موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

دانشگاه های برتر ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه

“Top 10 universities in Turkey”

ترکیه با 40 میلیون گردشگر سالانه یک مقصد گردشگری برتر است و ششمین مقصد محبوب تعطیلات است. دانشگاه های ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. ترکیه صد هزار دانشجوی بین‌المللی را برای تحصیل در ترکیه هدف قرار داده است. حدود 200 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که 17 دانشگاه در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. ما در این مقاله به دانشگاه های برتر ترکیه میپردازیم.

10 دانشگاه برتر ترکیه

10 دانشگاه برتر ترکیه

1.Koç University

دانشگاه کوچ ترکیه

از بین دانشگاه های برتر ترکیه ، دانشگاه کوچ رتبه اول را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کوچ در سال 1993 به عنوان یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول تاسیس شد و به سرعت به یکی از دانشگاه های پیشرو در منطقه تبدیل شد. ناگفته نماند که فلسفه اصلی کوچ ایجاد و حفظ محیطی آزاد برای دانشجو است.

رشته های دانشگاهی شامل مدیریت بازرگانی و اقتصاد، علوم انسانی و هنر، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، پزشکی و تحصیلات پشتیبانی علوم پزشکی است.

2. Sabanci University

دانشگاه سابانجی ترکیه

یکی دیگر از دانشگاه های برتر ترکیه، دانشگاه سابانجی است. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه سابانجی در رویکرد خود با سایر دانشگاه ها متفاوت است. ناگفته نماند، اصولی که زیربنای گرایش‌ها و ساختار نهادی است، مبتنی بر رویکردی چند رشته‌ای و بدون بخش‌های سنتی است.

دانشگاه سابانجی با بیش از 240 دانشجو، شامل رشته های بسیاری مانند تجارت و اقتصاد، علوم انسانی و هنر، علوم فیزیکی، علوم کامپیوتر و مهندسی و فناوری و علوم اجتماعی است. در نهایت، با 4.201 دانشجوی کارشناسی، Sabancı ارزش بررسی را دارد.

3. Middle East Technical University

دانشگاه METU ترکیه

دانشگاه METU اولین بار در سال 1956 تأسیس شد و در علوم طبیعی و اجتماعی تخصص دارد. با بیش از 120000 فارغ التحصیل، رشته های METU شامل 107 رشته فارغ التحصیل و 69 رشته دکترا در علوم انسانی و هنر، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی است.

ناگفته نماند گروه ها و انجمن های دانشجویی METU دفتر امور فرهنگی و ورزشی بسیاری از رویدادهای فرهنگی، ورزشی و هنری مانند کنسرت، نمایشگاه، نمایش و همایش برگزار کردند که تعداد کل آن به 863 می رسد که برای زندگی دانشجویی خوب است.

4. Bilkent University

دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه بیلکنت جز دانشگاه های برتر ترکیه است که، یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی انگلیسی متوسط است که در پایتخت آنکارا واقع شده است. همچنین به عنوان قطب فعالیت های دانشگاهی، اجتماعی و فرهنگی در این شهر شناخته می شود.

بیلکنت شامل رشته های علوم انسانی و هنر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی و علوم کامپیوتر است.

دانشگاه Bilkent به دانشجویان خود یک زندگی پر جنب و جوش دانشگاهی و کلید موفقیت آینده را ارائه می دهد.

5. Bogazici University

دانشگاه بوغازیچی ترکیه

دانشگاه بوغازیچی اولین دانشگاه آمریکایی است که در خارج از ایالات متحده تأسیس شد و در سال 1971 این دانشگاه به جمهوری ترکیه تحویل داده شد. دانشگاه BU شامل شش کالج و شش موسسه تحصیلات تکمیلی است.

رشته های بسیاری مانند علوم زیستی، علوم فیزیکی، علوم انسانی و هنر و علوم اجتماعی را ارائه می دهد. در نهایت، با 437 عضو هیأت علمی تمام وقت، 82 مدرس، 88 مدرس خارجی، 266 دستیار پژوهشی، 891 پرسنل اداری، دانشگاه Bogazici یک نام محکم است.

6. Istanbul Technical University

دانشگاه ITU ترکیه

تمرکز اصلی دانشگاه ITU (İTÜ) بر تحقیق و توسعه است. ITU از برنامه های تحقیقاتی فدراسیون بین المللی برای افزایش ظرفیت تولید علمی و فناوری در سطح بین المللی حمایت می کند.

دانشگاه فنی استانبول که در سال 1773 با نام “Mühendishane-i Bahr-i Hümayun” (مدرسه امپراتوری مهندسی نیروی دریایی) در زمان سلطنت مصطفی سوم تأسیس شد، یک دانشگاه برجسته و پیشرو در مهندسی و معماری است.

دانشگاه فنی استانبول شامل رشته هایی مانند علوم انسانی و هنر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم کامپیوتر و علوم فیزیکی است.

دانشگاه İTÜ یک محیط مساعد برای دانشجویان برای ایجاد یک حرفه موفق در حرفه خود ارائه می دهد.

7. Ankara University

دانشگاه آنکارا ترکیه

از دیگر دانشگاه های برتر ترکیه باید به دانشگاه آنکارا اشاره کرد. ماموریت دانشگاه آنکارا آموزش افرادی است که جامعه را در زمینه های علم و هنر از طریق یک دیدگاه جهانی راهنمایی کنند و با تحقیقات متمایز و واجد شرایط خود در پرتو سخنان آتاتورک به تولید علم، فناوری و هنر کمک کنند. “علم قابل اعتمادترین راهنمای زندگی است.”

رشته های تحصیلی در دانشگاه آنکارا: پزشکی و سلامت، علوم طبیعی و ریاضیات، مهندسی و فناوری ، قانون ، تجارت و مدیریت ، علوم اجتماعی ، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش ، مطالعات محیطی و علوم زمین ،هنر، طراحی و معماری ، مهمان نوازی، اوقات فراغت و ورزش،روزنامه نگاری و رسانه.

8. Hacettepe University

دانشگاه هاجتچه ترکیه

دانشگاه Hacettepe یک موسسه دولتی است که در پایتخت ترکیه آنکارا واقع شده است. ناگفته نماند که دانشگاه Hacettepe یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در کشور است. به طور مشابه، بیش از 150 مدرک کارشناسی و بیش از 200 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد.

رشته های تحصیلی Hacettepe عبارتند از: علوم انسانی و هنر، علوم زیستی، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، پزشکی و علوم پزشکی پشتیبانی.

9. Istanbul University

دانشگاه استانبول ترکیه

ریشه دانشگاه استانبول به دوران عثمانی در سال 1453 میلادی برمی گردد. از آن زمان در طول تغییرات زمان، این دانشگاه دارای 22 کالج و بیش از 50000 دانشجو است.

دانشگاه IU شامل رشته های بسیاری مانند علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر است. همچنین، پزشکی و علوم پزشکی را ارائه می دهد.

10. Anadolu University

دانشگاه آنادولو

و آخرین دانشگاه از بین دانشگاه های برتر ترکیه، دانشگاه آنادولو است که یک دانشگاه دولتی در اسکی شهیر ترکیه است. این دانشگاه به دلیل موفقیت در زمینه های کلامی مانند تاریخ و ارتباطات شناخته شده است.
دانشکده های دانشگاه آنادولو: دانشکده آموزش از راه دور ،دانشکده داروسازی ،دانشکده علوم انسانی، دانشکده تعلیم و تربیت ،دانشکده علوم ،دانشکده حقوق ،دانشکده اقتصاد و علوم اداری،دانشکده اقتصاد ،دانشکده علوم ارتباطات ،دانشکده مدیریت بازرگانی ،دانشکده مهندسی ،دانشکده معماری و طراحی ،دانشکده هوانوردی و فضانوردی.

دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه آنادولو بهترین در ترکیه و یکی از بهترین ها در اروپا در نظر گرفته می شود. این پردیس به نام یونس امره نامگذاری شده است.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید