موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای دانش آموزان خردسال فرانسه

ویزای دانش آموزان خردسال فرانسه

“School going minor”

ویزای دانش آموزان خردسال فرانسه

نوع ویزای مورد نیاز بستگی به مدت زمان اقامت شما در فرانسه دارد:

بیشتر از 3 ماه بمانید
اگر می خواهید فرزند خردسالتان (یعنی زیر 18 سال در تاریخ اعتبار ویزا) در فرانسه بماند به منظور تحصیل برای یک دوره بیشتر از 90 روز:

در یک مؤسسه تدریس عمومی یا خصوصی ، یا
در یک زبان ، هنر ، آشپزی یا مرکز ورزشی
شما باید برای ویزای اقامت کوتاه مدت به نام ویزای «مطالعات» از طرف وی اقدام کنید.

از شما خواسته می شود اسناد و مدارک حمایتی زیر را ارائه دهید: جزئیات ثبت نام فرزند شما در یک مرکز آموزشی یا مرکز آموزشی ، اثبات اسکان ، اثبات منابع مالی کافی ، بیمه پزشکی بین المللی ، مجوز والدین و اطلاعات تماس ضامن در فرانسه.

بیش از 3 ماه بمانید
اگر می خواهید فرزند خردسال شما (یعنی در سن زیر 18 سال از تاریخ اعتبار ویزا) برای اهداف تحصیل برای مدت زمانی بیشتر از 90 روز در یک مرکز آموزش ابتدایی دولتی یا خصوصی ، متوسطه یا بالاتر در فرانسه بماند ، باید درخواست دهید ویزای طولانی مدت به نام ویزای “Minur scolarisé” (خردسال مدرسه) از طرف وی.

این دسته از ویزای اقامت طولانی همچنین مربوط به افراد زیر سن 16 تا 18 سال است که مایل به تحصیل برای یک دوره بیش از 90 روز در یک زبان یا مرکز ورزشی هستند.

ویزای طولانی مدت “Minur scolarisé” (خردسال مدرسه) فقط مربوط به افراد زیر سن قانونی است که والدین آنها در فرانسه زندگی نمی کنند و می خواهند در فرانسه از والدین خود بمانند تا تحصیل کنند. بنابراین ، این ویزا مربوط به افراد زیر سن قانونی نیست که والدین آنها قبلاً در فرانسه زندگی می کنند.

شما باید مدارکی در مورد ثبت نام فرزندتان در یک مدرسه فرانسوی ، گزارش های مدرسه او از سال قبل و یک گواهی در مورد دانش وی در مورد زبان فرانسه ، اطلاعات مربوط به محل اقامت وی ​​در فرانسه ، منابع مالی و بیمه ارائه دهید. اجازه والدین و اطلاعات تماس ضامن در فرانسه.

برای کسب اطلاعات بیشتر
فرزند شما می تواند در چارچوب یک دوره مسکونی که توسط یک سازمان متخصص در دوره های آموزش و زبان برگزار می شود ، تنها در فرانسه بماند.

حضور در کلاس های حرفه ای ، که می تواند شامل کارآموزی یا قرارداد حرفه ای باشد ، برای خارجیانی که در فرانسه اقامت ندارند مجاز نیست. درخواست ارائه شده برای خردسال که می خواهد در یک دوره حرفه ای شرکت کند موفقیت آمیز نخواهد بود و درخواست پذیرفته نمی شود.

منبع

 

پیام بگذارید