موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

“Educational migration to England”

انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. با این حال، گرفتن ویزای تحصیلی برای تحصیل در انگلستان می تواند بسیار چالش برانگیز و زمان بر باشد. در ادامه با شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان آشنا خواهید شد.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

از اول جولای 2021 دولت انگلستان به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا به مدت دو سال تحصیل کرده و برای ویزای کار پس از تحصیل اقدام کنند. در نتیجه، دانشجویان بین المللی می توانند مدت طولانی تری در بریتانیا بمانند و می توانند تجربه کاری بین المللی کسب کنند. از سوی دیگر، دولت بریتانیا نیز برای تقویت اقتصاد، حفظ استعدادهای جهانی در این کشور را هدف قرار داده است.

انواع ویزای تحصیلی برای مهاجرت به انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان به سه نوع ویزای دانش آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای دانشجویی کوتاه مدت در انگلستان تقسیم می شود:

 • ویزای دانش آموزی انگلستان

متقاضیان بین ۴ سال تا ۱۷ سال می توانند اقدام به دریافت این ویزا کنند. متقاضیان فقط می توانند در مدارس غیر دولتی انگلستان تحصیل کنند اما نمیتوانند در مدارس دولتی تحصیل کنند. متقاضیان میتوانند فقط پس از فارغ التحصیلی به مدت چهارماه در انگلستان بمانند. متقاضیان امکان ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند.

 • ویزای دانشجویی انگلستان

شرایط کلی این ویزا مانند ویزای دانش آموزی است. متقاضی باید بالای ۱۸ سال داشته باشد. و به طور نامحدود هم میتوانند در این کشور کار کنند. همچنین دانشجو باید به مهارت های زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد.

 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلستان

این نوع ویزای دانشجویی تحصیل کوتاه مدت در انگلستان هستند. از این ویزا می توان برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا دوره های آموزشی و تحقیقات علمی در انگلستان استفاده کرد. مدت زمان این ویزای تحصیلی کوتاه مدت و غیر قابل تمدید است اما مدت تحصیل یا تحقیق متقاضی بستگی دارد. در صورت عدم تعیین مدت زمان، این مدت شش ماه در نظر گرفته می شود.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

یکی از سوالات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، نحوه اخذ ویزا می باشد. هرگونه نقص در مدارک متقاضی منجر به رد درخواست ویزای وی می شود.

 1. اولین قدم، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ها و موسسات انگلستان می باشد. پس از دریافت نامه پذیرشی از موسسه، تاییدیه پذیرش یا CAS را دریافت خواهید کرد که برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز دارید.
 2. پس از انجام مرحله اول، برای دریافت ویزا درخواست آنلاین ویزا را باید ارسال کنید. از طریق سایت سفارت انگلیس اقدامات لازم را برای ثبت درخواست ویزا خود انجام دهید.
 3. پس از ثبت درخواست ویزا، متقاضی باید برای ثبت عکس و اثر انگشت به یکی از مراکز ثبت درخواست مراجعه کنید. پس از آن متقاضی باید تمام مدارک خود را مطابق درخواست سفارت ارائه کند و در صورت قبولی باید برای مصاحبه به سفارت انگلیس مراجعه کنید.

پس از انجام این مراحل، متقاضی باید منتظر سفارت باشید. در صورت تایید سفارت برای او ویزای تحصیلی صادر می شود.

زبان انگلیسی برای تحصیل در انگلستان

برای اثبات اینکه دانش شما در زبان انگلیسی گفتاری و نوشتاری مطابق با شرایط ویزای بریتانیا است، باید یک آزمون امن زبان انگلیسی را پشت سر بگذارید. برای دانش‌آموزانی که از برخی کشورها می‌آیند، در صورتی که مدرک تحصیلی معادل با مدرک بریتانیا را تکمیل کرده باشند، ممکن است مدرک مهارت انگلیسی مورد نیاز نباشد.

دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید حداقل نمره زبان آیلتس 6 را کسب کرده باشند. برای اطلاع بیشتر از حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت روی عکس زیر کلیک کنید.


معیارهای واجد شرایط بودن برای تحصیل در انگلستان

معیارهای واجد شرایط بودن برای شرایط ویزای تحصیلی انگلستان عبارتند از:
متقاضی باید 16 سال یا بیشتر سن داشته باشد داوطلب باید بودجه کافی برای پرداخت شهریه دوره را داشته باشد. آنها همچنین باید بتوانند در طول اقامت خود از خود حمایت کنند متقاضی باید یک پیشنهاد از یک موسسه آموزشی تایید شده داشته باشد داوطلب باید در سطح مشخصی از نتایج آزمون زبان انگلیسی باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت
 • ارسال نامه پذیرش از موسسات یا دانشگاه های انگلستان
 • اثر انگشت
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا
 • مدرک قابل قبول زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک اقامت انگلستان
 • عکس پاسپورت
 • فرم درخواست ویزا را تکمیل و ارسال کنید

دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در انگلستان نیازمند ویزای تحصیلی هستند. برای مدرک زبان انگلیسی، دانش آموزان نیاز به مدرک ندارند اما باید نشان دهند که در حد ابتدایی زبان انگلیسی بلد هستند.

بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلستان

دانشجویان در تمامی مقاطع می توانند در انگلستان تحصیل کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چه بصورت درسی در سر کلاس چه پروژه ای حدود 1 الی 2 سال به طول می انجامد.

بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلستان

یکی از نکاتی که دانشجویان بین المللی باید به آن توجه داشته باشند این است که اجازه همراهی با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را ندارند. یعنی نمی توانند با خانواده خود برای تحصیل به انگلستان بیایند. شما میتوانید در رشته های زیر در انگلستان تحصیل کنید:

 • مهندسی
 • علوم زیستی (رشته های مرتبط با بهداشت و پزشکی)
 • علوم کامپیوتر
 • ریاضیات و علوم اکچوئری
 • هنرهای نمایشی
 • هنرهای خلاق
 • زمین شناسی و علوم زمین
 • علوم زیستی
 • آموزش، تدریس
 • مدیریت

متقاضیان برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای نمره زبان آیلتس 6.5 یا بالاتر و دارای مدرک لیسانس باشند. مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از ساده ترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان می باشد. همچنین مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مقطع دکترا نیازمند ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس با نمره 6.5 به بالا و استاد راهنما می باشد.

برترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه آکسفورد به عنوان برترین دانشگاه انگلستان در سال گذشته به سلطه خود ادامه می دهد. این موسسه نخبه نسبت به رتبه بندی سال گذشته یک پله سقوط کرده است و اکنون پنجمین دانشگاه برتر جهان است، در حالی که موسسه رقیب آنها دانشگاه کمبریج در رتبه هفتم باقی مانده است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد 10 دانشگاه برتر انگلستان و مشاهده نتایج کامل رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS زیر را بخوانید:

برترین دانشگاه های انگلستان

کار حین تحصیل در انگلستان

دانشجویان بین المللی معمولاً برای تامین هزینه زندگی در انگلستان به مجوز کار پاره وقت نیاز دارند. شما در انگلستان مجاز به کار پاره وقت حداکثر تا 20 ساعت در هفته هستید. البته این فرصت بسیار خوبی است تا دانشجویان با شرایط شغلی در انگلستان آشنا شوند تا بتوانند بعد از تحصیل در دانشگاه های انگلستان، وارد بازار کار شوند.

هزینه تحصیل در انگلستان

از سال 2017، دانشجویان بریتانیا و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیسی ملزم به پرداخت 9250 پوند (13.050 دلار آمریکا) در سال هستند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بین المللی به طور قابل توجهی متفاوت است، از حدود 10000 پوند (11.415 دلار آمریکا) شروع می شود و تا 38,000 پوند (43.378 دلار آمریکا) یا بیشتر برای مدارک پزشکی است.

هزینه تحصیل در انگلستان

در همه سطوح، رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی کمترین هزینه را دارند، در حالی که برنامه‌های مدرک آزمایشگاهی و بالینی به‌طور قابل توجهی گران‌تر هستند، اما وقتی این هزینه‌ها را با میانگین هزینه زندگی در بریتانیا ترکیب کنید، حدود ۱۲۲۰۰ پوند (۱۳۹۲۶ دلار آمریکا) است.

میانگین کل هزینه تحصیل در بریتانیا حداقل 22200 پوند (25.339 دلار آمریکا) در سال تخمین زده می‌شود و احتمالاً تحصیل در لندن بسیار گران‌تر است. اگرچه این هزینه‌ها ممکن است دلهره‌آور باشد، به یاد داشته باشید که اکثر دانشگاه‌های بریتانیا در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده، برنامه‌های کوتاه‌تری ارائه می‌دهند.

وکیل مهاجرت به انگلستان

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به انگلستان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید