موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مقایسه زندگی در آلمان و کانادا  

مقایسه زندگی در آلمان و کانادا  

Living in Germany and Canada

زندگی در کانادا از سطح بالای رفاه برخوردار است و مقصد مناسبی برای زندگی و همچنین کار به حساب می آید. ما در این مقاله به مقایسه زندگی در آلمان و کانادا می پردازیم.
در آلمان هم امکانات مناسب  و امکان یافتن شغل مناسب در این کشور آن را به یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت تبدیل کرده است. در ادامه با ما همراه باشید.

مقایسه زندگی در آلمان و کانادا

شاخص کیفیت زندگی در آلمان بالاتر از کانادا است ولی قدرت خرید مردم کانادا از آلمان بیشتر است. این به این مفهوم است که شخص با حقوق دریافتی خود در کانادا امکان خرید و رفاه بیشتری را تجربه می‌کند.

امکانات، هزینه‌ها و درآمد در آلمان و کانادا

مقایسه درآمد و امکانات زندگی در آلمان و کانادا  

میزان هزینه‌ها به جز اجاره خانه در کانادا کمی نسبت به آلمان بالاتر است. اجاره خانه به تنهایی در آلمان 22.96 درصد ارزان تر از کانادا است.

  • میانگین حقوق ماهیانه در کانادا حدود 4562 دلار و  آلمان حدود 2776 دلار است.
  • شاخص امنیت در آلمان 63.63 و در کانادا 57.05 است که نشان‌دهنده امنیت بالای آلمان نسبت به کانادا است.  
  • شاخص آلودگی در آلمان 27.75 و در کانادا 28.76 است که نشان‌دهنده آلودگی بالای کانادا نسبت به آلمان است.
  • امید به زندگی در کانادا 82.96 سال و در آلمان 81.85 سال است. که تقریبا امید به زندگی در این دو کشور برابر است.

زبان زندگی در آلمان و کانادا

یکی از موارد مهمی که در کشور آلمان مطرح است، اهمیت دانستن زبان آلمانی است. در حالت کلی، در هر مقطع زندگی برای راحتی در داشتن ارتباط در جامعۀ کشور آلمان، بایستی شخص حتی با دانستن زبان انگلیسی، تا حدی به زبان آلمانی تسلط داشته باشد.

مقایسه زبان زندگی در آلمان و کانادا

همچنین درآلمان زبان فرانسوی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. در کشور کانادا دانستن زبان انگلیسی برای تمامی جوانب زندگی کافی است.

اخذ اقامت برای زندگی در آلمان و کانادا

اخذ اقامت آلمان اخذ اقامت کانادا

در آلمان پس از پنج سال زندگی، امکان اقدام برای دریافت اقامت دائم، در صورت تامین بودن شرایط وجود دارد.  در کانادا پس از سه الی پنج سال زندگی، با داشتن شرایط مورد نیاز، امکان اقدام برای دریافت اقامت دائم، وجود دارد. 

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید