موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای پیوستن به خانواده آلمانی

ویزای پیوستن به خانواده آلمانی

“Family Reunion Visa”

ویزای پیوستن به خانواده آلمانی

اتباع کشورهای ثالث که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند ، اغلب می خواهند اعضای خانواده غیر آلمانی خود را که در خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند ، بیابند ، خواه بطور موقت یا دائم در آنجا بمانند. مقامات مهاجرت در آلمان ، که از اتحاد مجدد خانواده ها حمایت می کنند ، ویزای ویژه ای را برای این منظور ایجاد کرده اند که اتباع غیر اتحادیه اروپا می توانند برای پیوستن به اعضای خانواده خود در آلمان متقاضی شوند.

اگر تبعه اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا اتحادیه تجارت آزاد اروپا مایل به عضویت در اعضای خانواده ، همسر یا بستگان خود در آلمان باشند ، تنها کاری که باید انجام دهند این است که بتوانند خود را از نظر مالی حفظ کنند. آنها می توانند بدون نیاز به اخذ مجوز کار یا اجازه اقامت کار کنند.

از طرف دیگر اتباع کشورهای ثالث باید ویزای reunion Family را دریافت کنند ، یعنی ویزای طولانی مدت اقامت که بعداً می تواند تا اجازه اقامت تمدید شود.

متقاضیان واجد شرایط ویزا برای اتحاد مجدد خانواده آلمانی
برای اینکه کسی بتواند ویزا ازدواج مجدد خانواده ملی اعم از ویزای ازدواج ، ویزای نامزد ، ویزای همسر یا سایر اعضای خانواده را بدست آورد ، وی باید یکی از اقوام مقیم آلمان باشد و همچنین برخی از آنها را تحقق بخشد. سایر معیارهای صلاحیت. در حالی که ملاک اصلی اقامت آلمان این است که ، او باید بتواند از خویشاوند مالی کشورهای همسایه جهان سوم خود حمایت مالی کند.

در زیر دسته بندی اعضای خانواده را که می توانند برای عضویت در اعضای خانواده خود در آلمان استفاده کنند ، لیست کرده ایم:

همسر (زن و شوهر) ، شریک ثبت شده یک خارجی که در آلمان ساکن است
اتباع کشورهای ثالث که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند ، در صورت تحقق برخی شرایط می توانند همسر یا شریک ثبت نام شده خود را در آلمان تحویل دهند. برای اخذ ویزای همسر ، مقیم آلمان باید:

واجد یکی از موارد زیر باشد:

  • مجوز اقامت شامل یکی از موارد زیر:اجازه اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا ،اجازه اقامت یا

    کارت آبی اتحادیه اروپا.

  • قادر به تأمین مالی شریک زندگی / همسر دیگر
  • باید بالای 18 سال باشد
  • باید آلمانی را بداند

از طرف دیگر فرد مهاجر که مایل است تحت ویزای همسر وارد آلمان شود:

  • بالای 18 سال باشد
  • حداقل دانش بنیادی آلمانی داشته باشید

به خاطر داشته باشید که جمهوری فدرال آلمان ازدواج های چندهمسری را به رسمیت نمی شناسد ، بنابراین اگر مقیم قبلاً یکی از شرکای خود را به آلمان  آورده است ، به او اجازه داده نمی شود که دیگری را به آنها بپیوندد.

فرزندان اتباع کشورهای ثالث در آلمان
پدر و مادر (یا هر دو والدین) که در آلمان اقامت دارند مجاز به درخواست فرزندان خود برای زندگی با آنها در آلمان هستند. با این وجود ، شرایط این ویزا بسته به سن فرزندان ممکن است تغییر کند.

کودکان خردسال
اگر هر دو والدین در آلمان سکونت داشته باشند ، می توانند فرزند خود را به دنیا بیاورند. از طرف دیگر ، در صورت داشتن تنها حق مراقبت و حضانت کودک ، ممکن است والدین مجرد فرزند خردسال خود را در آلمان بیاورند. در صورتی که والدین حق مراقبت و حضانت فرزند را داشته باشند و تنها یکی از آنها در آلمان سکونت داشته باشد ، والدین مقیم کشور سوم باید حق حضانت را به ساکن آلمانی اعطا کنند تا بتواند او را امکان پذیر کند. برای ویزای اتحاد مجدد خانواده آلمانی اقدام کنید.

کودکان بزرگسال
والدین می توانند برای بزرگ کردن فرزند بزرگسالی خود اقدام کنند ، تنها در صورت جلوگیری از “گرفتاری غیرقابل اجتناب”. برای اینکه واجد شرایط ویزای اتحاد خانواده شود ، کودک نباید ازدواج کند. اما این بدان معنا نیست که وی نمی تواند ویزای دیگری را به عنوان ویزای بازدید کننده / توریستی آلمانی ، ویزای دانشجویی برای تحصیل در یک موسسه آموزشی آلمانی ، ویزای اشتغال برای کار در آلمان یا ویزاهای دیگر آلمان اعمال کند.

والدین مقیم قانونی در آلمان

والدین فرزندان خردسال که در آلمان اقامت قانونی دارند ، در صورت داشتن حق مراقبت و حضانت کودک می توانند برای پیوستن به فرزند خود اقدام کنند.

از طرف دیگر ، اتباع کشورهای ثالث که در آلمان اقامت دارند می توانند برای جلوگیری از برخی مشکلات خاص ، والدین خود را با آنها زندگی کنند.

سایر اقوام یک خارجی که در آلمان ساکن است
سایر اعضای خانواده نیز می توانند برای پیوستن به بستگان خود اقدام کنند: اگر شما در آلمان خواهر و برادر دارید ، خواهر و برادر یا خواهر ، دایی ، عمه ، خواهرزاده ، خواهرزاده ، پدربزرگ و مادربزرگ و یا پسر عموی خود را دارید که می توانید برای پیوستن به آنها اقدام کنید. معمولاً بدست آوردن این روادیدها سخت تر است و معمولاً بیشتر با هدف جلوگیری از نوعی مشکلات صادر می شود.

مورد نیاز ویزا به اتحاد خانواده آلمان
برای دریافت ویزا ، باید برخی از مدارک را در سفارت آلمان یا کنسولگری که نزدیکترین خانه شماست ، ارسال کنید.

به طور کلی مدارک لازم برای ویزای آلمان به شرح زیر است:
گذرنامه متقاضی – حداقل برای مدت سه ماه بیشتر از مدت اقامت درخواست شده و بیشتر از 10 سال معتبر نیست
دو فرم درخواست – به درستی با اطلاعات صحیح و صحیح تکمیل شده است
دو فرم اطلاع رسانی / توضیح تکمیل و امضا شده
دو عکس بیومتریک اخیر – مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط ایكائو
رزرو سفر – که بلیط رزرو شده از کشور خود به آلمان است
بیمه درمانی مسافرتی برای آلمان – که اقامت متقاضی را در کل خاک آلمان پوشش می دهد
اثبات وسایل مالی – که معمولاً باید توسط شخص ساکن آلمان ارائه شود و نشان می دهد که می تواند از اعضای مالی مهاجر حمایت مالی کند. اما اگر ساکن کشور سوم بودجه کافی برای حمایت از خود داشته باشد ، می تواند مدارکی را ارائه کند ، که این نشان می دهد.
نامه دعوت نامه – از طرف اعضای خانواده که در آلمان اقامت دارد و تأیید می کند که جایی برای شخصی که مایل به پیوستن به آنها است ، در آنها اتاق دارد
مدارک لازم برای ویزای اتحاد مجدد خانواده آلمانی:
اثبات اسکان – که نشان می دهد ساکن آلمان است به اندازه کافی در خانه خود در آلمان برای متقاضی وجود دارد
اثبات مهارت های زبان آلمانی حداقل سطح A1 متقاضی
همسر / شریک ثبت شده:
ثبت نام یا گواهی ازدواج که توسط یک افسر خارجی تأیید شده است ، به آلمانی ترجمه شده و توسط سفارت آلمان قانونی شده است
اگر همسر تابعیت آلمان است ، باید یک نسخه از گذرنامه و شناسنامه همسر آلمان ارائه شود
اگر همسر یک فرد غیر آلمانی ساکن آلمان باشد ، اثبات اقامت قانونی و گذرنامه آنها باید ارائه شود
فرزندان:
شناسنامه
اثبات ملیت کودک
اثبات حق مراقبت و حضانت والدین مقیم آلمان
به یاد داشته باشید که کلیه اسناد باید به دو زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه شوند. اگر اسناد به زبان شما صادر شده باشد ، مجبور خواهید بود که هرکدام از آنها را به همراه ترجمه ای معتبر و قانونی ارائه دهید.

نحوه درخواست ویزا برای اتحاد مجدد خانواده آلمان
مراحل درخواست ویزای آلمان برای پیوستن به اعضای خانواده خود در آنجا مشابه روند درخواست برای هر ویزای دیگر آلمان است. در مرحله اول ، با سفارت آلمان در کشور خود (اگر شما فردی هستید که می خواهید به عضوی از اعضای خانواده در آلمان بپیوندید) بررسی کنید ، در صورتی که در وب سایت خود یک لیست چک از اسناد مورد نیاز را برای ویزای اتحاد مجدد خانواده آلمانی داشته باشید. اگر اینطور نیست ، از طریق ایمیل به چک لیست نیاز دارید. پس از در دست داشتن ، شروع به جمع آوری اسناد مورد نیاز کنید.

مراقب باشید که تمام اسناد را که در لیست چک توضیح داده شده است ، به دست آورید. آنها باید به انگلیسی یا آلمانی باشند. اگر اسناد اصلی به زبان خود شما صادر شده اند ، مجبور خواهید بود آنها را به همراه ترجمه توسط یک مترجم معتبر ارسال کنید.

هنگامی که همه اسناد را در دست دارید ، در سفارت آلمان یا کنسولگری آلمان (یا در صورت درخواست نزدیکتر به خانه خود) جلسه‌ای را در سفارت آلمان یا کنسولگری تعیین کنید.

در روز مصاحبه ، به موقع در سفارت آلمان یا کنسولگری آلمان ، همراه با همه مدارک خود ، حاضر شوید. هزینه ویزا را بپردازید ، و سپس با افسر کنسولی که با آنها گفتگو کوتاهی خواهید داشت ، پیشینه خود و هدف واقعی سفر برنامه ریزی شده خود به آلمان ملاقات کنید.

هزینه ویزا مجدد خانواده خانوادگی آلمان
برای اینکه درخواست شما رسیدگی شود ، باید هنگام مراجعه به مصاحبه ، هزینه ویزا پرداخت کنید. به طور معمول ویزای طولانی مدت برای پیوستن به خانواده (دسته D) برای بزرگسالان 75،00 یورو و برای کودکان تا 18 سال 37،50 یورو هزینه دارد.

به خاطر داشته باشید که اگر بعد از پرداخت هزینه تصمیم به برداشتن درخواست خود گرفتید ، دیگر نمی توانید پول خود را پس بگیرید. همچنین در صورت رد درخواست ویزا ، بازپرداخت شما بازپرداخت نخواهد شد. اگر تصمیم به استفاده مجدد از ویزای اتحاد مجدد خانواده آلمان دارید ، مجبورید دوباره هزینه آن را بپردازید.

زمان پردازش ویزا خانواده مجدد خانواده آلمانی

بسته به پرونده شما ، پردازش فقط چند هفته تا چند ماه طول می کشد. بنابراین ، مراقب باشید که قرار ملاقات را به موقع تعیین کنید. اگر در زمان سفارت درخواست های زیادی را دریافت کنید ، قرار ملاقات شما بعداً تعیین می شود ، در حالی که اگر برنامه های دریافت شده در آن زمان اندک باشند ، در طی چند روز قرار ملاقات دریافت می کنید.

کار در آلمان برای ویزای خانوادگی
مطابق قانون آلمان ، هر فرد بالغی که ویزای تجدید خانواده را به آلمان می آورد و اقامت می یابد ، باید مجاز به کار باشد. با این حال ، چند شرط وجود دارد که خویشاوندی که به آنها می پیوندند به شرح زیر باشد:

وی دارای مجوز اقامت است که اجازه اشتغال برای خود را می دهد.
وی دارای کارت آبی اتحادیه اروپا است
وی به عنوان یک محقق یا یک فرد ماهر در آلمان است.
البته ، عضو خانواده مهاجر نیز باید مدارک لازم را کسب کند.

سایر اطلاعات مرتبط در مورد جابجایی و زندگی در آلمان:
نحوه دریافت مجوز اقامت آلمان برای اتحاد خانواده
چگونه اجازه اقامت آلمان دریافت کنیم؟
مهاجرت به آلمان – هر آنچه راجع به حرکت به آلمان باید بدانید
چگونه می توان تابعیت آلمان را دریافت کرد؟
مهاجرت / انتقال از آلمان از آمریکا
کار در آلمان: دریافت مجوز کار آلمانی
راهنمای زندگی در آلمان به عنوان مهاجران

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید