانگردی پزشکی سود می برد.

با وجود این واقعیت که بسیاری از آنها می توانند بدون نیاز به پیشگیری از هرگونه روش درمانی در آلمان وارد کشور شوند و به دنبال خدمات پزشکی باشند ، بسیاری دیگر نمی توانند. با توجه به سیاست های سفر و مهاجرت آلمان ، بسیاری از افراد قبل از سفر به کشور غربی اروپا باید ویزا بگیرند.

ویزای پزشکی به آلمان چیست؟

ویزای پزشکی آلمان مجوزی است که به دارنده خود اجازه می دهد تا با هدف جستجوی و دریافت معالجه پزشکی وارد آلمان شود. این ویزا به خارجی ها این حق را می دهد تا هر زمان که قادر به پرداخت هزینه مالی باشند ، از هر نوع خدمات پزشکی مورد نیاز خود در داخل آلمان استفاده کنند.

چه کسی به ویزای پزشکی به آلمان نیاز دارد؟

خواه به ویزا نیاز داشته باشید یا نه ، همه اینها به ملیت شما بستگی دارد و همچنین مدت زمان اقامت برنامه ریزی شده شما در آلمان است. شما می توانید ویزای آلمان را برای معالجه پزشکی یا برای مدت سه ماه اقامت یا ویزای اقامت طولانی تر از آن دریافت کنید.

برای مدت اقامت تا سه ماه
اگر لازم است برای معالجه پزشکی که کمتر از سه ماه طول بکشد برای ورود به آلمان وارد کنید ، ممکن است مجبور شوید ویزای پزشکی شینگن را به آلمان بدست آورید. اگر شما تبعه یکی از کشورهای جهان سوم هستید که رژیم بدون ویزا را با منطقه شنگن برقرار کرده اید ، دیگر نیازی به اخذ چنین ویزا ندارید.

در عوض ، شما فقط باید با کلینیک یا بیمارستانی که در آن وضعیت درمانی دریافت خواهید کرد ، اقدامات پزشکی خود را انجام دهید. در حال حاضر ، اتباع 62 کشور جهان می توانند در مدت 180 ماه بدون اقامت ویزا به مدت سه ماه وارد آلمان شوند.

مدت ماندگاری بیشتر از سه ماه
از طرف دیگر ، در صورت نیاز به درمانی که بیش از سه ماه برای دریافت آن در آلمان انجام شود ، ممکن است مجبور شوید ویزای ملی پزشکی را دریافت کنید ، حتی اگر به یکی از کشورهایی که در بالا ذکر شد تعلق داشته باشید.

در این مورد فقط از دریافت ویزا برای معالجه پزشکی معاف می شوید ، تنها در صورتی که تبعه یکی از موارد زیر باشید:

EU / EEA / EFTA
استرالیا
هندوراس
اسرائيل
ژاپن
کانادا
نیوزلند
جمهوری کره جنوبی
ایالات متحده آمریکا
لطفاً توجه داشته باشید که پس از ورود به آلمان ، باید ثبت نام خود را در مقامات محلی – دفتر ثبت اسکان اقامت یا خدمات شهروندی انجام دهید.

نحوه اخذ ویزای پزشکی آلمان

خواه به ویزای پزشکی کوتاه مدت یا مدت طولانی اقامت خود نیاز داشته باشید ، برای تکمیل مراحل درخواست ویزای آلمان ، باید مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

بررسی کنید که آیا به ویزا احتیاج دارید. از توضیحات گفته شده در بالا ، احتمالاً تاکنون مشخص کرده اید که آیا به ویزا احتیاج دارید.
مکان مورد نظر خود را پیدا کنید. در بعضی از کشورها ، ممکن است شما مجبور شوید در سفارت آلمان یا کنسولگری و در موارد دیگر در یک مرکز ویزا که آلمان برای ارائه ویزا از آن خارج شده است ، اقدام کنید.
مدارک لازم را جمع کنید. این یک بخش اساسی از برنامه شماست. با توجه به مشخصات توضیح داده شده در زیر ، اسناد لازم را جمع آوری کنید.
قرار گذاشتن. در بعضی از کشورها می توانید این کار را بصورت آنلاین انجام دهید ، در حالی که در سایر کشورها ممکن است مجبور شوید جلسات حضوری را انجام دهید.
در مصاحبه شرکت کنید در روز ملاقات خود ، به موقع همراه باشید و مدارک لازم را به ترتیب مرتب کنید.
صبر کنید تا پرونده شما پردازش شود.
از کجا می توانم برای ویزای درمانی استفاده کنیم
بسته به نحوه تنظیم سفارت آلمان تقاضای ویزا در کشور شما ، ممکن است مجبور شوید ویزای پزشکی آلمان را از طریق:

سفارت آلمان در کشور شما
یک کنسولگری آلمان در کشور شما
یک مرکز ویزا که سفارت آلمان در آن از ویزای خارج از کشور را صادر کرده است
با این حال ، سفارت آلمان تنها شخصی است که صرف نظر از ملیت یا نوع ویزا ، مسئولیت پردازش درخواست ویزا را بر عهده دارد.

چه موقع برای ویزای پزشکی در آلمان اقدام كنید
البته شما نمی توانید هر زمان که بخواهید درخواست ویزا خود را ارسال کنید. آلمان در مورد درخواست ویزا قوانین بسیار سختگیرانه ای دارد. به شما پیشنهاد می شود حداقل سه هفته قبل از سفر به آلمان ، درخواست خود را ارسال كنید ،

با این حال ، طبق قوانین ، اولین قضیه ای که می توانید درخواست خود را ارائه دهید سه ماه قبل از سفر شما است و آخرین آن دو هفته است.

با این وجود ، در موارد خارق العاده ای سفارت آلمان مایل به پذیرش درخواست ویزا حتی بعداً است ، اگر وضعیت بهداشتی متقاضی ناگهان بدتر شود.

مدارک و نیازهای ویزای پزشکی آلمان در آلمان
لیست مدارک لازم برای ویزای پزشکی به آلمان به شرح زیر است:

فرم درخواست کاملاً تکمیل شده است. لطفا در انتخاب فرم مناسب دقت کنید ، زیرا فرم ویزای کوتاه مدت با فرم ویزای ماندگاری متفاوت است. مواظب باشید تا اطلاعات صحیحی ارائه دهید. فرم را دو بار چاپ کنید و در پایان هر دو نسخه را امضا کنید. می توانید فرم را از اینجا پر کرده و بارگیری کنید!
دو عکس گذرنامه. این عکسها باید مطابق با شرایط عکس ویزا در طی سه ماه گذشته یکسان باشند و گرفته شوند.
پاسپورت معتبر. گذرنامه شما نباید از 10 سال قدیمی تر و با اعتبار سه ماه فراتر از تاریخ بازگشت برنامه ریزی شده به کشور خود باشد. همچنین باید یک صفحه خالی برای برچسب ویزا داشته باشد و سایر معیارهای گذرنامه ویزا را نیز برآورده سازد.
نسخه ای از صفحه اطلاعات گذرنامه شما (کپی اندازه A4).
بیمه درمانی مسافرتی در اروپا. نامه ای که توسط شرکت بیمه درمانی شما صادر شده است و تأیید می کند که شما بیمه مسافرتی دارید ، که شامل هرگونه اورژانس پزشکی یا بستری در بیمارستان با حداقل 30،000 یورو است
رزرو پرواز ، بلیط ریلی ، سایر موارد.
نامه شرکت خود را ترک کنید. اگر کارمند هستید ، باید این نامه را توسط کارفرمای خود ارسال کنید ، که تاریخ مرخصی شما را تأیید می کند.
اسناد تأیید کننده نیاز متقاضی به معالجه درمانی ، مانند:
گواهی پزشک معالج که نیاز به معالجه خاص پزشکی در آلمان را تأیید می کند
گواهی پزشک معالج که تأیید می کند درمان لازم توسط یک درمانگاه / بیمارستان در آلمان انجام می شود
اثبات قرار ملاقات در این درمانگاه / بیمارستان انجام شده است
اثبات پیش پرداخت پرداخت ترتیبات درمانی / مالی با پزشک پزشکی در آلمان
مکاتبات بین پزشک پزشکی فرستنده و پزشک دریافت کننده
نامه تضمین شده از متقاضی برای اطمینان از ظرفیت بیمار در مقابله با هزینه های اضافی پزشکی (هنگام انتظار برای هزینه های پیش بینی نشده برای درمان پزشکی)
تأیید اسکان در کلینیک پزشکی

اثبات اسکان. اگر می خواهید در کل دوره خود در آلمان در یک بیمارستان بمانید ، باید تأیید این بیمارستان را برای اثبات این موضوع ارسال کنید. اگر اینگونه نیست ، باید یک هتل رزرو کنید ، یک دعوت نامه توسط یک میزبان آلمانی یا یک قرارداد اجاره ای ، جایی که می خواهید اقامت کنید.
اثبات وضعیت مدنی: شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر ، کارت جیره بندی در صورت لزوم
اثبات وضعیت مالی: علاوه بر اسناد مربوط به معالجه درمانی که در بالا ذکر شد ، باید اثبات کنید که قادر به تأمین هزینه های دیگر هستید. شما می توانید این کار را از طریق بیانیه بانکی یا نامه حمایت مالی انجام دهید که از طریق آن طرف دیگری تأیید می کند که آنها هزینه های شما را تأمین می کنند. با توجه به وضعیت شغلی خود ، باید موارد زیر را نیز ارسال کنید:
در صورت اشتغال: پرداخت حق الزحمه سه ماه گذشته ، قرارداد کار و اجازه مرخصی را پرداخت کنید.
در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (اثبات عنوان زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره)
در صورت تحصیل: اثبات ثبت نام و هیچ نامه اعتراضی از دانشگاه.
در صورت بازنشستگی: بیانیه بازنشستگی آخرین 6 ماه.
از طرف دیگر ، اگر متقاضی دریافت ویزا برای كودك خردسال خود هستید كه به خدمات پزشکی ارائه شده در آلمان نیاز دارد ، باید مدارك زیر را نیز ارسال كنید:

شناسنامه. ارائه این گواهی نامه به صورت اصلی ، همراه با یک نسخه.
نامه رضایت والدین دیگر. یک سند رسمی از والدین دیگر ، که به انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده است و معتبر است ، اظهار می دارد که هیچ اعتراضی در مورد فرزندشان که تنها در صورت امکان ، با شما سفر می کند ، ندارد.
نامه رضایت هر دو والدین. یک سند رسمی از طرف شما و والدین دیگر فرزندتان که به یک زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده و محضری شده است ، بیان می کند که هیچ اعتراضی در مورد فرزند شما در صورت مسافرت با شخص ثالث ندارد.
گواهی فوت والدین دیگر. در صورت فوت پدر و مادر دیگر فرزندتان.
هزینه ویزای درمانی آلمان
هزینه ای که برای ویزای پزشکی به آلمان باید پرداخت کنید بستگی به مدت زمانی که برای ماندن در آلمان برای دریافت کامل درمان خود به آلمان نیاز دارید ، بستگی دارد.

اگر برای مدت زمان کوتاهتر از سه ماه به آلمان مراجعه کرده اید ، باید 60 یورو هزینه بپردازید. اگر زیر 12 سال سن داشته باشید ، نیاز به پرداخت هزینه کم 35 یورو دارید. بعضی دسته ها وجود دارند که باید هزینه آن را بپردازند ، یا هزینه کمتری را پرداخت می کنند و یا اصلاً از پرداخت هزینه معاف هستند. لیست این دسته ها را بررسی کنید!

از طرف دیگر ، اگر قصد ویزای اقامت طولانی مدت بیش از 3 ماه در آلمان دارید ، باید 75 یورو هزینه بپردازید.

لطفا توجه داشته باشید که در صورت انکار ویزا یا انصراف از برنامه ، بازپرداخت هزینه ای که پرداخت کرده اید دریافت نمی کنید.

زمان پردازش ویزا
یک سفارت آلمان در هر جای دنیا ، 10 تا 15 روز طول می کشد تا درخواست ویزا را پردازش کند. تأخیرها ممکن است در مواقعی اتفاق بیفتد که سفارت برنامه های زیادی را قبول می کند. اما ، اگر وضعیت سلامتی شما به طور ناگهانی بدتر شده است ، و شما فوراً به ویزا احتیاج دارید ، ممکن است درخواست شما سریعتر از حالت عادی پردازش شود.

اعتبار ویزای پزشکی آلمان
وقتی اعتبار ویزا می آید ، چه مدت اجازه اقامت در آلمان را خواهید داشت ، بستگی به ویزای درخواستی شما دارد.

اگر متقاضی ویزای اقامت کوتاه مدت شده اید ، می توانید با تعداد مشخصی از روزها یعنی 15 روز یا ویزا دریافت کنید ، یا ویزای ورود چندگانه دریافت کنید. ویزای ورود چندگانه به شما اجازه می دهد تا هر زمان که بخواهید شینگن را وارد کنید و آنجا را ترک کنید ، مادامی که بیش از 90 روز در مدت شش ماه اقامت نکنید.

از طرف دیگر ، در صورت دریافت ویزای طولانی مدت ، ممکن است مجاز به ماندن در آلمان تا 12 ماه باشید. پس از اتمام ویزای خود ، اگر برای تکمیل دوره درمانی خود نیاز به مدت طولانی تر در آلمان دارید ، می توانید درخواست تمدید ویزا کنید.

الحاق ویزای پزشکی آلمان
شما می توانید ویزای درمانی خود را فقط در شرایطی که سلامتی شما بهبود نیافته تمدید کرده و نیاز به درمان بیشتر دارید ، که نمی توانید در کشور خود دریافت کنید. برای انجام این کار ، باید مدارکی را از بیمارستان جایی که شما این روش درمانی را دریافت می کنید ، و پزشکانی که شما را تحت درمان قرار می دهند ، تهیه کنید. این مدارک باید نیاز شما برای ماندن در آلمان را طولانی تر از اعتبار ویزای شما تأیید کنند.

لطفاً مراقب باشید تا قبل از اتمام ویزای فعلی خود درخواست تمدید ویزا بدهید. اگر ویزای شما اول منقضی شود ، دیگر نمی توانید درخواست تمدید کنید.

منبع

پیام بگذارید