موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا

“Cost of living for students in Canada”

در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. هزینه زندگی دانشجویان در کانادا یکی از مسائل مهمی است که باید قبل از اقدام ورود به کانادا مورد بررسی قرار گیرد. احتمالاً برای پوشش شهریه سالانه بین 20،000 تا 30،000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت. این محدوده فقط یک میانگین است و بسته به موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام کرده اید متفاوت خواهد بود.

البته هزینه های مسکن، غذا و سایر هزینه های زندگی را نباید دست کم گرفت که این هزینه به موقعیت مکانی و نیازهای شما بستگی دارد، اما 15،000 دلار کانادا در سال تخمین غیر معمولی نیست. با ما همراه باشید.

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در استان ها و برنامه ها متفاوت است. جدول زیر میانگین شهریه (به دلار کانادا) برای دانشجویان خارجی تمام وقت را بر اساس رشته تحصیلی نشان می دهد.

شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

تمام مبالغ بالا بصورت میانگین هستند و فقط هزینه حضور شما در دانشگاه است. همچنین باید برای مواردی مانند کتاب، هزینه های زندگی و مسکن بودجه بندی کنید.

شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری

شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری بسیار متغیر است. در برخی شما شهریه پرداخت میکنید اما در برخی دیگر به شما فاند هم تعلق میگیرد و نه تنها شهریه پرداخت نمیکنید بلکه پول هم دریافت میکنید.

نکته مهم

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا موظف است که قبل از شروع تحصیل در کانادا ثابت کنید که پول کافی برای رفع نیازهای مالی خود را دارید. بنابراین مهم است که از همان اوایل امور مالی خود را مرتب کنید – و به بررسی امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا برای کمک به بودجه تحصیلی خود بپردازید.

شهریه دانشگاه های کانادا

مسکن

اکثر دانشگاه ها برای دانشجویان، برخی از آنها به طور خاص برای دانش پژوهان خارج از کشور، اقامتگاه یا خوابگاه در محوطه دانشگاه ارائه می دهند. اما پذیرش در یک دانشگاه کانادا به طور خودکار به این معنی نیست که شما می توانید یک اتاق در محل اقامت بگیرید.

دانشجویان باید به طور جداگانه برای مسکن در محوطه دانشگاه درخواست دهند، و هزینه آن در مؤسسات مختلف متفاوت است و به این بستگی دارد که مثلاً یک اتاق خصوصی یا برنامه غذایی می خواهید یا نه. همچنین برخی از دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند خارج از دانشگاه در یک آپارتمان زندگی کنند.

مسکن و خوابگاه برای دانشجویان در کانادا

اجاره یک آپارتمان دو خوابه معمولی در کانادا به طور میانگین 1577 دلار در ماه است، اما بسته به شهر یا محله و نوع محل اقامت متفاوت است. به‌عنوان یک مستاجر، ممکن است لازم باشد هزینه‌های ماهانه اضافی برای خدماتی مانند برق، تلفن خانه، اینترنت و تلویزیون کابلی و همچنین هزینه‌های شخصی و بیمه اجاره‌دهنده بپردازید.

برخی از دانشجویان برای کاهش هزینه‌های مسکن خود، آپارتمان‌ها یا خانه‌های کامل را به اشتراک می‌گذارند، یا اتاق‌هایی را در خانه‌های شخصی اجاره می‌کنند و گاهی اوقات هزینه استفاده از آشپزخانه را نیز پرداخت می‌کنند.

حمل و نقل

بسته به جایی که زندگی می کنید، ممکن است بتوانید پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید تا به محوطه دانشگاه بروید. بسیاری از دانشجویان ، به ویژه آنهایی که در شهرهای بزرگتر هستند، وسایل حمل و نقل عمومی را انتخاب می کنند: اتوبوس، مترو، قطار شهری یا کشتی.

حمل و نقل دانشجویان در کانادا

کرایه های حمل و نقل عمومی یک طرفه معمولاً چند دلار هزینه دارد، و بلیط های ماهانه از حدود 80 تا 150 دلار متغیر است، اگرچه بسیاری از ارائه دهندگان حمل و نقل تخفیف های دانشجویی ارائه می دهند.

بیمه سلامت

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید بیمه درمانی داشته باشند و پوشش های پزشکی موجود در استان های مختلف متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبت بهداشتی استانی خود پوشش می دهند، اما پوشش عموماً به مدت اقامت شما بستگی دارد.

بیمه سلامت دانشجویان در کانادا

با این حال، دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در منیتوبا، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک را دارند، باید بیمه درمانی خصوصی را ترتیب دهند. شما می توانید از طریق وب سایت های دانشگاه و وزارتخانه های بهداشت استانی جزئیات بیشتری در مورد پوشش سلامت کسب کنید.

حرف آخر

و در نهایت متناسب با رشته و دانشگاه، محل اقامت، خورد و خوراک و … هزینه زندگی شما در کانادا کاملا متغیر است. قبل از ورود به کانادا چرتکه ببندازید چون باید از تمکن مالی خود در تمام زمان اقامت خود در کانادا مطمن باشید.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید