موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت

مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت

German language for immigration

تحصیل در آلمان آرزوی میلیون ها نفر در جهان است. در حالی که آلمان ممکن است به دلیل برتری آکادمیک و توانایی تحقیقاتی خود در زمینه علوم زیستی، مهندسی، فیزیک و شیمی مشهور باشد، این کشور همچنین دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد درخشانی را در زبان های مدرن، ادبیات، تاریخ و روابط بین الملل ارائه می دهد.

زبان آلمانی برای مهاجرت

آلمان به زبان، فرهنگ و تاریخ خود بسیار افتخار می کند، به همین دلیل است که چندین دانشگاه و هزاران مدرسه در هر شهر آلمان دوره های زبان تدریس می کنند.

یادگیری زبان آلمانی دروازه ای برای تحصیلات عالی در آلمان است.

دانشگاه های دولتی آلمان دروس بسیاری به زبان رسمی خود دارند و دانستن این زبان اغلب پیش نیاز است. دانستن این زبان همچنین شما را واجد شرایط دریافت چندین بورسیه تحصیلی در آلمان می کند. به غیر از آلمان، زبان آلمانی، زبان رسمی کشورهایی مانند اتریش، بلژیک، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ و سوئیس است.

اگر بتوانید به زبان تسلط کامل داشته باشید، قطعاً به کار در کشور و حتی اقامت دائم کمک می کند.

هزینه شرکت در آموزشگاه زبان آلمانی در آلمان

اگر بخواهید دوره زبان آلمانی را در دانشگاه بگذرانید، معمولا هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود. اما مدارس خصوصی زبان آلمانی هزینه های متفاوتی دارند.

آموزشگاه زبان آلمانی

هزینه تحصیل زبان آلمانی شما بر اساس عواملی مانند ارائه دهنده دوره، دوره ای که انتخاب می کنید و هر گونه تنظیمات شخصی که می خواهید تعیین می شود. به عنوان مثال، اگر یک معلم خصوصی می خواهید که در هر زمانی برای کار با شما در دسترس باشد، تقریباً به طور قطع هزینه آن بیشتر خواهد بود.

چه مدت طول می کشد تا دوره زبان آلمانی را تکمیل کنید؟

بسته به ارائه دهنده دوره و سطح زبان آلمانی که می خواهید برای آن آماده شوید، دوره آموزش زبان آلمانی معمولاً 4 تا 8 هفته طول می کشد. اگر درک اولیه از زبان آلمانی دارید و به سرعت مطالعه می کنید، باید بتوانید دوره را تا تاریخ پایان برنامه ریزی شده به پایان برسانید.

دانشگاه های برتر برای دوره های زبان در آلمان

آیا می دانستید که اکثر دانشگاه های آلمان دوره های رایگان زبان را به دانشجویان خود ارائه می دهند؟ در اینجا بهترین دانشگاه‌هایی هستند که دوره‌های زبان آلمانی A1 تا C1 را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند تا به آنها کمک کند تفاوت‌های ظریف را درک کنند و زبان را درک کنند.

آیا برای حضور در مدرسه زبان در آلمان به ویزا نیاز دارید؟

شهروندان اتحادیه اروپا بر اساس ملیت و دوره تحصیلی شما، مدرسه زبان آلمانی شما ممکن است در مورد ویزای مورد نیاز شما را راهنمایی کند. شهروندان بسیاری از کشورهای دیگر می توانند تا 90 روز وارد اتحادیه اروپا شوند، در حالی که برخی دیگر از ابتدا به ویزا نیاز دارند. تمامی ملیت های غیر اتحادیه اروپا برای بازدیدهای طولانی تر به ویزای دانشجویی نیاز دارند.

انواع ویزای تحصیلی آلمان

انواع ویزای تحصیلی آلمان

هنگام درخواست ویزا برای تحصیل در آلمان، مهم است که در مورد انواع ویزای تحصیلی موجود برای اهداف مختلف بدانید. برای اطلاع از ویزای تحصیلی برای تحصیل در آلمان بر روی عکس زیر کلیک کنید.

کار در طول تحصیل در آلمان برای دانشجویان دانشگاه با ویزای دانشجویی مجاز است، با این حال، کار در طول تحصیل در یک مدرسه زبان نیاز به مجوز خاصی از مقامات آلمانی دارد.

سطوح مهارت زبان آلمانی

سطح A (کاربر اصلی):

این سطح به دو دسته A1 (مبتدی) و A2 (ابتدایی) تقسیم می شود. این سطح پایه مورد نیاز برای اکثر افرادی است که به دنبال ویزا یا اجازه اقامت در آلمان هستند، به خصوص کسانی که برای مقاصد خانوادگی به آلمان نقل مکان می کنند. معمولاً بین 60 تا 200 ساعت مطالعه هدایت شده (کلاس ها و تکالیف) برای دستیابی به آن نیاز است.

سطح B (کاربر مستقل):

سطح B به B1 (متوسط) و B2 (متوسط بالا) تقسیم می شود. برای اینکه واجد شرایط شهروندی آلمان شوید، باید حداقل سطح B1 را کسب کنید. رسیدن به سطح B2 به 650 ساعت مطالعه نیاز دارد.

سطح C (کاربر ماهر):

سطح C پیشرفته ترین سطح است و بین C1 (پیشرفته) و C2 (مسلط (نزدیک به بومی)) تقسیم می شود. سطح C2 توسط تمام دانشگاه های آلمان به عنوان سطح مهارت زبانی مورد نیاز برای ورود به دوره های زبان آلمانی شناخته می شود، اگرچه برخی ممکن است دانشجویانی را با مدرک B2 یا C1 بپذیرند. برای رسیدن به سطح C2 ممکن است تا 1200 ساعت مطالعه طول بکشد.

انواع گواهینامه برای زبان آلمانی

انواع گواهینامه های زبان آلمانی

چندین آزمون و گواهی وجود دارد که می تواند مهارت زبان آلمانی شما را تأیید کند. نوع انتخابی شما معمولاً به دلایلی بستگی دارد که چرا به دنبال مدرک زبان آلمانی هستید (مثلاً تحصیل یا کار در مؤسساتی که نیاز به توانایی آلمانی دارند یا درخواست ویزا، اجازه اقامت یا شهروندی آلمان). آزمون‌ها و گواهی‌های زیر همگی توسط مقامات و مؤسسات آلمانی پذیرفته می‌شوند.

  • Goethe-Institut

این مؤسسه که از شبکه ای جهانی متشکل از 159 مؤسسه در 98 کشور تشکیل شده است، مجموعه ای از آزمون ها را ایجاد کرده است که توانایی زبان آلمانی را در شش سطح تأیید می کند.

گواهی انستیتو گوته در سراسر جهان به عنوان گواهی زبان آلمانی شناخته شده است و می تواند در آلمان برای درخواست ویزا، اجازه اقامت و شهروندی و همچنین برای شرایط ورود به دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

  • Telc Deutsch

Telc (گواهینامه های زبان اروپایی) گواهینامه زبان را به 10 زبان مختلف از جمله آلمانی ارائه می دهد. آنها بیش از 2000 مرکز آزمون در 20 کشور مختلف دارند. گواهینامه بین المللی شناخته شده آنها در آلمان برای درخواست ویزا، اجازه اقامت و شهروندی پذیرفته می شود.

  • TestDaF (Test Deutsch als Fremdsprache)

یک گواهینامه زبان آلمانی برای آلمانی زبانان غیر بومی است که به طور خاص برای کسانی که مایل به تحصیل یا کار در دانشگاه های آلمان هستند، ارائه می شود. TestDaf در 95 کشور مختلف در سراسر جهان از جمله 170 مرکز آزمون در آلمان موجود است.

  • DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang)

در کنار TestDaF، DSH گواهینامه زبان دیگری است که توسط دانشگاه ها پذیرفته می شود. تفاوت اصلی این است که به جای اینکه در خارج از کشور در دسترس باشد، آزمون DSH فقط در یک دانشگاه آلمانی (معمولاً دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید) می تواند برگزار شود.

دانشجویان در خواندن، نوشتن و درک شنیداری مورد آزمایش قرار می گیرند و در یک امتحان شفاهی شرکت می کنند. درجه‌های DSH 1 تا 3 معادل سطوح CEFR B2 – C2 هستند.

  • Deutschtest für Zuwanderer (DTZ)

گواهینامه ای است که به طور خاص برای مهاجران در آلمان طراحی شده است و معمولاً در پایان دوره ادغام گرفته می شود.
قبولی در این آزمون معادل دستیابی به سطح CEFR A2 یا B1 است.

افراد تازه وارد در آلمان اغلب باید دوره ادغام و DTZ را به عنوان شرط لازم برای دریافت مجوز اقامت طی کنند. تکمیل موفقیت آمیز دوره ادغام همچنین توانایی زبان آلمانی را برای درخواست های سریع شهروندی آلمان نشان می دهد.

مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت

همانطور که قبلا ذکر شد یکی از شرایط مهاجرت به آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی است اما میزان تسلط به این زبان برای روش های مختلف یکسان نیست. به عنوان مثال، متقاضی اقامت آلمان باید مدرک زبان حداقل سطح A1 را داشته باشد، با مدرک زبان A1 فرد در ابتدا با آلمانی آشنایی دارد.

برای مهاجرت از روش های دیگر مانند مهاجرت کاری و تحصیلی باید زبان را در سطح B2 آموخته باشد که با قبولی در این آزمون می تواند در سطح خوبی به زبان آلمانی صحبت و بنویسد.

وکیل مهاجرت به آلمان

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پوراحتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به آلمان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید