موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند

کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای شروع تحصیل در کانادا، اخذ بورسیه کانادا است که هزینه‌های تحصیل و زندگی شما را پوشش می‌دهد. طبیعتاً دانشگاه های کانادا تمایل به ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویانی با موفقیت های تحصیلی استثنایی دارند. در ادامه کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند آشنا خواهیم شد.

شانس برنده شدن در بورسیه تحصیلی کانادا به کار و تجربه داوطلبانه نیز بستگی دارد. بورسیه ها به عنوان نوعی کمک مالی غیرقابل بازپرداخت کاملاً محدود و رقابتی هستند.

کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند

کانادا چه رشته هایی را بورسیه می کند

دانشجویان بین المللی می توانند با ثبت نام در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، فوق دکترا و برنامه های گواهی برای بورسیه های تحصیلی کانادا اقدام کنند. بورسیه های بین المللی دولت کانادا تقریباً در تمام رشته های دانشگاهی ارائه می شود.

در نتیجه، این کمک هزینه دولت کانادا برای دانشجویان خارج از کشور برای دانشجویان از همه مناطق آزاد است. خوشبختانه، موسسات کانادایی انواع بورسیه‌ها را ارائه می‌دهند که طولانی‌ترین آن‌ها می‌توانند هزینه‌های دانشجویی را تا چهار سال پرداخت کنند.

لیست بورسیه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

1. برنامه بورسیه بین المللی لستر بی پیرسون در دانشگاه تورنتو

بورسیه دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک بورس تحصیلی سالانه به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان و همچنین دانشجویان بین المللی که در مدارس متوسطه کانادا ثبت نام می کنند ارائه می دهد.

برنامه بورسیه بین المللی Lester B. Pearson در دانشگاه تورنتو برای شناسایی دانشجویان بین المللی که از نظر علمی و خلاقیت عالی هستند و همچنین کسانی که در مدارس خود پیشرواند طراحی شده است.

در مجموع، دانشگاه تورنتو به 37 دانشجوی دوره کارشناسی با عنوان Lester B. Pearson Scholars جایزه می دهد. به مدت چهار سال، بورسیه Lester B. Pearson شهریه، کتاب، هزینه های جانبی و هزینه های کامل زندگی را پوشش می دهد. برای واجد شرایط بودن برای بورسیه بین المللی پیرسون باید معیارهای زیر را داشته باشید:

 1. یک دانشجوی بین المللی (یک غیر کانادایی) که به مجوز تحصیل نیاز دارد.
 2. شما باید در سال آخر دبیرستان باشید یا تا ژوئن فارغ التحصیل شده باشید.
 3. در سپتامبر سال آینده، شما باید تحصیلات خود را در دانشگاه تورنتو آغاز کنید. دانشجویانی که در حال حاضر در تحصیلات پس از متوسطه شرکت می کنند را نمی توان در نظر گرفت. دانشجویانی که تحصیلات خود را در ژانویه سال آینده در یکی دیگر از مؤسسات فوق متوسطه شروع می کنند نمی توانند در نظر گرفته شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه درخواست این بورسیه ها، حتما با شماره زیر جهت ارتباط با متخصص تماس حاصل فرمایید.

2. جایزه بین‌المللی رهبر فردا کارن مک‌کلین در دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا جایزه بین‌المللی رهبر فردای کارن مک‌کلین را به دانشجویان بین‌المللی که در تحصیلات، توانایی‌های رهبری، مشارکت در امور دانشجویی و خدمات اجتماعی سرآمد بوده‌اند، ارائه می‌کند. دانشجویان بین المللی واجد شرایط استفاده از این جایزه در مقطع کارشناسی هستند.

جایزه رهبر بین‌المللی کارن مک‌کلین شما بر اساس نیاز مالی شما ارزیابی می‌شود. کل شهریه، هزینه‌ها و هزینه‌های زندگی از کمک مالی شما و خانواده‌تان در هر سال برای ارزیابی نیازهای مالی کسر می‌شود. جایزه شما ممکن است تا سه سال دیگر تحصیل در مقطع کارشناسی یا تا زمانی که مدرک خود را تکمیل کنید تمدید شود. برخی از شرایط برای نامزد شدن یک نفر برای جایزه رهبر بین المللی کارن مک کلین وجود دارد:

 1. یک دانشجوی بین المللی با مجوز تحصیل کانادا باشید که در کانادا تحصیل خواهد کرد.
 2. انتقال از یک دبیرستان معتبر یا از سال اول تحصیل در کالج پس از متوسطه یا دانشگاه دیگر برای شرکت در UBC.
 3. تمام استانداردهای پذیرش UBC، از جمله استاندارد پذیرش زبان انگلیسی و الزامات عمومی و درجه خاص را رعایت کنید.
 4. سابقه برتری تحصیلی.
 5. نیاز مالی را نشان دهید که در غیر این صورت شما را از دنبال کردن مدرک UBC منع می کند.
 6. حداقل دو سال قبل از سال تحصیلی که برای آن درخواست می کنید، فارغ التحصیل دبیرستان باشید.

3. بورسیه دانشجویی بین المللی دانشگاه یورک

بورسیه دانشگاه یورک

دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی تمام وقت در دانشگاه یورک می توانند برای بورسیه های جهانی رهبر فردا و بورسیه های بین المللی ورودی متمایز اقدام کنند. بیش از حد معمول، دانشگاه یورک در انتاریو دو جایزه جهانی رهبر فردا و دو بورسیه تحصیلی ویژه ورودی بین المللی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

این بورسیه ها برای سه سال تحصیل تمام وقت در مقطع کارشناسی قابل تمدید هستند، به ویژه جایزه جهانی رهبر فردا در مجموع 80,000 دلار (به مدت چهار سال) و بورسیه بین المللی ورودی 140,000 دلار (به مدت چهار سال) در صورتی که دانشجویان بین المللی تحصیلات بالایی داشته باشند ارائه می دهد. موفقیت در هر سال تحصیلی دانشجویان آینده لیسانس باید در یکی از این دانشکده ها قرار گیرند:

 1. هنرهای لیبرال و مطالعات حرفه ای
 2. هنر، رسانه، اجرا و طراحی
 3. مهندسی
 4. تحصیلات
 5. سلامتی
 6. علوم پایه
 7. کسب و کار

برای دریافت بورسیه بین المللی عمده، رعایت تمام شرایط ذکر شده الزامی است:

 1. دانشجوی بین المللی دارای مجوز تحصیل در کانادا.
 2. برای یکی از برنامه های کارشناسی دانشگاه یورک درخواست داده اند.
 3. دانشجوی پذیرفته شده در یورک که بلافاصله پس از پایان دبیرستان، حداکثر دو سال پس از فارغ التحصیلی، درخواست داد و هیچ دوره قبلی دانشگاه یا کالج نداشته باشند.
 4. از طریق داوطلبی یا موفقیت در هنر، ورزش یا سایر زمینه‌های موفقیت شخصی، رهبری خود را نشان داده‌اند.
 5. پس از نامزد شدن توسط دبیرستان بومی، معمولاً فقط یک دانش آموز می تواند نامزد شود.
 6. یک توصیه نامه بارگیری کنید.
 7. اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد ضروری در برنامه یورک به عنوان “دریافت” علامت گذاری شده اند.
 8. درخواست بورسیه دانشجویی بین المللی آنلاین باید در بازه زمانی مورد نیاز دانشگاه تکمیل شود.

4. بورسیه تحصیلی انتاریو

بورسیه تحصیلی انتاریو

استان انتاریو به همراه دانشگاه تورنتو سالانه به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی انتاریو برای کسانی که بلندپرواز هستند و می خواهند برنامه های کارشناسی ارشد یا دکترا را در دانشگاه تورنتو بگذرانند، ارائه می دهد.

بورس تحصیلی فارغ التحصیل انتاریو از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان و همچنین شهروندان کانادایی، ساکنان دائمی و افراد محافظت شده با بورسیه های شایستگی حمایت می کند. ارزش OGS در هر جلسه 5000 دلار است. در نتیجه، گیرندگان ممکن است 10000 دلار یا 15000 دلار برای دو جلسه متوالی یا سه جلسه متوالی دریافت کنند.

در تمام موارد، واحد فارغ التحصیل جایزه یک سوم از کل جایزه کسب شده توسط دانشجویان را اهدا خواهد کرد. علاوه بر این، معیارهای OGS دانشجویان را به حداکثر 6 سال جوایز دولتی محدود می کند و دانشجویان را از برگزاری همزمان OGS و جایزه دیگری که بودجه آن توسط دولت تامین می شود، منع می کند. برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی انتاریو باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. دانشجویان بین المللی که با ویزای اقامت موقت در دانشگاه تورنتو تحصیل می کنند یا می خواهند در دانشگاه تورنتو تحصیل کنند، باید شهروند کانادا، مقیم دائم یا افراد محافظت شده تحت بخش 95 (2) قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان (کانادا) باشند.
 2. دانشجوی تمام وقت در دانشگاه تورنتو در یک برنامه مناسب در واحد فارغ التحصیلی که OGS در آن اعطا شده است باشید و ثبت نام کنید.
 3. یک شغل تمام وقت یا جایزه OGS را در همان جلسه یا در همان سال دریافت بورسیه تحصیلی SSHRC، NSERC، CIHR، QEII-GSST، یا OGS دیگری نداشته باشید.
 4. استانداردهای واجد شرایط ذکر شده در بالا به سادگی حداقل هستند. شرایط اضافی برای درخواست، دریافت یا برگزاری OGS ممکن است توسط واحدهای فارغ التحصیل تحمیل شود.

5. بورس تحصیلی رئیس دانشگاه وینیپگ برای رهبران جهانی

بورسیه دانشگاه وینیپگ

بورسیه برای رهبران جهانی در دانشگاه وینیپگ به دانشجویان بین المللی که برای اولین بار در هر یک از بخش های دانشگاه ثبت نام می کنند، اعطا می شود. این بورسیه برای کسانی است که مایل به ثبت نام در برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه وینیپگ هستند.

علاوه بر این، همه کاندیداهای بین‌المللی باید حداقل 80 درصد یا قابل مقایسه داشته باشند، و همچنین در فعالیت‌هایی که نشان دهنده رهبری هستند، مشغول باشند. مبلغ بورسیه برای رهبران جهان 5000 دلار است. علاوه بر برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه وینیپگ، دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی برای ثبت نام در برنامه های PACE (آموزش حرفه ای، کاربردی و شمارش) یا ELP (برنامه زبان انگلیسی) استفاده کنند که به بهترین وجه با اهداف آنها مطابقت دارد. نامزدها باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. حداقل میانگین ورودی 80% یا بالاتر داشته باشید.
 2. دانشجوی بین المللی باشید.
 3. توانایی های رهبری برجسته را نشان دهید.
 4. تا پایان مهلت بورسیه، یک درخواست ورودی کامل ارسال کنید.

6. بورسیه ورودی بین‌المللی دانشگاه کلگری

بورسیه دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری هر ساله برای دانشجویان بین المللی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند، بورسیه های ورودی بین المللی ارائه می کند تا آنها را تشویق به ادامه تحصیل و پیوستن به دوره اول تحصیلی کند. مهارت تحصیلی، و همچنین دستاوردهای فراتر از کلاس درس، از الزامات بورسیه است.

ارزش این بورس تحصیلی 15000 دلار است و هر ساله در سال های دوم، سوم و چهارم در دانشگاه کلگری قابل تمدید است، تا زمانی که برندگان معدل 2.60 را بیش از حداقل 24.00 واحد در دوره های پاییز و زمستان قبل حفظ کنند. هزینه کلی برنامه کارشناسی 60000 دلار در طول چهار سال است. دانشجویان بین المللی که مایل به درخواست برای این بورس تحصیلی هستند، می توانند هر موضوعی را از برنامه لیسانس دانشگاه کلگری انتخاب کنند. برخی از شرایط خاص برای دانشجویان بین المللی برای برنده شدن در بورسیه ورودی بین المللی وجود دارد:

 1. دانشجویان بین المللی باید به صورت تمام وقت در یک برنامه مقطع کارشناسی که از ترم پاییز شروع می شود، ثبت نام کنند.
 2. باید دانشجوی جدید باشد.
 3. یک دانشجو باید حداقل معدل 3.20 داشته باشد تا بتواند برای بورسیه در نظر گرفته شود.
 4. معیار مهارت زبان انگلیسی دانشگاه نیز باید رعایت شود.

نکاتی در مورد نحوه یافتن بورسیه

جستجوی بورسیه‌های تحصیلی ممکن است یک چالش واقعی باشد، به همین دلیل است که برای ردیابی آسان بورس‌های تحصیلی مهم است که بدانید کجا باید خود را هدایت کنید.

به طور کلی، بورسیه ها بر اساس علایق تحصیلی، استعدادها، فعالیت های فوق برنامه، جاه طلبی های حرفه ای، منطقه جغرافیایی و انواع متغیرهای دیگر سفارشی می شوند. برخی از سودمندترین روش ها برای یافتن بورسیه های تحصیلی را که در زیر ذکر شده است، کشف خواهید کرد.

اپلای برای تحصیل در کانادا

به عنوان یک مرحله برای جمع آوری اطلاعات لازم، باید یا به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید یا به سادگی با دفتر کمک مالی دانشگاهی که قصد شرکت در آن را دارید، تماس بگیرید. با انجام این کار، دانشجویان می توانند سوالاتی در مورد بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و سایر دستورالعمل های درخواست بپرسند. مهم است که درخواست پذیرش را با درخواست بورسیه اشتباه نگیرید، زیرا آنها نهادهای جداگانه هستند.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید