موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

هزینه زندگی در ترکیه 2022

هزینه زندگی در ترکیه

“cost of living in turkey”

اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیل و یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارید و هیچ اطلاعی از هزینه های زندگی در این کشور ندارید با ما همراه باشید. اطلاع از هزینه زندگی در ترکیه برای شما که قصد مهاجرت و سکونت دارید بسار مهم است. 

چرا که به شما کمک میکند تا پیش زمینه مالی درباره زندگی خود در ترکیه داشته باشید و مطمئن شوید که از پس هزینه های زندگی در ترکیه برمی آیید یا خیر.

هزینه زندگی در ترکیه 

هزینه زندگی در ترکیه 

بدون شک به هر کجای دنیا که آرزوی رفتن را داریم، هزینه های زندگی عامل محرکی است که به ما در تصمیم گیری کمک می کند. به همین دلیل است که شرایط زندگی در ترکیه تعیین می کند که آیا باید به طور دائم به آنجا نقل مکان کنیم یا خیر.

و در مورد هزینه های روزانه ترکیه می توان گفت به طور شگفت انگیزی ارزان است. در ترکیه، مانند هر کشور دیگری، گران ترین مکان ها برای زندگی، مراکز شلوغ تجاری، گردشگری و اقتصادی هستند. 

نقشه کلی هزینه زندگی در کشورهای مختلف جهان 

هزینه زندگی در کشورهای مختلف جهان

*رنگ هر نشانگر با هزینه زندگی در شهر مطابقت دارد. نشانگرهای قرمز رنگ شهرهای گران تر را نشان می دهد و رنگ سبز شهرهای ارزان تر را نشان می دهد.

هزینه اجاره آپارتمان در ترکیه 

هزینه اجاره آپارتمان در ترکیه 

بسیاری از تازه واردانی که از کشور خود حقوق دریافت می کنند، به دلیل قیمت پایین اجاره در ترکیه، از یک سبک زندگی مجلل در ترکیه لذت می برند. با این حال، دستمزد در ترکیه به شما اجازه چنین سبک زندگی را نمی دهد، زیرا اجاره بها پول زیادی می گیرد و یکی از مهم ترین هزینه ها است. 

هزینه خرید خانه در ترکیه 

هزینه خرید خانه در ترکیه 

قیمت خانه در ترکیه به عوامل مختلفی از جمله شهر و محله انتخابی، بودن ملک در برج ها و پروژه های بزرگ و مجهز، قدمت ساختمان، امکانات ملک و … بستگی دارد. به طور معمول قیمت ملک در ترکیه از برای خرید یک خانه معمولی و کوچک در ترکیه باید حداقل ۲۵۰ هزار لیر به بالا را در نظر بگیرید .  

هزینه رستوران در ترکیه 

با توجه به مالیات های سنگینی که ترکیه روی برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها در نظر گرفته است، بازدید روزانه از رستوران ها می تواند حفره بزرگی در بودجه شما ایجاد کند. هزینه غذا در رستوران به طور میانگین از حدود 3 لیر(آب معدنی) تا 60 لیر برای هر وعده است. هزینه سه وعده غذای معمولی در ترکیه چیزی حدود 300 لیر است. 

هزینه مواد غذایی در ترکیه 

این قیمت ها طبق آخرین تغییرات تورم کشور ترکیه است. وقتی قیمت مواد غذایی در ترکیه را در نظر بگیرید، متوجه می شوید که هزینه خواربار در اینجا نسبت به مقاصد اروپایی همسایه معقول تر است.

هزینه مواد غذایی در ترکیه 

هزینه پوشاک در ترکیه 

اگر به پوشیدن لباس‌های راحت، باکیفیت و طرح‌دار عادت کرده‌اید، و پس از رسیدن به آنجا، حقوق ترکیه را دریافت می‌کنید، ممکن است نتوانید از پس این تجملات برآیید. قیمت ها مانند برخی از کشورهای اروپایی زیاد نیست، اما برای استانداردهای ترکیه، پوشاک مارک گران است. 

هزینه حمل و نقل در ترکیه 

قیمت بنزین نه به اندازه برخی کشورهای اروپایی بالا است و نه آنقدر پایین است که مقرون به صرفه در نظر گرفته شود.  صاحبان خودرو باید هزینه های دیگری مانند ثبت نام، بیمه و تعمیرات را نیز در نظر داشته باشند. 

هزینه بنزین در ترکیه لیتری حدود 23 لیر است. هزینه هر کیلومتر با تاکسی حدود 7 لیر است. هزینه هر بلیط یک طرفه با وسایل نقلیه عمومی چیزی حدود 7 لیر است. 

هزینه خدمات آب و برق (ماهانه) در ترکیه 

هزینه آب و برق در ترکیه زیاد نیست و اداره یک خانواده فوق العاده ارزان است. خدمات اولیه بیش از 70 دلار در ماه نیست در حالی که دسترسی به اینترنت کاملاً مقرون به صرفه است و از 16 دلار تجاوز نمی کند. با این حال، آپارتمان بزرگتر با افراد بیشتر باعث افزایش این قیمت ها می شود. 

هزینه ورزش و اوقات فراغت در ترکیه 

با قدرت خرید خارجی، نه تنها می توانید زمین تنیس و باشگاه های تناسب اندام را بپردازید، بلکه می توانید پول خود را در ترکیه طولانی تر کنید. سرگرمی در اینجا مقرون به صرفه است، به خصوص بلیط های سینما که برای آخرین اکران سینما کمتر از 4 دلار قیمت دارند. 

برای مثال هزینه ماهانه باشگاه برای بزرگسال چیزی حدود 300 لیر و هزینه بلیط سینما حدود 50 لیر است. 

میانگین حقوق دریافتی در ترکیه 

میانگین حقوق ماهانه خالص بعد از مالیات در ترکیه حدود 5 هزار لیر است. بسته به شغل و مدرک تحصیلی این هزینه ممکن است افزایش هم یابد. 

تفکیک میانگین هزینه ها در ترکیه 

میانگین هزینه ها در ترکیه 

روش های دریافت اقامت ترکیه 

ترکیه در حال حاضر میزبان بیشترین جمعیت مهاجر است. تعداد مهاجران و پناهندگان مقیم ترکیه در حال حاضر ۳.۹ میلیون نفر است که بیش از ۹۰ درصد آنها سوری هایی هستند که به دنبال درگیری های جاری در سوریه به ترکیه مهاجرت کرده اند. از سوی دیگر وجود بسیاری از دانشگاه های معتبر در ترکیه باعث شده است متقاضیان برای تحصیل با نرخ بالایی به ترکیه مهاجرت کنند. 

بنابراین مهاجرت به ترکیه به روش های مختلف امکان پذیر است. تحصیل ، کار و سرمایه گذاری راه های مهاجرت به ترکیه است که طرفداران زیادی دارد. برای اطلاع از روش های مختلف مهاجرت و دریافت اقامت ترکیه روی عکس زیر کلیک فرمایید. 

اقامت ترکیه با خرید ملک 

طبق قوانین کشور ترکیه هر شهروند خارجی می تواند با خرید ملک در این کشور برای اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت تا زمانی که ملک خریداری شده در اختیار متقاضی باشد تمدید خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه روی عکس زیر کلیک فرمایید. 

اقامت ترکیه با خرید ملک

وکیل مهاجرت به ترکیه

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به ترکیه منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید