موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای تجاری بازرگانی آلمان

ویزای تجاری بازرگانی آلمان

“Business Visa”

ویزای تجاری بازرگانی آلمان

چهارمین اقتصاد بزرگ جهان ، آلمان ، در اختیار شرکتها و شرکتهای شناخته شده جهان است که دارای شعب، شرکا و همکارانی در سایر کشورها از جمله کشورهای جهان سوم هستند که غالباً مجبور هستند برای انجام کار به آلمان سفر کنند. این افراد و همچنین هر شخص دیگری که مایل است تنها با هدف انجام امور تجاری وارد آلمان شود و از کشوری تحت برنامه ویزای ویزا نیست ، مجبور به اخذ ویزای تجاری در آلمان می شوند.

ویزای تجاری آلمان چیست؟

ویزای تجاری آلمان ویزای کوتاه مدت شینگن است که به دارنده خود اجازه می دهد تا ظرف مدت 6 ماه در 90 روز در آلمان بماند ، مگر اینکه ، در برچسب ویزا متفاوت نباشد. به افرادی که برای انجام امور تجاری به آلمان می آیند ، شرکت در جلسات ، امضای قراردادها و غیره صادر می شود.

چه کسی به ویزای تجاری به آلمان احتیاج دارد؟
از آنجا که ویزای تجاری آلمان ویزای اقامت کوتاه مدت است، ملیت شما عامل اصلی تعیین کننده این است که آیا شما نیاز به اخذ این ویزا دارید یا نه. در حال حاضر، 62 کشور تحت برنامه چشم پوشی ویزا وجود دارد که شهروندان آنها برای ورود به آلمان و به طور کلی در منطقه شنگن نیازی به داشتن این سند ندارند.

به همین دلیل باید از خود بپرسید: آیا به ویزای آلمان با اقامت کوتاه نیاز دارم؟ – قبل از هر اقدامی در مورد سفر خود به آلمان. اگر می دانید که به ویزا احتیاج دارید ، باید مراحل درخواست ویزای آلمان را شروع کنید که نیاز به جمع آوری چند سند خاص دارد و در صورت وجود مصاحبه در سفارت آلمان / کنسولگری در نزدیکی زادگاه خود یا مرکز درخواست ویزا شرکت کنید.

شرایط ویزای تجاری آلمان

نه تنها برای ویزای کار آلمان ، بلکه برای انواع ویزاهای آلمانی ، که باید یکی یکی آنها را ملاقات کنید ، تعدادی مورد نیاز وجود دارد تا بتوانید ویزا بدست آورید که به شما امکان ورود به کشور را می دهد.

لیست مدارک لازم برای ویزای تجاری به آلمان به شرح زیر است:

فرم ویزای اقامت کوتاه – بطور کامل و با اطلاعات صحیح و صادقانه مطابق با اطلاعات مندرج در اسناد دیگر. فرم باید دو بار چاپ شود و در پایان هر نسخه باید امضا شود. می توانید فرم را از اینجا پر کرده و بارگیری کنید.
اعلامیه صحت اطلاعات
دو عکس یکسان – حداکثر سه ماه و طبق استانداردهای تعیین شده که باید کاملاً رعایت شوند.
گذرنامه معتبر ملی – حداکثر 10 سال و دارای اعتبار سه ماه فراتر از اقامت برنامه ریزی شده شما در آلمان و کل منطقه شنگن ، حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید برچسب ویزا را درج کنید و مطابق با گذرنامه دیگر الزامات.
یک نسخه از صفحه داده گذرنامه شما (کپی اندازه A4)
بیمه درمانی مسافرتی – سندی که تأیید شما را از بیمه درمانی به دست آورده ، تأمین می کند که هزینه های حداقل 30،000 یورو در صورت تصادف یا بیماری و بازگشت در صورت مرگ را تأمین می کند. این بیمه باید کل قلمرو شینگن و نه تنها آلمان را شامل شود.
برنامه سفر پرواز – که شامل رزرو پرواز ، بلیط ریلی یا وسایل حمل و نقل دیگری است که قصد دارید از آنها برای رسیدن به آلمان استفاده کنید. می توانید از خدمات مشاوره ویزا مانند این استفاده کنید و یا یک آنلاین پیدا کنید.
اثبات اسکان برای کل اقامت خود در منطقه شینگن – که می تواند یک رزرو هتل (با جزئیاتی از جمله آدرس ، شماره تلفن و ایمیل هتل) یا نامه دعوت نامه از طرف میزبان ساکن آلمان باشد که تأیید می کند آنها مایل هستند شما را برای کل دوره اقامت خود در آلمان بدرقه کنید و آنها در خانه خود فضای کافی برای شما داشته باشند.
اثبات وضعیت مدنی: شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر ، در صورت وجود
اثبات وضعیت مالی:
در صورت اشتغال: پرداخت حق الزحمه سه ماه گذشته / قرارداد کار را پرداخت کنید
در صورت خود اشتغالی: گواهی تصدی مالکیت یا اثبات مالکیت دیگر (اثبات عنوان زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره
صورتهای بانکی شرکت شما از سه ماه قبل
منابع تجاری
نامه دعوت شریک تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی (برای خدمات مشاوره: لطفاً یک نامه تأیید از مشتری آلمانی تهیه کنید) ذکر جزئیات دعوت شده ، تاریخ و هدف سفر با برنامه تفصیلی جلسات تجاری یا آموزشها (روز به برنامه روز)
برنامه مفصل جلسات تجاری شما (فقط برای اقامت بیش از 30 روز)
شرکت پوشش نامه با کل برنامه سفر (برنامه سفر) با ذکر موقعیت ، مدت خدمت شما ، تاریخ و هدف سفر و اینکه هزینه های شما توسط کارفرما پوشش داده می شود یا خیر.
گواهی ادغام شرکت

مراقب باشید که برای هر یک از این مدارک ، فتوکپی تهیه کنید. فراموش نکنید که سفارت حق دارد از شما بخواهد که در صورت لزوم ، مدارک اضافی ارسال کنید. اگر این کار را کردند ، حتما آن اسناد را در مهلت معین ارسال کنید.

فرآیند درخواست تجاری آلمان
مراحل درخواست ویزای شنگن تجاری آلمان تقریباً مشابه با هر ویزای دیگر آلمان است. سریعترین درخواست شما برای ویزا شش ماه قبل از سفر شما و آخرین هفته ، سه هفته قبل از سفر است.

شما باید در زیر سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور خود ، پس از برخی مراحل خاص ، همانطور که در این مقاله ذکر شده است ، درخواست کنید.

هزینه ویزای تجاری آلمان
هزینه ویزا 80 یورو وجود دارد که هرکدام از متقاضیان باید برای پرداخت درخواست ویزا خود پرداخت کنند. هزینه را می توان با توجه به نرخ ارز مبادله شده توسط سفارت به پول محلی پرداخت کرد.

لطفاً توجه داشته باشید در صورت رد شدن ویزا ، هزینه ویزا بازپرداخت نخواهد شد و قیمت آن در هر زمان تغییر می کند.

زمان پردازش ویزا تجاری آلمان
به طور کلی ، روند درخواست ویزا 10 تا 15 روز طول می کشد تا رسیدگی شود ، به همین دلیل از شما خواسته می شود سه هفته قبل از سفر خود را آخرین استفاده کنید. ممکن است اگر سفارت در حال حاضر درخواست های زیادی را دریافت می کند ، در پردازش درخواست شما تأخیر ایجاد شود ، یا ممکن است به دلیل وضعیت خاص شما به تأخیر بیفتد.

اعتبار ویزای تجاری آلمان
اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارتخانه ای دارد که آن را صادر کرده است. سفارت ممکن است ویزای کاری برای شما صادر کند که می تواند:

ورود تنها – که به شما اجازه می دهد فقط یک بار وارد آلمان شوید و تعداد روزهای ذکر شده در ویزا خود را ، یعنی 10 روز در آنجا بگذرانید.

ورود چندگانه – که به شما اجازه می دهد بیش از یکبار در آلمان در یک دوره معین یعنی اول ژانویه تا 1 مه ، وارد کشور شوید ، با این شرط که شما مجبور نیستید تعداد روزهای مجاز یعنی 20 روز را اضافه نکنید. همچنین ممکن است ویزای ورود چندگانه با اعتبار یک سال یا بیشتر دریافت کنید. در این موارد باید مراقب باشید که قانون 90 روز در هر 6 ماه را نقض نکنید ، براساس آن هر زمان که مایل به سفر به آلمان هستید ، فقط باید به عقب نگاه کنید و حساب کنید که آیا بیشتر در منطقه شنگن اقامت داشته اید یا خیر. از 90 روز در 180 روز گذشته.

منبع

پیام بگذارید