موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای مطالعه و آموزش فرانسه

ویزای مطالعه و آموزش (Studies, training)

ویزای مطالعه و آموزش

شما می خواهید به عنوان بخشی از مطالعات دانشگاه خود در فرانسه تحصیل کنید یا به عنوان بخشی از یک طرح مبادله یا برنامه همکاری.
ابتدا ، به عنوان دانشجو در موسسه آموزش عالی مورد نظر خود ثبت نام کنید.
شرایط برگزاری هرگونه امتحان ورودی را بررسی کنید یا در مصاحبه قبل از ثبت نام شرکت کنید.
شرایط پیروی از دوره را به عنوان دانشجو بررسی کنید.
شما می خواهید در حالی که به عنوان دستیار خانواده یا یک جفت طلا در یک خانواده فرانسوی کار می کنید ، فرانسوی را یاد بگیرید.

شما می خواهید کودک خردسال شما در یک مدرسه فرانسوی تحصیل کند.

لینک های مفید:

پردیس فرانسه: آژانس ملی فرانسه برای ارتقاء آموزش عالی ، خدمات دانشجویی بین المللی و تحرک بین المللی. همچنین می توانید فرصت های دسترسی به پردیس فرانسه را در نزدیکی خود بررسی کنید.
Etudes en France: تشریفات و فرم درخواست ویزا برای تحصیل در فرانسه لازم است.
ONISEP (فقط به فرانسوی): اطلاعات عمومی در مورد شغل و آموزش در فرانسه؛
OFII: Office Français de l’Imigration and de l’Intégration (دفتر مهاجرت و ادغام فرانسه).

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معاینه ورودی
در پرونده درخواست ویزا “étudiant-concours” ، باید دعوت خود را برای امتحان ورودی و اثبات ماهیت جدی تحصیل درج کنید.
اصطلاح “Concours d’entrée” شامل کلیه امتحانات ، آزمونهای عملی ، آزمونهای شفاهی و مصاحبههای لازم قبل از ثبت نام در یک آموزش عالی یا مؤسسات آموزش فنی است که با امضای توافق نامه با دولت (یا نه).
ویزای کوتاه مدت “étudiant-concours” که مدت زمان آن ممکن است بیش از 90 روز نباشد ، فقط درصورتیکه نتایج آزمون ورودی مشخص شود ، یعنی در طی 90 روز صادر می شود.
از آنجایی که هیچگونه مقرراتی برای ویزای “معتبرترین مجالس” در توافقنامه فرانسو الجزایر در تاریخ 27 دسامبر 1968 درج نشده است ، بنابراین اتباع الجزایر مجاز نیستند برای این نوع ویزا اقدام کنند.

دانشجویان پزشکی
شما می خواهید در طول دوره تحصیلات خود یک تخصص در فرانسه (یا مکمل آن) تحصیل کنید.

situation وضعیت شما
برای به دست آوردن دیپلم در آموزش پزشکی تخصصی (DFMS) به مدت یک یا سه سال باید یک دوره آموزشی را دنبال کنید. یا دیپلم پیشرفته در آموزش پزشکی تخصصی (DFMSA) به مدت شش ماه تا یک سال. روند انتخاب توسط خدمات فرهنگی سفارت فرانسه در سه ماهه اول سال تنظیم می شود. لطفاً در بعضی از کشورها امکانات خاصی وجود داشته باشد ، لطفاً با “مشخصات مواد” در کشور خود مشورت کنید.

visa ویزای شما
ویزای اقامت طولانی شما معادل اجازه اقامت تحصیلات برای شما صادر می شود که شما باید پس از ورود به فرانسه اعتبار خود را صادر کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر ، لطفا با بخش مطالعات پزشکی در وب سایت Campus France مشورت کنید.

documents اسناد پشتیبانی
علاوه بر ارائه مدارک پشتیبان مربوط به وضعیت شخصی شما ، همانطور که در ویزا ویزا ذکر شده است ، باید مدارک زیر را نیز با درخواست ویزا خود ضمیمه کنید:

مدرک پزشکی / داروسازی شما به شما امکان می دهد برای به دست آوردن دیپلم در آموزش های تخصصی پزشکی در کشور یا کشور محل تحصیل خود تمرین کنید.
مدرک تخصصی پزشکی / داروسازی شما به شما امکان می دهد برای به دست آوردن دیپلم پیشرفته در آموزش های تخصصی پزشکی ، در کشور یا کشور محل تحصیل خود تمرین کنید.
توافق نامه ای که توسط مؤسسه فرانسوی که متقاضی در آن قرار گرفته و توافق نامه ارسال توسط دانشگاه استراسبورگ تهیه و امضا شده است.
conditions شرایط ویژه مربوط به بازدیدهای منظم از دانشجویانی که در فرانسه فارغ التحصیل شده اند
اگر مدرک تحصیلات عالی خود را دریافت کرده اید یعنی حداقل مدرک دانشگاهی یا مدرک تحصیلی معادل آن ، حق ویزای مسافرتی را دارید.

پیوندهای مفید: Francealumni.fr

دانشجوی شما در فرانسه اقامت دارد
► هزینه تحصیل
تمام موسسات آموزش عالی در فرانسه هزینه ثبت نام را پرداخت می کنند. این هزینه ها بسته به تأسیس یعنی مثلاً از چند صد یورو تا بیش از 10،000 یورو در سال برای برخی مؤسسات خصوصی متفاوت است.

علاوه بر این ، ممکن است شما ملزم به پرداخت هزینه های اضافی برای برخی از خدمات شوید.

► اسکان
فراموش نکنید که در سازمان میزبان خود با خدمات روابط بین الملل تماس بگیرید. اکثریت راهنماهایی برای دانشجویان خارج از کشور دارند که حاوی اطلاعات مفیدی در مورد آماده شدن برای وقت شما در فرانسه هستند.

برای درخواست ویزا خود ، اگر قبلاً اقامتگاه خود را پیدا کرده اید باید برای سه ماه اول اقامت یا آدرس دائمی خود یک آدرس موقت ارائه دهید. نکته مهم: بسته به کشور ممکن است شرایط متفاوت باشد.

► در دوران تحصیل در فرانسه کار کنید
این قانون به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا 964 ساعت کار کنند ، که مربوط به 60٪ از ساعات کار عادی در فرانسه است (به جز اتباع الجزایر که زمان کارشان در فرانسه 50٪ از ساعات کار عادی در فرانسه محدود است). کار پاره وقت برای تامین هزینه های شما کافی نخواهد بود و باید به عنوان منبع ثانویه درآمد در نظر گرفته شود.

حداقل حداقل دستمزد فرانسه – SMIC (Salaire Minimum Interprofessionnel de Croissance) دارد.

care مراقبت های پزشکی در طول تحصیل
وابستگی به سیستم تأمین اجتماعی دانش آموزان در مؤسسه آموزشی در زمان ثبت نام برقرار می شود. این برای همه دانش آموزان غیر اروپایی زیر 28 سال اجباری است. کمک های سالانه توسط فرمان عمومی هر سال در ماه ژوئیه تعیین می شود. فقط برای اهداف اطلاعاتی ، 215 یورو برای سال تحصیلی 2016-2017 است.

دانشجویان منطقه اقتصادی اروپا در صورت داشتن کارت بیمه درمانی اروپا (یا گواهی موقت) معتبر برای کل سال تحصیلی معاف هستند یا دارای یک بیمه نامه خصوصی هستند که تمام خطرات پزشکی را بدون محدودیت پوشش می دهد.

به طور متوسط ​​، تأمین اجتماعی 60٪ از هزینه های پزشکی را بازپرداخت می کند. به موازات این سیستم اجباری ، طرح های بیمه سلامت دانشجویی این تفاوت را ایجاد می کنند که خدمات پزشکی را رایگان ارائه می دهند.

تحرک دانشجویی
به دانشجویانی که تحت برنامه اتحادیه اروپا سفر می کنند ، یک برنامه چند جانبه با اقدامات تحرک در یک یا چند کشور عضو اتحادیه اروپا یا با توافق حداقل بین دو مؤسسه آموزش عالی حداقل در دو کشور عضو اتحادیه اروپا ویزای خاصی صادر می شود با عنوان “دانشجو – تحرک “.

ممکن است شما صادر شود:

ویزای اقامت طولانی به عنوان اجازه اقامت (VLS-TS) که در طی سه ماه از ورود به فرانسه تأیید شود ، اگر تحرک شما مساوی یا کمتر از 12 ماه باشد ،
ویزای اقامت طولانی با اجازه اقامت که باید طی دو ماه از ورود به فرانسه درخواست شود اگر مدت تحرک شما از 12 ماه بیشتر شود.

منبع

پیام بگذارید