موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دانشگاه‌ های برتر فرانسه

دانشگاه های برتر فرانسه

Top 10 French universities

فرانسه دارای 36 دانشگاه شرکت کننده در رتبه بندی QS World University Rankings® 2021 است که 10 دانشگاه از آنها در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این رتبه بندی بر اساس روشی است که هر دانشگاه را بر اساس شهرت علمی و کارفرمایی، تأثیر تحقیقات و موارد دیگر ارزیابی می کند. در ادامه ما 10 دانشگاه برتر فرانسه را به شما معرفی خواهیم کرد.

10 دانشگاه‌ برتر فرانسه 2022

فکر می کنید دوست دارید در فرانسه تحصیل کنید؟ در اینجا نگاهی دقیق تر به 10 دانشگاه برتر دولتی فرانسه که تحصیل در آن برای تمام دانشجویان بین المللی رایگان است، می اندازیم. با ما همراه باشید.

جدول 10 دانشگاه برتر دولتی فرانسه

10 دانشگاه برتر دولتی فرانسه

10. ENS Paris-Saclay

دانشگاه پاریس ساکلی

ENS Paris-Saclay که به طور رسمی با نام ENS Cachan شناخته می شود، امسال وارد 10 دانشگاه برتر فرانسه می شود. این مدرسه پس از صعود باورنکردنی 21 پله در سال جاری به طور مشترک در رتبه 291 جهان قرار دارد. این دانشگاه بالاترین امتیاز خود را در شاخص نسبت استاد/دانشجو کسب می کند، جایی که در رتبه 100 برتر جهان قرار دارد.

این دانشگاه اخیراً پردیس‌های خود را به کمون Gif-sur-Yvette، «سیلیکون ولی» فرانسه منتقل کرده است، جایی که در نزدیکی سایر اعضای گروه تحقیقاتی و تجاری پاریس-ساکلی قرار دارد. با این حال، محل اقامت دانشجویی و دفاتر اداری خود را در پردیس اصلی خود در Cachan حفظ می کند.

 

9. Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne

دانشگاه پانتئون سوربن

دانشگاه Paris 1 Panthéon-Sorbonne با 18 پله صعود در رتبه بندی دانشگاه های جهانی امسال رتبه 287 را به دست آورد. این دانشگاه بالاترین امتیاز خود را در شاخص شهرت علمی کسب کرده است، جایی که رتبه 118 را در جهان دارد.

این دانشگاه در سال 1971 از دو دانشکده دانشگاه پاریس تأسیس شد. امروزه این مدرسه در علوم اقتصادی و مدیریتی، علوم انسانی و علوم حقوقی و سیاسی تخصص دارد.

 

8. Université de Paris

دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس پس از سقوط ۲۲ پله ای در رتبه ۲۷۵ در رتبه بندی جهانی امسال قرار دارد. این دانشگاه که در قلب پاریس واقع شده است، در سال 2018 به دلیل ادغام دانشگاه پاریس دکارت، دانشگاه پاریس دیدرو (پاریس 7) و موسسه فیزیک دو گلوب پاریس (موسسه فیزیک زمین پاریس، IPGP) است.

 

=6. Sciences Po Paris

دانشگاه ساینس پو

Sciences Po Paris دانشگاهی است که در رشته های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، سیاست، تاریخ و زمینه های مرتبط تخصص دارد. این دانشگاه در سال 2021 رتبه 242 را در جهان دارد. حدود 14000 دانشجو دارد که تقریبا نیمی از آنها بین المللی هستند و بیش از 150 ملیت در محوطه دانشگاه حضور دارند.

 

6. École des Ponts ParisTech

دانشگاه پاریس تک

École des Ponts ParisTech هشت پله صعود کرده و در رتبه 242 جهان در سال جاری همراه با Sciences Po Paris قرار گرفته است. این یکی از دانشگاه های کوچکتر فرانسه است که بیش از 2000 دانشجو در آنجا تحصیل می کنند. این دانشگاه یکی دیگر از اعضای موسس ParisTech است.

 

5. École Normale Supérieure de Lyon

 دانشگاه اکول نرمال سوپریور لیون

École Normale Supérieure de Lyon امسال اندکی نزول کرده و در رتبه 161 جهان قرار گرفته است، اما با این وجود همچنان در بین دانشگاه های برتر فرانسه در رتبه پنجم قرار دارد.

یکی دیگر از مکاتب بزرگ، École Normale Supérieure de Lyon یک موسسه دولتی نخبه است که محققان و معلمان علوم انسانی و علوم تربیت می کند.

 

4. CentraleSupélec

دانشگاه سوپلک مرکزی

CentraleSupélec در سال 2021 در رتبه 138 جهان قرار دارد و با ادغام 2015 École Centrale Paris و دانشکده مهندسی سوپلک فارغ التحصیل شده است. این یکی از اعضای مؤسس دانشگاه پاریس-ساکلی، انجمنی از دانشگاه‌های فرانسوی است که پژوهش‌گر فشرده است.

 

3. Sorbonne University

دانشگاه سوبرن

مؤسسه جدیدی که از ادغام دانشگاه پاریس-سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری شکل گرفت، دانشگاه سوربن در سال 2021 در رتبه 83 جهان قرار گرفت و قوی ترین امتیاز خود را در شاخص شهرت علمی کسب کرد و در رتبه 42 جهان قرار گرفت.

 

2. Ecole Polytechnique (ParisTech)

دانشگاه اکول پلی‌تکنیک فرانسه

École Polytechnique در سال 2021 در رتبه 68 مشترک جهان قرار گرفته است و عضو موسس دانشگاه کالج ParisTech است که در دوره های علمی و تجاری تخصص دارد. از نظر شاخص شهرت کارفرما در رتبه پانزدهم جهان قرار دارد. این پردیس که در 30 کیلومتری مرکز شهر پاریس قرار دارد، 120 هکتار فضای سبز برای 4600 دانشجوی خود ارائه می دهد.

1. Paris Sciences et Lettres Research University (PSL)

دانشگاه PSL فرانسه

در نهایت، رتبه 52 در جهان و رتبه اول در بین دانشگاه های برتر فرانسه همچنان به دانشگاه تحقیقاتی Paris Sciences et Lettres (PSL)، یک دانشگاه کالج است که در سال 2010 تشکیل شد و از 9 کالج تشکیل دهنده، از جمله کالج های بسیار انتخابی تشکیل شده است. École normale supérieure (ENS پاریس).

PSL قوی ترین امتیاز خود را در شاخص شهرت کارفرما بدست می آورد و در رتبه بیستم جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای پیوندهای قوی با کارفرمایان و همچنین مشارکت استراتژیک با سایر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان است.

نحوه پذیرش

برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، علاوه بر ثبت اطلاعات شخصی باید ریز نمرات مقاطع قبلی خود را هم ارائه دهید. برخی از دانشگاه‌ها برای سنجش توانایی دانشجو به بررسی ریزنمرات دانشجو برای تحصیل در رشته انتخابی  می‌پردازند. گاهی آزمون‌های استانداردی مانند GRE، GMAT یا LSAT برای پذیرش الزامی هستند.

مدارک زیر برای پذیرش باید ارائه شوند:

  • یک قطعه عکس
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه‌نامه برای تحصیل
  • مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات
  • مدرک زبان فرانسه
  • توصیه‌نامه تحصیلی (در صورت وجود)
  • گواهی کار (در صورت وجود)

متقاضیان مقطع دکتری توجه داشته باشند که نحوه پذیرش آنها کمی متفاوت است. برای آگاهی از نحوه پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه های فرانسه میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشد.

تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه

آیا می توانید در فرانسه رایگان تحصیل کنید؟! همه آرزوی تحصیل در خارج از کشور را در یک مکان برتر مانند فرانسه دارند، اما بسیاری از برنامه های تحصیلی می توانند با قیمت گزافی همراه باشند و شما را از زندگی و تحصیل در فرانسه منصرف کنند گرچه فرانسه بسیار محبوب است. به راحتی ناامید نشوید! شرایط خوبی در فرانسه با هزینه های مناسب در انتظار شماست. برای اطلاع از چگونگی تحصیل رایگان در فرانسه و راه های آن بر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

مهاجرت تحصیلی آسان به فرانسه

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به فرانسه منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

 

پیام بگذارید