موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت به انگلستان

انگلستان


انگلستان یکی از چهار ایالت تشکیل دهنده پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است و مهمترین قسمت آن نیمه جنوبی جزیره بریتانیا است. بریتانیا بزرگ‌ترین، پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین کشور بریتانیا است که پایتخت آن لندن است. در ادامه با چگونگی مهاجرت به انگلستان آشنا خواهید شد.

از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز همسایه است. مرزهای آبی آن در شمال غربی دریای ایرلند، در جنوب غربی دریای سلتیک و در شرق دریای شمال است و در جنوب کانال مانش آن را از قاره اروپا و فرانسه جدا می کند.

مهاجرت به انگلستان نقشه انگلستان

نظام سیاسی در انگلستان بخشی از بریتانیا، نظام سلطنتی مشروطه و نظام پارلمانی است. از سال 1707، زمانی که معاهده اتحاد 1707 مفاد پیمان اتحاد را اجرا کرد و انگلستان و اسکاتلند را در پادشاهی بریتانیای کبیر متحد کرد، چیزی به نام دولت انگلستان وجود نداشته است. قبل از این اتحاد، انگلستان توسط پادشاه و پارلمان خود اداره می شد. امروزه، بریتانیا مستقیماً توسط پارلمان بریتانیا اداره می شود، اگرچه سایر کشورها دولت های خود را دارند.

انگلستان کشوری غنی از جاذبه ها و مکان های فرهنگی، تاریخی و گردشگری است. از قلعه لندن در لندن گرفته تا صخره گلستونبری در سامرست یا دوربین رادکلیف در آکسفورد همه نقاط دیدنی بریتانیا هستند.

مهاجرت به انگلستان


سالانه هزاران نفر برای کار، تحصیل، مسافرت و زندگی به انگلستان مهاجرت می کنند. استانداردهای بالای زندگی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی مطرح، شرایط آب و هوایی مساعد، امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه و فرصت های شغلی مناسب، از دلایل اصلی مهاجرت افراد به این کشور است. راه های مهاجرت به انگلستان بسته به شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد. مهاجرت به انگلیس روش های مهاجرتی خاص خود را دارد.

زندگی در انگلستان دارای استانداردهای بالایی است. اما به دست آوردن فرصت زندگی در این کشور چندان آسان نیست.

مهاجرت به انگلستان انگلیسروش های مهاجرت به انگلستان


 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت تحصیلی به انگلیس


مهاجرت به انگلستان ویزای تحصیلی انگلستانتحصیل در انگلستان این آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویانی است که قصد دارند مدارک در سطح جهانی را کسب کنند. انگلستان پس از ایالات متحده دومین مقصد محبوب برای مهاجرت دانشجویی است. دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد تحصیل مهاجران را نسبت به سایر کشورها آسان تر کرده است. ویزای تحصیلی انگلستان به سه نوع ویزای دانش آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای دانشجویی کوتاه مدت در انگلستان تقسیم می شود:

_ ویزای دانش آموزی انگلستان: متقاضیان بین 4 سال تا 17 سال می توانند اقدام به دریافت این ویزا کنند. متقاضیان فقط می توانند در مدارس غیر دولتی انگلستان تحصیل کنند اما نمیتوانند در مدارس دولتی تحصیل کنند. متقاضیان میتوانند فقط پس از فارغ التحصیلی به مدت چهارماه در انگلستان بمانند. امکان 10 ساعت کار در هفته را دارند. 

والدین دانش آموزان از طریق ویزای والدین میتوانند اقدام کنند.

_ ویزای دانشجویی انگلستان: شرایط کلی این ویزا مانند ویزای دانش آموزی است. متقاضی باید بالای 18 سال داشته باشد. و به طور نامحدود هم میتوانند در این کشور کار کنند. همچنین دانشجو باید به مهارت های زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد.

_ ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلستان: این نوع ویزای دانشجویی تحصیل کوتاه مدت در انگلستان هستند. از این ویزا می توان برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا دوره های آموزشی و تحقیقات علمی در انگلستان استفاده کرد. مدت زمان این ویزای تحصیلی کوتاه مدت و غیر قابل تمدید است اما مدت تحصیل یا تحقیق متقاضی بستگی دارد. در صورت عدم تعیین مدت زمان، این مدت شش ماه در نظر گرفته می شود.

با اخذ ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلستان نمی توان برای اقامت انگلستان اقدام کرد.

مهاجرت از طریق کار


مهاجرت به انگلستان مهاجرت از طریق کار به انگلستان

اولین قدم برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار، دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کار انگلستان می باشد. کارفرمایان انگلستان که قصد استخدام کارگران خارجی را دارند باید ابتدا باید نامه حمایت مالی از وزارت کشور دریافت کنند. همچنین متقاضیان باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر با حقوق مناسب داشته باشند. 

انواع ویزاهای کاری برای مهاجرت به انگلستان:

_ ویزای کارآفرین: مهاجرانی که قصد راه اندازی کارآفرینی و کسب و کار در انگلستان را دارند باید برای این نوع ویزای اقدام کنند. 

مهاجران برای ویزای کارآفرینی باید بتوانند یک تجارت دائمی و فعال در انگلستان راه اندازی کنند.

_ ویزای کارکنان ماهر: این ویزا برای کسانی مناسب است که از انگلستان پیشنهاد کار دریافت می کنند.
_ ویزای کارمند موقت: مدت زمان این ویزا حداکثر 12 ماه می کنند. این ویزا شامل هنرمندان، ورزشکاران، کارکنان سازمانی یا خیریه، کارکنان مذهبی و … می شود.
ویزای استعدادهای درخشان جهانی: این ویزا برای نخبگان و افرادی است که استعدادهای خاص در زمینه های خاصی دارند و یا پتانسیل تبدیل شدن به استعدادهای ویژه را دارند. هنرمندان، دانشمندان و … می توانند در این دسته قرار گیرند.

مهاجرت از طریق ازدواج


ویزا ازدواج به افرادی که همسرشان شهروند بریتانیا بوده و در کشور دیگری زندگی می کند اجازه می دهد به انگلستان مهاجرت کرده و با همسر خود زندگی کنند. این روش مهاجرتی دارای شرایطی است:

 • سن هر دو باید بالای 18 سال باشد.(مواردی با سن کمتر هم بوده اما دارای شرایطی است.)
 • شهروند باید پاسپورت انگلستان داشته باشد و پناهنده نباشد.
 • متقاضی باید حداقل سه سال قبل از درخواست خود در بریتانیا زندگی کرده باشد.
 • متاهل یا در یک رابطه مدنی با یک شهروند بریتانیایی هستند.
 • مطابق با حقوق شهروندی بریتانیا عمل کنید.
 • در آزمون شهروندی بریتانیا شرکت کنید.
 • مهارت و مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.
  مهاجرت به انگلستان مهاجرت از طریق ازدواج به انگلستان

پاسپورت انگلستان با امتیاز 164 و با امکان سفر به 119 کشور بدون نیاز به ویزا، سفر به 45 کشور با امکان اخذ ویزا در بدو ورود و سفر به 34 کشور با ویزا، یکی از بهترین هاست.

مهاجرت از طریق تولد


مهاجرت به انگلستان مهاجرت از طریق تولد به انگلستاناخذ تابعیت از طریق تولد از دو قانون پیروی می کند. قانون خاک و قانون خون. بریتانیا یکی از کشورهای مشمول قانون خون است. بر اساس این قانون، فردی که در انگلستان متولد شده است نمی تواند تابعیت بریتانیا را دریافت کند.حتما باید یکی از والدین یا هر دو دارای تابعیت انگلیسی باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری


به طور کلی مهاجرت به کشورهای مختلف از هفت روش تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل، شرایط خاص و سرمایه گذاری امکان پذیر است. سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به هر کشوری است و به سرمایه گذار اجازه می دهد تا اقامت موقت و دائم را دریافت کند.

بسیاری از مردم مایل به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستند، به خصوص در کشورهای بسیار محبوب مانند انگلستان. از دلایل محبوبیت بریتانیا در بین سرمایه گذاران خارجی می توان به امنیت اقتصادی، رعایت استانداردهای بین المللی و ایجاد فرصت های شغلی گسترده برای سرمایه گذاران اشاره کرد.

بریتانیا در سال های اخیر با ایجاد چارچوب قانونی، فرصت مناسبی برای ورود سرمایه گذاران خارجی برای تقویت اقتصاد خود ایجاد کرده است.

صحبت آخر


قانون ویزای مهاجرت انگلیس طی سالهای اخیر به طور فزاینده ای پیچیده شده است و اتکای به یک راهنمای کلی بسیار دشوار است. متقاضیان باید قبل از ارائه درخواست، درباره قوانین مهاجرت اطلاعاتی دقیق به دست آورند.

بسیاری در صدد هستند تا با بهره گیری از برنامه های مستقیم بدون کمک یک مشاور حقوقی درخواست خود را ارایه کنند، اما به دلیل پیچیدگی قوانینی که توسط اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) به خصوص از ژوئیه 2012 وضع شده است، نیاز به مشاوره تخصصی افزایش یافته است.

این راهنما به عنوان یک نقطه شروع برای دسترسی به قوانین مهاجرت طراحی شده است، اما نباید تنها منبع اطلاعاتی باشد که متقاضیان استفاده می کنند.

برای دیدن لیست پیوندها به صفحات مهم بخش ویزای مهاجرت انگلستان به سایت www.gov.uk مراجعه کنید.

موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور بطور پیوسته شما را در اخذ مدارک همراهی میکند.

وکیل مهاجرت به انگلستان


مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به انگلستان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.