موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مجوز کار در کانادا

مجوز کار در کانادا

Work permit in Canada

همانطور که از اسم این ویزا پیداست، این ویزا اجازه میدهد تا در کانادا به طور موقت بمانید کار کنید و از امکانات رفاهی و اجتماعی آن بهره مند شوید. بیشتر اتباع خارجی برای کار در کانادا به مجوز کار نیاز دارند.  برای وضعیت خود، اجازه کار مناسب را بگیرید. این ویزا با تمدید قرارداد کار قابل تمدید است. در ادامه با چگونگی دریافت مجوز کار در کانادا آشنا خواهید شد.

مجوز کار در کانادا (Work permit) چیست؟

مجوز کار در کانادا

2 نوع اجازه کار وجود دارد

1.اجازه کار خاص کارفرما:

اجازه کار خاص کارفرما به شما امکان می دهد مطابق با شرایط موجود در مجوز کار خود در کانادا کار کنید ، مانند: نام کارفرمای خاصی که می توانید برای آن کار کنید یا چه مدت می توانید کار کنید یا محلی که می توانید در آن کار کنید.

قبل از ارائه درخواست خود برای یک مجوز کار خاص برای کارفرما ، کارفرمایی که می خواهد شما را استخدام کند باید مراحل خاصی را انجام داده و نسخه ای از ارزیابی اثرات بازار کار یا نسخه ای از شماره اشتغال را برای شما در اختیارتان قرار دهد.

2.اجازه کار باز کنید:
اجازه کار آزاد به شما امکان می دهد برای هر کارفرمای در کانادا کار کنید ، به جز مواردی که به عنوان واجد شرایط در لیست کارفرمایانی که نتوانسته اند از شرایط پیروی کنند.

فقط در شرایط خاص می توانید اجازه کار آزاد دریافت کنید.

مطمئن نیستید کدام یک را باید بدست آورید؟ میتوانید روی موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر مهدی براتعلی‌پور حساب کنید.

شرایط لازم برای کلیه متقاضیان این ویزا

بسته به مکانی که در هنگام درخواست اجازه کار خود دارید نیازهای خاصی وجود دارد که باید آنها را برآورده کنید. اما صرف نظر از اینکه در کجا درخواست می کنید یا کدام نوع مجوز کار را درخواست می کنید ، باید:

– به یک افسر ثابت کنید که منقضی مجوز کار شما کانادا را ترک خواهید کرد.
– نشان دهید که در هنگام اقامت در کانادا و بازگشت به خانه ، به اندازه کافی پول دارید که از خود و اعضای خانواده خود مراقبت کنید.
– از قانون پیروی کنید و سابقه فعالیت مجرمانه را ندارید (ممکن است از شما بخواهیم که گواهی ترخیص پلیس را به ما بدهید) ، باید اثبات بشه خطری برای امنیت کانادا نیستید.
– در سلامتی باشید و در صورت لزوم معاینه پزشکی کنید.

هرکسی می تواند قبل از ورود به کانادا اقدام به ثبت نام کند. با این وجود ، بسته به اینکه از کدام کشور یا قلمرو مورد نظر خود استفاده کنید ، ممکن است شرایط ویزای متفاوتی برای شما وجود داشته باشد.

درخواست از داخل کانادا

شما فقط می توانید برای اجازه کار از داخل کانادا درخواست کنید:

– شما به یک مجوز تحصیلی یا کار معتبر نیاز دارید.
همسر ، شریک زندگی یا والدین شما نیاز به اجازه تحصیل یا کار معتبر دارند.
شما باید از یک برنامه فارغ التحصیل شده باشید :
– دانشگاه کانادا
– کالج
– CÉGEP
– بودجه عمومی / دانشکده فنی ، یا
– سایر مدارس واجد شرایط

شما برای اجازه کار در کانادا، اجازه اقامت موقت دارید که شش ماه یا بیشتر اعتبار دارد. شما باید در مورد درخواست اقامت دائم خود از داخل کانادا تصمیم بگیرید.

– شما توسط هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا به عنوان پناهنده کنوانسیون یا شخص محافظت شناخته شده اید.
– شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه کار هستید اما برای کار در یک شغل دیگر به مجوز کار نیاز دارید.
– شما یک معامله گر ، سرمایه گذار ، انتقال دهنده شرکت داخلی یا حرفه ای تحت پوشش NAFTA هستید.

شرایط ورود به کانادا

توصیه می کنیم قبل از سفر به کانادا ، مجوز کار خود را صادر کنید. با این وجود ، می توانید در صورت ورود به کانادا برای اجازه کار اقدام کنید. برای آمدن به کانادا نیازی به ویزای بازدید کننده ندارید و شما درخواست مجوز کار آزاد می کنید ، یا کارفرمای شما تمام مراحل لازم برای اجازه کار خاص کارفرمای شما را انجام داده است
ممکن است لازم باشد قبل از آمدن به کانادا ، معاینه پزشکی را انجام دهید.

اگر در برنامه کارگر کشاورزی فصلی کار می کنید ، واجد شرایط درخواست اجازه کار در یک POE نیستید.

چگونگی درخواست ویزای کار کانادا

درخواست ویزای کار کانادا

می توانید برای ویزای کار بصورت آنلاین یا کاغذی اقدام کنید. شما باید بیومتریک خود را ارایه دهید در اکثر موارد، شما باید پس از اپلای، اثر انگشت و عکس (بیومتریک) خود را ارایه دهید.

درخواست آنلاین ویزای کار کانادا

– بدون هزینه پیک و یا زمان تحویل نامه – بلافاصله درخواست شما را دریافت می کنیم.
– برنامه های شما ممکن است سریع تر پردازش شوند.
– این کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که درخواست شما قبل از ارسال کامل است.
– می توانید اسناد بیشتری را به سرعت بصورت آنلاین ارسال کنید (در صورت درخواست از شما).
– شما به روزرسانی های مربوط به وضعیت برنامه خود را مستقیماً در حساب آنلاین خود دریافت می کنید.
– متقاضیان IEC و استراتژی مهارت های جهانی باید بصورت آنلاین درخواست دهند. اگر متقاضی تحت برنامه International Experience Canada هستید یا واجد شرایط پردازش دو هفته از طریق استراتژی جهانی مهارت ، باید درخواست اجازه کار خود را بصورت آنلاین ارسال کنید.

مراحل بعد از درخواست

1.شما باید اثر انگشت و عکس خود را نشان دهید. (بیومتریک)

در بیشتر موارد ، باید بیومتریک بدهید. پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست خود ، سفارت کانادا نامه ای را برای شما ارسال خواهد کرد که می گوید باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا باید بیومتریک خود را ارائه دهید. حداکثر 30 روز فرصت دارید تا بیومتریک خود را بصورت حضوری ارائه دهید. شما ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک با برنامه خود داشته باشید. 

زمان پردازش با توجه به کشور متفاوت است.

2.سفارت کانادا درخواست ویزای بازدیدکننده شما را پردازش می کند

درخواست شما بررسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که تمام اسناد لازم را دارید. اگر ناقص باشد ، ممکن است برنامه شما بدون پردازش برگشت بخورد. همچنین ممکن است از شما بخواهند به مصاحبه با مقامات کانادا در کشور خود بروید یا اطلاعات بیشتر ارسال کنید همچنین ممکن است نیاز به دریافت یک موارد زیر داشته باشید:

– معاینه پزشکی (در صورت لزوم)
– گواهی پلیس (در صورت لزوم)

یک افسر همچنین بررسی می کند

لیست کارفرمایانی که نتوانسته اند شرایط را رعایت کنند تا اطمینان حاصل کنند که کارفرما می تواند شما را استخدام کند و که شما مجوز کار دارید و تمام مدارک مورد نیاز ما را به سفارت کانادا ارائه داده اید در صورت تأیید درخواست شما اگر درخواست شما تأیید شود ، نامه ای دریافت خواهید کرد که می گوید اجازه دارید در کانادا کار کنید. هنگام سفر به کانادا این نامه را با خود بیاورید.

آن نامه اجازه کار نیست. هنگام ورود به کانادا ، اجازه کار خود را دریافت خواهید کرد.

اگر واجد شرایط ورود به كانادا و تأیید صلاحیت درخواست مجوز كار باشید ، مأمور خدمات مرزی می تواند مجوز كار به شما بدهد كه هرگونه شرایط را برای اقامت و كار در كانادا تعیین كند.

وقتی وارد کانادا می شوید

کانادا هویت شما را بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنید که شما همان فردی هستید که برای سفر به کانادا تأیید شده است.

  • اگر در یکی از 10 فرودگاه اصلی کانادا وارد کانادا شوید، اثر انگشت شما به طور خودکار در یک کیوسک بازرسی اولیه بررسی می شود
    سیستم هویت شما را در برابر اطلاعات جمع آوری شده هنگام ارسال درخواست شما بررسی می کند
  • اگر در فرودگاه های کوچکتر و تمام بنادر ورودی کشور وارد کانادا شوید، شما را به بازرسی ثانویه ارجاع میدهند ، در جایی که یک مأمور خدمات مرزی از یک دستگاه تأیید اثر انگشت برای بررسی اثر انگشت خود استفاده می کند ، ممکن است اثر انگشت شما بررسی شود.
    سپس BSO گذرنامه شما را تمبر می کند یا به شما اطلاع می دهد که چه مدت می توانید در کانادا بمانید. اگر در مورد چیزی اطمینان ندارید سؤال کنید.

اگر اطلاعات غلط یا ناقص بدهید به شما اجازه نمی دهد وارد کانادا شوید. شما باید افسر را متقاعد کنید که واجد شرایط ورود به کانادا هستید. همچنین باید افسر را متقاعد کنید که در پایان اقامت تأیید شده خود ، کانادا را ترک خواهید کرد.

هنگامی که BSO اسناد شما را بررسی کرد و تأیید کرد که می توانید وارد کانادا شوید ، افسر مجوز کار واقعی را برای شما اپ م ند. اگر در مجوز کار خود سوالی دارید یا خطایی رخ داده است ، قبل از ترک ، از افسر سؤال کنید.

بیمه پزشکی و درمانی و جبران خسارت کارگران در کانادا

بیمه پزشکی و درمانی در کانادا

کارفرمای شما هنگام ورود به کانادا باید اطمینان حاصل کند که تحت پوشش بیمه های پزشکی و درمانی و جبران خسارت کارگران قرار دارید. شماره بیمه تأمین اجتماعی (SIN) یک عدد نه رقمی است که برای کار در کانادا و دسترسی به برنامه ها و مزایای دولت نیاز دارید. شما باید در اسرع وقت پس از ورود به کانادا برای SIN اقدام کنید.

برای درخواست SIN خود ، با نزدیکترین دفتر خدمات کانادا تماس بگیرید.

1. همسرتان که در کانادا کار می کند
اگر همسر یا شریک عرفی دارید که می خواهد در کانادا کار کند ، باید مجوز کار خود را صادر کند. به طور معمول ، آنها باید همان قوانین شما را رعایت کنند. در صورت لزوم به دریافت یک LMIA از اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا نیاز است. همسر یا شریک زندگی عادی شما ممکن است قادر به درخواست مجوز شغلی آزاد باشد که به آنها اجازه می دهد هر شغلی را با هر کارفرمای بپذیرند.

2.فرزندان شما در کانادا تحصیل یا کار می کنند
فرزندان وابسته شما نیز ممکن است درخواست کنند تا با شما به کانادا بیایند و در صورت تمایل ، باید برای تحصیل یا اجازه کار اقدام کنند.

هر استان و قلمرو دارای استانداردهای لازم برای محافظت از کارفرمایان و کارمندان است.

استانداردهای کار

استاندراد های کار در کانادا شامل، حداقل دستمزد ، در طول زمان، تعطیلات ، ساعت کاری، دوره استراحت ، و روزهای استراحت
اگر در مورد استانداردهای کارگری سؤالی دارید یا فکر می کنید کارفرمای شما در حال ملاقات با آنها نیست ، با وزارتخانه مسئول کار یا استانداردهای اشتغال در استان یا قلمرو محل کار خود تماس بگیرید.

مهاجرت آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید