موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مهاجرت اساتید دانشگاه به کانادا

مهاجرت اساتید دانشگاه به کانادا

Immigration of university professors to Canada

مهاجرت اساتید دانشگاه به کانادا از طریق فرصت تحصیلی یا مطالعاتی که یک دوره دکتری مستقل است که به مطالعه و انجام تحقیقات در دانشگاه های برتر جهان به خصوص کانادا اختصاص دارد. 

ویزای فرصت مطالعاتی اساتید

دوره فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکتری بسیار مهم است. اما بسیاری از دانشجویان از دریافت ویزای دانشجویی خودداری می کنند زیرا با فرآیند این نوع ویزا آشنا نیستند. توجه داشته باشید که درخواست فرصت مطالعاتی در دانشگاه های برتر دنیا مستلزم آگاهی است تا بتوانید از این فرصت بهترین استفاده را ببرید.

اگر می خواهید بدانید چگونه به عنوان مدرس دانشگاه یا استاد دانشگاه به کانادا مهاجرت کنید، این مقاله برای شما مناسب است.

مدرسان دانشگاه چه کسانی هستند؟

به طور کلی، مدرسان و اساتید دانشگاه دانش دروس را به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد منتقل می کنند و همچنین در دانشگاه ها تحقیقات انجام می دهند. همچنین اساتید دانشگاه را که سرپرست گروه هستند نیز پوشش می‌دهد.

شرایط کار در کانادا به عنوان مدرس دانشگاه

شرایط کار در کانادا به عنوان مدرس دانشگاه

بدون شک، برای واجد شرایط بودن برای کار به عنوان مدرس دانشگاه در کانادا، باید تعدادی از شرایط را برآورده کرد. بنابراین، در اینجا شرایط استخدام برای کار در کانادا به عنوان مدرس دانشگاه وجود دارد:

 • تکمیل برنامه کارشناسی ارشد در یک رشته برای کار به عنوان مدرس دانشگاه ضروری است.
 • اساتید دانشگاه ملزم به تکمیل برنامه دکترا در یک رشته هستند. 
 • علاوه بر این، استادان دانشگاه معمولاً ملزم به دریافت مجوز یا گواهینامه حرفه ای برای اساتیدی هستند که به شاغلین آینده در رشته های خاص تحت نظارت حرفه ای آموزش می دهند. 

نمونه هایی از این رشته ها شامل حقوق، مهندسی، معماری، پزشکی و همچنین روانشناسی است.

شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس دانشگاه

البته مدرسان و اساتید دانشگاه قبل از اینکه بتوانند با موفقیت به کانادا مهاجرت کنند باید شرایطی را رعایت کنند. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت، هم شرایط عمومی و هم شرایط خاص باید برآورده شوند. بدیهی است که برای واجد شرایط بودن برای برنامه های اکسپرس انتری کانادا، باید حداقل 67 از 100 را در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) کسب کنید.

جدول امتیازات اکسپرس اینتری

جدول امتیازات اکسپرس اینتری

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، در اینجا شرایط کلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 1. شرط سنی: محدوده سنی شما باید بین 18 تا 44 باشد. 
 2. شرایط تحصیلی: باید دوره متوسطه یا بعد از متوسطه را گذرانده باشد. علاوه بر این، تهیه گزارش ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) مورد نیاز است.
 3. اثبات مهارت های زبانی: شرکت در آزمون های معتبر مدرک زبان مانند آیلتس، تافل، CAEL، PTE، DET، TCF یا TEF به همان اندازه مهم است.
 4. استخدام یا پیشنهاد شغلی تنظیم شده: ممکن است لازم باشد برای مشاغل در کانادا از قبل درخواست دهید تا یک پیشنهاد شغلی کتبی یا استخدام ترتیب داده شده دریافت کنید، که امتیاز بیشتری در CRS به شما می دهد.
 5. تجربه کاری: زمانی که حداقل 1 سال سابقه کار تمام وقت داشته باشید، می تواند امتیاز CRS را افزایش دهد. 
  سازگاری: امتیاز CRS بیشتری به خارجی هایی داده می شود که با همسر یا شریک زندگی مشترک خود قصد مهاجرت به کانادا را دارند.
 6. گواهی نامزدی: این شرط فقط برای خارجی هایی قابل اجرا است که از برنامه نامزدی استانی یا منطقه ای برای مهاجرت به کانادا استفاده می کنند.

گواهینامه های خاص برای اساتید دانشگاه

اگر می خواهید به عنوان مدرس دانشگاه به کانادا مهاجرت کنید، واقعاً باید مجوزها و گواهینامه های اضافی را دریافت کنید. اساتید دانشگاه اغلب نیاز به دریافت مجوز یا گواهینامه حرفه ای برای اساتیدی دارند که به شاغلین آینده در یک رشته حرفه ای تنظیم شده، که شامل حقوق، مهندسی، پزشکی، روانشناسی، حقوق یا معماری می شود، آموزش می دهند.

راه های مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس دانشگاه

راه های مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس دانشگاه 

مدرسان و اساتید دانشگاه می توانند از طریق برنامه اکسپرس انتری فدرال کارگران ماهر (FSWP) یا از طریق هر یک از برنامه های استانی نامزد (PNP) به کانادا مهاجرت کنند.

اکسپرس اینتری FSWP: در واقع، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) یکی از مسیرهای مهاجرت عالی برای اساتید و اساتید دانشگاه است تا بتوانند اقامت دائم خود را دریافت کنند. 

برنامه های نامزد استانی (PNP): اگر می خواهید یکی از مدرسان یا استادان دانشگاه در کانادا شوید، برنامه های نامزد استانی (PNPs) مسیر عالی دیگری برای شماست. علاوه بر این، تقریباً یک دوجین برنامه نامزد استانی (PNP) قابل استفاده در سراسر استان ها و مناطق کانادا وجود دارد.

برای اطلاع از نحوه مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری کلیک نمایید.

جهت برسی مدارک و شرایط شما برای مهاجرت شما اساتید عزیز به کانادا، میتوانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

مراحل مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس دانشگاه

از جنبه مثبت، مراحل زیر می تواند به شما در مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس دانشگاه کمک کند. 

 • مرحله 1: واجد شرایط بودن خود را بشناسید در واقع، می‌توانید از ماشین‌حساب سیستم رتبه‌بندی جامع IRCC (CRS) برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای برنامه‌های اکسپرس اینتری در کانادا استفاده کنید.
 • مرحله 2: درخواست نامزدی، ایجاد نمایه اکسپرس اینتری و ارسال البته فقط خارجی هایی که می خواهند به عنوان مدرس دانشگاه از طریق PNP به کانادا مهاجرت کنند باید درخواست نامزدی کنند. علاوه بر این، همه مهاجران بالقوه ملزم به ایجاد و ارسال نمایه اکسپرس انتری به صورت آنلاین هستند.  
 • مرحله 3: برای اقامت دائم درخواست دهید به عنوان گام سوم، شما باید پس از دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) از اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. علاوه بر این، قطعاً باید در کمتر از 60 روز درخواست دهید. 

مرحله 4: اکنون مهاجرت کنید پس از تایید اقامت دائم خود، اکنون می توانید پروازی را برای مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس یا استاد دانشگاه رزرو کنید.

حقوق اساتید دانشگاه در کانادا چقدر است؟

حقوق اساتید دانشگاه در کانادا

میانگین حقوق مدرسان دانشگاه در کانادا چقدر است؟ بدون شک میانگین حقوق مدرسان دانشگاه از 30هزار دلار کانادا تا 85هزار دلار کانادا در ساعت متغیر است.

با در نظر گرفتن همه موارد، آرزوی شما برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم در کانادا احتمالاً زمانی محقق خواهد شد که به درستی از این راهنما استفاده کنید. بنابراین مهاجرت به کانادا به عنوان مدرس یا استاد دانشگاه بسیار امکان پذیر است.

مهاجرت آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند. 

پیام بگذارید