موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

Free education in Canada

کانادا به دلایل زیادی یک مقصد محبوب برای تحصیل در دانشگاه بوده است. دانشگاه های آن در سطح جهانی هستند و پنج تا از آن ها به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر در سراسر جهان فهرست شده اند.

فرصت های شغلی متعدد همچنین آینده امیدوار کننده ای را برای دانشجویان بین المللی که به دنبال اقامت در کانادا هستند، فراهم می کند. در ادامه ما به چگونگی تحصیل رایگان در کانادا میپردازیم.

چگونگی تحصیل رایگان در کانادا
 
کانادایی ها همچنین به کیفیت عالی زندگی خود می بالند، با هزینه زندگی نسبتاً پایین تر، امنیت تضمین شده برای شهروندان خود و توجه زیاد به حقوق فردی. اقامت در کانادا همچنین به معنای استفاده از نقاط توریستی و مکان های دیدنی آن مانند آبشار نیاگارا در انتاریو، کوه های راکی و دریاچه لوئیز در آلبرتا و کوه ویستلر در بریتیش کلمبیا است.

بسیاری از دانشجویان مشتاق بین المللی دلایل مالی را عاملی بازدارنده برای تحصیل خود در خارج از کشور می دانند. اما با عملکرد تحصیلی برجسته می توانید تا جایی که می توانید برای دانشگاه های کانادا درخواست دهید و از طریق بورسیه تحصیلی در کانادا به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنید.

آیا تحصیل در کانادا میتواند رایگان باشد؟

در حالی که کانادا یک زندگی کالج هیجان انگیز و پر جنب و جوش را برای دانشجویان بین المللی نوید می دهد، همچنین مهم است که این فرصت را همیشه رایگان در نظر بگیرید. اما برای پاسخ به این سوال باید گفت هیچ دانشگاه بدون شهریه ای در کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد. هیچ دانشگاه بدون شهریه ای حتی برای دانشجویان کانادایی وجود ندارد. نه تنها در کانادا بلکه در هیچ کشوری وجود ندارد.

اما شما با راه حل هایی میتوانید تحصیل رایگان در کانادا داشته باشید. به عنوان مثال شما می توانید بدون پرداخت شهریه با دریافت بورسیه تحصیلی کامل یا حتی بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل تحصیل کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا دانشگاه های کم هزینه در کانادا وجود دارند؟

به غیر از بورسیه ها ، کانادا همچنین دارای دانشگاه های مقرون به صرفه ای است که می توانید به دلایل عملی برای آنها درخواست دهید. در حالی که هزینه های تحصیل در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور ارزان تر است،  اما همچنان می توانید مطمئن باشید که تحصیل در این دانشگاه ها در سطح بالایی قرار دارد.

با این گزینه ها، تحصیل رایگان در کانادا، صرف نظر از سطح کالج شما، چندان دور از واقعیت نیست. به علاوه، شما قادر خواهید بود بسیاری از چیزهای عالی را که کانادا ارائه می دهد، تجربه کنید.

راه های تحصیل رایگان در کانادا 

راه های تحصیل رایگان در کانادا 

در ادامه ما به شما روش های تحصیل رایگان در کانادا و دریافت بورسیه را خواهیم گفت:

1. سخت مطالعه کنید و برای  درخواست خود سریع تر اقدام کنید

یک برنامه خوب، مهارت ها و دستاوردهای علمی شما را نشان می دهد. نمرات و معدل شما، نمرات آزمون و جوایز تحصیلی و همچنین عملکرد های شما خارج از برنامه تحصیلیتان، نشان دهنده وضعیت تحصیلی شماست. این مؤلفه‌ها توسط تیم پذیرش دانشگاه مورد نظر شما بررسی می‌شوند.

همچنین آماده کردن زودهنگام درخواست خود می تواند شانس شما را برای تحصیل رایگان در کانادا و پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان افزایش دهد.

اگر در این زمینه علاقه مند به دریافت اطلاعات دقیق تر و تخصصی هستید، میتوانید با کارشناسان و متخصصان ما در ارتباط باشید.

به طور مجازی(و یا در مصاحبات خود)، شما زمان بیشتری خواهید داشت تا ثابت کنید که چقدر می توانید برای دانشگاه هدف خود سرمایه باشید و تیم پذیرش را متقاعد کنید که شما را بپذیرند. از آنجایی که شما در خارج از کشور تحصیل خواهید کرد، باید در نظر داشته باشید که برای ویزای دانشجویی کانادا نیز اقدام کنید

2. برای بورسیه تحصیلی در کانادا اقدام کنید.

درخواست و پذیرش برای بورسیه می تواند کمک زیادی به امور مالی شما بکند. نگاهی به برخی از بهترین بورسیه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی بیندازید. حداکثر می تواند شما را به کانادا برساند و می توانید در کانادا به صورت رایگان تحصیل کنید. 

دانشگاه ها و موسسات خصوصی مختلف در این کشور از طریق برنامه های بورسیه، دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. علاوه بر این، دولت کانادا با ارائه بورسیه تحصیلی و جوایز برتر به دانشجویان ممتاز از مطالعات بین المللی حمایت می کند. 

بورسیه های UCW برای دانشجویان بین المللی بورسیه هایی را به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. متقاضیانی که به هر ملیتی تعلق دارند واجد شرایط این بورسیه تحصیلی هستند. دانشجویان داخلی همچنین می‌توانند برای مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد در بورسیه تحصیلی UCW درخواست دهند.

بزرگترین بورسیه تحصیلی در کانادا برای جلسه آکادمیک 2021-2022 اکنون در حال پخش است. کانادا بهشت آموزشی برای دانشجویان بین المللی است. در چند ماه گذشته، به محبوب‌ترین مقصد تحصیلی تبدیل شد و به ویژه برای مهاجران مشهور شد.

3. برای دانشگاه های مقرون به صرفه درخواست دهید.

اگر درخواست های بورسیه شما پذیرفته نشد، شما میتوانید با کمک تحصیلات مقرون به صرفه در دانشگاه های کانادا، تحصیل کنید و به اهداف تحصیلی خود برسید. 

دوره های کارشناسی در کانادا سالانه بین 20،000 تا 30،000 دلار کانادا برای پوشش شهریه دریافت می کنند. هزینه های تحصیل در کانادا نیز ممکن است بسته به برنامه مورد نظر شما متفاوت باشد، پزشکی و دندانپزشکی پرهزینه ترین و رشته های علوم انسانی ارزان ترین هستند. 

تحصیل در دانشگاه هایی مانند دانشگاه مموریال نیوفاندلند، دانشگاه رجینا و دانشگاه آتاباسکا در کانادا به شما کمک می کند تا به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنید. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها از 1700 تا 20،000 دلار کانادا در سال متغیر است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا به صورت رایگان

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

جدا از هزینه شهریه، ذکر این نکته ضروری است که تحصیل در کانادا مستلزم پوشش سایر هزینه های زندگی و اقامت است. در حالی که برخی از دانشگاه ها برای هزینه های تحصیلی بورسیه ارائه می دهند، بهتر است برای بورسیه هایی اقدام کنید که می تواند کل اقامت شما در کشور را پوشش دهد که به شما امکان تحصیل رایگان در کانادا را می دهد.

 • دانشگاه هایی که در مقطع کارشناسی بورسیه کامل ارائه میدهند
 1. دانشگاه تورنتو بورسیه های بین المللی Lester B. Pearson را برای دانشجویان برجسته بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه معتبر به دریافت کنندگان پوشش کامل شهریه، کتاب، هزینه های جانبی و اقامت در طول مدت تحصیل 4 ساله در مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو اعطا می کند. 
 2. دانشگاه یورک همچنین چندین برنامه بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فهرست کرده است که یکی از آنها بورسیه بین المللی ورودی تمایز است که 35000 دلار سالانه قابل تمدید تا 4 سال بسته به عملکرد گیرنده اعطا می کند.
 3. در نهایت، دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی دیگر از مدارس معتبر در کانادا، چندین بورسیه تحصیلی و جوایز ورودی مبتنی بر شایستگی و نیاز را برای متقاضیان بین‌المللی فهرست می‌کند.

در همین حال، همه دانشجویان بین المللی پذیرفته شده در دانشگاه کارلتون که میانگین پذیرش آنها حداقل 80٪ است، بورسیه تحصیلی ای تا 4000 دلار سالانه قابل تمدید تا چهار سال ارائه می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به صورت رایگان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

گذراندن دوره کارشناسی ارشد در کانادا بدون شک در رزومه شما عالی خواهد بود. همچنین فرصت های بیشتری را برای حرفه حرفه ای شما باز می کند. در حالی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به طور کلی پرهزینه است، برخی از دانشگاه ها بورسیه هایی را برای جذب دانشجویان بین المللی برجسته ارائه می دهند.

 • مثالی از دانشگاه هایی که در مقطع ارشد بورسیه ارائه میدهند
 1. دانشگاه کلگری چندین بورسیه از ارائه دهندگان مختلف را در وب سایت خود فهرست می کند. برخی از بورسیه های موجود در دانشگاه کلگری عبارتند از: برنامه بورسیه تحصیلی دانشجویان فارغ التحصیل نوآوران آلبرتا که 26000 دلار برای دریافت کنندگان تا دو سال فراهم می کند و بورسیه تحصیلی عالی آلبرتا که ارزش آن 11000 دلار است. 
 2. در همین حال، دانشگاه مک گیل در کبک نیز برخی از بورسیه‌های تحصیلی از جمله بورسیه بنیاد Arbor را فهرست می‌کند که به متقاضیان موفق تا سقف 10000 دلار اعطا می‌کند و کمک هزینه تحصیلی Weston که 19000 دلار را با یک بار تمدید به دریافت‌کنندگان اعطا می‌کند.
 3. دانشگاه مانیتوبا برنامه کمک هزینه تحصیلی خود را ارائه می دهد که در آن متقاضیان موفق سالانه 14000 دلار بسته به عملکرد تحصیلی خود تا دو سال دریافت می کنند.

این بورسیه های دانشگاهی و فدرال فرصت هایی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا مدرک کارشناسی ارشد را به صورت رایگان در کانادا دنبال کنند.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا به صورت رایگان

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

کانادا همچنین برنامه های بورسیه و امتیازهای مختلفی را برای جذب دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکترا ارائه می دهد.

مثالی از دانشگاه هایی که در مقطع دکتری بورسیه ارائه میدهند

 1. بورسیه تحصیلی دانشگاه مانیتوبا یا UMGF شامل Ph.D. دانشجویان در برنامه خود متقاضیان موفق سالانه 18000 دلار دریافت می کنند که تا چهار سال قابل تمدید است. همچنین، این دانشگاه بورسیه تحصیلی Vanier Canada را به ارزش 50000 دلار سالانه برای حداکثر سه سال تحصیل در مقطع دکترا ارائه می دهد.
 2. دانشگاه کلگری همچنین بورسیه های تحصیلات تکمیلی Vanier Canada را به همراه امتیازات ورودی خود ارائه می دهد که به متقاضیان موفق 12000 دلار تا 35000 دلار ارزش بورسیه و بورسیه دکتری Izaak Walton Killam را ارائه می دهد که ارزش آن 36000 دلار برای دو سال است. 
 3. در نهایت، دانشگاه بریتیش کلمبیا بورسیه تحصیلات تکمیلی رهبری جهانی را با ارزش سالانه 18200 دلار به اضافه هزینه های شهریه برای چهار سال تحصیل ارائه می دهد.

از طریق این بورسیه ها، دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند. همچنین، دانشجویان بین المللی که به دنبال ادامه تحصیلات تحقیقاتی در کانادا هستند، شانس بیشتری برای تکمیل مدارک تحصیلی خود بدون نگرانی مالی خواهند داشت.

مجوز کار در کانادا پس از تحصیل  

اکنون می توانید با مدرک خودتان از دانشگاه های مطرح کانادا بعد از تحصیل برای مجوز کار در کانادا درخواست دهید. زمانی که به کانادا سفر کردید، دوست ندارید این مکان را ترک کنید. پس از مدرک تحصیلی، شما واجد شرایط ماندن در کانادا برای 2-3 سال هستید و می توانید در آنجا کار کنید. 

چندین فرصت در کانادا وجود دارد که می توان برای همه افراد انجام داد. طبق اخبار رسمی دولت کانادا، زمان پردازش مجوز کار کانادا 83 تا 90 روز است. این دوره زمانی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برای اطلاع بیشتر از نحوه دریافت مجوز کار و شرایط آن میتوانید روی تصویر زیر کلیک کنید.

مهاجرت تحصیلی آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند. 

پیام بگذارید