موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

“Research visa in Germany”

سفر به آلمان مطمئناً از نظر تجربه ارزشمند است. محبوبیت این کشور به دلیل جاذبه های متنوع و فرصت های تحصیلی و کاری برای علاقه مندان به طور مداوم در حال افزایش است. به عنوان یک محقق که به آلمان می رود، ممکن است لازم باشد قبل از سفر، ویزا دریافت کنید. در ادامه با چگونگی دریافت ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان آشنا خواهید شد.

ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

اگر حداقل مدرک دکترا یا مدرک دانشگاهی مناسبی داشته باشید که به شما امکان می‌دهد به برنامه‌های مدرک دکترا دسترسی داشته باشید، شما یک «محقق» محسوب می‌شوید.

اگر پاسپورت یکی از موارد زیر را دارید، برای ورود به آلمان به عنوان محقق مهمان نیازی به ویزا ندارید: اتحادیه اروپا (کشورهای عضو) منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای عضو) منطقه تجارت آزاد اروپا (کشورهای عضو)

شما یک قرارداد کاری با یک دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی در آلمان منعقد میکنید. مؤسسه تحقیقاتی شما خود را متعهد می‌کند که هزینه‌های زندگی و سفر شما را تماما پوشش دهد. این تعهد حداکثر تا 6 ماه پس از پایان موقعیت پژوهشی اعمال می شود.

همچنین اگر شهروند یکی از موارد زیر هستید، برای ورود به آلمان به عنوان محقق مهمان نیازی به ویزا ندارید: ژاپن ،کانادا ،استرالیا ،اسرائيل ،هندوراس ،نیوزلند، ایالات متحده آمریکا، جمهوری کره جنوبی.

شرایط ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

برای درخواست صحیح ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان باید مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز مقامات آلمانی را دارید.:

 • مدارک استاندارد مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان.
 • دعوت نامه از دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی آلمانی که شما را با جزئیات در دعوت نامه دعوت می کند.
 • به همراه داشتن نامه ای که نشان از نداشتن اعتراض از دانشگاه یا موسسه محلی شما باشد.
 • نامه پوششی که هدف از بازدید و مدت اقامت شما را توضیح می دهد.
 • اثبات صلاحیت علمی.
 • گواهی بیمه سلامت.

برای اطلاع و اخذ ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان و دیگر ویزاهای آلمان با شماره های ما در زیر تماس حاصل فرمایید.

اقدام برای ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

در اصل روند درخواست ویزای آلمان مانند انواع ویزاها یکسان است. با این حال، در مورد مدارکی که باید ارسال کنید و سؤالاتی که در طول مصاحبه از شما پرسیده می شود، بسته به هدف بازدید، تفاوت هایی وجود دارد.

زمان پردازش ویزای دانشمند مهمان تا دو هفته است. اما توصیه می شود در صورتی که سفارت در آن زمان درخواست های زیادی دریافت می کند، زودتر اقدام کنید. شش ماه قبل از سفر می توانید برای ویزای آلمان اقدام کنید.

فرصت های ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

فرصت های ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

ویزا یا اجازه اقامت برای تحقیقات در آلمان حداقل برای یک سال صادر می شود و مزایای زیادی به شما می دهد:

 1. با داشتن این اجازه اقامت، می توانید در موسسه تحقیقاتی مندرج در قرارداد کاری خود کار کنید یا می توانید سمت تدریس را بر عهده بگیرید.
 2. تمدید اجازه اقامت به شرط داشتن شرایط مشابه امکان پذیر است. شما می توانید برای مدت محدودی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا (به استثنای بریتانیا، ایرلند و دانمارک) تحقیق و تدریس کنید.
 3. پس از چهار سال، می‌توانید مجوز اقامت در آلمان را دریافت کنید.

هنگامی که موقعیت تحقیقاتی شما به پایان رسید، تا 9 ماه فرصت دارید تا موقعیت دیگری را در آلمان پیدا کنید که مطابق با شرایط شما باشد.

اعتبار ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

اعتبار ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان شما به اقامت مورد نظر شما در آلمان بستگی دارد. اگر برای مدتی کمتر از سه ماه در آلمان خواهید ماند، باید برای ویزای کوتاه مدت که 90 روز در مدت شش ماه اعتبار دارد، که به عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می شود، درخواست دهید.

علاوه بر این، اگر بیش از سه ماه در آلمان خواهید ماند، باید برای ویزای بلندمدت که به عنوان ویزای D نیز شناخته می شود، با حداکثر یک سال اعتبار با امکان تمدید اقدام کنید.تمدید ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

آیا می توان ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان را تمدید کرد؟ بله، شما می توانید ویزای علمی مهمان خود را به آلمان تمدید کنید. با این حال، باید بدانید که تمدید ویزا تنها زمانی اتفاق می‌افتد که دلیل قوی وجود داشته باشد، مانند یکی از موارد زیر:

 1. ورود دیرهنگام
 2. دلایل بشردوستانه
 3. فورس ماژور
 4. دلایل شخصی قوی

هزینه ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

هزینه ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان

هزینه ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان بستگی به نوع ویزای شما دارد. هزینه ویزای بلند مدت 75 یورو و ویزای کوتاه مدت آلمان 80 یورو است. این هزینه متغیر است پس برای اطلاع دقیق تر از هزینه اخذ ویزای تحقیق و پژوهش در آلمان با شماره های ما در زیر تماس حاصل فرمایید.

آیا خانواده من می توانند در آلمان به من بپیوندند؟

ویزای همراه آلمان

بله، خانواده شما می توانند در آلمان به شما ملحق شوند تا زمانی که شما در ویزای اقامت طولانی مدت ملی خود هستید. با این حال، شما باید به مقامات آلمانی ثابت کنید که فضا و بودجه کافی برای پوشش دادن آنها نیز دارید.

فرزندان شما باید زیر سن بزرگسال و مجرد باشند تا بتوانند به شما در آلمان بپیوندند و همه افراد تحت تکفل باید دانش اولیه زبان آلمانی را داشته باشند.

وکیل مهاجرت به آلمان

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پوراحتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به آلمان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید