موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

همه چیز درباره آزمون GMAT

همه چیز درباره آزمون GMAT

“Everything about GMAT ”

آزمون های مهارت زبان انگلیسی جزء ضروری برای پذیرش در دانشگاه های برتر، مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و کار در خارج از کشور است. آزمون های زیان بسیاری برای سنجش زبان انگلیسی وجود دارد که درحالت کلی باهم مشابهند اما تفاوت هایی هم باهم دارند. یکی از این آزمون ها، آزمون GMAT است که در ادامه همه چیز درباره آزمون GMAT آشنا خواهیم شد.

آزمون های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت

آزمون GMAT چیست؟

آزمون پذیرش مدیریت فارغ التحصیل، با نام GMAT، یک آزمون استاندارد چند گزینه ای، مبتنی بر کامپیوتر و سازگار با رایانه است که در سطح جهانی برای پذیرش در برنامه های مدیریت فارغ التحصیل، کسب و کار (مانند برنامه های MBA) استفاده می شود.

GMAT توسط سازنده آزمون GMAC ایجاد و اداره می شود تا معیارهای مشترک آمادگی متقاضیان برای کار تحصیلی در سطح فارغ التحصیل را در اختیار مدارس کسب و کار قرار دهد.

آزمون GMAT

GMAT یک امتحان ورودی در رشته های مدیریت است که تقریباً 3 ساعت و نیم طول می کشد و شامل چهار جزء زیر است:

  • یک ارزیابی نوشتاری تحلیلی، که تفکر انتقادی و مهارت های ارتباطی را می سنجد.
  • یک بخش استدلال یکپارچه، که نشان می دهد دانش آموزان چقدر می توانند داده ها را تجزیه و تحلیل کنند و اطلاعات نمایش داده شده در قالب های مختلف را تفسیر کنند.
  • بخش استدلال کمی، که تعیین می کند آیا دانش آموزان توانایی های ریاضی قوی و سواد عددی دارند یا خیر.
  • بخش استدلال شفاهی، که مهارت‌های درک مطلب، توانایی‌های ویرایش و اینکه آیا کسی می‌تواند استدلال‌های نوشتاری را معنا کند، ارزیابی می‌کند.

آزمون دهندگان این آزادی را دارند که انتخاب کنند چگونه امتحان را شروع کنند، از بخش کمی، شفاهی یا نوشتاری شروع کنند.

نمرات آزمون GMAT معمولی چیست؟

شرکت کنندگان در آزمون GMAT که آزمون را کامل می کنند باید انتظار دریافت پنج نمره را داشته باشند، از جمله نمرات بخش برای نوشتن تحلیلی، استدلال یکپارچه، استدلال کمی و استدلال کلامی، به علاوه یک نمره کل، که بر اساس عملکرد در بخش های کلامی و کمی است.

نمرات از 0 تا 6 در ارزیابی نوشتاری تحلیلی است که به صورت نیم امتیازی درجه بندی می شود و از 1 تا 8 در بخش استدلال تلفیقی که دارای 8 نمره هستند گسترش می یابد. هر دو بخش استدلال کمی و استدلال کلامی دارای حداقل نمره 0 و حداکثر نمره 60 هستند، اما نمرات زیر 6 و بالاتر از 51 نادر است.

فرمت سازگار با کامپیوتر GMAT چگونه کار می کند؟

بخش های استدلال کمی و شفاهی GMAT هر کدام با یک سوال در مورد سختی متوسط شروع می شوند. به گفته کارشناسان، سختی سوالات به طور مداوم بسته به دقت آزمون‌ دهنده متفاوت است. بنابراین، اگر آزمون‌ دهنده سؤالی را به درستی دریافت کند، معمولاً سؤال سخت‌تری در مرحله بعد ظاهر می‌شود. اما اگر به سؤالی پاسخ نادرست داده شود، سؤال بعدی معمولاً سؤال ساده‌تری است. در پایان آزمون، رایانه امتیازی را بر اساس اینکه آیا آزمون‌دهنده قادر به پاسخگویی دقیق به سؤالات سخت بوده است، محاسبه می‌کند.

GMAT چه تفاوتی با GRE دارد؟

کارشناسان می گویند یک تمایز مهم بین GMAT و آزمون GRE این است که GMAT به طور خاص با در نظر گرفتن مدارس کسب و کار ایجاد شده است، در حالی که دومی برای استفاده عمومی تر در چندین نوع از موسسات تحصیلات تکمیلی طراحی شده است.

همه چیز درباره آزمون GRE

معمولا بخش شفاهی GRE به طور کلی سخت تر از بخش شفاهی در GMAT است، در حالی که بخش کمی در GMAT معمولاً سخت تر از بخش GRE است.

چگونه برای GMAT ثبت نام کنم؟

اکثر دانش‌ آموختگان می‌توانند با ایجاد یک حساب کاربری در mba.com، وب‌سایتی که GMAC آن را اجرا می‌کند، و سپس از طریق سیستم زمان‌بندی وب، برای GMAT ثبت نام کنند. با این حال، دانش آموختگان که مایل به اقامت هستند، باید قبل از تعیین وقت آزمون، فرم درخواست خوابگاه را پر کنند.

GMAT کجا و چند وقت یکبار ارائه می شود؟

متاسفانه در ایران این آزمون برگزار نمیشود و متقاضیان میتوانند این آزمون را در یکی از کشورهای امارات، ترکیه، بحرین، آذربایجان، گرجستان و ارمنستان شرکت کنید.

برای دریافت ویزا به این کشورها جهت شرکت در آزمونGMAT میتوانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

چه چیزی در آزمون GMAT وجود دارد؟

در حالی که GMAT حقایق و قواعد، از جمله گرامر و همچنین مفاهیم کمی در حساب، جبر، آمار و هندسه را آزمایش می کند، امتحان قبل از هر چیز آزمونی برای مهارت های تفکر انتقادی شما است.

توانایی شما را در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب کمی و کلامی، تفکر منطقی و حل مسائل در شرایط محدود زمانی آزمایش می کند. دانستن نحوه استدلال و تجزیه و تحلیل کارآمد اطلاعات، کلید کسب نمره عالی GMAT است.

بخش های آزمون GMAT چیست؟

بخش های آزمون GMAT

GMAT شامل چهار نوع بخش مجزا است، اگرچه شما از همان تفکر انتقادی و مهارت های تجزیه و تحلیل در طول آزمون استفاده خواهید کرد، همانطور که در دوره MBA خود استفاده می کنید.

محتوای GMAT به چهار بخش تست نمره گذاری شده تقسیم می شود که هر کدام به طور جداگانه نمره گذاری می شوند. دو بخش Quant و Verbal نیز برای ایجاد امتیاز کل شما ترکیب می شوند:

کمی << کلامی << استدلال یکپارچه << ارزیابی نگارش تحلیلی <<

شرکت کنندگان در آزمون GMAT می توانند ترتیب شرکت در بخش های آزمون GMAT را انتخاب کنند. درست قبل از شروع آزمون، ترتیب بخش خود را در مرکز آزمون انتخاب خواهید کرد. سه سفارش وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

  • ارزیابی نوشتاری تحلیلی، استدلال تلفیقی، کمی، کلامی
  • سنجش کلامی، کمی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری
  • ارزیابی کمی، کلامی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری

نمره GMAT خوب چیست؟

هنگامی که هدف نمره GMAT خود را در نظر می گیرید، همیشه ایده خوبی است که به میانگین نمره GMAT متقاضیانی که در برنامه های MBA پذیرفته شده اند نگاه کنید. این به شما یک پایه خوب برای هدف گذاری می دهد.

10 برنامه برتر MBA معمولاً دارای میانگین یا میانه نمرات در محدوده 710 تا 740 هستند. اگر برنامه 10 برتر را در نظر می گیرید، هدف 710 یا بالاتر را در GMAT تعیین کنید.

مدت زمان GMAT چقدر است؟

در روز آزمون، می توانید انتظار داشته باشید که کمتر از 3.5 ساعت برای امتحان بنشینید، شامل زمان آزمون و دو استراحت اختیاری. GMAT همچنین زمان‌بندی 1.5x و 2x را برای افرادی که معیارهای اقامت را برآورده می‌کنند، اجازه می‌دهد. توصیه می شود حداقل 15 دقیقه قبل از امتحان در مرکز آزمون حضور داشته باشید.

مدت زمان GMAT چقدر است؟

هزینه شرکت در GMAT چقدر است؟

در آمریکای شمالی، هزینه شرکت در آزمون GMA به دلار 275 است و شامل ارسال گزارش امتیازات به حداکثر پنج برنامه انتخابی شما می شود. در اکثر کشورها، هزینه آزمون به دلار آمریکا تعیین می شود، اما در برخی کشورها، قیمت آن به واحد پول محلی است. شما می توانید قیمت ها را در کشور خود در وب سایت رسمی GMAT جستجو کنید.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید