موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

“The best country for study migration”

دانشجویان همیشه به دنبال بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور هستند. خوشبختانه، دنیای ما مملو از مجموعه‌ای از مقاصد فوق‌العاده برای مهاجرت تحصیلی است.

چه به دنبال شهرهای بزرگ یا شهرهای کوچک، آب و هوای گرم یا آب و هوای سردتر باشید، حتی از لحاظ سطح علمی واقعاً جایی برای همه اینها وجود دارد. در ادامه ما بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی را به شما معرفی خواهیم گرد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

با وجود گزینه های بی پایان موجود، تعداد انگشت شماری از کشورها همچنان سهم بزرگی از ثبت نام دانشجویان بین المللی به خصوص ایرانی ها را به دست می آورند.

با توجه به سال 2020، که بیش از 5.6 میلیون دانشجو انتخاب شده تا از مزایای عظیم تحصیل در خارج از کشور بهره ببرند، پیش بینی می شود در صورت ادامه روند رشد فعلی، این رقم تا سال 2025 به نزدیک به 8 میلیون نفر برسد.

10 کشور محبوب برای تحصیل در خارج از کشور

10. اسپانیا (Spain)

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اسپانیا مملو از دانشگاه ها و کالج های فوق العاده است. موسسات این کشور مجموعه ای برجسته از برنامه های آموزش زبان انگلیسی و اسپانیایی را با هزینه مناسب ارائه می دهند. در خارج از کلاس، از فرهنگ متمایز اسپانیا، غذاهای لذیذ، و میراث جذاب اسپانیا لذت خواهید برد. درصد کلی دانشجویان بین المللی در اسپانیا حدود 7.9% است.

9. ژاپن (Japan)

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

ژاپن برخی از بالاترین استانداردهای آموزشی جهان را دارد و دانشگاه های آن به دلیل برنامه های خود در ریاضیات و علوم مشهور هستند. افزایش تعداد برنامه های آموزش زبان انگلیسی، همراه با شهریه های پایین و هزینه های زندگی در این کشور، محبوبیت بین المللی ژاپن را افزایش داده است. به نظر می رسد تلاش دولت ژاپن برای جذب دانشجویان خارجی بیشتر نیز نتیجه داده است. درصد کلی دانشجویان بین المللی در ژاپن حدود 6.2% است

تحصیل در ژاپن به این معنی است که شما از برنامه های بورسیه تحصیلی سخاوتمندانه کشور و خدمات پشتیبانی بین المللی که توسط اکثر دانشگاه ها اجرا می شود، استفاده خواهید کرد.

8. آلمان (Germany)

مهاجرت تحصیلی به آلمان

حذف شهریه در دانشگاه‌های دولتی آلمان کمک کرده است تا جایگاه خود را در میان جذاب‌ترین مکان‌های تحصیلی جهان در خارج از کشور حفظ کند. علاوه بر چند هزینه اداری و ثبت نام، می توانید آموزش عالی را به صورت رایگان دریافت کنید. کیفیت موسسات آموزشی آلمان نیز به افزایش محبوبیت این کشورکمک کرده است.

تحصیل در دانشگاه های آلمان مرتباً در فهرست نهایی جوایز آموزشی و پژوهشی قرار می گیرند، بنابراین مطمئناً تجربه آموزشی غنی خواهید داشت. با توجه به موقعیت آلمان در قلب اروپا، ارتباطات بی نظیر و فرصت های سفر به بقیه قاره نیز خواهید داشت. درصد کلی دانشجویان بین المللی در آلمان حدود 11.7% است.

7. روسیه (Russia)

مهاجرت تحصیلی به روسیه

دانشگاه‌های روسیه به لطف برنامه‌های پیشرو در جهان در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) به سرعت در حال ارتقای رتبه‌های جهانی هستند. فرصت‌های شغلی در رشته‌های STEM تقریباً دو برابر سایر بخش‌ها در حال رشد هستند، بنابراین اگر دانش‌آموز حرفه‌ای هستید، روسیه خود را به عنوان مقصد ایده‌آل معرفی کرده است. درصد کلی دانشجویان بین المللی در روسیه حدود 8.5% است.

تحصیل در روسیه همچنین به شما این شانس را می دهد که در یک محیط واقعاً آکادمیک غوطه ور شوید. روسیه دارای تحصیلات عالی ترین جمعیت جهان است و بیش از نیمی از اتباع روسیه دارای مدرک دانشگاهی هستند. یکی از مزیت های اصلی تحصیل در روسیه فرصت های بورسیه موجود است.

هر ساله دولت روسیه هزاران بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. این طرح محبوبیت کشور را به شدت افزایش داده است.

6. فرانسه (France)

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

اگر به دنبال تحصیل در سطح جهانی با هزینه مناسب هستید، فرانسه یک گزینه عالی است. اگرچه هزینه های تحصیل در فرانسه جزو ارزان ترین هزینه های اروپا است، اما در کیفیت آموزش خود کوتاهی نخواهید کرد. دانشگاه های فرانسه شهرت دیرینه ای دارند و به دلیل پرورش برخی از تأثیرگذارترین دانشمندان، هنرمندان، فیلسوفان و طراحان جهان شهرت دارد.

علاوه بر دسترسی به شهرهای بزرگ دانشجویی پاریس، تولوز و لیون، دوست خواهید داشت که چگونه فرانسه به عنوان دروازه ای به بقیه اروپا عمل می کند. درصد کلی دانشجویان بین المللی در فرانسه حدود 13.4% است

5. استرالیا (Australia)

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا بالاترین درصد دانشجویان بین المللی را نسبت به کل دانشجویان خود دارد. در استرالیا، به لطف برنامه های متنوع، می توان تقریباً هر موضوعی را که فکرش را بکنید مطالعه کرد. شهریه ها نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است، بنابراین تحصیل در اینجا نیز ضرری نخواهد داشت.

استرالیا کشوری است که بر اساس اصول تنوع و چندفرهنگی بنا شده است. این کشور آینده نگر از افراد با هر زمینه ای در سواحل خود استقبال می کند، که می تواند شانس تجربه شوک فرهنگی را کاهش دهد. درصد کلی دانشجویان بین المللی در استرالیا حدود 31.3% است

4. چین (China)

مهاجرت تحصیلی به چین

دانشگاه‌های چین به سرعت در حال صعود به رتبه‌بندی جهانی هستند و به شما نوید یک تجربه آموزشی عالی با هزینه بسیار ارزان‌تر را می‌دهند. اقتصاد چین در حال رونق است و در مسیر پیشی گرفتن از ایالات متحده در سال های آینده است. با مطالعه در قلب این ابرقدرت اقتصادی، فرصت های شغلی برجسته ای را باز خواهید کرد.

غوطه ور شدن در فرهنگ چینی نیز بهترین راه برای تقویت تسلط زبان ماندارین است. ماندارین رایج ترین زبان دنیاست و در تجارت و سیاست بین المللی اهمیت بیشتری پیدا می کند. با تسلط بر زبان، قابلیت استخدام شما سر به فلک می کشد. درصد کلی دانشجویان بین المللی در چین حدود 1.2% است

3. کانادا (Canada)

مهاجرت تحصیلی به کانادا

این کشور دارای یک سیستم آموزش عالی چشمگیر است و بسیاری از دانشگاه های کانادا در رتبه بندی جهانی قرار دارند. فراتر از کلاس درس، از کاوش در مناظر غنی و متنوع کشور لذت خواهید برد، از کوه‌های برفی و سواحل شنی گرفته تا شهرهای دانشجویی مشهوری مانند ونکوور و تورنتو.

کانادا همواره به عنوان بهترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی نیز رتبه بندی می شود. با آمار ایمنی عالی، جوامع دوستانه، مراقبت های بهداشتی فوق العاده، و بازار کار پر رونق، تعجبی ندارد که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا جذب شوند. درصد کلی دانشجویان بین المللی در کانادا حدود 23.7% است

2. انگلستان (UK)

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

بریتانیا دارای تاریخ غنی در زمینه آموزش عالی است و بسیاری از قدیمی ترین و تحسین برانگیزترین دانشگاه های جهان در اینجا واقع شده اند. دانشگاه های بریتانیا نیز به دلیل پروژه های تحقیقاتی و امکانات پیشرفته خود مشهور هستند و شما را در خط مقدم نوآوری و اکتشاف قرار می دهند. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در انگلستان، مهارت های زبانی است که خواهید داشت.

انگلیسی یک زبان جهانی است که برای تجارت و دیپلماسی جهانی حیاتی است و مسلط شدن به بسیاری از چشم‌اندازهای شغلی بین‌المللی باز خواهد شد. مانند ایالات متحده، بریتانیا به جامعه پر جنب و جوش و چند فرهنگی خود افتخار می کند. این کشور سنت دیرینه ای در استقبال از مردم با فرهنگ ها و پیشینه های مختلف دارد، بنابراین اطمینان بخش است که بدانید در محیطی فراگیر و دلپذیر زندگی خواهید کرد. درصد کلی دانشجویان بین المللی در انگلستان حدود 22.3% است

1. ایالات متحده (US)

مهاجرت تحصیلی به ایالات متحده

برای دهه‌ها، ایالات متحده به عنوان محبوب‌ترین مقصد تحصیلی در جهان در خارج از کشور سلطنت کرده است. موسسات معتبر این کشور بر رتبه بندی دانشگاه های جهانی تسلط دارند و دانشجویانی را از سراسر جهان جذب می کنند که میل به برتری علمی دارند.

ایالات متحده با بیش از 5500 دانشگاه و کالج مستقر در کشور، میزبان برنامه های متنوع و بی نظیری است. علایق و آرزوهای شغلی شما هرچه که باشد، موضوعی را پیدا خواهید کرد که متناسب با نیازهای شما باشد. تنوع در قلب هویت ایالات متحده قرار دارد و این کشور دیگ ذوبی از فرهنگ ها، مذاهب، نژادها و قومیت های مختلف است. فارغ از پیشینه شما، با آغوش باز از شما استقبال می شود. درصد کلی دانشجویان بین المللی در ایالات متحده حدود 5.5% است.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید