موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

همه چیز درباره آزمون GRE

همه چیز درباره آزمون GRE

“Everything about GRE”

اگر به تحصیل و کار در یک کشور انگلیسی زبان فکر می کنید، ممکن است درباره آزمونی به نام « GRE » شنیده باشید. اما آزمون جی آر ای (GRE) دقیقا چیست و چه چیزهایی است که باید در مورد آن بدانید؟

اگر در مورد جی آر ای سؤالی دارید، به جای درستی آمده اید. این مقاله شما را در مورد اینکه GRE چیست، چگونه کار می کند، اینکه آیا نیاز به شرکت در آن دارید یا خیر و چگونه برای آن آماده شوید، آشنا می کند. با ما همراه باشید.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟

هزاران دانشگاه در سراسر جهان GRE را به عنوان معیاری استاندارد برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد و MBA می پذیرند. این آزمون مهارت های ریاضی، کلامی و مدیریت زمان شما را می سنجد و بخش مهمی از فرآیند درخواست فارغ التحصیلی شما است.

آزمون GRE تسلط شما را در زمینه های حسابی، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل داده ها و همچنین واژگان در سطح دانشگاه اندازه گیری می کند. مهمتر از آن، توانایی شما در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب نوشته شده، تفکر انتقادی و حل مشکلات را می سنجد. این مقاله را بخوانید تا در مورد ساختار و الگوی آزمون GRE، برنامه درسی، امتیازدهی و شرکت در یک آزمون بدانید.

ساختار آزمون GRE

ساختار آزمون GRE

آزمون GRE که به عنوان آزمون عمومی نیز شناخته می شود، به طور متوسط 3 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد. این آزمون به سه بخش اصلی تقسیم می شود: نوشتن تحلیلی، بخش کلامی و استدلال کمی. جدای از اینها، یک بخش Unscored and Research نیز وجود دارد که ETS آن را در نمره واقعی آزمون GRE به حساب نمی آورد. این بخش از نظر ماهیت متغیر است، یعنی می تواند کمی یا کلامی باشد.

بخش نگارش تحلیلی آزمون جی آر ای (GRE Analytical Writing)

این بخش توانایی شما در تفسیر و بیان افکار خود را در مورد مسائل و استدلال های پیچیده بررسی می کند. اولین کار “تحلیل یک مسئله” است، جایی که در مورد موضوع مورد علاقه عمومی به شما نظر داده می شود. وقتی مزایا و معایب نظر را درک کردید، همه چیز آسان می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از استدلال خود به خوبی حمایت کنید.

بخش دوم “تحلیل یک استدلال” است. در اینجا، شما باید به دو طرف بحث نگاه کنید. سپس، شما باید طرف شوید و استدلال خود را بر این اساس تقویت کنید. زمان این بخش از آزمون 30 دقیقه در هر کار؛ کلا 60 دقیقه است.

بخش کلامی آزمون جی آر ای (GRE Verbal Section)

در این بخش ها از شما خواسته می شود که مطالب نوشته شده را درک کنید و بر اساس آن به سوالات پاسخ دهید. شما با 10 سوال درک مطلب مواجه خواهید شد که توانایی شما در خواندن و درک یک متن را ارزیابی می کند. 6 سوال تکمیل متن و 4 سوال معادل جملات وجود خواهد داشت. این سوالات دایره واژگان و توانایی شما را در درک متن یک جمله آزمایش می کنند. زمان این بخش از آزمون 30 دقیقه در هر کار؛ در کل 60 دقیقه می باشد.

بخش استدلال کمی آزمون جی آر ای (GRE Quantitative Reasoning)

این بخش مهارت های حل مسئله و مفاهیم پایه ریاضی مانند جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و غیره را تجزیه و تحلیل می کند. در این بخش، با 7 تا 8 سوال مقایسه کمی مواجه می شوید که سرعت حل مسئله شما را آزمایش می کند.

نوع دوم سوالاتی که با آن مواجه خواهید شد، سوالات حل مسئله هستند. در اینجا، شما باید زمینه را به درستی درک کنید و داده های مورد نیاز را جمع آوری کنید. توانایی شما برای تفکر جانبی را ارزیابی می کند. زمان این آزمون 35 دقیقه در هر بخش است.

بخش 1: مقایسه کمی سوالات مقایسه کمی (QC) از شما می خواهند که دو کمیت (کمیت A و کمیت B) را با هم مقایسه کنید و رابطه بین این دو را باید مشخص کنید. برای تسلط بر این موارد، با گزینه های پاسخ QC و روش های میانبر که به شما امکان مقایسه را می دهد به جای محاسبه، آشنا باشید.

بخش 2: حل مشکل رایج ترین سؤالات حل مسئله (PS) سؤالات استاندارد چندگزینه ای با پنج گزینه و یک پاسخ صحیح هستند. انواع مختلف شامل سوالاتی هستند که از شما می خواهند یک یا چند پاسخ را از لیست گزینه ها انتخاب کنید (چند گزینه ای همه چیز اعمال می شود) و سوالاتی که از شما می خواهند پاسخ خود را در یک کادر (ورودی عددی) وارد کنید.

همه چیز درباره آزمون تافل

چگونه برای آزمون GRE ثبت نام کنم؟

روند ثبت نام برای آزمون GRE بسیار ساده است. ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت ETS ایجاد کنید. برای ثبت نام آنلاین، به صفحه «خانه GRE من» بروید، «ثبت نام» و سپس «پیدا کردن مراکز آزمون» را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که ETS GRE را در مراکز تست Prometric مدیریت می کند. هزینه ثبت نام برای آزمون را که 205 دلار است. اگر بخواهید مرکز آزمون را تغییر دهید یا زمان آزمایش خود را مجدداً برنامه ریزی کنید، ممکن است 50 دلار اضافی برای شما هزینه داشته باشد.

ETS به دانشجویانی که مشکلات مالی خود را ثابت می کنند، هزینه ها را کاهش می دهد. برای لغو، ETS از شما می‌خواهد که امتحان خود را حداقل 4 روز قبل لغو کنید تا بتوانید بخشی از مبلغ را بازپرداخت کنید.

آزمون GRE چگونه برگزار می شود؟

ETS GRE را به دو روش اداره می کند. آزمون کاغذی با مجموع آزمون 3 ساعت و 30 دقیقه و آزمون کامپیوتری با مجموع زمان 3 ساعت و 45 دقیقه وجود دارد. آزمایش های ارسال شده با کاغذ نادر است و تنها سه بار در سال انجام می شود. اما در هر زمانی از سال می توانید در آزمون های کامپیوتری ثبت نام کنید.

آزمون ارائه شده توسط کامپیوتر به صورت بخش تطبیقی است. این بدان معناست که رایانه بخش بعدی امتحان شما را بر اساس عملکرد شما در بخش قبلی انتخاب می کند.

نمره آزمون GRE چگونه است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آزمون شامل سه بخش اصلی است: نوشتن تحلیلی، بخش کلامی و استدلال کمی. بخش های کمی و کلامی در مقیاس 130-170 هر کدام درجه بندی می شوند، در حالی که نمرات نوشتن تحلیلی بین 0-6 است. برخی از کالج‌ها نیاز به شرکت در بخش‌های آزمون اضافی با آزمون GRE دارند، اما در نمره نهایی آزمون به آنها نمره داده نمی‌شود.

بنابراین، نمره آزمون GRE شما از 340 نمره خواهد بود و به مدت 5 سال معتبر خواهد بود.

مدت زمان GRE چقدر است؟

در روز آزمون GRE، می توانید انتظار داشته باشید که تقریباً چهار ساعت در امتحان بنشینید، از جمله زمان آزمون و استراحت کوتاه. توجه داشته باشید که این زمان شامل زمان ورود شما در مرکز آزمون نمی شود. مهم است که به موقع و کاملا آماده باشید. ETS توصیه می کند که حداقل 30 دقیقه قبل از زمان آزمون در مرکز آزمایش حاضر شوید.

مدت زمان GRE چقدر است؟

سوالات متداول

  • چه کسانی واجد شرایط شرکت در آزمون GRE هستند؟

پاسخ: در حالی که معیارهای اولیه واجد شرایط بودن از نظر سن یا معدل وجود ندارد، متقاضیان برای حضور در آزمون باید پاسپورت معتبر داشته باشند.

  • 2. چند بار می توانم در آزمون GRE دوباره شرکت کنم؟

پاسخ: آزمون را می توان هر 21 روز یک بار تا 5 بار انجام داد. به یاد داشته باشید، باید در دوره 12 ماهه نورد مداوم باشد.

  • Q3. اعتبار نمرات GRE چیست؟

پاسخ: نمرات GRE شما به مدت پنج سال معتبر است.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید