موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دانشگاه‌ های برتر کانادا

دانشگاه‌ های برتر کانادا

Top Canadian Universities

رتبه‌بندی QS World University Rankings® 2022 که امروزه منتشر شده است ، شامل 26 دانشگاه برتر کانادا می‌شود که بر اساس روش‌شناسی رتبه‌بندی شده‌اند که هر دانشگاه را بر اساس شهرت علمی و کارفرمایی، تأثیر تحقیقات و موارد دیگر ارزیابی می‌کند. در ادامه دانشگاه های برتر کانادا را مورد بررسی قرار میدهیم.

دانشگاه های برتر کانادا

جدول 10 دانشگاه برتر کانادا 2022

10 دانشگاه برتر کانادا

=9. University of Calgary

دانشگاه کلگری

این دانشگاه به طور مشترک در رتبه 246 در جهان قرار دارد و بالاترین امتیاز خود را در شاخص بین المللی دانشکده کسب کرده است، جایی که رتبه 212 را در جهان دارد. دانشگاه کلگری در سال 1944 به عنوان شعبه کلگری دانشگاه آلبرتا تأسیس شد و از آن زمان به یک دانشگاه مستقل با پنج پردیس و بیش از 33000 دانشجو جدا شد.
این دانشگاه 250 برنامه در زمینه آموزش پس از متوسطه ارائه می دهد که مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) اعطا می کند.

دانشکده های دانشگاه کلگری:

 1. دانشکده پزشکی کامین
 2. دانشکده هنر
 3. دانشکده معماری، برنامه ریزی و منظر (SAPL)
 4. دانشکده تحصیلات تکمیلی
 5. دانشکده حرکت شناسی
 6. دانشکده حقوق
 7. دانشکده پرستاری
 8. دانشکده علوم
 9. دانشکده مددکاری اجتماعی
 10. دانشکده دامپزشکی
 11. مدرسه بازرگانی هاسکاین
 12. دانشکده مهندسی شولیچ

=9. Queen’s University

دانشگاه کوئینز

این دانشگاه در شاخص شهرت کارفرما بسیار خوب عمل می کند، جایی که رتبه 99 را در سراسر جهان دارد. با بیش از 24000 دانشجو است.

91 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه کوئینز در عرض شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند.

کوئینز یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجه عمومی و عضو انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا است. برنامه های کارشناسی تمام وقت اکثریت ثبت نام مدرسه را شامل می شود که از 16،339 دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی تشکیل شده است.

دانشکده های دانشگاه کوئینز:

کوئینز در چندین دانشکده و مدرسه سازماندهی شده است. اینها شامل هنر و علوم، آموزش، مهندسی و علوم کاربردی، علوم بهداشتی، حقوق، دانشکده سیاست عمومی، و مدرسه کسب و کار اسمیت است.

8. Western University

دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا، در سال 1878 تاسیس شد و بیش از 38000 دانشجو از 121 کشور جهان دارد. این دانشگاه در استنادهای هر دانشکده و شاخص های شهرت کارفرما عملکرد خوبی دارد.
دانشجویان می توانند برای کمک های مالی مانند برنامه کمک دانشجویی انتاریو و وام ها و کمک هزینه های دانشجویی کانادا از طریق دولت های فدرال و استانی درخواست دهند. کمک های مالی ممکن است به صورت وام، کمک هزینه، کمک هزینه تحصیلی، بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، کاهش بدهی، کاهش بهره، و برنامه های کاری باشد.

دانشکده های دانشگاه وسترن:

این دانشگاه به 11 دانشکده و مدرسه تقسیم شده است که شامل دانشکده موسیقی دان رایت، دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده اطلاعات و مطالعات رسانه، دانشکده حقوق، دانشکده حقوق علوم، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده بازرگانی آیوی، و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شولیچ.

7. University of Waterloo

دانشگاه واترلو

این دانشگاه که در سال 1956 تأسیس شد، دارای سه پردیس و عضوی از گروه تحقیقاتی معتبر و در شاخص شهرت کارفرما عملکرد خوبی دارد و در رتبه 85 در سراسر جهان قرار دارد.
این سازمان برای رفع نیاز به آموزش مهندسان و تکنسین ها برای اقتصاد رو به رشد پس از جنگ کانادا تأسیس شد. در دهه بعد رشد قابل توجهی داشت و دانشکده هنر در سال 1960 و کالج بینایی سنجی انتاریو (اکنون دانشکده بینایی سنجی و علوم بینایی) که در سال 1967 از تورنتو نقل مکان کرد، اضافه شد.

دانشکده های دانشگاه واترلو:

 1. دانشکده بهداشت عمومی و سیستم های بهداشتی
 2. دانشکده حسابداری و مالی
 3. دانشکده طراحی تعامل و تجارت استراتفورد
 4. دانشکده روابط بین الملل بالسیلی
 5. دانشکده مددکاری اجتماعی رنیسون
 6. دانشکده معماری
 7. دانشکده کارآفرینی و تجارت کنراد
 8. دانشکده محیط زیست، شرکت و توسعه
 9. دانشکده محیط زیست، منابع و پایداری
 10. دانشکده برنامه ریزی
 11. دانشکده علوم کامپیوتر دیوید آر چریتون
 12. دانشکده بینایی سنجی و علوم بینایی
 13. دانشکده داروسازی

6. McMaster University

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر رتبه 144 را در رتبه بندی دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. شاخص بین المللی هیئت علمی جایی است که دانشگاه مک مستر بالاترین رتبه خود را به دست آورده و در رتبه 83 جهان قرار دارد. این دانشگاه در همیلتون، انتاریو واقع شده است و بیشتر به دلیل دانشکده پزشکی معتبر خود شناخته شده است.
مک مستر یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجه عمومی و یکی از اعضای دانشگاه‌های کانادا است مک مستر بر روی یک سیستم ترم کار می کند، در تمام طول سال در ترم های تحصیلی، پاییز/زمستان و بهار/تابستان عمل می کند.

دانشکده های دانشگاه مک مستر:

برنامه ها، بخش ها و مدارس در مک مستر بین شش دانشکده، دانشکده بازرگانی DeGroote، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده علوم انسانی، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم و دانشکده علوم اجتماعی تقسیم می شوند.

5. University of Alberta

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا 40000 دانشجو دارد و از چهار پردیس تشکیل شده است. بالاترین امتیاز خود را در شاخص بین المللی دانشکده کسب می کند.
یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در ادمونتون، آلبرتا، کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1908 توسط الکساندر کامرون رادرفورد، اولین نخست وزیر آلبرتا، و هنری مارشال توری، اولین رئیس دانشگاه، تأسیس شد. این دانشگاه شامل چهار پردیس در ادمونتون، یک پردیس آگوستانا در کامروز و یک مرکز کارکنان در مرکز شهر کلگری است.

دانشکده های دانشگاه آلبرتا:

 1. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی
 2. دانشکده علوم
 3. دانشکده هنر
 4. دانشکده پزشکی توانبخشی
 5. دانشکده فنی و مهندسی
 6. دانشکده آموزش
 7. دانشکده داروسازی
 8. دانشکده داروسازی
 9. دانشکده تجارت
 10. دانشکده پرستاری
 11. دانشکده حقوق
 12. دانشکده بهداشت عمومی

4. Université de Montréal

دانشگاه مونترال

امسال دانشگاه آلبرتا برای کسب رتبه چهارم در کانادا، دانشگاه مونترال است. این دانشگاه که یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی فرانسوی زبان در مونترال است، در سال 1878 تأسیس شد و بیش از 67350 دانشجو از جمله 10000 دانشجوی بین المللی دارد.
بسته به شهروندی دانشجو، آنها ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی از برنامه کمک مالی دانشجویی باشند که توسط وزارت آموزش، تفریح و ورزش استان، و یا وام ها و کمک های مالی دانشجویی کانادا از طریق دولت های فدرال و استانی اداره می شود.
این دانشگاه در رده‌بندی دانشگاه‌های پزشکی-دکتری خود در رتبه نهم قرار گرفت و با دانشگاه لاوال و دانشگاه وسترن انتاریو برابری کرد.

دانشکده های دانشگاه مونترال:

 1. دانشکده هنر و علوم
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده آموزش
 4. دانشکده طراحی محیط زیست
 5. دپارتمان حرکت‌شناسی
 6. دانشکده حقوق
 7. دانشکده پزشکی
 8. دانشکده موسیقی
 9. دانشکده بینایی‌سنجی
 10. دانشکده پرستاری
 11. دانشکده بهداشت عمومی
 12. دانشکده داروسازی
 13. دانشکده دامپزشکی
 14. دانشکده مطالعات تکمیلی
 15. پلی‌تکنیک مونترال
 16. دانشکده HEC

3. University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا

در میان سه دانشگاه برتر، دانشگاه بریتیش کلمبیا پس از شش پله صعود در سال جاری، رتبه سوم در کانادا و رتبه 45 در جهان را دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا با این رتبه در جهان برای شاخص شهرت علمی، هدف خود را پذیرفتن نوآوری و به چالش کشیدن وضعیت موجود است.
این دانشگاه که در سال 1908 تأسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه در بین سه دانشگاه برتر کانادا قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا:

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا به رشته های زیر میپردازند:

 1. علوم زیستی
 2. علوم انسانی، اجتماعی و فرهنگی
 3. مهندسی و فناوری
 4. زمین، محیط زیست و پایدار
 5. ریاضی، شیمی و فیزیک
 6. رسانه و هنرهای زیبا
 7. تاریخ، حقوق و علوم سیاسی
 8. زبان‌شناسی
 9. کسب و کار و اقتصاد
 10. آموزش

2. McGill University

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل که در مونترال واقع شده است، امسال در رتبه دوم کانادا باقی مانده است و با چهار پله صعود در رتبه بندی به 31 ام رسیده است. دانشگاه مک گیل 12 برنده جایزه نوبل و 145 دانش آموخته رودز را در میان فارغ التحصیلان خود و همچنین جاستین ترودو، نخست وزیر کنونی کانادا، دارد.

فارغ التحصیلان مک گیل همچنین شامل 8 برنده جایزه اسکار، 10 برنده جایزه گرمی، حداقل 13 برنده جایزه امی، چهار برنده جایزه پولیتزر،و 121 المپیکی با بیش از 35 مدال المپیک هستند.

دانشکده های دانشگاه مک گیل:

 1. دانشکده‌ی کشاورزی و علوم زیست محیطی
 2. اقتصاد کشاورزی
 3. علوم حیوانات
 4. مهندسی منابع بیولوژیکی
 5. مهندسی بیولوژیک
 6. علوم غذایی و شیمی کشاورزی
 7. تغذیه‌ی انسان‌ها
 8. علوم منابع طبیعی
 9. انگل شناسی
 10. گیاه شناسی
 11. دانشکده‌ی علوم
 12. علوم اتمسفر و اقیانوس
 13. بیولوژی
 14. علوم کامپیوتر
 15. ریاضی و آمار
 16. فیزیک
 17. زمین شناسی
 18. روانشناسی
 19. موزه داری
 20. دانشکده‌ی رشته‌های بین رشته ای
 21. بیوفورماتیک
 22. مهندسی بیولوژیکی و بیودارویی
 23. علوم و مهندسی محاسباتی
 24. مطالعات توسعه‌ی انتخابی
 25. مهندسی محیط زیست
 26. مطالعات اروپایی
 27. مطالعات زنان و جنسیت
 28. محیط زیست نئوتروپیک
 29. عصب شناسی میان رشته‌ای
 30. روانشناسی اجتماعی آنکولوژی
 31. آمارهای اجتماعی

1. University of Toronto

دانشگاه تورنتو

برترین دانشگاه کانادا امسال نیز دانشگاه تورنتو در رتبه 25 مشترک جهان قرار دارد. این دانشگاه در رتبه‌بندی امسال چهار پله صعود کرد و در اکثر شاخص‌ها، به‌ویژه شهرت علمی، که در رتبه پانزدهم جهان قرار دارد، نمرات بالایی کسب کرد.
این دانشگاه توسط منشور سلطنتی در سال 1827 به عنوان کینگز کالج، اولین موسسه آموزش عالی در بالای کانادا تاسیس شد. این دانشگاه که در ابتدا تحت کنترل کلیسای انگلستان بود، در سال 1850 پس از تبدیل شدن به یک موسسه سکولار، نام فعلی خود را به خود گرفت.
دانشگاه تورنتو بیش از 700 برنامه در مقطع کارشناسی و 200 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد.

در تمام رتبه بندی های اصلی، این دانشگاه به طور مداوم در ده دانشگاه دولتی برتر جهان و به عنوان دانشگاه برتر کشور قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه تورنتو:

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو در سه پردیس این دانشگاه پخش شده است که عبارتند از:

 1. مهندسی و علوم کاربردی
 2. فیزیک و حرکت‌شناسی 
 3. اطلاعات
 4. معماری، طراحی و چشم انداز
 5. هنر
 6. دندانپزشکی
 7. آموزش
 8. حقوق
 9. مدیریت
 10. پزشکی
 11. موسیقی
 12. پرستاری
 13. داروسازی
 14. بهداشت عمومی
 15. جنگل‌داری
 16. مشاغل اجتماعی
 17. علوم سیاسی
 18. پرستاری

به طور کلی، دانشگاه های سراسر کانادا سطوح قابل مقایسه ای از آموزش با کیفیت بالا ارائه می دهند. دلیل این امر این است که کانادا برابری را در سیستم آموزشی خود ترویج می‌کند، به این معنی که تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که همه دانش‌جویان فارغ  از اینکه به کدام موسسه می‌روند، بهترین آموزش ممکن را دریافت می‌کنند.

دانشجویان بین المللی باید از تحصیل در کالج های کانادایی آسوده خاطر باشند، زیرا مدارکی که به دست می آورند از جاه طلبی های حرفه ای و مهاجرتی آنها پس از فارغ التحصیلی پشتیبانی می کند.

ویزای دانشجویی در کانادا

شما می توانید تا 6 ماه بدون ویزای تحصیلی در کانادا تحصیل کنید. با این حال، اگر می خواهید کار کنید، باید مجوز مناسب برای این کار داشته باشید. مدارک زیر برای درخواست مجوز تحصیل مورد نیاز است:
نامه پذیرشی که از دانشگاه خود دریافت کرده اید.

 1. اثبات هویت – یک پاسپورت معتبر این هدف را انجام می دهد.
 2. اثبات وجوه کافی – 10000 دلار کانادا در سال + 833 دلار برای هر ماه اضافی.

ویزای تحصیلی کانادااقامت و کار در کانادا پس از تحصیل

پس از فارغ التحصیلی به طور موقت در کانادا کار کنید برای کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی، به مجوز کار نیاز دارید. تجربه کاری که در حین کار به دست می آورید ممکن است به شما کمک کند واجد شرایط اقامت دائم شوید. سال معتبر است. مجوز کار برای مدت مشابه برنامه تحصیلی شما، حداکثر تا 3 سال معتبر است.

مهاجرت تحصیلی آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید