موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

ویزای استارت آپ کانادا

Canadian Startup Visa

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برنامه ویزا استارت آپ (راه اندازی) کانادا ، کارآفرینان مهاجر را با مهارت و پتانسیل برای ایجاد مشاغل در کانادا هدف قرار می دهد. کسانی که:

 • نوآورانه هستند.
 • می توانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کنند.
 • می توانند در مقیاس جهانی به رقابت بپردازند.

آیا ایده کسب و کار خلاقانه ای دارید؟ اگر بتوانید از یکی از سازمانهای تعیین شده پشتیبانی ایده خود را دریافت کنید ، شما ممکن است بتوانید از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنید.

آیا می خواهید در کبک زندگی کنید؟

استان کبک مسئولیت برنامه مهاجرت تجاری خود را بر عهده دارد. اگر قصد زندگی در کبک را دارید ، به وب سایت مهاجرت کبک مراجعه کنید. کسانی میتوانند برای این برنامه درخواست دهند که:

 • یک کسب و کار واجد شرایط داشته باشند.
 • نامه حمایت از یک سازمان تعیین شده را دریافت کنند.
 • نیازهای زبان را برآورده کنند.
 • پول کافی برای تسویه حساب داشته باشند.
 • یک کسب و کار یا تجارت واجد شرایط داشته باشند.

* تجارت واجد شرایط به این معنی است که شما یک تجارت ایجاد کرده اید که با شرایطی که در ادامه گفته میشود مطابقت کند: در زمانی که تعهد خود را از یک سازمان تعیین شده دریافت می کنید، هر متقاضی در آن زمان 10٪ یا بیشتر از حق رأی را که به کلیه سهام شرکت های برجسته اختصاص داده شده در اختیار دارد.

(حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان صاحب درخواست کنند) و متقاضیان و سازمان تعیین شده به طور مشترک بیش از 50٪ از کل حق رأی ضمیمه شده به کلیه سهام شرکت های برجسته در آن زمان را دارند.

در زمان دریافت اقامت دائم خود

شما مدیریت فعال و مداوم این تجارت را از داخل کانادا ارائه می کنید. بخش اساسی عملیات تجاری خود در کانادا اتفاق می افتد. این تجارت در کانادا گنجانیده شده است.
دریافت نامه حمایت از یک سازمان تعیین شده که شما باید یک نامه حمایت از یک سازمان تعیین شده (یک گروه تجاری که تأیید شده است برای سرمایه گذاری یا حمایت از مبتدی های احتمالی تأیید کنید) دریافت کنید.

فرایند برنامه استات آپ کانادا

ویزای استارت آپ

برای اطلاع از چگونگی دستیابی به پشتیبانی با سازمان تعیین شده تماس بگیرید. سازمان را متقاعد کنید که شما یک ایده تجاری دارید که ارزش حمایت از آن را دارد. سپس نامه سازمان پشتیبانی را دریافت کنید.

فرایند طرح ایده شما برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمان الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، ممکن است از شما خواسته شود تا مفهوم مشاغل خود را بصورت حضوری ارائه دهید یا یک برنامه کاری دقیق ارائه دهید.

اگر با یک سازمان تعیین شده به توافق برسید ، نامه پشتیبانی را برای شما ارسال می کند. هنگام ارسال درخواست این برنامه باید این نامه را درج کنید. این اثبات شما نیاز به نشان دادن این است که صندوق سرمایه گذاری ، گروه سرمایه گذار انکوباتور تجاری از ایده کسب و کار شما حمایت می کنند. ممکن است برای کسب تصمیم نهایی درباره درخواست شما ، اطلاعات کسب و کار بیشتری ارائه دهید.

اگر نامه پشتیبانی را درج ننمائید یا هیچ یک از شرایط دیگر را برآورده نمی کنید ، درخواست شما رد میشود.

آیا میدانید …

در حالی که درخواست شما برای اقامت دائم در دست بررسی است ، می توانید برای رسیدن به کانادا و شروع به ساختن شغل خود مجوز کار موقت دهید.

شرایط زبان برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا

امکان برقراری ارتباط و کار به زبان های انگلیسی ، فرانسوی یا هر دو زبان به کسب و کار شما در موفقیت در کانادا کمک می کند.

شما باید از یک آژانس تأیید شده در آزمون های زبان (یا انگلیسی یا فرانسوی) شرکت کرده و همچنین باید حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 را به زبان انگلیسی یا فرانسوی در هر چهار زمینه تسلط داشته باشید: صحبت كردن، خواندن، شنیداری، نوشتن.

اگر شما حداقل مهارت های زبان را برآورده نکنید، برای درخواست شما امتناع ورزیده میشود.

پول کافی برای خود به کانادا بیاورید

دولت کانادا از مهاجران جدید ویزای تازه کار پشتیبانی مالی نمی کند. هنگامی که درخواست می کنید ، پس از ورود به کانادا ، باید اثبات کنید که پول برای حمایت از خود و وابستگان خود دارید. نمی توانید این پول را از شخص دیگری وام بگیرید. مقدار مورد نیاز شما به اندازه خانواده شما بستگی دارد. هر سال این مبالغ را به روز می شوند.

شما باید دریابید که زندگی در جایی که قصد اسکان در کانادا را دارید چقدر هزینه لازم دارد. هرچه بیشتر پول داشته باشید برای جابجایی به کانادا و پیدا کردن خانه راحت تر هستید.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر مهدی براتعلی‌پور به روز ترین اطلاعات را در این زمینه به شما خواهد داد. کافیست جهت مشاوره با شماره های ما در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.

تعداد اعضای خانواده و بودجه مورد نیاز
(به دلار کانادا)
1نفر: 12،960 دلار
2نفر: 16،135 دلار
3نفر: 19،836 دلار
4نفر: 24،083 دلار
5نفر: 27،315 دلار
6نفر: 30،806 دلار
7نفر: 34،299 دلار
و برای هر عضو خانواده اضافی 3،492 دلار

چگونگی درخواست برنامه ویزای استارت آپ کانادا

درخواست ویزای استارت آپ

بسته برنامه را دریافت کنید. هزینه درخواست خود را پرداخت کنید. درخواست خود را ارسال کنید. بسته درخواست ویزای راه اندازی شامل یک راهنمای دستورالعمل و یک لیست چک اسناد است. سپس فرم درخواست عمومی برای کانادا را در رایانه خود پر کنید.
بر روی دکمه “اعتبار” کلیک کنید. اگر زمینه هایی وجود داشته باشد که هنوز هم باید آنها را پر کنید ، به صورت قرمز ترسیم می شوند. فرم درخواست معتبر را چاپ کنید. حتماً تمام صفحات فرم درخواست و صفحه بارکد را چاپ کنید. بعد از تأیید فرم ، صفحه بارکد ظاهر می شود. اگر بیش از یک بسته دارید ، صفحه بارکد جداگانه را روی هر یک از آنها قرار دهید.
فرم مورد نظر را امضا و تاریخ کنید. لیست چک اسناد را تکمیل کنید.
کلیه اسناد و اطلاعات پشتیبان را به ترتیب مشخص شده در فهرست بررسی اسناد جمع آوری کنید. هر مورد را بررسی کنید.
کلیه اسناد شناسایی و پشتیبانی را در یک پاکت بسته بندی شده قرار دهید. فهرست چک اسناد را چاپ کرده و آن را امضا کنید. لیست چک اسناد را به عنوان صفحه پوشش برنامه خود درج کنید. شما باید کلیه فرم ها ، اسناد پشتیبان ، امضاها ، نتایج آزمون زبان و اثبات پرداخت هزینه های پردازش را درج کنید. در صورت وجود هر یک از موارد ، برنامه شما ناقص است. و بدون پردازش، برای شما ارسال خواهد شد.

تمام پاسخ های شما باید کامل و واقعی باشند. اگر دریابند که شما اطلاعات غلط داده اید یا جزئیات مهم را کنار گذاشته اید: درخواست شما رد می شود. شما قبول نمیشوید و به هر دلیلی می توانید 5 سال از درخواست ورود به کانادا محروم شوید.

هزینه های این برنامه

 • هزینه پردازش برای شما و هر کسی که در برنامه خود قرار دهید
 • حق هزینه اقامت دائمی (RPRF)
 • بیومتریک
 • هزینه شخص ثالث

باید هزینه های خود را بصورت آنلاین پرداخت کنید.

هزینه بیومتریک
در بیشتر موارد ، هنگام ارسال درخواست خود باید هزینه بیومتریک بپردازید. در غیر این صورت ممکن است دچار تاخیر شوید. هزینه بیومتریک هزینه جمع آوری اثر انگشت و یک عکس دیجیتال را در بر می گیرد.

بعد از پرداخت هزینه بیومتریک با یک برنامه کامل ، نامه ای را برای شما ارسال میشود که تأیید کند که باید بیومتریک خود را تهیه کنید و به کجا می توانید بروید. شما باید این نامه را هنگام نمایش بیومتریک خود نشان دهید.

شما باید بیومتریک خود را بصورت حضوری بدهید. در صورت ارائه این سرویس حتماً قرار ملاقات رزرو کنید. یک نقطه مجموعه نزدیک به خود پیدا کنید.

هزینه شخص ثالث
بسته به وضعیت شما ، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه های شخص ثالث برای، امتحانات پزشکی، گواهی های پلیس، تست زبان.
راهنمای دستورالعمل می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که کدام هزینه برای شما اعمال می شود و نحوه پرداخت آنها را به شما نشان می دهد.

درخواست خود را ارسال کنید

اگر چندین نفر متقاضی اقامت دائم (PR) به عنوان شرکای مشاغل واجد شرایط باشند ، تا زمانی که همه دریافت نشده باشند ، درخواست شما پردازش نمی شود. هر شریک تجاری باید درخواست خود را ارائه کند. همه برنامه ها را در یک پاکت ارسال نکنید. اگر یکی از اعضای تیم دیگر درخواست اقامت دائم را ارائه نمی کند ، باید از فرم وب استفاده کنید تا در اسرع وقت اطلاع دهد. برای اطمینان از استفاده کامل از برنامه ، باید:

 • به همه سوالات پاسخ دهید.
 • درخواست خود و همه فرم ها را امضا کنید.
 • هزینه پردازش خود را پرداخت کرده و یک نسخه از رسید را به برنامه خود بپیوندید که شامل تمام اسناد پشتیبان است.

زمان پردازش ممکن است بین 12 تا 16 ماه باشد.

اگر درخواست شما به تأخیر بیفتد

مشکلات جنایی یا امنیتی وجود دارد یا باید بررسی های بیشتری انجام شود.
وضعیت خانواده شما مشخص نیست — دلایل می تواند شامل طلاق یا فرزندخواندگی باشد که هنوز کامل نشده است یا مسائل مربوط به حضانت کودک که برطرف نشده است یا برای تأیید اطلاعاتی که داده اید ، اداره ویزا باید با دیگر دفاتر ویزا در کانادا یا خارج از کشور تماس بگیرد.
بعد از شروع به کار ویزای دفتر ، می توانید وضعیت برنامه خود را بررسی کنید.

موارد مهمی که باید به آن توجه کنید

 • در حالی که درخواست شما در دست بررسی است میتوانید در کانادا کار کنید. شما می توانید برای رسیدن به کانادا و شروع به ساختن شغل خود مجوز کار موقت دهید.

اگر بین 14 تا 79 سال دارید ، برای هر برنامه اقامت دائمی که به کانادا ارسال می کنید ، باید اثر انگشت و عکس (بیومتریک) خود را ارائه دهید. حتی اگر بیومتریک خود را در گذشته داده اید و هنوز هم معتبر هستند.

 • امتحانات پزشکی
  قبل از آمدن به کانادا باید هم شما و هم اعضای خانواده شما معاینه پزشکی داشته باشید. حتی اگر آنها با شما همراه نیستند.
 • گواهی های پلیس
  اگر سابقه کیفری داشته باشید ، ممکن است اجازه ورود به کانادا را نداشته باشید. افرادی که امنیت امنیت کانادا را تهدید می کنند نیز مجاز نیستند به کانادا بیایند.
 • برای مهاجرت به کانادا ، شما و سایر اعضای خانواده 18 سال و بالاتر باید در صورت درخواست چنین کاری ، گواهی پلیس را به اداره ویزا ارائه دهید. از 18 سالگی باید از هر کشور یا منطقه ای که در آن 6 سال یا در یک ردیف زندگی کرده اید ، گواهی پلیس دریافت کنید و ما توصیه می کنیم برای جلوگیری از تاخیر در آینده ، برای گرفتن گواهینامه های پلیس خود قدم هایی بردارید.

تأیید اقامت دائم

start up visa

اگر درخواست شما را تأیید کنند ، ویزای اقامت دائم برای شما صادر خواهد شد. این ویزا شامل تأیید اقامت دائم (COPR) و ویزای ورود شما می باشد.

COPR شما اطلاعاتی راجع به شما كسی و همچنین عكس شما خواهد داشت. لطفاً بررسی کنید تا مطمئن شوید که صحیح است. باید همان اطلاعات مربوط به گذرنامه شما باشد. هنگام ورود به کانادا باید COPR و ویزای خود را همراه خود داشته باشید. COPR شما تمدید نمی شود ، بنابراین قبل از انقضا حتما باید از آن استفاده کنید.

اگر خارج از کانادا هستید

وقتی وارد کانادا می شوید ، یک افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) مورد استقبال شما قرار می گیرد. هنگام ورود ، باید این موارد را داشته باشید:

 • گذرنامه معتبر و / یا اسناد مسافرتی

 • گذرنامه شما باید یک گذرنامه معمولی و خصوصی باشد. با گذرنامه دیپلماتیک ، خدمات دولتی یا امور عمومی نمی توانید به کانادا مهاجرت کنید.

 • ویزای اقامت دائم معتبر و تأیید اقامت دائم (COPR)

 • مأمور اطمینان خواهد داد كه شما قبل از یا در تاریخ انقضا نشان داده شده در ویزا خود وارد كانادا شده اید (این سند قابل تمدید نیست)

 • اثبات اینكه پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید پس از ورود به كانادا

 • افسر چند سؤال از شما خواهد پرسید تا مطمئن شوید هنوز شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا را رعایت کنید. این سؤالات مشابه سؤالاتی است که هنگام درخواست خود به آنها پاسخ داده اید.

شما برای ورود به کانادا مجاز نخواهید شد اگر

 • اگر اطلاعات غلط یا ناقصی ارائه می دهید.
 • اگر افسر را متقاعد نکنید که شرایط ورود به کانادا را رعایت کنید.
 • اگر شرایط را رعایت کنید ، افسر به شما اجازه می دهد به عنوان اقامت دائم وارد کانادا شوید. آنها همچنین آدرس پستی کانادایی شما را تأیید می کنند و کارت اقامت دائم شما را برای شما ارسال می کنند.
 • اگر ظرف 180 روز از ورود به کانادا آدرس خود را تغییر دهید ، باید با استفاده از ابزار آنلاین به وزارت کانادا اطلاع دهید.
 • اگر با بیش از 10،000 دلار کانادا وارد کانادا شدید ، باید این را به افسر CBSA بگویید. اگر این کار را نکنید ، می توانید جریمه شوید و بودجه شما از شما گرفته میشود.

این بودجه می تواند به شکل های،  پول نقد، اوراق بهادار متعلق به شما (به عنوان مثال سهام ، اوراق قرضه ، بدهی ، اسکناس خزانه)، پیش نویس بانکداران، چک ها، چک های مسافرتی، حواله باشد.

قبل از سفر به کانادا ، به وب سایت CBSA مراجعه کنید تا بدانید که چه چیزی می توانید و چه چیزی را نمی توانید وارد این کشور کنید.

هزینه انطباق کارفرما چیست؟

یک گواهی تعهد و یک نامه پشتیبانی از یک نهاد تعیین شده دریافت کرده اید که نشان می دهد شما “اساسی” هستید و دلایل فوری کسب و کار برای ورود زودهنگام شما به کانادا وجود دارد و بودجه کافی برای تأمین درآمد کم قطع شده برای خانواده خود برای 52 هفته داشته باشید
قبل از ارسال درخواست جواز کار ، باید پیشنهاد اشتغال “خود اشتغالی” خود را ارائه دهید ، همچنین مبلغ 230 دلار رضایت کارفرمایان را پرداخت کنید.

كودكان كم سن و سال بدون مدرسه نياز به ورودي مشابه ساير مراجعين را دارند. برای ورود به کانادا ممکن است آنها به ویزای ETA یا ویزیتور احتیاج داشته باشند.

فرم هایی که اعضای خانواده باید تکمیل کنند

هر یک از اعضای خانواده بسته به نیاز آنها باید فرم درخواست جداگانه را پر کند:

برای اطلاع از هریک از انواع ویزاهای بالا، روی آنها کلیک کرده تا به صفحه مربوطه منتقل شوید.

پیام بگذارید