موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

اهمیت سن مهاجرت تحصیلی

اهمیت سن مهاجرت تحصیلی

“Importance of Age for Admission and Student Visa”

در دوره کنونی تحصیل در خارج از کشور یک انتخاب عالی برای کشف بیشتر است زیرا به افزایش دانش کمک می کند. با این حال، بسیاری از متقاضیان اطلاعات و مراحل لازم برای سفر و مهاجرت به خارج از کشور را نمی دانند. برخی از مسائل این است که آنها برنامه ها یا مکان های عالی، کالج های خوب، مراحل اخذ ویزا، محدودیت های سنی، تحصیل و غیره را نمی شناسند. در ادامه با سن مهاجرت تحصیلی آشنا خواهید شد.

سن مهاجرت تحصیلی

سن مهاجرت تحصیلی

متقاضیان معمولا در مورد سن مناسب برای فرآیند پذیرش و ویزای دانشجویی سوال می کنند. با این حال، بدون دانستن اینکه کشور مقصد شما کدام کشور است، نمی توان پاسخ صحیحی داد. با این حال، معمولاً در صورت پذیرش در خارج از کشور، هیچ محدودیت سنی برای ویزای دانشجویی وجود ندارد.

به عنوان مثال، متقاضی با حدود 9 سال وقفه قبل از درخواست برای مدرک کارشناسی ارشد، از یک دانشگاه پذیرش و بورسیه دریافت کرده است. در مورد دیگری، فردی بالای 40 سال نیز پذیرش گرفت.

اصولاً افراد کم سن و سال و به طور کلی افرادی که در محدوده سنی مناسبی برای تحصیل هستند شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه ها و ویزای دانشجویی به خصوص بورسیه دارند.

بهترین رده سنی برای مهاجرت تحصیلی

شرایط پذیرش در کشور و رشته های مختلف با هم متفاوت است. به عنوان مثال، بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی بعضی از کشورها حدود 18 تا 23 سال است . در مقطع کارشناسی ارشد میانگین سنی تا 27 سال و در مقطع دکتری بهترین سن برای مهاجرت تا حدود 35 سال است.

به این نکته توجه فرمایید که اکثر دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 30 تا 50 سال سن هستند. شاید شانس این افراد برای اپلای و پذیرش کم باشد اما با داشتن دلایل محکم برای گپ تحصیلی شانس شما بیشتر شود.

برای مثال اگر می خواهید در ژاپن ادامه تحصیل دهید، باید تلاش بیشتری برای نوشتن دلیل تحصیل در خارج از کشور انجام دهید. معمولاً ایده خوبی است که دانشجویان مسن‌تر بنویسند که تحصیلات برنامه‌ریزی شده در خارج از کشور به آنها در حرفه‌شان کمک می‌کند. در کل شناخت کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید بسیار ضروری است.

گپ تحصیلی

وقفه بین مقاطع تحصیلی را گپ تحصیلی میگویند که ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد مانند:

  • مسائل مربوط به خانواده
  • مشکلات بهداشتی یا سلامتی و ارائه مدارک پزشکی
  • کسب تجربه کاری
  • وقفه تحصیلی شما به دلیل مطالعه بیشتر و کسب نمره بهتر

گپ تحصیلی

وقفه تحصیلی از مهم ترین عوامل پذیرش در سفارت ها و دانشگاه ها در تمام کشورها است. این وقفه بین کارشناسی و ارشد و همچنین ارشد و دکترا اگر بین 1 تا 3 سال باشد طبیعی است. در انتها اگر به فکر دریافت بورسیه هستید حتما به گپ تحصیلی و دلیل آن توجه فرمایید.

سن پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در دانشگاه کمبریج، سن محدودی برای پذیرش دانشجویان وجود ندارد. با این حال، اکثریت فارغ التحصیلان 18 سال یا بیشتر در هنگام شروع تحصیل هستند. اگر دانشجویان در هنگام شروع دوره خود بیش از 21 سال داشته باشد، به عنوان دانشجو بالغ طبقه بندی می شود.

متقاضیان زیر 16 سال برای پذیرش در کمبریج نیز ممکن است مشمول محدودیت ها و الزامات اضافی برای رعایت قوانین باشند.

سن پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

هیچ مفهومی به عنوان محدودیت در سن ثبت نام در آموزش عالی در دانشگاه های کانادا وجود ندارد. با این حال، وقتی صحبت از درخواست ویزای دانشجویی به میان می آید، متفاوت است. وقتی یک خارجی برای ادامه تحصیلات عالی در کانادا برای ویزای دانشجویی درخواست می کند، مقامات باید با دقت ارزیابی کنند که آیا آنها دانشجوی واقعی هستند یا خیر.

متقاضیان باید افسر ویزا را متقاعد کنند که قصد آنها از اقامت در کانادا فقط تحصیل در دانشگاه است. به محض اتمام تحصیل به کشورشان بازخواهند گشت. افراد زیادی در دهه 40 و حتی 50 ساله خود برای ویزای دانشجویی در کانادا اقدام می کنند. همه ما می دانیم که تحصیل یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا است.

سن پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا

بسیاری از کشورها دوره های تحصیلی عالی ارائه می دهند و ارزش سرمایه گذاری در آموزش در این کشورها در هر سنی را دارد. ایالات متحده یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارد. کالج ها و دانشگاه های آمریکا ایده آل ترین و منعطف ترین محیط را برای دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی فراهم می کنند.

بسیاری از افراد برای دوره های مختلف مانند دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا درخواست می دهند. مزیت این است که سیستم آموزشی آمریکا شما را بر اساس سن شما قضاوت نمی کند. اگر در برنامه ریزی برای تحصیل در خارج از کشور گیر کرده اید و به دلیل بورسیه تحصیلی نتوانسته اید تصمیم خود را بگیرید، بورسیه های عظیم این مشکل را برای شما حل می کند.

هر زمان که برای شروع فرآیند آموزش عالی خود راحت هستید، می توانید به سرعت در هر سنی به دانشگاه های آمریکا بپیوندید. سازمان های تحصیل در خارج از کشور در این کشور به شما در دستیابی به اهداف خود در هر سنی کمک می کنند، مشروط بر اینکه واجد شرایط تحصیل در برنامه مورد نظر باشید. اگرچه مقررات خاصی برای دانشجویان مقطع کارشناسی وجود ندارد، آنها باید حداقل 17 سال سن داشته باشند. همچنین باید دوره دبیرستان را گذرانده باشند. برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری محدودیت سنی وجود ندارد.

با این حال، اگر هیچ فاصله ای بین این زمان ها نداشته باشید، کمک می کند. شما باید تجربه کاری یا هر گونه گواهی از هر برنامه واجد شرایطی داشته باشید. اینطور نیست که این فاصله سنی مشکل قابل توجهی ایجاد کند، بلکه برای نشان دادن این است که شما به جای بیکار ماندن، فعالانه به دنبال برخی اهداف در زندگی بوده اید. شما باید سایر معیارهای صلاحیت دانشگاه مورد نظر را برآورده کنید.

سن پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

در آلمان محدودیت سنی برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد. افراد زیر 30 سال می توانند در آنجا ادامه تحصیل دهند اما برای اخذ مدرک کارشناسی محدودیت سنی و شرط سنی وجود دارد.

سن پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه

محدودیت سنی در ترکیه اهمیت کمتری دارد. افرادی که دارای فاصله تحصیلی بالار(گپ تحصیلی) یا سن بالا هستند هم می توانند برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنند.

دانشجویان با سن زیر 18 سال برای مهاجرت تحصیلی

دانش آموزان زیر 18 سال چطور؟ جالب اینجاست که اگر زیر 18 سال سن دارید و در اکثر دانشگاه‌های آمریکا و اروپا پیشنهاد تحصیل از دانشگاهی دریافت کرده‌اید، معمولاً اگر زندگی می‌کنید می‌توانید تحصیل را شروع کنید به همراه:

  • پدر و مادر
  • بستگان واجد شرایط
  • یا ترتیبات مراقبتی مورد تایید دانشگاه

برخی از دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل قبل از تولد 18 سالگی خود هستند، پیشنهاد می دهند. این گزینه برای دانشجویانی که پس از شروع تحصیلات عالی حداقل 17 سال سن داشته باشند در دسترس است. والدین و دانش آموزان می توانند با دانشگاه موافقت نامه نظارت رفاهی را امضا کنند. طبق این قرارداد، دانشگاه معین خوابگاه مناسب را شناسایی می کند. خدمات نظارت رفاهی را برای دانشجویان بین المللی که 17 سال سن دارند و والدین یا بستگان واجد شرایط ساکن در منطقه ندارند، ارائه می دهد.

کشور هایی با محدودیت سنی در مهاجرت تحصیلی

کشور هایی با محدودیت سنی در مهاجرت تحصیلی

  • اوکراین

مقطع کارشناسی: حداکثر 28 تا 30 سال

مقطع کارشناسی ارشد: حداکثر 35 سال

مقطع دکترا و فوق دکترا: حداکثر 40سال

  • مالزی

مقطع کارشناسی: حداکثر 30 سال (برای آموزش زبان بین 18 تا 35 سال)

  • چین

مقطع کارشناسی: حداکثر 25 سال

مقطع کارشناسی ارشد: حداکثر 35 سال

مقطع دکترا: حداکثر 40 سال (با توجه به گپ تحصیلی به 50 سال هم ممکن است برسد.)

حرف آخر

سن باید در تصمیم گیری های پذیرش اهمیت کمتری داشته باشد. دانشگاه ها باید به دقت بررسی کنند که چگونه سیستم پذیرش آنها بر انگیزه های دانشجویی و نحوه انتخاب متقاضیان تأثیر می گذارد. با این حال، محدودیت سنی برای پذیرش و ویزای دانشجویی در کشورهای مختلف وجود دارد.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید