موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

مقایسه تحصیل در آلمان و ترکیه

مقایسه تحصیل در آلمان و ترکیه

Study in Germany VS Turkey

آلمان و ترکیه هر دو کشور های مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می روند و هرکدام از جهاتی مزایای مختص خود را دارند. ما در این مقاله تحصیل در کشور آلمان و ترکیه را از لحاظ شرایط تحصیل و هزینه تحصیل و زندگی مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه تحصیل در آلمان و ترکیه

تحصیل و زندگی در ترکیه به دلیل مهاجر پذیر بودن این کشور و تعداد بالای مهاجران ایرانی و شباهت فرهنگی با کشور ایران، مورد توجه است. از طرفی امکانات مناسب کشور آلمان و امکان یافتن شغل مناسب در آلمان، این کشور را برای تحصیل و سپس کار و زندگی کشوری جذاب کرده است.

هزینه زندگی در آلمان و ترکیه

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان حدود 800 تا 1000 یورو و هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه حدود 400 تا 600 دلار در ماه است که هزینه نسبتا پایینی به شمار می آید.

مقایسه تحصیل در آلمان و ترکیه

تحصیل به زبان آلمانی در مقطع لیسانس در آلمان، تقریبا رایگان و یا با شهریه های بسیار پایین امکان پذیر است. برای تحصیل در این مقطع مدرک زبان آلمانی در حد b2 معمولا نیاز است.  

برای کشور ترکیه، امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی با دادن آزمون های مربوطه امکان پذیر است. در کنار دانشگاه های دولتی، دانشگاه خصوصی با هزینۀ معقول نیز وجود دارد که دغدغۀ عدم وجود بورسیه را با هزینه های پایین تر نسبت به کشور های اروپایی رفع می کند.

تحصیل در کشور آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است ( فقط تحصیل به زبان آلمانی رایگان است) و در ترکیه نیز تحصیل به زبان انگلیسی و ترکی امکان پذیر است.

دریافت بورسیه برای تحصیل در آلمان و ترکیه

دریافت بورسیه برای تحصیل در آلمان و ترکیه

برای مقاطع بالاتر امکان دریافت بورسیه تحصیلی ، با تامین شرایط، در هر دو کشور امکان پذیر است. برای پذیرش در مقطع ارشد داشتن معدل مناسب از دانشگاه های مناسب، و مدرک زبان با نمرۀ مناسب میتواند در گرفتن پذیرش و بورسیه کمک کننده باشد. 

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید