موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

خانواده دارای اقامت با ملیت خارجی در فرانسه

خانواده دارای اقامت با ملیت خارجی در فرانسه

(Family of foreign national residing in France)

اقامت با ملیت خارجی

شما می خواهید به همسر یا شریک زندگی خود در فرانسه زندگی کنید. روش انجام شده به وضعیت اقامت شما در فرانسه بستگی دارد:

شخصی که حداقل به مدت 18 ماه بطور منظم در فرانسه اقامت داشته باشد
روال “اتحاد خانواده” ، که به شما امکان می دهد به خانواده خود در فرانسه بپیوندید ، باید توسط همسر یا والدین (اگر کمتر از 18 سال سن داشته باشید) دنبال کنید و به Direction Territoriale de l’Office Français de l’Im مهاجرت کنید. et de l’Intégration (OFII) در محل زندگی شما. شما باید بتوانید ثابت کنید که از منابع کافی و منظم برای حمایت از خانواده خود و همچنین فراهم کردن مسکن با اندازه کافی برخوردار هستید. حوزه محلی (یعنی در محل اقامت) تعیین می کند که آیا این شرایط برآورده شده است یا خیر.

پس از پذیرش درخواست توسط کلانتری ، خدمات کنسولی با شما تماس می گیرند تا ویزای اقامت طولانی مدت خود را صادر کنید ، که برای مدت سه ماه اعتبار دارد. سپس به شما اجازه اقامت داده می شود که باید در محل پلیس محل اقامت در پلیس محل درخواست کنید.

وضعیت پناهندگی ، شخصی که از حمایت های فرعی یا بدون تابعیت بهره می برد
اگر پناهنده از حمایت های تابعه یا تابعیت بهره مند باشد و بیش از 18 سال سن داشته باشد ، می توانید در صورت مراجعه به ویزای طولانی مدت “اتحاد خانواده” اقدام کنید.

همسر یا شریک زندگی وی (با پیوند مشارکت مدنی) به این شرط که ازدواج یا مشارکت زودتر از تاریخ ارائه پرونده درخواست پناهندگی باشد
کودک زوجی زیر 19 سال که پرونده درخواست پناهندگی ارائه شده است
فرزند وی زیر 18 سال یا همسر دیگری که فرزند خود را مستقیماً نزد همسر احراز کرده است. والدین دیگر مرده اند یا از حقوق والدین محروم هستند
فرزند وی در سن زیر 18 سال یا همسر خود که به موجب تصمیم دادگاه خارجی به وی یا دیگری واگذار شده است
اگر پناهنده ای که از حمایت های تابعه یا تابعیت بهره می برد ، یک فرد مجرد متاهل است ، فقط والدین (صعودهای درجه یک) می توانند برای ویزای اتحاد خانواده اقدام کنند.

ویژگی های ویژه برای همراهی خانواده گذرنامه استعدادی ، ICT و دانشجویی
مرکز معافیت “خانواده همراه” برای دسته خاصی از افراد (به عنوان مثال اعضای خانواده کارگران و دانشمندان واجد شرایط) رزرو شده است.

منبع

پیام بگذارید