موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها

مهاجرت تحصیلی برای دانش آموزان با مدرک دیپلم یا متقاضیان کنکور یا کنکور مجدد با همه رشته‌ها امکان‌پذیر است. ولی برای برخی رشته‌ها فرصت‌های بیشتر و فرآیند راحت‌تری وجود دارد.

شما عزیزان بدون آزمون کنکور هم میتوانید به راحتی در کشور مدنظر خود مهاجرت کرده و در دانشگاه های معتبر ادامه تحصیل دهید. در ادامه با چگونگی مهاجرت تحصیلی کنکوری ها با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها

یکی از مزایای خوب مهاجرت تحصیلی با مدرک دیپلم یا بدون آزمون کنکور این هست که شما میتوانید تحصیل رشته های برتر مانند پزشکی، مهندسی، حقوق، مدیریت و … و در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید.

در برخی دانشگاه های دنیا تحصیل بدون نیاز به کنکور میتوانید بصورت رایگان باشد و در برخی دیگر هم میتواند با هزینه های بسیار مقرون به صرفه باشد. مثلا در رشته پزشکی شما میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید اما برای ورود به برخی دانشگاه های و تحصیل رایگان در آنجا نیاز به آزمون ورودی است مانند آلمان و اتریش اما در کشور های فرانسه و اسپانیا نیاز به آزمون ورودی هم نیست.

برای کسانی که مایل هستند که در رشته پزشکی مهاجرت تحصیلی رایگان به اروپا داشته باشند، فرانسه گزینه مناسبی برای آنها می باشد.

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها و مهاجرت تحصیل دیپلمی ها به فرانسه

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها به فرانسه

برای تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه بصورت رایگان کافی است شما در ابتدا قبل از ورود به دانشگاه یکسال دروس پیش بزشکی (زیست، فیزیک، شیمی، ریاضی) را بگذرانید و پس از پایان سال و دریافت نمره قابل قبول میتوانید در دانشگاه های فرانسه در این رشته تحصیل کنید.

اگر نتوانستید نمره قابل قبول برای تحصیل پزشکی به دانشگاه های فرانسه وارد شوید جای نگرانی نیست، شما میتوانید در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه تحصیل کنید.

برای یادگیری زبان فرانسه هم اصلا جای نگرانی نیست. شما با پرداخت سالیانه 6 الی 9 هزار یورو میتوانید به زبان فرانسوی کاملا تسلط پیدا کنید و پس از آن به تحصیل خود در دانشگاه بپردازید.

خبر خوب این است که برای تحصیل در فرانسه کمک هزینه هایی هم در نظر گرفته شده است.

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها و مهاجرت تحصیلی دیپلمی ها به کانادا

مهاجرت تحصیلی کنکوری ها به کانادا

علاقه مندان به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان میتوانند در کشورهای آمریکا و کانادا و انگلستان به تحصبل در رشته های مورد علاقه خود بپردازند و پس از آن اقامت دائم دریافت کنند.

همچنین برای تحصیل رایگان در کشورهای انگلیسی زبان نیاز به معدل عالی و سطح علمی بالا در طول تحصیل قبل دانشگاه خود می باشند تا بتوانند تحت بورسیه دانشگاه ها قرار گیرند.

رشته‌‌های مناسب برای مهاجرت کنکوری ها و مهاجرت دیپلمی ها

رشته‌‌های مناسب برای مهاجرت کنکوری ها

 • رشته های مناسب مهاجرت در گروه تجربی
 1. رشته‌های علوم پایه
 2. زیست شناسی
 3. میکروبیولوژی
 4. علوم تغذیه
 5. صنایع غذایی
 6. علوم آزمایشگاهی
 7. داروسازی
 8. پرستاری
 9. بیوتکنولوژی

در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای فعالیت هایی بصورت پژوهشی و تحقیقی گرفتن فاند و بورسیه بسیارکمک کننده است.

در صورت انتخاب برخی رشته‌ها مانند حقوق یا پزشکی، برای ادامه تحصیل و جستجوی کار در خارج از کشور، نیاز به معادل سازی ،گذراندن دوره‌های تکمیلی و همچنین آزمون ورودی هست.

 • رشته های مناسب مهاجرت در گروه ریاضی
 1. کامپیوتر ، IT
 2. رشته های مهندسی (مکانیک،برق،صنایع،عمران،مواد و شیمی،پزشکی)

بطور کلی در تمام رشته های مهندسی شانس خوبی برای اپلای و بورسیه و گرفتن فاند همچنین پیدا کردن کار در خارج از کشور دارند.

 • رشته های مناسب مهاجرت در گروه انسانی
 1. مدیریت‌ها
 2. روانشناسی
 3. اقتصاد
 4. علوم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و …

در گروه انسانی نوشتن مقالات علمی میتواند برای دریافت فاند به شما کمک کند.

 • رشته های مناسب مهاجرت در گروه هنر
 1. طراحی صنعتی
 2. طراحی لباس
 3. هنر دیجیتال
 4. موسیقی

️در رشته‌های هنری داشتن رزومه کاری قوی بسیار مهم و ضروری است.

 • رشته های مناسب مهاجرت در گروه زبان

تمام رشته های زیرمجموعه این گروه شانس یکسان برای مهاجرت و اپلای دارند.

هر چه تراز و رتبه دانشگاه پذیرفته شده بالاتر باشد و نمرات کسب شده بهتر باشد، شانس گرفتن پذیرش و فاند بیشتر می شود.

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

مزایای تحصیل در کانادا

تحقیقات نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به دلایل زیر جذب کانادا می شوند:

 1. کیفیت بالای آموزش ارائه شده توسط مدارس و دانشگاه های کانادا
 2. کانادا به دانشجویان بین المللی فرصت هایی برای کار در طول تحصیل (حدود ۲۰ ساعت در هفته) و پس از تحصیل و انتقال به اقامت دائم ارائه می دهد.
 3. فرصت های تحصیل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 4. ایمنی و امنیت جامعه چند فرهنگی کانادا هر ساله پذیرای مهاجران و دانشجویان بین المللی از نزدیک به ۲۰۰ کشور مختلف است.
 5. کانادا در مقایسه با سایر مقاصد محبوب بین المللی دانشجویی مقرون به صرفه است.
 6. همسر یا شریک قانونی یک دانشجوی بین المللی میتواند دانشجو را در کانادا همراهی کند. نه تنها این، همسران و شرکا می توانند مجوز کار آزاد دریافت کنند، که به آنها اجازه می دهد در هر ساعتی که مایلند و برای هر کارفرمایی کار کنند.
 7. دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند فرزندان خود را به کانادا بیاورند و بچه‌ها می‌توانند بدون نیاز به مجوز تحصیلی در یکی از مدارس دولتی ابتدایی یا متوسطه کانادا تحصیل کنند.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

آیا تحصیل در فرانسه برای شما مناسب است؟ خوب، اگر می خواهید با هزینه مقرون به صرفه در یک موسسه با کیفیت بالا شرکت کنید، به زبان فرانسوی زیبا و مورد استفاده بین المللی مسلط شوید، و به طور کلی با هنر زندگی مشهور کشور آشنا شوید، پاسخ می تواند بسیار خوب باشد.

ویزا تحصیلی فرانسه نه تنها به شما این حق را می دهد که در فرانسه زندگی و تحصیل کنید، بلکه می توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و آزادانه در کشورهای حوزه شنگن سفر کنید

چرا آلمان را مقصد تحصیلی خود قرار دهیم؟

تحصیل در آلمان

 • دانشگاه های آلمان شهریه ندارند:
  بله، درست خواندید! تقریباً همه دانشگاه‌های دولتی آلمان، فارغ از ملیت، از دانشجویان بین‌المللی شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند. این یک مزیت بزرگ است، مزیتی که به شما امکان می دهد فقط بر روی هزینه های زندگی تمرکز کنید، مانند مسکن، غذا، حمل و نقل و غیره.
 • آلمان در خط مقدم مهندسی قرار دارد:
  مهندسی و فن آوری به طور کلی توسط آلمانی ها بسیار ارزشمند است. چه در مورد خودروها، چه بزرگراه ها یا سازه های تاریخی صحبت کنیم، آلمان همه آنها را پوشش داده است. یکی از دلایل مهم تحصیل در آلمان پیشرفت در این کشور است. شما میتوانید با تحصیل در آلمان آینده موفقی را که منتظرش هستید را داشته باشید.

حتی تسلا، یکی از مهم ترین تولیدکنندگان خودروهای برقی، تصمیم گرفت کارخانه ای در آلمان افتتاح کند.

 • آموزش عالی با کیفیت بالا در آلمان :
  ما اشاره کردیم که دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند، اما این اشتباه را نکنید که فکر کنید رایگان به معنای کیفیت پایین است. در آلمان دقیقا برعکس است. بیش از 60 دانشگاه و دانشگاه علمی کاربردی (UAS) در مهم ترین رتبه بندی دانشگاه های بین المللی حضور دارند. کیفیت بالا در تحصیل یکی مزایای مهم تحصیل در آلمان است.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید