موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

Study immigration to Canada

کانادا بیش از 500،000 دانشجوی بین المللی دارد که در حال حاضر در برنامه های تحصیلی در سراسر کشور ثبت نام کرده اند. نه تنها افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند می توانند از آموزش در سطح جهانی بهره مند شوند، بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز در مسیری قرار می گیرند که ممکن است به فرصت های شغلی باورنکردنی و اقامت دائم در کانادا منجر شود. در ادامه با نحوه مهاجرت تحصیلی به کانادا با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بزرگترین شهرهای کانادا بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در بین بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارند و مونترال، ونکوور و تورنتو در بین بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارند.

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟ 

مزایای تحصیل در کانادا

تحقیقات نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به دلایل زیر جذب کانادا می شوند: 

 • کیفیت بالای آموزش ارائه شده توسط مدارس و دانشگاه های کانادا 
 • کانادا به دانشجویان بین المللی فرصت هایی برای کار در طول تحصیل (حدود 20 ساعت در هفته) و پس از تحصیل و انتقال به اقامت دائم ارائه می دهد.
 • فرصت های تحصیل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی 
 • ایمنی و امنیت جامعه چند فرهنگی کانادا هر ساله پذیرای مهاجران و دانشجویان بین المللی از نزدیک به 200 کشور مختلف است.
 • کانادا در مقایسه با سایر مقاصد محبوب بین المللی دانشجویی مقرون به صرفه است.
 • همسر یا شریک قانونی یک دانشجوی بین المللی میتواند دانشجو را در کانادا همراهی کند. نه تنها این، همسران و شرکا می توانند مجوز کار آزاد دریافت کنند، که به آنها اجازه می دهد در هر ساعتی که مایلند و برای هر کارفرمایی کار کنند.
 • دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند فرزندان خود را به کانادا بیاورند و بچه‌ها می‌توانند بدون نیاز به مجوز تحصیلی در یکی از مدارس دولتی ابتدایی یا متوسطه کانادا تحصیل کنند.

همچنین در نظر بگیرید که دلار کانادا ضعیف تر از ارزهای اصلی مانند USD، GBP، و EUR است.

درباره دانشگاه ها و کالج های کانادا 

دانشگاه ها و کالج های کانادا

بیش از 1500 دانشگاه، کالج و سایر مؤسسات آموزشی وجود دارد که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) مجاز به استقبال از دانشجویان بین المللی هستند. برنامه های دانشگاه های کانادا، عملی تر هستند، با دانشی که به دانشجویان ارائه می شود تا به آنها کمک کند تا در حوزه تحصیلی خود کار پیدا کنند.

شما با مراجعه به وب سایت رسمی دولت کانادا، میتوانید دانشگاه، کالج یا مؤسسه های دیگری در کانادا  آشنا شوید و همچنان در این دانشگاه ها ثبت نام کنید. اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مشاوران و متخصصان موسسه ما در ارتباط باشید.

به طور کلی، دانشگاه های سراسر کانادا سطوح قابل مقایسه ای از آموزش با کیفیت بالا ارائه می دهند. دلیل این امر این است که کانادا برابری را در سیستم آموزشی خود ترویج می‌کند، به این معنی که تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که همه دانش‌آموزان فارغ از اینکه به کدام موسسه می‌روند، بهترین آموزش ممکن را دریافت می‌کنند. 

دانشجویان بین المللی باید از تحصیل در کالج های کانادایی آسوده خاطر باشند، زیرا مدارکی که به دست می آورند از جاه طلبی های حرفه ای و مهاجرتی آنها پس از فارغ التحصیلی پشتیبانی می کند.

10 دانشگاه برتر کانادا

دانشگاه‌ های برتر کانادا

رتبه‌بندی QS World University Rankings که در سال 2022 منتشر شده است ، شامل 26 دانشگاه برتر کانادا می‌شود که بر اساس روش‌شناسی رتبه‌بندی شده‌اند که هر دانشگاه را بر اساس شهرت علمی و کارفرمایی، تأثیر تحقیقات و موارد دیگر ارزیابی می‌کند. در جدول زیر ما به 10 دانشگاه برتر کانادا میپردازیم:

زبان تحصیل در کانادا

زبان تحصیل در کانادا

آموزشگاه های زبان کانادا بهترین مکان برای مطالعه زبان انگلیسی یا فرانسه و غرق شدن در کشوری است که شبیه هیچ کشور دیگری در جهان نیست. از این گذشته، کانادا به دلیل تنوع مردم، هویت دوگانه انگلیسی و فرانسوی، زیبایی مناظر و استانداردهای عالی تحصیلی شهرت جهانی دارد. 
اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید باید در یکی از آزمون های زیر شرکت کنید و مدرک آن را بدست آورید: 
به زبان انگلیسی:

 1. CELPIP-General (CELPIP-G)
 2. CELPIP-Academic (CELPIP-A)
 3. IELTS
 4. TOEFL (test of English as a foreign language)
 5. PTE (Pearson Test of English) 

به زبان فرانسوی:

 1. Test d’évaluation de français
 2. Test de connaissance du français

نمره قبولی تافل و آیلتس برای تحصیل در کانادا

آیلتس برای مهاجرت به کانادا

اگر در آزمون تافل شرکت میکنید، نمره کل شما نباید کمتر از 86 باشد. نمره شما در مهارت‌های مختلف نوشتاری، شنیداری و گفتاری نباید کم‌تر از ۵ باشد. اگر در آزمون آیلتس شرکت کرده اید نمره قبولی شما نباید کمتر از 6.5 باشد. 
نمره قبولی در مقاطع مختلف متفاوت است اما به طور کلی نمره قبولی تافل و آیلتس در مقطع کارشناسی کمتر از ارشد و دکتری است.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. احتمالاً برای پوشش شهریه سالانه بین 20،000 تا 30،000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت. این محدوده فقط یک میانگین است و بسته به موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام کرده اید متفاوت خواهد بود. هزینه های مسکن، غذا و سایر هزینه های زندگی به موقعیت مکانی و نیازهای شما بستگی دارد، اما 15000 دلار کانادا در سال تخمین غیر معمولی نیست.

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

آیا در کانادا امکان تحصیل به صورت رایگان وجود دارد؟ بله ؛ کانادا هم مانند کشور های پیشرفته دیگر امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. برای تحصیل رایگان در کانادا باید به موارد زیر توجه کنید: 
برنامه ها بسته به موسسه متفاوت است، اما به طور کلی باید مهارت زبان خود را ثابت کنید، ریز نمرات تحصیلات قبلی، ثبات مالی و پوشش پزشکی را ارائه دهید. حصول اطمینان از برآورده شدن تمام الزامات موسسه ای که می خواهید برای آن درخواست بدهید، گامی کلیدی در کاهش مشکلات در آینده است.  

در ابتدا باید به دانشگاه مدنظر خود درخواست دهید. هنگام درخواست برای اکثر دانشگاه ها، باید رشته خود را انتخاب کنید. پس از پذیرش از سمت دانشگاه شما میتوانید با دریافت مجوز تحصیل در کانادا به کانادا مهاجرت کرده و ادامه تحصیل به صورت رایگان دهید.

اگر مایل به شروع تحصیل در ماه سپتامبر هستید، باید حداکثر تا ماه مارس درخواست دهید. برخی از دانشگاه‌ها مهلت‌های متفاوتی دارند، پس حتماً در مورد دانشگاه‌هایی که می‌خواهید برای آنها درخواست بدهید تحقیق کنید!

ویزای دانشجویی در کانادا 

شما می توانید تا 6 ماه بدون ویزای تحصیلی در کانادا تحصیل کنید. با این حال، اگر می خواهید کار کنید، باید مجوز مناسب برای این کار داشته باشید. مدارک زیر برای درخواست مجوز تحصیل مورد نیاز است: 

 • نامه پذیرشی که از دانشگاه خود دریافت کرده اید. 
 • اثبات هویت – یک پاسپورت معتبر این هدف را انجام می دهد. 
 • اثبات وجوه کافی – 10000 دلار کانادا در سال + 833 دلار برای هر ماه اضافی.

ارائه توضیح نامه نیز ایده خوبی است. این می تواند تأیید شما را تسریع کند، زیرا به افسر ویزا کمک می کند تا آرزوها و مسئولیت های شما را به عنوان یک خارجی در کانادا درک کند.

اقامت و کار در کانادا پس از تحصیل

اقامت و کار در کانادا

پس از فارغ التحصیلی به طور موقت در کانادا کار کنید برای کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی، به مجوز کار نیاز دارید. تجربه کاری که در حین کار به دست می آورید ممکن است به شما کمک کند واجد شرایط اقامت دائم شوید. سال معتبر است. مجوز کار برای مدت مشابه برنامه تحصیلی شما، حداکثر تا 3 سال معتبر است.

مهاجرت تحصیلی آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.  

پیام بگذارید