موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای اهداف فرهنگی و مذهبی آلمان

ویزای اهداف فرهنگی و مذهبی آلمان

“Visa for cultural and religious purposes in Germany”

اگر قصد دارید به منظور شرکت در یک رویداد فرهنگی ، ورزشی و مذهبی یا به عنوان بخشی ازخدمه  فیلم ، وارد جمهوری فدرال آلمان شوید ، در این صورت مجبورید درخواست ویزا کنید که بطور خاص برای این دسته از افراد ویزای خاص تعیین شده است. در ادامه با چگونکی اخذ ویزای اهداف فرهنگی و مذهبی آلمان آشنا خواهید شد.

ویزای اهداف فرهنگی و مذهبی آلمان

ویزای اهداف فرهنگی و مذهبی آلمان

مقامات آلمانی زمانی می دانند چه کسی باید اجازه ورود به این کشور را داشته باشد و چه کسانی شرایط اخذ ویزا را ندارند  که این افراد طبق قوانین شرایط  و مشخصات دقیق را داشته باشند. اتباع بسیاری از کشورها به جز داشتن ویزا ، مجبورند نوع ویزای مناسبی را نیز مطابق با هدف ورود خود دریافت کنند.

ویزای آلمان برای اهداف فرهنگی ، خدمه فیلم ، ورزش و رویدادهای مذهبی یک ویزای اقامت کوتاه مدت است که دارنده آن میتواند برای ورود به آلمان برای شرکت در هر یک از رویدادهای ذکر شده در بالا از آن استفاده نماید.

چه کسی به ویزای آلمان برای اهداف فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و اهداف مذهبی نیاز دارد؟

با توجه به اینکه این ویزای اقامت کوتاه است ، کلیه اتباع کشورهایی که با کشورهای شنگن توافقنامه سفر بدون ویزا برقرار کرده اند ، برای ورود به آلمان نیازی به این ویزا ندارند. در حال حاضر ، اتباع 62 کشور دیگر نیازی به ویزای کوتاه مدت برای شینگن ندارند.

درخواست ویزای آلمان برای اهداف فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و اهداف مذهبی

درخواست ویزای آلمان برای اهداف فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و اهداف مذهبی

مراحل درخواست ویزا به آلمان برای هر ویزایی که درخواست می کنید کاملاً یکسان است. تنها تفاوت در اسنادی است که باید ارسال کنید. مراحل درخواست ویزای آلمان برای اهداف فرهنگی ، خدمه فیلم ، ورزش و رویدادهای مذهبی شما را ملزم می کند تا مراحل ذکر شده در زیر را در دستور داده شده دنبال کنید:

 1. بدانید که در کجا باید درخواست کنید.
 2. دریابید که مناسب ترین زمان برای استفاده چیست.
 3. مدارک لازم را جمع کنید.
 4. برای مصاحبه ویزا قرار ملاقات بگذارید.
 5. هزینه ویزا را پرداخت کنید.
 6. در تمام مصاحبه های لازم حضورداشته باشید.
 7. صبر کنید تا ویزای شما بررسی شود.

شرایط درخواست ویزا برای اهداف فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و اهداف رویدادهای مذهبی

شما باید به شرایط ویزای آلمانی برای اهداف فرهنگی ، خدمه فیلم ، ورزش و مراسم مذهبی و مشخصات آنها توجه کامل داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای هر درخواست ویزا بسیار مهم است. بر اساس آنها ، و مصاحبه ای که بعداً در آن شرکت خواهید کرد ، کنسول ویزا تصمیم می گیرد که آیابه شما ویزا داده می شود یا نه.

مدارک لازم ویزا به آلمان برای شرکت در یک رویداد فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و رویدادهای مذهبی

مدارک لازم ویزا به آلمان برای شرکت در یک رویداد فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و رویدادهای مذهبی

 • فرم درخواست: فرم باید کاملاً و به درستی تکمیل شود ، چاپ شود و در پایان امضا شود. می توانید فرم را اینجا پر کنید!
 • دو عکس یکسان: مطابق معیارهای مربوط به عکسهای ویزای آلمان ، این عکسها باید ظرف سه ماه گذشته گرفته شده باشند.
 • پاسپورت معتبر: گذرنامه شما باید حداقل سه ماه بعد از روزی که قصد خروج از منطقه شینگن را دارید معتبر باشد. همچنین باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و سایر الزامات گذرنامه را برآورده سازد.
 • اعلامیه صحت اطلاعات.
 • نسخه ای از صفحه اطلاعات گذرنامه شما (کپی اندازه A4).
 • نامه پوشش شخصی: این نامه باید کلیه برنامه سفر خود را با جزئیات بیان کند ، از جمله اطلاعات مربوط به کارهایی که انجام خواهید داد ، در کجای اقامت و ماهیت فعالیت هایی که در آن شرکت خواهید کرد.
 • رزرو پرواز: این سند ثابت می کند که شما یک مکان رزرو در پرواز از کشور خود به آلمان و بازگشت دارید. باید شماره پرواز ، تاریخ پرواز و جزئیات آن را نشان دهد. می توانید مانند این خدمات از خدمات مشاوره ویزا استفاده کنید و یا آنلاین تهیه نمایید.
 • بیمه درمانی شینگن: پوشش کلیه کشورهای منطقه شنگن در موارد فوریت های پزشکی یا بیماری ها ، با حداقل مبلغ 30،000 یورو.
 • اثبات اسکان: سندی که ثابت می کند در تمام مدت اقامت در آلمان کجا اقامت خواهید داشت. این می تواند یک دعوت نامه ، رزرو هتل یا قرارداد اجاره باشد.
 • اثبات منابع مالی: مقامات آلمانی از شما می خواهند كه به آنها نشان دهید كه از نظر مالی قادر به حفظ خود در طول اقامت برنامه ریزی شده خود در آلمان هستید. شما می توانید ثابت کنید که از طریق صورت های بانکی 3 ماه گذشته یا هر سند دیگری که می تواند اطلاعات مربوط به پرداخت بدهی شما را ارائه دهد.

شواهد مربوط به فعالیت حرفه ای متقاضی

 • اگر شاغل باشید باید نامه ای را توسط کارفرما خود ارائه دهید که در آن حقوق ، مدت اشتغال و تأیید مرخصی در ةآن قید شده باشد.
  اگر خود اشتغالی هستید ، باید برای دو سال ارزیابی گذشته یک مدرک ثبت شرکت و نسخه ای از اظهارنامه مالیات بر درآمد ارائه دهید.
  در صورت بازنشستگی ، مدارک بازنشستگی برای سه ماه گذشته لازم است.
  از طرف دیگر ، اگر هنوز دانشجوی هستید ، باید با ارسال نامه تأیید ثبت نام در دانشکده یا دانشگاه ، این مسئله را اثبات کنید.
 • اثبات وضعیت مدنی. شناسنامه ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر ، کارت جیره بندی (در صورت وجود).
  شرایط ویژه ویزای آلمان برای شرکت در برنامه های فرهنگی ، ورزشی یا مذهبی
 • اطلاعات رویداد. به عنوان مثال دعوت نامه ها ، بلیط های ورود ، شرایط ثبت نام ، برنامه تفصیلی و سایر اسناد که اطلاعات مربوط به این رویداد را ارائه می دهند.
 • اثبات اجراهای قبلی. شرکت در جشنواره ها و مراسم های قبلی (فرهنگی ، مذهبی) ، مسابقات ورزشی ، گواهی برندگان ، اثبات رتبه بندی جهانی / بین المللی (ورزشی).
 • شرایط ویژه برای ویزای خدمه فیلم آلمان
 • نامه شرکت فیلم. در این نامه باید نام و خلاصه داستان فیلم و همچنین مکان های تصویربرداری مشخص شود.
 • لیست خدمه. لیست کاملی از اسامی خدمه مسافر به همراه عملکرد آنها.
 • نامه ای از آژانس فیلم سازی / تهیه کننده در آلمان که تأیید ترتیب های مربوط به مجوزهای فیلم را تایید می کند
 • گواهی نامزد ثبت نام از کارمندان فیلمساز – از مرجع ذیصلاح وطن برای مجاز کردن / ثبت نام کارمندان فیلم سازی محلی برای حرفه خود (به عنوان مثال بخش ویژه در وزارت فرهنگ کشورایران).

لطفا در نظر داشته باشید که سفارت حق دارد در صورت ضرورت مدارک اضافی درخواست کند. سعی کنید در اسرع وقت در این بازه زمانی ، این اسناد را ارسال کنید.

از کجا درخواست کنیم

شما باید در هنگام ارائه درخواست خود بسیار مراقب باشید ، زیرا ثبت آن در سفارت اشتباه یا کنسولگری منجر به امتناع آن خواهد شد. بسته به روشی که آلمان برای ویزای خود در کشور محل اقامت شما تنظیم کرده است ، ممکن است بتوانید درخواست خود را در این زمینه ثبت کنید:

سفارت آلمان

با این حال ، بخاطر داشته باشید که این سفارت آلمان در کشور محل اقامت شما تنها نهاد مسئول اقدام ویزای شینگن است. در صورت بازدید بیش ازیک کشور هماره با آلمان  درمنطقه شنگن ، درخواست ویزا را فقط در صورتی که آلمان مقصد اصلی شما باشد در سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا آلمان ثبت کنید. که به معنی این است که یا این است:

 1. آلمان کشوری  است که روزهای بیشتری را در آن خواهید گذراند
 2. آلمان کشوری که در محل اولین ورود شما به حوزه شینگن است  ، زیرا روزهای معینی را در هر یک از کشورهای عضو که قصد بازدید از آنها را دارید ، می گذرانید
  چه موقع درخواست دهید
 3. مناسب ترین زمان برای ارائه درخواست ویزا ، حدود سه هفته قبل از سفر به آلمان است. با این حال ، می توانید درخواست خود را تا اوایل شش ماه قبل از پرواز رزرو شده خود ثبت کنید ، اما نه زودتر. در حالی که حداکثر زمانی که میتوانید برا این نوع ویزا اقدام نمایید ، دو هفته قبل از سفر به آلمان است.که این امر اصلا توضیه نمی شود.

هزینه ویزا و پردازش برنامه

برای این که درخواست شما رسیدگی شود ، باید هزینه ویزای آلمان را بپردازید. هزینه ویزا برای اهداف فرهنگی ، خدمه فیلم ، ورزش و رویدادهای مذهبی 80 یورو است زیرا این ویزای اقامت کوتاه است. با این حال ، هزینه آن در مورد کودکان زیر 12 سال تغییر می کند ، زیرا آنها فقط باید 40 یورو بپردازند ، در حالی که کودکان زیر شش سال مجبور نیستند هزینه ای بپردازند.

علاوه بر این ، برخی دسته ها از پرداخت هزینه معاف هستند یا فقط نیاز به پرداخت هزینه کاهش یافته دارند. هزینه ویزای آلمان را بررسی کنید تا بدانید که متعلق به هر یک از این دسته ها هستید یا خیر.

طبق مراحل درخواست ، سفارتخانه های آلمان تقریبا 10 روزبیشتر زمان می برند تا پرونده ویزا را بررسی کنند. اما در مواقعی که سفارت درخواست های زیادی را دریافت می کند ، ممکن است این مدت تمدید شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر از هزینه ویزای آلمان برای اهداف فرهنگی، خدمه فیلم، ورزش و اهداف مذهبی با شماره های ما در زیر تماس حاصل فرمایید.

وکیل مهاجرت به آلمان


مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به آلمان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید