موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

studying in Germany and Canada

آلمان و کانادا هر دو کشورهای مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌روند و هرکدام از جوانبی مزایای مختص خود را دارند. ما در این نوشته به مقایسه کامل تحصیلی در دو کشور کانادا و آلمان میپردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه تحصیل در کانادا و آلمان

کیفیت بسیار بالای دانشگاه‌ها، جامعه چند فرهنگی و مهاجرپذیر، شرایط زندگی مناسب دانشجویی و بسیاری دلایل دیگر، این دو کشور را مقصد مناسبی برای دانشجویان کرده است.

تحصیل در آلمان به دلیل هزینۀ پایین تحصیل و امکان تحصیل رایگان و دانشگاه‌های معتبر آلمان موجود در این کشور بسیار مورد توجه است.

هزینه تحصیل در کانادا و آلمان

هزینه تحصیل در کانادا و آلمان

در کشور آلمان هزینه تحصیل  به زبان آلمانی تقریبا رایگان است. در کشور کانادا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 25 هزار تا 45 هزار دلار کانادا است.

اجازه كار دانشجويي در هر دو کشور آلمان و کانادا 20 ساعت در هفته است.  

زبان های تحصیل در کانادا و آلمان

تحصیل در کشور آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان‌پذیر است و دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها ملزم به ارائۀ مدرک زبان آلمانی در سطح B2/C1 و یا مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 برای دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان هستند.

زبان های تحصیل در کانادا و آلمان

در کانادا نیز تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر است. بیشتر دانشگاه‌های فرانسوی‌ زبان در استان کبک واقع‌ شده است. دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه‌ها ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 و مدرک زبان تافل با نمره ۷۹ هستند. برای تحصیل به زبان فرانسوی ارائه مدرک زبان فرانسوی در سطح B2 نیاز است.

نکته آخر

تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا معمولاً به‌ شرط پرداخت شهریه امکان‌پذیر است. ولی برای مقاطع بالاتر امکان دریافت بورسیه تحصیلی با تأمین شرایط و ارائه رزومه تحصيلي و نمره زبان مناسب، در هر دو کشور امکان‌پذیر است.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید