موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

واکسن مورد تایید کانادا برای مهاجرت یا ورود

واکسن مورد تایید کانادا برای مهاجرت یا ورود

“Canadian approved vaccine for immigration or entry”

پس از همه گیری کرونا دولت کانادا هم مانند کشورهای دیگر مرزهای خود را بر روی مسافران و مهاجران بست. اما با ورود واکسن ها کانادا مسافران و مهاجران را مشروط کرده تا یکی از واکسن مورد تایید کانادا را تزریق کنند تا بتوانند وارد کشور شوند.

واکسن مورد تایید کانادا برای مهاجرت و ورود

واکسن های تاییدیه کانادامسافران و مهاجران کانادا باید:

⦁ حداقل 2 دوز از واکسن کووید-19 پذیرفته شده برای سفر دریافت کرده باشید، ترکیبی از 2 واکسن پذیرفته شده یا حداقل 1 دوز واکسن Janssen/Johnson & Johnson
⦁ دوز دوم خود را حداقل 14 روز تقویمی قبل از ورود به کانادا دریافت کرده باشید (این زمان فقط برای دوز دوم شما لازم است، نه برای دوز سوم و یا چهارم

⦁ هیچ علامت یا نشانه ای از COVID-19 نداشته باشید.
⦁ با بارگذاری مدرک واکسیناسیون در ArriveCAN، رسید ArriveCAN با حرف A، I یا V در کنار نام خود داشته باشید.

ArriveCAN یک اپلیکشن و سایت است برای ورود شما به کانادا ضرورری است. رسید دریافتی را باید موقع سفر ارائه دهید.

قبل از ورود به کانادا

واکسن کانادا

برای مسافران کاملاً واکسینه شده که از طریق زمینی، هوایی یا آبی وارد کانادا می شوند، آزمایش های قبل از ورود لازم نیست. هنوز هم باید از ArriveCAN ظرف 72 ساعت قبل از ورود به کانادا استفاده کنید.

کودکان زیر 12 سال واکسینه نشده و نیمه واکسینه شده، در صورتی که همراه بزرگسالان کاملاً واکسینه شده باشند، نیازی به ارائه نتیجه آزمایش معتبر قبل از ورود ندارند. کودکانی که کمتر از 5 سال سن دارند، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، نیازی به آزمایش ندارند.

بعد از ورود به کانادا

برخی از الزامات فدرال وجود دارد که شما یا هر کودک کاملاً واکسینه شده ای که با شما سفر کرده است باید به مدت 14 روز پس از ورود به کانادا آنها را رعایت کنید:

⦁ شما موظف هستید: اگر برای تکمیل آن انتخاب شده اید، هر گونه نتیجه مثبت از یک آزمایش مورد نیاز دولت را گزارش دهید در طول سفر خود (در پرواز، قطار یا کشتی تحت نظارت فدرال، و همچنین در فرودگاه ها و سایر نقاط ورودی) از ماسک استفاده کنید.
⦁ مسافران کشتی های کروز باید الزامات پوشش دهی اپراتور کشتی کروز را رعایت کنند.

توجه کنید

واکسن های مورد تایید

برخی از قوانین فدرال ممکن است با قوانین استانی یا منطقه ای متفاوت باشند. به عنوان مثال، ممکن است در برخی استان ها مجبور شوید در وسایل حمل و نقل عمومی ماسک بزنید. در این صورت باید قوانین سختگیرانه تری را رعایت کنید.

در حالی که پس از ورود شما نیازی به استفاده از ماسک نیست، ممکن است همچنان بخواهید از آن استفاده کنید زیرا این یک اقدام موثر برای سلامت عمومی فردی است که می توانید به راحتی برای محافظت از خود و دیگران اجرا کنید.

کودکان 5 تا 11 ساله واکسینه نشده باید به مدت 14 روز پس از ورود به کانادا در مکان های عمومی (از جمله مدارس و اردوهای روزانه) از ماسک استفاده کنند.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید