موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

بهترین کشور برای مهاجرت 2022

بهترین کشور برای مهاجرت 2022

“The best country for immigration 2022”

یکی از مهم ترین سوال ها برای متقاضیان مهاجرت “بهترین کشور برای مهاجرت” کجاست؟ هر کشوری در سرتاسر جهان فرآیند خاص خود را برای اجازه دادن به مهاجران برای اقامت دائم در کشور خود دارد. از آنجایی که فرآیند هر کشور منحصر به فرد است، مهاجرت در برخی کشورها بسیار دشوار است، اما به ویژه در برخی دیگر آسان تر است. در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت 2022

بهترین کشور برای مهاجرت 2022

هیچ روش علمی یا آماری برای تعیین آسان‌ترین یا سخت‌ترین کشورها برای مهاجرت وجود ندارد. علاوه بر این، مقصد ایده آل هرکس با فرد دیگر متفاوت است. برای مثال از لحاظ مکان، آب و هوا، مذهب یا فرهنگ و…. و حتی روش مهاجرتی. در جدول زیر 10 تا از بهترین کشورها برای مهاجرت به طور کلی در سال 2022 آورده شده است.

مشخصات ملی 5 تا از ساده ترین کشورها برای مهاجرت

1.کانادا

“شمال سفید بزرگ” که به خاطر زیبایی طبیعی وسیع و جمعیت بسیار مودب خود شناخته شده است، یکی از امن ترین، صلح آمیزترین، شادترین و از نظر اقتصادی با ثبات ترین کشورهای روی زمین است. همچنین از مهاجران بسیار استقبال می کند. مهاجرت به کانادا تقریبا در اکثر روش های مهاجرتی جز آسان ترین کشورها برای مهاجرت است.

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت

انگلیسی‌زبان‌ها می‌توانند با تلاش بسیار کمی در اکثر ده استان و سه منطقه کشور سازگار شوند و دولت ده‌ها برنامه طراحی کرده است تا افراد تازه وارد بتوانند اقامت و در نهایت شهروندی خود را ایجاد کنند.

محبوب ترین برنامه اکسپرس انتری کانادا است که روند را برای مهاجران با مهارت های شغلی مورد تقاضا ساده می کند. برنامه های اضافی مهاجرت را برای کسانی که یکی از اقوام کانادایی، پیشنهاد شغلی در کانادا، یا برنامه ای برای سرمایه گذاری حداقل 125000 دلار کانادا برای شروع یا خرید یک کسب و کار دارند، امکان پذیر می کند.

2.نیوزیلند

نیوزلند بهترین کشور برای مهاجرت 2022

نیوزیلند جزیره‌ای انگلیسی زبان در اقیانوس آرام جنوبی، نکات مثبت بسیاری را به مهاجران آینده ارائه می‌کند، از جمله زیبایی طبیعی سرسبز، مراقبت‌های بهداشتی و سیستم‌های آموزشی درجه یک، و کیفیت بالای زندگی در کنار هزینه‌های پایین زندگی.

مانند کانادا و استرالیا، نیوزیلند راه‌های زیادی را برای اقامت دائم قانونی برای مهاجران خارجی ارائه می‌کند، از جمله ویزای کار نامحدود و برای کسانی که حداقل 3,000,000 دلار نیوزیلند ( کمی بیش از 2,000,000 دلار آمریکا) برای خرج کردن دارند ویزای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

3.مکزیک

مکزیک بهترین کشور برای مهاجرت

یکی از سخت‌کوش‌ترین کشورهای جهان، همسایه ایالات متحده در جنوب، دارای 31 ایالت است که با اقتصاد رو به رشد، هزینه‌های پایین زندگی، کیفیت زندگی بالا، و مراقبت‌های بهداشتی (و آشپزی) عالی همراه هستند.

فرآیند اقامت دائم نسبتاً ساده است و پس از پنج سال یا کمتر برای کسانی که همسر یا بستگانشان مکزیکی هستند، می توان برای شهروند شدن درخواست داد. سایر کشورهای لاتین که مقاصد مهاجرتی آسانی هستند عبارتند از پاناما، پاراگوئه، اکوادور و آرژانتین.

4.استرالیا

استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت

استرالیا به دلایل متعددی برای مهاجران بالقوه جذاب است: زیبایی طبیعی شگفت انگیز، کیفیت زندگی بالا، و صمیمیت دوستانه مردم استرالیا. سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی آن عالی هستند، زبان انتخابی انگلیسی است و مهاجرت به استرالیا یک فرآیند ساده است، به‌ویژه برای کسانی که مهارت‌های شغلی دارند.

با این حال، مردم استرالیا و نیوزلند به جای سمت راست، در سمت چپ جاده رانندگی می کنند، که ممکن است برای برخی از آمریکایی ها تعدیل باشد. مانند بقیه پنج کشور برتر، استرالیا یکی از کشورهایی است که تابعیت مضاعف را مجاز می‌داند، بنابراین لازم نیست یک مهاجر برای استرالیایی شدن، ملیت اصلی خود را رد کند.

5.آلمان

آلمان بهترین کشور برای مهاجرت

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، آلمان بیش از هر کشور دیگری در جهان به غیر از ایالات متحده، میزبان مهاجران (نزدیک به 16 میلیون نفر تا سال 2020) است. این امر تا حدی به دلیل تمایل آلمان برای پذیرش پناهندگان سیاسی از کشورهایی مانند ترکیه و افغانستان است، اما همچنین به دلیل اقتصاد پر رونق آلمان و نرخ پایین بیکاری است.

برای مهاجرت به آلمان، فرد باید از نظر مالی ثبات داشته باشد، بیمه درمانی داشته باشد، زبان آلمانی پایه را بداند و هنگام سفر از کشورهای منتخب، ویزا داشته باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق روش های مختلف

به طور کلی اهداف مهاجرت را می توان به سه دسته اصلی مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت برای سرمایه گذاری تقسیم کرد. اهمیت بهترین کشور برای مهاجرت اینجاست که مشخص میشود.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

عوامل مهم‌ انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری برای ایرانیان:

 • تعادل زندگی کاری
 • درآمد (حداقل دستمزد)
 • امنیت شغلی
 • رضایت از زندگی
 • نرخ بیکاری
 • نسبت قیمت ملک به درآمد
 • نزدیکی به ایران
 • سهولت در اخذ ویزا

1.سوئیس

سوئیس بهترین کشور برای مهاجرت

سوئیس برای دومین بار در رتبه اول بهترین کشور جهان قرار گرفت، رتبه دوم در شهروندی و رتبه دوم در کسب و کار جدید باز و رتبه پنجم در برنامه های کارآفرینی، سوئیس دارای نیروی کار ماهر است و بیکاری کم است و یکی از قوی ترین اقتصادها را در سراسر جهان دارد.

2.کانادا

رتبه دوم در اخبار ایالات متحده یکی از بهترین کشورهای جهان، بر اساس اقتصاد قوی و باثبات آن و دارای فرصت های بزرگ برای برنامه تجارت ماهر فدرال (برنامه ورود یا اکسپرس اینتری) و برای برنامه کارآفرینی PNP، همچنین مکان مناسبی برای شما و خانواده تان در مورد تحصیل، مسکن، امنیت شخصی، وضعیت سلامتی.

طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد، کانادا پایدارترین سیستم بانکی جهان را دارد و یکی از اعضای سازمان ملل متحد و ناتو و کشور مشترک المنافع است. بنابراین، از طریق برنامه های کاری زیر میتوان به کانادا مهاجرت کرد: برنامه تجارت ماهر فدرال (برنامه ورود یا اکسپرس اینتری) و برنامه کارآفرین PNP (برنامه نامزد استانی) دارد.

3.آلمان

آلمان که در رتبه سوم بهترین عملکرد در برنامه کارآفرینی قرار دارد، دارای بزرگترین اقتصادهای جهان است، سطح بالایی از هزینه برای خدماتی که شامل مخابرات، گردشگری و کشاورزی می شود، همچنین دارای نیروی بسیار ماهر است.

4.انگلستان

انگلستان بهترین کشور برای مهاجرت

رتبه چهارم در US News انگلستان به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان، زیرا بریتانیا از نظر امنیت شخصی، مشاغل و درآمد بالاتر از OECD (سازمان همکاری اقتصادی و توسعه) قرار دارد و زمانی که از سرمایه گذاری مقیم قانونی شوید. در این کشور به راحتی می توانید به خدمات بهداشتی ملی و مراقبت های بهداشتی رایگان برای خود و خانواده خود دسترسی داشته باشید و یکی از بهترین دانشگاه های آموزش عالی مانند کمبریج و آکسفورد را دارد.

5.ژاپن

ژاپن بهترین کشور برای مهاجرت

رتبه پنجم در اخبار ایالات متحده به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان، ژاپن با سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی و اشتغال. ژاپن عضو چندین سازمان بین المللی، سازمان ملل متحد، بانک توسعه آسیایی، بانک جهانی است.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بسیاری از کشورها سیاست های محدودی برای استقبال از دانشجویان بین المللی دارند، برخی از آنها حتی برنامه های مسیری خاصی را برای اقامت دائم آسان تر ارائه می دهند. امروزه، تعداد فزاینده ای از کشورها به دنبال راه هایی برای راه اندازی سیاست های مهاجرتی انعطاف پذیر و جذب دانشجویان بین المللی بیشتر برای پر کردن کمبود نیروی کار ماهر هستند.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

این امر باعث شده است که دانشجویان بین المللی در جستجوی کشورهای مناسب با روابط عمومی آسان پس از مطالعه، جستجوی خود را محدود کنند. در اینجا لیستی از پنج کشور برتر با مهاجرت آسان تحصیلی و برنامه های مهاجرتی مربوطه، قوانین، انواع و معیارهای واجد شرایط بودن آنها آورده شده است.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری

برای انتخاب کشور برای سرمایه گذاری باید عوامل زیادی بستگی دارد مانند:

 • حداقل هزینه برای سرمایه گذاری
 • امنیت سرمایه گذاری
 • دریافت مزایای و تسهیلات  شهروندی 
 • اخذ اقامت دائم
 • سرمایه گذاری سودآور
 • سهولت در اخذ ویزا

بر اساس این عوامل ما به شما کشورهای کانادا، ترکیه، اتریش و استرالیا را پیشنهاد می دهیم.

موسسه حقوقی و مهاجرتی دکتر براتعلی پور شما را در امر سرمایه گذاری در کشورهای کانادا و ترکیه و همچنین مهاجرت تحصیلی به کشورهای آمریکای شمالی و اروپا یاری خواهد رساند. کافیست با شماره های ما در زیر جهت ارتباط با متخصص تماس حاصل فرمایید.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید