موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

تحصیل مهندسی در فرانسه

تحصیل مهندسی در فرانسه

Study engineering in France

در میان برخی از محبوب ترین مقاصد غیرانگلیسی زبان برای دانشجویان بین المللی، فرانسه در زمینه مهندسی پیشرو در جهان است. این کشور دارای یک سیستم آموزشی است که سالانه هزاران دانشجوی بین المللی را جذب می کند نه تنها با کیفیت آموزشی که در دانشگاه هایش ارائه می شود، بلکه با ارائه شرایط تحصیلی عالی برای همه دانشجویانی که مایل به تحصیل در آنجا هستند.

اینها شامل شرایط زندگی مقرون به صرفه و هزینه های شهریه، کادر علمی برجسته، مناظر پانورامایی که در هر گوشه از کشور یافت می شود، و زندگی فرهنگی غنی است. در ادامه با چگونگی تحصیل مهندسی در فرانسه با ما همراه باشید.

دلایل تحصیل مهندسی در فرانسه

تحصیل مهندسی در فرانسه

1. مدرک تحصیلی بسیار معتبر

فرانسه جزو کشورهایی است که بیشترین دانشجویان بین المللی را دارند. این امر به این دلیل است که این کشور به داشتن سیستم آموزش عالی و همچنین داشتن برخی از دانشگاه های با رتبه برتر در جهان شهرت دارد. این واقعیت معمولاً دارندگان مدرک فرانسوی را در مزیتی قرار می دهد که در مورد برخی از مشاغل با بالاترین درآمد و قابل احترام در مهندسی، و نه تنها در فرانسه بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر جهان، صحبت می شود.

2. شهریه مقرون به صرفه

یکی از دلایل اصلی تحصیل در رشته مهندسی در فرانسه این است که هزینه تحصیل شما کاملا مقرون به صرفه است. به طور معمول، هزینه ادامه تحصیل در سایر کشورهای توسعه یافته بسیار بالاتر است، اما از آنجایی که دانشگاه ها عمدتاً از طریق مالیات و درآمد پرداخت می شوند، هزینه شهریه کمتر است.

بنابراین، آنچه فرانسه را به مکانی عالی برای تحصیل در رشته مهندسی تبدیل می کند، کیفیت بالای آموزشی است که با پرداخت هزینه های کاملا مقرون به صرفه و معقول دریافت خواهید کرد. برای اطلاع از چگونگی تحصیل رایگان در فرانسه میتوانید روی تصویر زیر کلیک فرمایید.

3. برنامه درسی عالی

فرانسه جدا از داشتن دانشگاه های عالی که تحصیلات عالی با شهریه بسیار مقرون به صرفه ارائه می دهند، به داشتن برنامه درسی عالی نیز شهرت دارد. دانشجویان بین المللی می توانند از برخی از معتبرترین و به روزترین دوره های ارائه شده در دانشگاه های فرانسه بهره مند شوند.

برخی از رشته های مهندسی در فرانسه شامل ریاضیات کاربردی، کنترل خودکار، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی سازه، طراحی محصول-فرآیند، طراحی سیستم و بسیاری موارد دیگر هستند.

تحصیل مهندسی مقرون به صرفه در فرانسه

فرانسه به داشتن شهریه های بسیار مقرون به صرفه معروف است. اکثر دانشگاه های دولتی سالانه بیش از 500 تا 2000 یورو برای برنامه های خود دریافت نمی کنند.  
اما در مورد دانشکده های مهندسی چطور؟ تقریباً 50 درصد از 230 برنامه مهندسی در پورتال ما کمتر از 5000 یورو در سال هزینه دارد، که به این معنی است که آنها بسیار ارزان تر از برنامه های سایر مقاصد تحصیلی محبوب هستند.  
اما می توانید حتی دانشکده های مهندسی مقرون به صرفه تری را در فرانسه پیدا کنید. در اینجا چند گزینه وجود دارد که در آنها شهریه از کمتر از 1000 یورو در سال شروع می شود: 

 • مرکز لیون
 • یونی ایفل
 • دانشگاه پاریس

در برخی موارد، شهریه های پایین فقط برای دانش آموزان اتحادیه اروپا / EEA اعمال می شود، در حالی که سایر بین المللی ها نیاز به پرداخت اضافی دارند. میتوانید جهت اطلاع از نوع شهریه های دانشگاه های متناسب با شرایط شما با متخصصان ما در تماس باشید.

برترین دانشگاه های مهندسی در فرانسه

دانشگاه های برتر فرانسه

استاندارد برنامه درسی مهندسی در دانشکده های مهندسی فرانسه فوق العاده است – ترکیبی از آموزش در هر دو زمینه نظری و عملی مهندسی. قبل از اینکه در مورد مدارک مهندسی در فرانسه و معنای واقعی آنها صحبت کنیم، ابتدا تعدادی از بهترین دانشگاه های مهندسی فرانسه را فهرست می کنیم. 
  
دلیل انتخاب دانشگاه مهندسی در فرانسه این است که کیفیت آموزش مهندسی ارائه شده در کالج های مهندسی انتخابی بیش از 250 فرانسه یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شود. در اینجا انتخاب های برتر ما هستند:

 1. دانشگاه گرنوبل آلپ ( Grenoble Alpes University)
 2. دانشگاه لورن (Université de Lorraine )
 3. INSA لیون (INSA Lyon )
 4. پلی تک مونپلیه (Polytech Montpellier)
 5. دانشگاه سوربن (Sorbonne University)
 6. دانشگاه لیل (Université de Lille)

برای اطلاع بیشتر از دانشگاه های فرانسه روی عکس بالا کلیک بفرمایید.

مهارت هایی که می توانید پس از فارغ التحصیلی به رزومه خود اضافه کنید

پس از فارغ التحصیلی و جستجوی شغل، ممکن است کاملاً از آنچه باید ارائه دهید و یا آن پیشنهادات را به کجا هدایت کنید، آگاه نباشید. هنگامی که مدرک خود را دریافت می کنید، مهارت ها و ویژگی های مفید زیادی را نیز به دست خواهید آورد که امیدواریم به شما در دستیابی به حرفه ای که می خواهید کمک کند.

مهارت‌ها و ویژگی‌هایی مانند: تفکر تحلیلی، ظرفیت جزئیات، مهارت‌های سازماندهی، برنامه‌ریزی، مهارت‌های تحقیق، کار تیمی، تفکر منطقی، حل مسئله و مدیریت پروژه، همه چیزهایی هستند که می‌توانید به رزومه خود اضافه کنید تا به کارفرمای آینده خود کمک کنید شما را بهتر بشناسد. 

درخواست در دانشگاه های مهندسی با آموزش انگلیسی در فرانسه

در اینجا برخی از رایج ترین معیارهای کاربردی که باید در دانشکده های مهندسی در فرانسه رعایت کنید آورده شده است: 

 1. دیپلم دبیرستان برای لیسانس
 2. دیپلم لیسانس مهندسی یا رشته مرتبط برای کارشناسی ارشد
 3. کارنامه تحصیلی نمرات
 4. اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 5. نامه تشویق
 6. رزومه (فقط در برخی از دانشگاه ها)

زبان برای تحصیل مهندسی در فرانسه

زبان برای تحصیل مهندسی در فرانسه

برای تحصیل به زبان فرانسه، اکثر دانشگاه ها به مدرک B2 در DELF یا TCF-DAP نیاز دارند. فقط تعداد کمی از آنها به گواهی C1 نیاز دارند. هنگامی که یکی از این گواهی ها را دریافت کردید، دیپلم شما می تواند برای پذیرش در یک برنامه مدرک مهندسی استفاده شود. برای تحصیل در زبان انگلیسی باید نمرات یکی از آزمون های زیر را ارائه دهید

 • تافل
 • آیلتس
 • امتحان کمبریج
 • آزمون کمبریج پیشرفته

زمینه های شغلی مهندسان فارغ التحصیل در فرانسه 

اگر هنوز مطمئن نیستید که چه حوزه ای از کار در مهندسی را انتخاب کنید یا می خواهید چیزی را انتخاب کنید که محبوب تر است و به دست آوردن آن راحت تر است، در اینجا نموداری با تحقیقات انجام شده توسط Trendence UK در مورد “مهندسی فارغ التحصیلان” برای کمک به شما آورده شده است. شما تصمیم می گیرید یا فقط کنجکاوی خود را کاهش می دهید.

زمینه های اشتغال به درصد

 • تولید 29%
 • حرفه ای، علمی و فنی 21%
 • ساخت و ساز 9%
 • اطلاعات و ارتباطات 7%
 • تحصیلات 6%
 • تجارت عمده و خرده 5%

در حالی که می توانید مدرک مهندسی را به طور کامل به زبان انگلیسی بخوانید، برای زندگی و کار در فرانسه باید زبان فرانسه را یاد بگیرید.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

موضوع هزینه های زندگی در فرانسه یکی از موضوعات مهم برای دانشجویان مهندسی در فرانسه می باشد. یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار بر هزینه های زندگی، نرخ تورم در یک کشور است. تورم یعنی افزایش غیرمنطقی قیمت ها. نرخ تورم فرانسه در سال 2020 نزدیک به صفر خواهد شد. این نشان دهنده ثبات قیمت ها در فرانسه است. به طور کلی هزینه زندگی در فرانسه از هزینه زندگی در ایران بیشتر است و این تفاوت از نظر اجاره بها تا 45 درصد و از نظر سایر هزینه ها تا 93 درصد است. 

یک راه آسان برای تحصیل در فرانسه 

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به فرانسه منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید