موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای دانشجویی فرانسه

ویزای دانشجویی (Student)

ویزای دانشجویی

شرایط
شما باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
شما باید قبلاً دوره یا مطالعات خود را انتخاب کرده باشید. برای کسب اطلاعات جامع تر در مورد دوره ها و آمادگی های دیپلم ارائه شده ، لطفاً به: پردیس فرانسه؛
شما باید توسط یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شوید. شرایط ثبت نام بسته به ملیت شما متفاوت است ، لطفاً وب سایت Etudes en France را بررسی کنید تا ببینید کشور شما در طرح ثبت نام آنلاین گنجانده شده است یا خیر. برای سایر کشورها ، شرایط ثبت نام را از نظر تخصص و سطح تحصیلات در پردیس فرانسه بررسی کنید.
نکته مهم: در شرایط خاص (سن ، ثبت نام در سال اول تحصیل) ، شما باید “Parcoursup” (فقط به زبان فرانسه) را دنبال کنید و به برنامه ها احترام بگذارید.

لیست کشورهای رویه EEF
آفریقا بنین ، بورکینا فاسو ، بوروندی ، کامرون ، کنگو ، ساحل عاج ، جیبوتی ، گابن ، کومور ، ماداگاسکار ، موریس ، موریتانی ، مالی ، نیجریه ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، سنگال ، توگو ، گینه.
آسیا چین ، کره جنوبی ، هند ، اندونزی ، ژاپن ، سنگاپور ، تایوان ، ویتنام.
AMERICA آرژانتین ، برزیل ، شیلی ، کلمبیا ، هائیتی ، ایالات متحده ، مکزیک ، پرو.
شمال آفریقا / شرق میانه الجزایر ، مصر ، ایران ، کویت ، لبنان ، مراکش ، تونس.
اروپا ، روسیه ، ترکیه.
visa ویزای شما
برای یک دوره آموزشی که بیش از سه ماه نباشد ، ویزای اقامت کوتاه مدت به شما داده می شود.
برای یک دوره آموزشی بیش از سه ماه یا شش ماه ، یک ویزای طولانی مدت اقامت موقت برای شما صادر می شود که در مورد ورود شما به فرانسه به هیچگونه تشریفات دیگری نیاز نیست.
برای آموزش یا دوره بیش از شش ماه ، ویزای اقامت طولانی ، معادل اجازه اقامت برای شما صادر می شود که در هنگام ورود شما به فرانسه ، تشریفات بیشتری را ارائه می دهد.
قیمت ویزا برای کشورهایی که رویه EEF دارند: 50 € *
قیمت ویزا برای سایر کشورها: 99 € *

* این مبلغ به عنوان یک نشان داده شده است ، برخی موارد خاص ممکن است نرخ های مختلفی را ایجاد کند.

documents اسناد پشتیبانی
آنها در جادوگر ویزا مشخص شده اند. شما باید بخصوص گواهی ثبت نام را در موسسه آموزش عالی که شما را پذیرفته است ، درج کنید.

معاینه دانشجویی
situation وضعیت شما
شما می خواهید در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام کنید که از شما می خواهد برای امتحان ورودی که در فرانسه (کشورهای اروپایی و غیر اروپایی) برگزار می شود ، شرکت کنید.

visa ویزای شما
ویزای اقامت کوتاه مدت شما صادر می شود ، یعنی ویزای “معتبر / معتبر” (امتحان دانشجویی) که به شما اجازه می دهد حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه بمانید. در صورت قبولی در امتحان ورودی ، این ویزا به شما این امکان را می دهد تا وضعیت خود را در پارتیشن (ایستگاه پلیس) در محل زندگی خود در فرانسه تنظیم کنید بدون اینکه به کشور محل زندگی خود مراجعه کنید تا درخواست ویزای طولانی مدت برای تحصیل کنید. .

نکته مهم: برای بهره مندی از این امر ، باید برای ویزای کوتاه مدت “étudiant / étudiant-concours” (آزمون دانشجویی) حتی اگر نیازی به ویزای کوتاه مدت شنگن ندارید ، اقدام کنید.

ویزای کوتاه مدت “étudiant-concours” (امتحان دانشجویی) ، که مدت زمان آن ممکن است از 90 روز تجاوز نکند ، فقط درصورتیکه نتایج آزمون ورودی مشخص شود ، یعنی در طی 90 روز صادر می شود.

در صورت عدم موفقیت در آزمون ورودی ، مقامات بخشدار اجازه اقامت صادر نمی كنند و شما باید پس از اتمام ویزای كوتاه مدت خود ، منطقه شینگن را ترك كنید.

documentation مستندات پشتیبانی شما
این لیست از اسناد پشتیبان شما باید به برنامه خود بپیوندید در جادوگر ویزا مشخص می شود. از شما خواسته می شود اثبات ثبت نام یا دعوت نامه آزمون ورودی را ارائه دهید.

در پرونده ویزای “étudiant-concours” (آزمون دانشجویی) ، باید دعوت خود را برای آزمون ورودی و اثبات ماهیت جدی تحصیل درج کنید.

اصطلاح “امتحان ورودی” شامل کلیه امتحانات ، آزمونهای عملی ، آزمونهای شفاهی و مصاحبههای لازم قبل از ثبت نام در آموزش عالی یا مؤسسات آموزش حرفه ای با امضای توافق نامه با دولت (یا خیر) است.

از آنجایی که هیچگونه مقرراتی برای ویزای “معتبرترین مجالس” (معاینه دانشجویی) در توافقنامه فرانسوی- الجزایر در تاریخ 27 دسامبر 1968 درج نشده است ، بنابراین اتباع الجزایر مجاز به درخواست این نوع ویزا نیستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معاینه ورودی
در پرونده درخواست ویزا “étudiant-concours” ، باید دعوت خود را برای امتحان ورودی و اثبات ماهیت جدی تحصیل درج کنید.
اصطلاح “Concours d’entrée” شامل کلیه امتحانات ، آزمونهای عملی ، آزمونهای شفاهی و مصاحبههای لازم قبل از ثبت نام در یک آموزش عالی یا مؤسسات آموزش فنی است که با امضای توافق نامه با دولت (یا نه).
ویزای کوتاه مدت “étudiant-concours” که مدت زمان آن ممکن است بیش از 90 روز نباشد ، فقط درصورتیکه نتایج آزمون ورودی مشخص شود ، یعنی در طی 90 روز صادر می شود.
از آنجایی که هیچگونه مقرراتی برای ویزای “معتبرترین مجالس” در توافقنامه فرانسو الجزایر در تاریخ 27 دسامبر 1968 درج نشده است ، بنابراین اتباع الجزایر مجاز نیستند برای این نوع ویزا اقدام کنند.

دانشجویان پزشکی
شما می خواهید در طول دوره تحصیلات خود یک تخصص در فرانسه (یا مکمل آن) تحصیل کنید.

situation وضعیت شما
برای به دست آوردن دیپلم در آموزش پزشکی تخصصی (DFMS) به مدت یک تا سه سال باید یک دوره آموزشی را دنبال کنید. یا دیپلم پیشرفته در آموزش پزشکی تخصصی (DFMSA) به مدت شش ماه تا یک سال. روند انتخاب توسط خدمات فرهنگی سفارت فرانسه در سه ماهه اول سال تنظیم می شود. لطفاً در بعضی از کشورها امکانات خاصی وجود داشته باشد ، لطفاً با “مشخصات مواد” در کشور خود مشورت کنید.

visa ویزای شما
ویزای اقامت طولانی شما معادل اجازه اقامت تحصیلات برای شما صادر می شود که شما باید پس از ورود به فرانسه اعتبار خود را صادر کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر ، لطفا با بخش مطالعات پزشکی در وب سایت Campus France مشورت کنید.

documents اسناد پشتیبانی
علاوه بر ارائه مدارک پشتیبان مربوط به وضعیت شخصی شما همانطور که در جادوگری ویزا ذکر شده است ، باید مدارک زیر را نیز با درخواست ویزا خود ضمیمه کنید:

مدرک پزشکی / داروسازی شما به شما امکان می دهد برای به دست آوردن دیپلم در آموزش های تخصصی پزشکی در کشور یا کشور محل تحصیل خود تمرین کنید.
مدرک تخصصی پزشکی / داروسازی شما به شما امکان می دهد در کشور یا کشور محل تحصیل فارغ التحصیل شوید تا بتوانید یک دیپلم پیشرفته در آموزش های تخصصی پزشکی را بدست آورید.
توافق نامه ای که توسط مؤسسه فرانسوی که متقاضی در آن قرار گرفته و توافق نامه ارسال توسط دانشگاه استراسبورگ تهیه و امضا شده است.
conditions شرایط ویژه مربوط به بازدیدهای منظم از دانشجویانی که در فرانسه فارغ التحصیل شده اند
اگر مدرک تحصیلات عالی خود را دریافت کرده اید یعنی حداقل مدرک دانشگاهی یا مدرک تحصیلی معادل آن ، حق ویزای مسافرتی را دارید.

پیوندهای مفید: Francealumni.fr

دانشجوی شما در فرانسه اقامت دارد
► هزینه تحصیل
تمام موسسات آموزش عالی در فرانسه هزینه ثبت نام را پرداخت می کنند. این هزینه ها بسته به تأسیس یعنی مثلاً از چند صد یورو تا بیش از 10،000 یورو در سال برای برخی مؤسسات خصوصی متفاوت است.

علاوه بر این ، ممکن است شما ملزم به پرداخت هزینه های اضافی برای برخی از خدمات شوید.

► اسکان
فراموش نکنید که در سازمان میزبان خود با خدمات روابط بین الملل تماس بگیرید. اکثریت راهنماهایی برای دانشجویان خارج از کشور دارند که حاوی اطلاعات مفیدی در مورد آماده شدن برای وقت شما در فرانسه هستند.

برای درخواست ویزا خود ، اگر قبلاً اقامتگاه خود را پیدا کرده اید باید برای سه ماه اول اقامت یا آدرس دائمی خود یک آدرس موقت ارائه دهید. نکته مهم: بسته به کشور ممکن است شرایط متفاوت باشد.

► در دوران تحصیل در فرانسه کار کنید
این قانون به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا 964 ساعت کار کنند ، که مربوط به 60٪ از ساعات کار عادی در فرانسه است (به جز اتباع الجزایر که زمان کارشان در فرانسه 50٪ از ساعات کار عادی در فرانسه محدود است). کار پاره وقت برای تامین هزینه های شما کافی نخواهد بود و باید به عنوان منبع ثانویه درآمد در نظر گرفته شود.

حداقل حداقل دستمزد فرانسه – SMIC (Salaire Minimum Interprofessionnel de Croissance) دارد.

care مراقبت های پزشکی در طول تحصیل
وابستگی به سیستم تأمین اجتماعی دانش آموزان در مؤسسه آموزشی در زمان ثبت نام برقرار می شود. این برای همه دانش آموزان غیر اروپایی زیر 28 سال اجباری است. کمک های سالانه توسط فرمان عمومی هر سال در ماه ژوئیه تعیین می شود. فقط برای اهداف اطلاعاتی ، 215 یورو برای سال تحصیلی 2016-2017 است.

دانشجویان منطقه اقتصادی اروپا در صورت داشتن کارت بیمه درمانی اروپا (یا گواهی موقت) معتبر برای کل سال تحصیلی معاف هستند یا دارای یک بیمه نامه خصوصی هستند که تمام خطرات پزشکی را بدون محدودیت پوشش می دهد.

به طور متوسط ​​، تأمین اجتماعی 60٪ از هزینه های پزشکی را بازپرداخت می کند. به موازات این سیستم اجباری ، طرح های بیمه سلامت دانشجویی این تفاوت را ایجاد می کنند که خدمات پزشکی را رایگان ارائه می دهند.

تحرک دانشجویی
به دانشجویانی که تحت برنامه اتحادیه اروپا سفر می کنند ، یک برنامه چند جانبه با اقدامات تحرک در یک یا چند کشور عضو اتحادیه اروپا یا با توافق حداقل بین دو مؤسسه آموزش عالی حداقل در دو کشور عضو اتحادیه اروپا ویزای خاصی صادر می شود با عنوان “دانشجو – تحرک “.

ممکن است شما صادر شود:

ویزای اقامت طولانی به عنوان اجازه اقامت (VLS-TS) که در طی سه ماه از ورود به فرانسه تأیید شود ، اگر تحرک شما مساوی یا کمتر از 12 ماه باشد ،
ویزای اقامت طولانی با اجازه اقامت که باید طی دو ماه از ورود به فرانسه درخواست شود اگر مدت تحرک شما از 12 ماه بیشتر شود.

منبع

پیام بگذارید