موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

Express Entry Immigration to Canada

در چند سال اخیر، گرفتن اقامت دائم کانادا یکی از گزینه هایی است که بسیاری در نظر دارند. در حالی که به نظر می رسد یک فرآیند دشوار است، اما قابل دستیابی است. چندین مسیر وجود دارد، با فرض اینکه شما در حال حاضر در خارج از کانادا زندگی می کنید. مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا یکس از سریع ترین راه مهاجرت به کانادا است که در این مقاله کاملا آن را بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

کلاس اقتصادی کانادا یکی از محبوب ترین راه ها برای افرادی است که می خواهند بر اساس تجربه کاری ماهر خود اقامت دائم کانادا را داشته باشند. در وبلاگ امروز، ما به طور خلاصه به کلاس اقتصادی و سیستم پذیرش سریع برنامه آن، به نام اکسپرس انتری، که سریعترین مسیر مهاجرت در کانادا است، خواهیم پرداخت.

جهت دریافت اطلاعات کامل تر و بررسی شرایط شما میتوانید با متخصصان ما از موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی‌پور تماس حاصل فرمایید.

اکسپرس اینتری مهاجرت به کانادا (Express Entry) یک سیستم آنلاین است که از یک سیستم امتیازدهی برای مدیریت درخواست های اقامت دائم برای کارگران ماهر استفاده می کند. چهار برنامه اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا از سیستم اکسپرس اینتری استفاده می کنند که به شرح زیر است:

1. کلاس تجربه کانادایی

تجربه کاری ماهر شما باید کار با حقوق شامل دستمزد پرداخت شده یا کمیسیون کسب شده باشد. البته کار داوطلبانه یا کارآموزی بدون حقوق را در نظر گرفته نمیشود. برای کار پاره وقت، می توانید بیشتر یا کمتر از 15 ساعت در هفته کار کنید تا زمانی که به 1560 ساعت (حداقل 1 سال کار در کانادا) برسد. شما می توانید بیش از 1 شغل پاره وقت کار کنید تا ساعات مورد نیاز برای درخواست را بدست آورید.

2. کارگر ماهر فدرال

کارگران ماهر فدرال افرادی هستند که دارای تحصیلات، تجربه کاری، سن و توانایی های زبانی مناسب تحت یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسوی) هستند و طبق سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری برای درخواست اقامت دائم انتخاب می شوند.

3. تجارت ماهر فدرال

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) یکی از برنامه هایی است که توسط سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری مدیریت می شود. FSTP برای کارگران تجارت خارجی با سابقه کار در مشاغل تجاری واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا طراحی شده است.

4. مهاجرت استانی کانادا PNP

استان های کانادا می توانند با توجه به نیاز خود به نیروی کار، دانشجو، متخصص و غیره، مهاجران را بپذیرند.

اگر علاقه مند به کار و زندگی در یکی از استان های کانادا (به غیر از کبک) هستید، می توانید با استفاده از برنامه نامزد استانی برای اقامت کانادا اقدام کنید.

فرآیند کلی ویزای اکسپرس اینتری

متقاضی باید حداقل معیارهای واجد شرایط بودن را برای جریان کلاس اقتصادی (مثلاً کلاس تجربه کانادایی یا برنامه کارگر ماهر فدرال) داشته باشد و یک نمایه اکسپرس انتری آنلاین ایجاد کند. یک پروفایل در سیستم Express Entry بسازید.

پس از ارسال نمایه، بر اساس چندین عامل مانند سن، سطح تحصیلات، دانش زبان رسمی و تجربه کاری، امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (“CRS”) به شما تعلق می گیرد. IRCC هر دو هفته یک بار قرعه کشی انجام می دهد تا تعداد معینی از نامزدها را از اکسپرس انتری دعوت کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

بر خلاف برخی از برنامه های مهاجرتی دیگر، پس از مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا تحت اکسپرس انتری، هیچ محدودیتی برای اقامت وجود ندارد.

پس از دریافت دعوتنامه، داوطلب 60 روز فرصت دارد تا درخواست روابط عمومی را تهیه و ارسال کند. پس از اینکه نامزد درخواست روابط عمومی را ارسال کرد، IRCC حدود 6 ماه طول می کشد تا درخواست شما را تکمیل کند و در مورد پرونده شما تصمیم گیری کند.

مزیت های سیستم اکسپرس اینتری

  1. پردازش آنلاین: اکسپرس اینتری از پذیرش پروفایل ها و برنامه های کاربردی از طریق وب سایت آنلاین خود برای کل فرآیند دعوت و درخواست استفاده می کند، که همه چیز را کارآمد و راحت می کند. قبل از اعلام سیستم اکسپرس انتری، درخواست های مبتنی بر کاغذ مورد نیاز بود که باعث تاخیر بیشتر در درخواست و گم شدن اسناد در پست می شد.
  2. سریعترین مسیر مهاجرت: رسیدگی به درخواست روابط عمومی از زمانی که درخواست روابط عمومی خود را ارسال کرده اید، 6 ماه طول می کشد. اما در روش های دیگر مهاجرت زمان بسیار بیشتر طول خواهد کشید.
  3. سیستم مهاجرت فدرال: اکسپرس اینتری یک سیستم فدرال است، بنابراین نامزد مستقیماً از IRCC دعوت نامه دریافت می کند و درخواست های روابط عمومی را مستقیماً به IRCC ارسال می کند. قبل از ارسال درخواست روابط عمومی، ممکن است لزوماً نیازی به یک برنامه نامزد استانی یا ارزیابی تأثیر مثبت بر بازار کار نداشته باشید.

برای کاندیداهای خارج از کشور، حتی اگر سابقه کار یا تحصیل در کانادا ندارید، باز هم ممکن است واجد شرایط برنامه اکسپرس انتری تحت این سیستم باشید.

سن، سطح تحصیلات، دانش زبان رسمی و تجربه کاری هریک از این موارد دارای امتیازاتی است که هرچه امتیازات بالاتری کسب کنید شانس قبولی شما بالاتر خواهد رفت.

محاسبه گر امتیازات اکسپرس اینتری

محاسبه گر امتیازات اکسپرس اینتری

در سال های گذشته میانگین حداقل امتیاز برای دعوت ویزای اکسپرس اینتری 460 بوده است.. اگر متاهل هستید، توصیه می کنیم که هر دو فرد آزمون زبان بدهند

هزینه اکسپرس اینتری به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری برای یک متقاضی مجرد حدود 2،300 دلار کانادا و برای یک زوج حدود 4،500 دلار کانادا می باشد. تفکیک هزینه ها شامل،

  1. آزمون های زبان: هزینه متوسط 300 دلار است.
  2. ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA): هزینه متوسط 200 دلار.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

به طور کلی، به عنوان یک متقاضی فردی، برای مهاجرت به کانادا به حدود 15،500 دلار کانادا نیاز دارید. زوج ها به حدود 21،000 دلار کانادا نیاز دارند در حالی که خانواده های دارای فرزند بین 25،000 تا 30،000 دلار کانادا نیاز دارند. همچنین باید هزینه زندگی در کانادا هم بررسی بفرمایید.

بدیهی است که به عنوان یکی از مسیرهای بسیار مورد استقبال مهاجرت به کانادا، حداقل آستانه دعوت نامه EE بسیار بالاتر از چند سال گذشته بوده است. وکلای مهاجرتی برتر ما می توانند شانس موفقیت شما را در به حداکثر برسانند.

لطفا توجه داشته باشید

زمان تمام درخواست های اقامت دائم کانادا باهم متفاوت است. زمان رسیدگی به درخواست آقای A ممکن است 2 ماه باشد در حالی که زمان رسیدگی خانم B ممکن است چندین ماه طول بکشد.

سوالات متداول

  1. عملکرد اکسپرس اینتری به چه صورتی است؟ فرآیند درخواست و واجد شرایط بودن، از جمله تجربه کاری، تحصیلات و مهارت های زبانی برای هر برنامه
  2. مدارک مورد نیاز اکسپرس اینتری چیست؟ نتایج آزمون زبان، ارزیابی تحصیلی، پیشنهادات شغلی، گواهی پلیس، آزمون‌های پزشکی، اثبات بودجه
  3. پس از دعوت شدن چیکار باید کرد؟ برای اخذ اقامت دائم اقدام و فرم را پر کنید، اسناد را بارگذاری کنید، هزینه ها را پرداخت کنید و درخواست خود را ارسال کنید
  4. پس از تایید درخواست چه کنیم؟ اگر درخواست شما تایید شد باید مصاحبه در داخل و خارج از کانادا انجام بدید، شپش عبور از مرز و اقامت در کانادا
  5. آیا اکسپرس اینتری گران است؟ ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری هیچ هزینه ای ندارد. فقط زمانی که یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت می کنید و یک برنامه کامل را ارسال می کنید، باید هزینه پردازش 825 دلار کانادا برای هر بزرگسال بپردازید. و اگر بچه دارید، باید 225 دلار کانادا به ازای هر فرزند وابسته همراه شما به کانادا بپردازید.

راه آسان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید