موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

هزینه زندگی در فرانسه 2022

هزینه زندگی در فرانسه 2022

“Cost of living in France”

حتما شما هم قصد زندگی و مهاجرت به فرانسه را دارید اما هیچ اطلاعی از هزینه های زندگی در این کشور ندارید. اطلاع از هزینه زندگی در فرانسه که شما قصد مهاجرت و سکونت دارید بسار مهم است. چرا که به شما کمک میکند تا پیش زمینه مالی درباره زندگی خود در فرانسه داشته باشید و مطمئن شوید که از پس هزینه های زندگی در فرانسه برمی آیید یا خیر.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه 2022

زندگی در کشور زیبایی مانند فرانسه می تواند شگفت انگیز باشد. فرانسه به دلیل پایتخت بسیار مطلوبش، پاریس، بسیار گران‌تر از اکثر کشورهای اروپایی برای زندگی است. هزینه زندگی در فرانسه بسته به منطقه ای که می خواهید در آن زندگی کنید و نوع محل اقامت شما متفاوت است.

نقشه کلی هزینه زندگی در کشورهای مختلف جهان

هزینه زندگی در کشورهای مختلف جهان

*رنگ هر نشانگر با هزینه زندگی در شهر مطابقت دارد. نشانگرهای قرمز رنگ شهرهای گران تر را نشان می دهد و رنگ سبز شهرهای ارزان تر را نشان می دهد.

هزینه شهریه دانشگاه در فرانسه

هزینه شهریه دانشگاه در فرانسه

اگر دانشجویی هستید که به دنبال تحصیل درفرانسه هستید، خوش شانس هستید. علیرغم مسکن، دولت فرانسه سهم زیادی از هزینه تحصیل شما را بر عهده می گیرد (ایالت دو سوم هزینه را پوشش می دهد). باید اطلاع داشته باشید که فرانسه برخوردار از کیفیت آموزشی بالا و دانشگاه های برتر در سطح جهانی است:

  • 2770 یورو در سال (لیسانس)
  • 3770 یورو در سال (فوق لیسانس)
  • دانشجویان دکتری غیر اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه های مختلف نیستند.

تحصیل رایگان در فرانسه

اگر به دنبال تحصیل رایگان در فرانسه هستید و از چگونگی آن آگاهی ندارید، روی عکس زیر کلیک فرمایید.

بورسیه تحصیلی پزشکی در فرانسه

هزینه اجاره آپارتمان در فرانسه

هزینه اجاره آپارتمان در فرانسه

بسیاری از دانشجویان در فرانسه نیز آپارتمان های مشترک را انتخاب می کنند. هم اتاقی ها هزینه اجاره و خدمات آب و برق را تقسیم می کنند که نه تنها باعث صرفه جویی در پول شما می شود، بلکه دوستان جدیدی نیز پیدا خواهید کرد. این هزینه حدودا در پاریس حدود ۸۰۰ یورو و در شهرهای دیگر ۴۰۰ یورو است.

هزینه خرید خانه در فرانسه

هزینه خرید خانه در فرانسه

هزینه مواد غذایی در فرانسه

هزینه مواد غذایی در فرانسه

هزینه یک وعده غذای معمولی در یک رستوران ارزان قیمت در فرانسه، چیزی حدود 15.00 یورو است. مک میل در مک دونالد چیزی حدود 9.00 یورو است و همچنین غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه وعده چیزی حدود 60.00 یورو است.

هزینه پوشاک در فرانسه

یک شلوار جین حدود 81.00 ، لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای 35.00، یک جفت کفش دویدن نایک 82.00 و یک جفت کفش چرم مردانه حدود 111.00 یورو است.

هزینه حمل و نقل در فرانسه

هزینه حمل و نقل در فرانسه

هزینه یک بلیط وسیله نقلیه عمومی در فرانسه به طور متوسط 1.65 یورو و کارت ماهانه 65.00 یورو است. تعرفه عادی تاکسی 2.50 و به ازای هر کیلومتر 1.80 یورو است. هزینه بنزین هر لیتر هم چیزی حدود 1.99 یورو است.

هزینه خدمات آب و برق در فرانسه (ماهانه)

هزینه اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) آپارتمان 85 متری به طور متوسط حدود 155.00 یورو است. اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL) 29.40 یورو است.

هزینه بیمه درمانی در فرانسه

هزینه بیمه درمانی در فرانسه

هزینه خدمات پزشکی ناشی از بیمه درمانی است. بدون بیمه، هر کدام تا 70 درصد گران تر هستند. در فرانسه، پزشک باید تأیید کند که شما به خدمات آمبولانس نیاز دارید، در غیر این صورت باید هزینه حمل و نقل آمبولانس را بپردازید.

طبق قوانین فرانسه، هر کسی که در شرایط اضطراری قرار دارد، بدون در نظر گرفتن توانایی پرداخت، باید تحت مراقبت قرار گیرد. داروهای تجویز شده توسط پزشکان تحت پوشش بیمه است.

میانگین حقوق دریافتی در فرانسه

میانگین حقوق دریافتی در فرانسه

میانگین حقوق ماهانه در فرانسه (خالص بعد از مالیات) بطور متوسط 2.276.00 یورو است و نرخ بهره وام مسکن برای 20 سال با نرخ ثابت حدود %1.53 است.

هزینه ورزش و اوقات فراغت در فرانسه

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال حدود 33.05 یورو و اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته) حدود 14.00 بلیط سینما حدود 10.00 یورو است.

وکیل مهاجرت به فرانسه

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پوراحتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به فرانسه منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید