موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

تحصیل پزشکی و پرستاری در آلمان

تحصیل پزشکی و پرستاری در آلمان

Medical & PARAMEDICAL STUDIES IN GERMANY

پزشکی یکی از معتبرترین مشاغل در جهان است. عنوان دکتر بدون توجه به اینکه کجا می روید وزن باورنکردنی دارد. رسیدن به این عنوان نیازمند سالها تلاش و فداکاری است. به علاوه، جایی که به آن دست می‌یابید، فقط اعتبار شما را افزایش می‌دهد.

برخی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی جهان در آلمان هستند.در ادامه با چگونگی و دلایل تحصیل پزشکی و پرستاری در آلمان با ما همراه باشید.

تحصیل پزشکی و پرستاری در آلمان

تحصیل پزشکی و پرستاری در آلمانآلمان با سیاست‌های آموزشی و دانشگاه‌های هنری خود، اخیراً به یک مرکز آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. دانشجویانی که تحصیلات پزشکی را دنبال می کنند نیز از این گرایش عقب نیستند. تحصیل در MBBS در آلمان بسیار پردرآمد است زیرا آلمان تجربه یادگیری جامعی را با هزینه بسیار کم به دانشجویانی که می خواهند علوم پزشکی را دنبال کنند ارائه می دهد.

در اینجا مهمترین دلایلی که شما باید در آلمان پزشکی بخوانید آورده شده است:

 1. دانشگاه های برتر آلمان پذیرش خود را به دانشجویانی که مشتاق و مایل به یادگیری هستند ارائه می دهند، دانشگاه های دولتی تقریباً بدون هیچ هزینه ای تحصیلات را ارائه می دهند.
 2. هر دانشجوی بین المللی اجازه 20 ساعت کار در هفته دارد. این معمولاً هزینه های زندگی آنها را تامین می کند.
 3. دانشگاه های آلمان به دلیل پروژه های تحقیقاتی و امکانات پزشکی خود شهرت خوبی دارند. دانشجویان به ویژه تجهیزات و زیرساخت هایی را که دانشگاه های آلمان در طول تحصیل به آنها ارائه می دهند ترجیح می دهند.
 4. دانشگاه های پزشکی آلمان متشکل از متخصصان پزشکی کهنه کار است که به قداست این حرفه اعتقاد دارند و می خواهند اطمینان حاصل کنند که دانشجویان روش صحیح درمان بیماران خود را در آینده یاد می گیرند.
 5. تحصیلات آلمانی فوق العاده معتبر است و دانشجویان را به عنوان یک چشم انداز عالی معرفی می کند.

دانشگاه های پزشکی در آلمان 

طیف وسیعی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود تا دوره‌های پزشکی را انتخاب کنند و مطمئن شوند که بهترین آموزش پزشکی ممکن را دریافت می‌کنند.

در اینجا لیستی از برخی از برترین دانشگاه های پزشکی آلمان برای دانشجویان بین المللی آورده شده است :

 1. دانشگاه هایدلبرگ 
 2. دانشگاه Rwth آخن 
 3. دانشگاه لوبک 
 4. دانشگاه ویتن/هردک 
 5. دانشگاه ماگدبورگ 
 6. دانشگاه Mϋnster
 7. دانشگاه وورزبورگ
 8. دانشگاه Tϋbingen
 9. دانشگاه فرایبورگ 
 10. دانشگاه لایپزیک 

مراحل تحصیل پزشکی در آلمان 

مراحل تحصیل پزشکی در آلمان 

مدارک پزشکی در آلمان همراه با آزمون دولتی حداقل 6 سال طول می کشد. در صورت قبولی در این آزمون، مجوز رسمی پزشکی را دریافت خواهید کرد.

مراحل تحصیل پزشکی در آلمان به شرح زیر است:

1.مرحله پیش بالینی 

این مرحله چهار ترم است که تکمیل آن دو سال بیشتر طول خواهد کشید. دانش آموزان را با مبانی کلیدی علوم طبیعی و پزشکی آشنا می کند. با اولین معاینه مجوز پزشکی به پایان می رسد.

2. مرحله بالین 

این مرحله اصلی مطالعات پزشکی است. شش ترم است که در سه سال تکمیل می شود. این شامل موضوعات اصلی است که در سخنرانی ها، دوره های عملی، دوره های کارآموزی و سمینارها تدریس می شود.

3.سال عملی 

این یک سال آموزش بالینی است. در اینجا به دانش آموزان در مورد جنبه های عملی پزشکی داخلی، جراحی و یک موضوع انتخابی آموزش داده می شود. این مرحله تجربه کاری را برای آماده سازی دانشجویان برای حرفه آینده خود فراهم می کند.

4. آزمون دولتی 

آخرین مرحله در تکمیل مدرک پزشکی در آلمان، قبولی در آزمون دولتی است. این یک آزمون استاندارد ملی است. پس از قبولی در آزمون، داوطلبان می توانند برای مجوز پزشکی شما درخواست دهند و به عنوان یک پزشک معتبر شروع به کار کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان 

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان 

تحصیل در آلمان در رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی این کشور معمولاً برای دانشجویان بین المللی رایگان است. تنها هزینه ای که باید بپردازند دو بار در سال کمک ترم است که بسته به دانشگاه پزشکی در آلمان که انتخاب می کند. بر روی عکس زیر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره ی تحصیل رایگان در آلمان و شرایط آن کسب کنید.

 1. اگر در آلمان در رشته پزشکی در دانشگاه دولتی خارج از بادن وورتمبرگ تحصیل می کنید، فقط باید هزینه های اداری و ثبت نام بپردازید. این حدود 250 یورو در هر ترم است.
 2. هزینه های تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اکنون در ایالت بادن-وورتمبرگ مجدداً برقرار شده است، آنها اکنون باید سالانه 3000 یورو در دانشگاه های دولتی این ایالت بپردازند.
 3. دانشگاه های خصوصی هزینه های بسیار بالاتری دریافت خواهند کرد. دانشجویانی که می خواهند در یکی از چهار دانشگاه خصوصی آلمان تحصیل کنند، باید هزینه تحصیلی بین 5700 تا 15500 یورو در هر ترم بپردازند.

همچنین برای مدیریت هزینه های زندگی خود در آلمان به بودجه ای در حدود 10200 یورو در سال نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر، میتوانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان 

پزشکی یک دوره تحصیلی تحت نظارت فدرال است که مشمول محدودیت‌های ورود در سراسر کشور است، متقاضیان می‌توانند بدون توجه به جایی که به دنبال درخواست هستند، با شرایط و رویه‌های مشابهی روبرو شوند.

برای تحصیل پزشکی در آلمان، دانشجویان بین المللی باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. مهارت های عالی زبان آلمانی (اغلب در سطح C1) در زمان درخواست ضروری است.
 2. گواهی پایان دوره متوسطه
 3. مهارت های زبان انگلیسی خود را برای خواندن ادبیات علمی اثبات کنید.
 4. دانش مدرسه عالی در زیست شناسی، شیمی، ریاضیات.
 5. معدل عالی 

از آنجایی که دانشگاه‌های آلمان درخواست‌های بین‌المللی بیشتری را نسبت به رشته‌های پزشکی دریافت می‌کنند، معیارهای بیشتری برای انتخاب متقاضیان دارند. این معیارهای واجد شرایط بودن با دانشگاه و رشته ای که انتخاب می کنید متفاوت است.

کار به عنوان پزشک در آلمان پس از تحصیل 

کار پس از تحصیل در آلمان

پس از قبولی در آزمون دولتی، می توانید مجوز پزشکی خود را دریافت کرده و به عنوان پزشک شروع به کار کنید. این مجوز پزشکی در سراسر آلمان دائمی و معتبر است.

اگر از اتحادیه اروپا هستید، می توانید بدون نیاز به مجوز کار در آلمان کار کنید. اگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید، می توانید برای یافتن کار مرتبط با تحصیل خود برای تمدید مجوز اقامت خود تا 18 ماه اقدام کنید.

مهاجرت تحصیلی آسان به آلمان 

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به آلمان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید