موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت خود اشتغالی کانادا

Self-employed immigration to Canada

مهاجرت خود اشتغالی کانادا

چگونه هنرمندان، موسیقیدان ها و ورزشکاران می توانند به کانادا مهاجرت کنند؟

مهاجرت خود اشتغالی کانادا

الف. اولین مورد این است که شما باید بتوانید عنوان «فرد دارای مشاغل آزاد» را برآورده کنید؛ نه این که در یک شرکت یا در یک اداره دولتی مشغول به کار باشید.

تنها افرادی واجد شرایط هستند که فعالیت های فرهنگی، هنری و یا ورزشی را در سطح جهانی انجام می دهند.

به عنوان مثال، اگر شما پیانو می نوازید، بازیگر سینما و تئاتر هستید، یا ورزشکار هستید و در این زمینه فعال بوده و شناخته شده اید، در این دسته قرار می گیرید.

در این صورت، شما باید یک فعالیت فرهنگی انجام دهید که به نفع کانادا باشد. 

ب. شرط دوم این است که شما باید در پنج سال گذشته حداقل دو سال تجربه فعالیت در این زمینه را داشته باشید. البته هرچه بیشتر تجربه داشته باشید، بهتر است.

پ. سوم این است که شما باید حداقل 35 امتیاز را کسب کنید.

Self Employed Immigration

پنج الزام برای استفاده از برنامه خوداشتغالی

شما می توانید از پنج طریق امتیاز دریافت کنید:

1. اولین مورد آموزش و تحصیلات است. برای تحصیل می توانید حداکثر 25 امتیاز کسب کنید.

2.دومین مورد تجربه شما خواهد بود. همان طور که گفته شد، شما باید حداقل دو سال از پنج سال گذشته را به فعالیت فرهنگی، هنری یا ورزشی اشتغال داشته باشید، اما اگر پنج سال تجربه دارید، حداکثر امتیازیعنی 34 امتیاز را کسب خواهید کرد.

3.سومین مورد سن است. اگر بین 21 تا 49 سال سن دارید ، حداکثر 10 امتیاز را کسب خواهید کرد.

4.مورد چهارم زبان انگلیسی است. از این طریق می توانید امتیاز بیشتری را کسب کنید. 24 امتیاز حداکثر نمره ای است که می توانید در این دسته کسب کنید.

5.مورد پنجم سازگاری است. سازگاری بستگی به این دارد که در کانادا تحصیل کرده اید یا در آنجا مشغول به کار بوده اید یا این که شریک زندگی شما (اگر همراه شما در این برنامه حضور دارد) دارای مدارک تحصیلی از کاناداست. این مورد می تواند حداکثر 6 امتیاز را به شما بدهد.

نکات ضروری

مورد دیگر این است که شما باید معاینات پزشکی ، بررسی های امنیتی خود و سایر الزامات مانند الزامات بیومتریک را انجام دهید و هزینه آن را نیز بپردازید.

برای ورود به کانادا تحت این برنامه نیازی به سرمایه گذاری ندارید. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید بودجه اقامت است. اگر به تنهایی می آیید، یا شریک زندگی دارید یا فرزندان وابسته دارید، مبلغ متفاوت است. 

باید توجه داشته باشید که این نوع ویزا نیازمند بررسی تخصصی است پس می توانید جهت دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر مهدی براتعلی‌پور با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. 

دسته بندی ها و امتیازها

 1. تجربه یا سابقه کاری: حداکثر 35 امتیاز
 2. تحصیلات: حداقل 5 امتیاز و حداکثر 25 امتیاز
 3. سن: حداکثر 10 امتیاز
 4. زبان: حداکثر 24 امتیاز
 5. تطبیق پذیری یا سازگاری با جامعه کانادا: حداکثر 6 امتیاز

امتیاز سن ویزای خود اشتغالی کانادا 

امتیاز سن ویزای خود اشتغالی کانادا 

امتیاز تحصیلات ویزای خود اشتغالی کانادا 

امتیاز تحصیلات ویزای خود اشتغالی کانادا یک مثال برای برنامه خود اشتغالی

بیایید یک مثال بزنیم. فردی دارای مدرک کارشناسی است و در یک فعالیت فرهنگی یا ورزشی مشغول به کار بوده است. او دارای تجربه جهانی است ، قرار گرفتن در معرض جهانی در دو سال گذشته و همینطور 25 سال سن دارد.

بنابراین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، او 20 امتیاز ، برای دو سال تجربه خود 20 امتیاز و اگر بین 21 تا 49 سال سن داشته باشد ، 10 امتیاز می گیرد. و اگر در IELTS نمرات lb7 داشته باشد ، 20 امتیاز برای آن کسب می کند. سپس از آنجا که او در کانادا تحصیل نکرده است ، هیچ امتیازی برای سازگاری دریافت نمی کند. در اینجا فرد متقاضی 70 امتیاز کسب کرده است.

دسته بندی ها 100 امتیاز و حداقل امتیاز لازم 35 امتیاز است.

بنابراین اگر در موقعیتی هستید که در یک مجموعه فرهنگی کار کرده اید یا در شاخه ای از ورزش فعالیت کرده اید ، یک بوکسور هستید. یا که فوتبال بازی می کنید و چندین لیگ بین المللی بازی کرده اید و می خواهید به کانادا بیایید. این برنامه برای شماست.

مهاجرت خوداشتغالی

در برنامه افراد خوداشتغال، فعالیت های فرهنگی به چه معناست؟

این یک اصطلاح بسیار مبهم است. چه افرادی تحت این برنامه مجازند ، یعنی افراد در کدام بخش فعالیت های فرهنگی ، میتوانند درخواست دهند؟
 1. نویسندگان
 2. هنرمندان خلاق و مجری
 3. نوازندگان
 4. نقاشان
 5. مجسمه سازان و دیگر هنرمندان تجسمی
 6. پشتیبانی فنی و سایر مشاغل در فیلم های سینمایی
 7. طراحان خلاق و صنعتگران

Self Employed Immigration

چگونگی اعمال برنامه خوداشتغالی

شما باید تجربه خود را روی کاغذ نشان دهید. بنابراین شما باید مطمئن شوید که اگر می خواهید این برنامه را اعمال کنید ، هر کاری که در مقیاس جهانی انجام می دهید و در حال کسب شهرت هستید.

بنابراین شما در مرحله های جهانی بازی می کنید مطمئن شوید که مستندات دارید. بنابراین با گواهینامه ها یا تصاویر و … ثابت کنید. بنابراین همه این موارد باعث می شود که مورد شما واقعاً قوی باشد.

حداقل منحنی 35 امتیاز است. باید مطمئن شوید که همه اسناد خوبی را که می توانید ثابت کنید در اختیار دارید که ثابت کند شما واقعاً آن تجربه و در اختیار دارید.

شما باید هزینه های اصلی اقامت دائم خود و هزینه های درخواست را بدانید. به علاوه ، آنها به هزینه های اضافی مانند Biometrics که شما دارای گواهینامه کامل هستید نیاز دارند. برای معاینه در معاینه پزشکی خود ، باید آن هزینه را بپردازید و سپس درخواست خود را ارائه دهید.

زمان پردازش برنامه خوداشتغالی

زمان پردازش این برنامه متفاوت است. معمولا بین 6 ماه تا 12 ماه است. اما هنگامی که برنامه شما وارد می شود ، آنها یک شماره برنامه به شما می دهند و شما اساساً می توانید وزن برنامه کاربردی خود را انجام دهید. و در هر زمان ، یک به روز رسانی وجود دارد. آنها قصد دارند برای شما ایمیل ارسال کنند.

مهاجرت آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد. احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید