موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت به فرانسه

فرانسه


فرانسه ، به عنوان رسمی جمهوری فرانسه ، کشوری در اروپای غربی است که دارای مناطق و سرزمین های فراوانی فراتر از دریاها است. فرانسه یکی از سه کشور دارای خطوط ساحلی در مدیترانه و اقیانوس اطلس است (دو کشور دیگر اسپانیا و مراکش هستند). با توجه به شکل نقشه این کشور ، آن را در زبان فرانسه Hexagone نامیده اند. فرانسه دارای مرزهای زمینی با آندورا و اسپانیا از جنوب ، ایتالیا ، سوئیس و آلمان از شرق ، و لوکزامبورگ و بلژیک از جنوب و موناکو از جنوب است. همچنین از طریق کانال انگلیسی با انگلستان هم مرز است.

مهاجرت به فرانسه نقشه فرانسه

مهاجرت به فرانسه


از نظر استانداردهای بین المللی ، فرانسه را می توان یکی از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی ، تحصیل ، سلامت ، امید به زندگی ، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی از جمله کشورهای ایده آل برای زندگی هستند. فرانسه همچنین یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد است و یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فرانسه همچنین عضو چندین گروه و موسسه بین المللی دیگر از جمله گروه فرانسوی زبان ، گروه هشت ، گروه بیست ، ناتو ، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، سازمان تجارت جهانی و اتحادیه لاتین است. به این کشور همچنین یکی از کشورهای پیشرو در تأسیس اتحادیه اروپا بوده است. فرانسه همچنین از 24 اکتبر 1945 عضو سازمان ملل متحد است.

روش های مهاجرت به فرانسه


فرانسه دارای شرایط مطلوب زندگی ، امید به زندگی بالا و حتی شاخص های بالای توسعه انسانی است. این کشور همچنین عضو ناتو ، گروه هشت ، گروه بیست و سازمان تجارت جهانی است. دولت کنونی یک دولت متمرکز و نیمه ریاست جمهوری است و قانون اساسی آن بر اساس همه پرسی است. صنایع عمده این کشور شامل ماشین آلات ، مواد شیمیایی ، هواپیما ، پتروشیمی ، کشتی سازی ، غذا ، گندم ، جو ، چغندر قند ، پنیر ، ماهی ، گاو و خوک و … است. در واقع می توان گفت کشاورزی و دامداری بخش اصلی تجارت و محصول این کشور است.

مهاجرت به فرانسهفرانسه از تعادل کار و زندگی خوبی برخوردار است. وقتی صحبت از زندگی در فرانسه می شود ، خوب است بدانید که مدارس فرانسه از کیفیت بالایی برخوردارند و جامعه از نظر فرهنگی غنی است و هزینه زندگی مناسب است. از طرف دیگر ، وقتی صحبت از مشاغل می شود ، بسیاری از مارک های برتر در فرانسه تأسیس یا شعبه دارند.

در ادامه با انواع روش های مهاجرت به فرانسه آشنا خواهید شد:

  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت ازطریق کار 
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تحصیل


مهاجرت به فرانسه مهاجرت تحصیلی به فرانسهیک راه مهاجرت به فرانسه ، تحصیل است. متقاضیان می توانند برای تحصیل در فرانسه برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنند. مدارک تحصیلی در فرانسه به سه دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

1_ مقطع کارشناسی: در مقطع کارشناسی ، برای مهاجرت به فرانسه متقاضیان باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

_ دارا بودن دیپلم 12 ساله بر اساس تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان

_ دارای مدرک B2 زبان فرانسه

دانشجویان بین المللی این مقطع در فرانسه اجازه دارند 20 ساعت در هفته برای امرار معاش کار کنند. البته امکان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان نیز وجود دارد و متقاضیان می توانند در دوره های زبان فرانسه برای رسیدن به سطح B2 مورد نظر پذیرفته شوند.

2_ مقطع کارشناسی ارشد: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه ، داشتن مدرک کارشناسی الزامی است. دانشجویان در این مقطع می توانند بین زبان فرانسوی و انگلیسی برای تحصیل انتخاب نمایند. دانشجویانی این مقطع هم می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند.

3_ مقطع دکتری: متقاضیانی که مایل به مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیلات دکتری هستند باید بدانند که برای تحصیل در مقطع دکترا ، متقاضی باید از یک معلم یا سرپرست تأیید کند. برای جلب توجه اساتید باید بتوانید یک رزومه علمی قوی ارائه دهید. شایان ذکر است که دانشجویان بین المللی دکتری مجاز به کار 40 ساعت در هفته هستند.

مهاجرت ازطریق کار 


متقاضیان مهاجرت از طریق کار، باید از یک کارفرمای معتبر دعوت نامه دریافت کنند. کارفرما می تواند یک فرد بین المللی را که برای اولین بار در فرانسه آگهی کار را به مدت سه ماه انجام می دهد دعوت کند، در صورتی که فرد مناسبی برای این کار پیدا نکرد، باید مجددا به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کار کند و مجددا اگر کار را انجام دهد. شغل مناسبی پیدا نمی شود، می تواند یک فرد بین المللی دعوت کند. متقاضی می تواند از طریق این دعوت نامه وارد فرانسه شود. پس از 5 سال می تواند برای اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام کند. 

داشتن مدرک تحصیلی و تسلط به زبان فرانسه و اخذ دعوت نامه کاری از یک کارفرمای معتبر یکی از مهم ترین شرایط کار در فرانسه می باشد.

متقضیان دریافت blue card باید بدانند که برای گرفتن کارت آبی داشتن مدرک زبان و همچنین فوق لیسانس و بالاتر برای گرفتن شغل حرفه ای الزامی است. دستیابی به حقوق 53000 یورو در سال یکی دیگر از الزامات است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری


اگر می خواهید با سرمایه گذاری در فرانسه ویزا بگیرید، باید برای پاسپورت سرمایه گذار تجاری اقدام کنید. برای این کار باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

_ سرمایه گذاری شخصی
_ شرکتی که آن را کنترل می کند
_ 30 درصد سهام یک شرکت

سرمایه گذار باید تا 4 سال پس از سرمایه گذاری و همچنین تعهد سرمایه گذاری 300،000 یورویی در بخش های مشهود و نامشهود از کار محافظت کند. 

مدت زمان این ویزا 4 سال است که البته با توجه به شرایط متفاوت خواهد بود.

اگر می خواهید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید، برای اینکه بتوانید شرکتی را ثبت کنید، ابتدا باید یک طرح تجاری ارائه دهید و اعلام کنید که چه نوع کسب و کاری را می خواهید راه اندازی کنید و چه میزان سرمایه در نظر دارید، که البته باید باشد. حداقل صد هزار یورو برای سال اول بودن. همچنین فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت را داشته باشید. 

مهاجرت از طریق ازدواج


مهاجرت به فرانسه مهاجرت از طریق ازدواجیکی از راه های اخذ اقامت تقریبا در تمامی کشورها، ازدواج با شهروندان آن کشور است. پس یکی از راه های مهاجرت به فرانسه ازدواج با یک شهروند فرانسوی است که بتواند مقیم این کشور شود تا پس از 4 سال درخواست خود را به اداره مهاجرت ارسال کنید.

همچنین باید گواهی به زبان فرانسه ارائه دهد. درخواست فرد توسط پلیس ارزیابی می شود و مصاحبه ای با پلیس انجام می شود که کل فرآیند آن می تواند تا دو سال طول بکشد.

برای کسب اطلاعات کامل از شرایط مهاجرت به فرانسه می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر مهدی براتعلی‌پور تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت از طریق تولد


دو راه متداول اعطای تابعیت وجود دراد. اصل خون و اصالت خاک. اصل خاک یعنی اگر فردی تحت هر شرایطی در قلمرو کشوری به دنیا بیاید، از تمام حقوق و مزایای یک شهروند آن کشور برخوردار است، اما اصل خون به این معناست که فرد متولد شده باید از پدر یا مادر یک شهروند تابعه متولد شده باشد.

فرانسه بر اساس اصل خون است، بنابراین اگر فرزندی در فرانسه متولد شود، نمی تواند برای تابعیت فرانسه درخواست دهد، اما اگر حداقل یکی از والدین تابعیت فرانسه را داشته باشد، می تواند برای تابعیت فرانسه اقدام کند. اگر پدر و مادر متولد فرانسه باشند، کودک به طور خودکار فرانسوی در نظر گرفته می شود.

مهاجرت به فرانسه مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

اگر تصمیم به درخواست ویزای مهاجرت برای اقامت طولانی فرانسه گرفتید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید نوع ویزای موردنیاز خود را انتخاب کنید. مقامات فرانسوی بسته به هدف ورود شخص به فرانسه چند نوع ویزای اقامت طولانی تأسیس کرده اند.

بسته به هدف شما از سفر به فرانسه ، شما ممکن است جزء اصلی ترین دسته های زیر باشید:

_ ویزاهای خانوادگی فرانسه
_ ویزاهای حرفه ای فرانسه
_ ویزاهای تحصیلی فرانسه
_ سایر ویزاهای اقامت طولانی فرانسه (آموزش، تعطیلات کار، سفارشات مذهبی، بازدید کننده و غیره)

وکیل مهاجرت به فرانسه


مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به فرانسه منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور قدم به قدم همراه شماست.