موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

“Cost of living in Canada”

حتما شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید اما هیچ اطلاعی از هزینه های زندگی در این کشور ندارید. اطلاع از هزینه زندگی درکانادا که شما قصد مهاجرت و سکونت دارید بسار مهم است.

چرا که به شما کمک میکند تا پیش زمینه مالی درباره زندگی خود در کانادا داشته باشید و مطمئن شوید که از پس هزینه های زندگی در کانادا برمی آیید یا خیر. در ادامه ما از هر لحاظ هزینه زندگی در کانادا را برای شما بررسی خواهیم کرد.

هزینه زندگی در کانادا

این هزینه ها شامل مسکن، مواد غذایی ، حمل و نقل ، پوشاک و … است. هزینه های مسکن شامل اجاره خانه، هزینه برق و هزینه خدمات ارتباطی است که بسته به استان شما متفاوت است. اجاره خانه هم تحت تأثیر نوع خانه ای است که اجاره می کنید.

برای هزینه‌های غذا و مواد غذایی، شامل میانگین پول مواد غذایی مورد نیاز برای شما و خانواده‌تان و همچنین غذای رستوران‌ها می‌شود. هزینه های حمل و نقل هم از آنجایی که گاز و بیمه بیشترین تغییر را بین استان ها دارند، قیمت گاز و حق بیمه برای هر شهر به همراه هزینه نگهداری متفاوت خواهد بود.

نقشه کلی هزینه زندگی در کشورهای مختلف جهان

هزینه زندگی در کشورهای مختلف جهان

*رنگ هر نشانگر با هزینه زندگی در شهر مطابقت دارد. نشانگرهای قرمز رنگ شهرهای گران تر را نشان می دهد و رنگ سبز شهرهای ارزان تر را نشان می دهد.

هزینه اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره خانه گاهی اوقات بهتر از خرید آن است. علاوه بر هزینه اجاره، هزینه اثاثیه و تجهیزات لازم را نیز در نظر بگیرید. متوسط قیمت اجاره در استان های مختلف کانادا متفاوت است و ممکن است در آینده افزایش یابد.

هزینه اجاره آپارتمان در کانادا

هزینه خرید خانه در کانادا

هزینه خرید خانه در کانادا

خبر خوب برای مهاجرانی که قصد خرید خانه در کانادا را دارند، کانادا هیچ محدودیتی برای خرید خانه برای افرادی که مقیم کانادا نیستند ندارد.

هزینه مواد غذایی در کانادا

هزینه مواد غذایی در کانادا

*هزینه یک غذای معمولی برای دو نفر در سه وعده چیزی حدود 85 هزار دلار کانادا است.

هزینه پوشاک در کانادا

در کانادا رقابت بین فروشگاه‌هایی که لباس را با قیمت کارخانه عرضه می‌کنند باعث شده که پوشاک و کفش برای خریداران مقرون به صرفه‌تر کند. هزینه پوشاک در کانادا از 76 تا 150 به بالا دلار کانادا متغیر است که شامل کفش و شلوار و تیشرت و …است

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا

دانشگاه های کانادا از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و به نسبت هزینه های بسیار مقرون به صرفه ای دارند. هزینه زندگی دانشجویی در کانادا علاوه بر هزینه غذا، اقامت، غذا و ایاب و ذهاب شامل هزینه دانشگاه، بیمه و لوازم التحریر نیز می شود.

شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است. این هزینه به طور متوسط بین 20.000 تا 30.000 دلار کانادا در هر سال تحصیلی است.

درآمد در کانادا در استان ها کانادا و مشاغل متفاوت است اما به طور میانگین حدود 3،350 دلار کانادا است.

هزینه زندگی در استان های کانادا
هزینه زندگی در کانادا

استان کبک در کانادا

شهر کبک یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی است که در بین 15 شهر بزرگ کانادا به عنوان مقرون به صرفه ترین شهر رتبه بندی می شود. هزینه تخمینی زندگی در کانادا حدود 1.125 دلار کانادا در ماه است.

همچنین شهر کبک از مزیت های بالایی برخوردار است. کار پیدا کردن در این شهر به نسبت بهتر از شهرهای دیگر است.

حرف آخر

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید هزینه زندگی در کانادا آنطور که بنظر میرسید گران نیست و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار است. طبق آمار Numbeo کشور کانادا 26امین کشور گران در جهان است

اگر برای مهاجرت بین کانادا و آلمان شک دارید و از تفاوت هزینه های زندگی و تحصیل و درآمد در این کشورها مطلع نیستید روی عکس های زیر کلیک فرمایید.

مقایسه زندگی در آلمان و کانادا

در مقاله زیر ما زندگی در دو کشور آلمان و کانادا را مورد بررسی قرار میدهیم.

مقایسه زندگی در آلمان و کانادا  

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

در مقاله زیر ما تحصیل در دو کشور آلمان و کانادا را مورد بررسی قرار میدهیم.

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

مقایسه درآمد در آلمان و کانادا

در مقاله زیر ما درآمد دو کشور آلمان و کانادا را مورد بررسی قرار میدهیم.

مقایسه درآمد در آلمان و کانادا

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید